Strona główna

"Niechronieni" ucierpieli w wypadkach drogowych

19
Napisany dnia: 14.11.2017, 12:58 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w niedzielę. W Jaśle na ul. Kościuszki, 60-letni mężczyzna został potrącony przez samochód, z kolei w Pielgrzymce w zdarzeniu drogowym ucierpiał 54-letni rowerzysta. W związku z panującymi trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności.

foto: KPP Jasło (wypadek na ul. Kościuszki)

W niedzielę na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Dwaj mężczyźni odnieśli obrażenia i trafili do szpitala. Do pierwszego wypadku doszło w Pielgrzymce przed godz. 15, na drodze wojewódzkiej nr 993. Według wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, drogą tą przemieszczali się dwaj rowerzyści. Mężczyźni jechali obok siebie i kierowali się w stronę Nowego Żmigrodu. W pewnym momencie, kiedy byli wyprzedzani przez osobowego opla, jeden z nich stracił równowagę i wywrócił się na jezdnię zahaczając o drugiego rowerzystę. Ten z kolei wjechał do przydrożnego rowu. 54-latek w wyniku upadku na jezdnię doznał obrażeń głowy i został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. W toku prowadzonego postępowania będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło w centrum Jasła około godz. 18. Na ul. Kościuszki 60-letni mieszkaniec Jasła został potrącony przez osobowego hyundaya. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. Na miejscu wypadku, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli materiał dowodowy, który posłuży do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia w toku prowadzonego postępowania.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni mężczyzna, idąc chodnikiem przy ul. Kościuszki w Jaśle, najprawdopodobniej tuż za przejściem dla pieszych wszedł nagle na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego hyundaya. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości uczestników wypadku okazało się, że 60-letni mieszkaniec Jasła był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W tej sprawie postępowanie prowadzi KPP Jasło.

W związku z trudnymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jasielscy policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów, rozwagę i zachowanie ostrożności. Szczególnie należy uważać w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Policjanci przypominają także o prawnym obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Zachęcają również do zakładania odblasków w obszarze zabudowanym.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ XXX
dnia 14.11.2017, 13:12. Identyfikator użytkownika: kDW47N4GotgR
Ocena
komentarza:
58
Przyczyną większości potrąceń w Jaśle jest fatalne oświetlenie ulic bo miasto postawiło na oszczędność budżetu a nie zdrowia i życia ludzkiego
@ YYY
dnia 14.11.2017, 16:13. Identyfikator użytkownika: bH7fnRo7XXqr
Ocena
komentarza:
30
niektóre przejścia dla pieszych również wołają o pomstę..
@ Kierowca i pieszy
dnia 14.11.2017, 16:32. Identyfikator użytkownika: V1s92vTz5xVv
Ocena
komentarza:
-27
Jak ktoś słabo widzi to niech nie łazi wieczorami ani nie siada za kółko. A jak ktoś spożywa to tym bardziej bo może ma omamy.
@ Po za tematem
dnia 14.11.2017, 17:18. Identyfikator użytkownika: RGmi0olHd1oq
Ocena
komentarza:
8
Ja się pytam dlaczego na pierwszym zdjęć i które przedstawia skrzyżowanie nie ma warunkowej strzałki w lewo gdy się sto na czerwonym można śmiało jechać A tak to stoisz i stoisz i jest zielone A czekasz na uprzejmego kierowcę który ,,Cię puści ,, lipa to skrzyżowanie
@ jaś
dnia 14.11.2017, 13:17. Identyfikator użytkownika: FC7RC0muHJ15
Ocena
komentarza:
25
może by ktoś zapalił lampy
@ podatnik
dnia 14.11.2017, 13:46. Identyfikator użytkownika: RjTcdAIxg7IP
Ocena
komentarza:
14
a o co chodzi z tym "niechronieni"?
wy już jak coś napiszcie na tym portalu to...ehh
@ jaśko
dnia 14.11.2017, 15:53. Identyfikator użytkownika: 7Ug7dUCM5gWa
Ocena
komentarza:
-6
Czy ty jesteś naprawdę tak głupi że nie rozumiesz słowa niechronieni ?? Niechronieni uczestnicy ruchu to tacy których nie chroni karoseria samochodu.Czyli piesi,rowerzyści,motocykliści itd.
@ podatnik
dnia 14.11.2017, 16:19. Identyfikator użytkownika: 8pVtBkbxlpAe
Ocena
komentarza:
10
Czyli idąc tokiem twojego myślenia kierowca zakleszczony w pojeździe
z którego nie może wyjść po wypadku jest dobrze "chroniony"?

Mniejsza z tym .Jeżdżąc wieczorami przeraża mnie brak myślenia ze strony
"niechronionych"
Wyceniają swoje zdrowie a niekiedy życie na kwotę ok .5 zł.
Bo tyle mniej więcej kosztują opaski odblaskowe które sprawiają że pieszy jest widoczny z dużej odległości
Według mnie policja powinna egzekwować to zwłaszcza na wsiach.
@ Zorba
dnia 14.11.2017, 18:14. Identyfikator użytkownika: lX1hkQA6kiuI
Ocena
komentarza:
9
Popieram Cię w 100% na piwo mają kasę a na opaskę szkoda.
@ qq
dnia 14.11.2017, 15:00. Identyfikator użytkownika: Yf54vyL8tDok
Ocena
komentarza:
31
Oświetlenie w Jaśle jest tragiczne. Jeszcze teraz, gdy mokra jezdnia i światła pojazdów się od niej odbijają oślepiając kierowców. Nie widać nic co się dzieje na chodniku, czy władza tego problemu nie zauważa? Sama Matka Boska nie da rady czuwać nad Jasłem, niech władze też coś robią dla bezpieczeństwa!
@ Lampa uliczna
dnia 14.11.2017, 15:13. Identyfikator użytkownika: 2BPOUSpzoZWF
Ocena
komentarza:
-17
Możemy wam świecić nawet całą noc żarówkami 10 razy mocniejszymi. Od jutra płacicie w podatkach miesięcznie po 500 złotych więcej.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 14.11.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: TEt2KqQplHIf
Ocena
komentarza:
10
Był kiedyś taki program, projekt "sowa', za który niektórzy skasowali miliony od miasta i miał przynieść niebotyczne oszczędności, tylko że wówczas nie chciano słuchać głosów o wymianie przestarzałej technologi na nowoczesną i nabijano komuś kieszenie serwującego przestarzałe badziewie
@ bv
dnia 14.11.2017, 15:18. Identyfikator użytkownika: btmPjHLdTtQX
Ocena
komentarza:
7
Jazda parami to częsty błąd ...naszych miłosników rowerów
@ jurciu
dnia 14.11.2017, 16:39. Identyfikator użytkownika: QhTehoPgexgL
Ocena
komentarza:
-6
Oświetlenie ulic jest wystarczające komu mają świecić jak po 18 żywej duszy na mieście a ludzie chodzą jakby byli u siebie na wsi brak świadomości co znaczy samochód
@ qwerty
dnia 14.11.2017, 18:24. Identyfikator użytkownika: S6CyCxMQCpb8
Ocena
komentarza:
5
Na wsi więcej aut jak w tym twoim jasełku...
@ Abecadło
dnia 14.11.2017, 17:57. Identyfikator użytkownika: 9RpRQYfnYUaW
Ocena
komentarza:
-3
W Pielgrzymce dawno nie już wypadku?
@ Żule rzucaja sie pod koła
dnia 14.11.2017, 18:41. Identyfikator użytkownika: rrbfn9SW1n7y
Ocena
komentarza:
-2
Celowo..By wymusic odszkodowanie.
@ Kil
dnia 14.11.2017, 20:20. Identyfikator użytkownika: VgoqecKizVL6
Ocena
komentarza:
7
Niech wieczorami wczesnymi oswietla to wiejskie jasło bo ciemno jak a d
...pie u murzynów zero widocznosci jeszcze na ciemno ubranych pieszych
@ dragoness
dnia 15.11.2017, 07:49. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-3
O oświetlenie należy zapytać naczelnego elektryka miasta i jego protektora, byłego burmistrza Czerneckiego.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105