Strona główna

"Niechronieni" ucierpieli w wypadkach drogowych

19
Napisany dnia: 14.11.2017, 12:58 , Tagi: Brak

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w niedzielę. W Jaśle na ul. Kościuszki, 60-letni mężczyzna został potrącony przez samochód, z kolei w Pielgrzymce w zdarzeniu drogowym ucierpiał 54-letni rowerzysta. W związku z panującymi trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności.

foto: KPP Jasło (wypadek na ul. Kościuszki)

W niedzielę na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Dwaj mężczyźni odnieśli obrażenia i trafili do szpitala. Do pierwszego wypadku doszło w Pielgrzymce przed godz. 15, na drodze wojewódzkiej nr 993. Według wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, drogą tą przemieszczali się dwaj rowerzyści. Mężczyźni jechali obok siebie i kierowali się w stronę Nowego Żmigrodu. W pewnym momencie, kiedy byli wyprzedzani przez osobowego opla, jeden z nich stracił równowagę i wywrócił się na jezdnię zahaczając o drugiego rowerzystę. Ten z kolei wjechał do przydrożnego rowu. 54-latek w wyniku upadku na jezdnię doznał obrażeń głowy i został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. W toku prowadzonego postępowania będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło w centrum Jasła około godz. 18. Na ul. Kościuszki 60-letni mieszkaniec Jasła został potrącony przez osobowego hyundaya. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy. Na miejscu wypadku, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli materiał dowodowy, który posłuży do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia w toku prowadzonego postępowania.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni mężczyzna, idąc chodnikiem przy ul. Kościuszki w Jaśle, najprawdopodobniej tuż za przejściem dla pieszych wszedł nagle na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego hyundaya. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości uczestników wypadku okazało się, że 60-letni mieszkaniec Jasła był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W tej sprawie postępowanie prowadzi KPP Jasło.

W związku z trudnymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jasielscy policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów, rozwagę i zachowanie ostrożności. Szczególnie należy uważać w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Policjanci przypominają także o prawnym obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Zachęcają również do zakładania odblasków w obszarze zabudowanym.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ XXX
dnia 14.11.2017, 13:12. Identyfikator użytkownika: kDW47N4GotgR
Ocena
komentarza:
58
Przyczyną większości potrąceń w Jaśle jest fatalne oświetlenie ulic bo miasto postawiło na oszczędność budżetu a nie zdrowia i życia ludzkiego
@ YYY
dnia 14.11.2017, 16:13. Identyfikator użytkownika: bH7fnRo7XXqr
Ocena
komentarza:
30
niektóre przejścia dla pieszych również wołają o pomstę..
@ Kierowca i pieszy
dnia 14.11.2017, 16:32. Identyfikator użytkownika: V1s92vTz5xVv
Ocena
komentarza:
-27
Jak ktoś słabo widzi to niech nie łazi wieczorami ani nie siada za kółko. A jak ktoś spożywa to tym bardziej bo może ma omamy.
@ Po za tematem
dnia 14.11.2017, 17:18. Identyfikator użytkownika: RGmi0olHd1oq
Ocena
komentarza:
8
Ja się pytam dlaczego na pierwszym zdjęć i które przedstawia skrzyżowanie nie ma warunkowej strzałki w lewo gdy się sto na czerwonym można śmiało jechać A tak to stoisz i stoisz i jest zielone A czekasz na uprzejmego kierowcę który ,,Cię puści ,, lipa to skrzyżowanie
@ jaś
dnia 14.11.2017, 13:17. Identyfikator użytkownika: FC7RC0muHJ15
Ocena
komentarza:
25
może by ktoś zapalił lampy
@ podatnik
dnia 14.11.2017, 13:46. Identyfikator użytkownika: RjTcdAIxg7IP
Ocena
komentarza:
14
a o co chodzi z tym "niechronieni"?
wy już jak coś napiszcie na tym portalu to...ehh
@ jaśko
dnia 14.11.2017, 15:53. Identyfikator użytkownika: 7Ug7dUCM5gWa
Ocena
komentarza:
-6
Czy ty jesteś naprawdę tak głupi że nie rozumiesz słowa niechronieni ?? Niechronieni uczestnicy ruchu to tacy których nie chroni karoseria samochodu.Czyli piesi,rowerzyści,motocykliści itd.
@ podatnik
dnia 14.11.2017, 16:19. Identyfikator użytkownika: 8pVtBkbxlpAe
Ocena
komentarza:
10
Czyli idąc tokiem twojego myślenia kierowca zakleszczony w pojeździe
z którego nie może wyjść po wypadku jest dobrze "chroniony"?

Mniejsza z tym .Jeżdżąc wieczorami przeraża mnie brak myślenia ze strony
"niechronionych"
Wyceniają swoje zdrowie a niekiedy życie na kwotę ok .5 zł.
Bo tyle mniej więcej kosztują opaski odblaskowe które sprawiają że pieszy jest widoczny z dużej odległości
Według mnie policja powinna egzekwować to zwłaszcza na wsiach.
@ Zorba
dnia 14.11.2017, 18:14. Identyfikator użytkownika: lX1hkQA6kiuI
Ocena
komentarza:
9
Popieram Cię w 100% na piwo mają kasę a na opaskę szkoda.
@ qq
dnia 14.11.2017, 15:00. Identyfikator użytkownika: Yf54vyL8tDok
Ocena
komentarza:
31
Oświetlenie w Jaśle jest tragiczne. Jeszcze teraz, gdy mokra jezdnia i światła pojazdów się od niej odbijają oślepiając kierowców. Nie widać nic co się dzieje na chodniku, czy władza tego problemu nie zauważa? Sama Matka Boska nie da rady czuwać nad Jasłem, niech władze też coś robią dla bezpieczeństwa!
@ Lampa uliczna
dnia 14.11.2017, 15:13. Identyfikator użytkownika: 2BPOUSpzoZWF
Ocena
komentarza:
-17
Możemy wam świecić nawet całą noc żarówkami 10 razy mocniejszymi. Od jutra płacicie w podatkach miesięcznie po 500 złotych więcej.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 14.11.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: TEt2KqQplHIf
Ocena
komentarza:
10
Był kiedyś taki program, projekt "sowa', za który niektórzy skasowali miliony od miasta i miał przynieść niebotyczne oszczędności, tylko że wówczas nie chciano słuchać głosów o wymianie przestarzałej technologi na nowoczesną i nabijano komuś kieszenie serwującego przestarzałe badziewie
@ bv
dnia 14.11.2017, 15:18. Identyfikator użytkownika: btmPjHLdTtQX
Ocena
komentarza:
7
Jazda parami to częsty błąd ...naszych miłosników rowerów
@ jurciu
dnia 14.11.2017, 16:39. Identyfikator użytkownika: QhTehoPgexgL
Ocena
komentarza:
-6
Oświetlenie ulic jest wystarczające komu mają świecić jak po 18 żywej duszy na mieście a ludzie chodzą jakby byli u siebie na wsi brak świadomości co znaczy samochód
@ qwerty
dnia 14.11.2017, 18:24. Identyfikator użytkownika: S6CyCxMQCpb8
Ocena
komentarza:
5
Na wsi więcej aut jak w tym twoim jasełku...
@ Abecadło
dnia 14.11.2017, 17:57. Identyfikator użytkownika: 9RpRQYfnYUaW
Ocena
komentarza:
-3
W Pielgrzymce dawno nie już wypadku?
@ Żule rzucaja sie pod koła
dnia 14.11.2017, 18:41. Identyfikator użytkownika: rrbfn9SW1n7y
Ocena
komentarza:
-2
Celowo..By wymusic odszkodowanie.
@ Kil
dnia 14.11.2017, 20:20. Identyfikator użytkownika: VgoqecKizVL6
Ocena
komentarza:
7
Niech wieczorami wczesnymi oswietla to wiejskie jasło bo ciemno jak a d
...pie u murzynów zero widocznosci jeszcze na ciemno ubranych pieszych
@ dragoness
dnia 15.11.2017, 07:49. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-3
O oświetlenie należy zapytać naczelnego elektryka miasta i jego protektora, byłego burmistrza Czerneckiego.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105