Strona główna

Nowi kierownicy i nowe wydziały w jasielskim magistracie

62
Napisany dnia: 04.02.2019, 09:00 , Tagi: Brak

Burmistrz Ryszard Pabian dokonał reorganizacji w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta w Jaśle. Zapowiadane w ubiegłym roku zmiany stały się faktem. Pojawiły się nowe wydziały, a wraz z nimi nowi kierownicy. Co więcej od teraz w jasielskim magistracie będzie jeden zastępca. Drugiego włodarz miasta nie zdecydował się powołać.

Burmistrz Jasła wprowadził nowe porządki w urzędzie. 17 stycznia 2019 r. nadał nowy regulamin organizacyjny, które wszedł w życie 1 lutego br. Ryszard Pabian nie powołał drugiego wiceburmistrza, a jedynym jego zastępcą jest Elwira Musiałowicz-Czech. - W nowej strukturze nadzoruję osobiście wszystkie wydziały techniczne oraz te, które z mocy prawa podlegają burmistrzowi. Zastępca natomiast nadzoruje Wydział Oświaty i Wydział Promocji, Kultury Sportu i Turystyki, któremu polega również Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Nad działem finansowym opiekę sprawuje skarbnik, a nad wydziałami Spraw Obywatelskich, Urzędu Stanu Cywilnego, Organizacyjnym i Biurem Rady Miejskiej – sekretarz – wyjaśnia burmistrz Ryszard Pabian. W wyniku dokonanych zmian zostały przekształcone niektóre stare wydziały, a także powstały nowe komórki organizacyjne urzędu. Wydział Inwestycji, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej został rozdzielony. Obecnie funkcjonuje Wydział Inwestycji i Ochrony Środowiska, którego kierownikiem nadal pozostaje Paweł Zawada. Pracownicy, którzy do tej pory zajmowali się sprawami gospodarki komunalnej trafili pod skrzydła Marcina Gustka, który został kierownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej mieszczącej się przy ul. Sokoła w Jaśle. Z kolei Tomasz Kołcz, dotychczasowy zastępca kierownika wydziału inwestycji został starszym inspektorem tej komórki organizacyjnej.

Trzy nowe wydziały

Co najważniejsze, w ramach reorganizacji w Urzędzie Miasta w Jaśle powstały trzy nowe wydziały. - Pierwszy to Wydział Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych, który jest wypełnieniem zapisów naszego Lokalnego Programu Rewitalizacji. Zgodnie z zapisami LPR nad przebiegiem procesu rewitalizacji nadzór powinno pełnić specjalnie powołane do tego biuro. To bardzo ważny proces w sferze społecznej, ale także zawarte w programie dwa cele inwestycyjne. Pierwszym z nich jest powstanie Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości (wniosek o dofinansowanie jest w trakcie oceny), a drugim program e-migracja i objęta nim rewitalizacja Placu Inwalidów Wojennych. W ramach tego wydziału chcemy również zintensyfikować współpracę z organizacjami i stowarzyszeniami pozarządowymi. Chodzi przede wszystkim o aktywizację tych stowarzyszeń, które są "na papierze" i od przypadku do przypadku działają. Ponadto w ramach tego wydziału będą na bieżąco monitorowane i aktualizowane strategie, które to działania do tej pory prowadzone były w ramach Wydziału Strategii i Rozwoju. Celem drugiego nowo powstałego wydziału będzie wspieranie przedsiębiorczości. Chcemy nie tylko zintensyfikować współpracę z przedsiębiorcami, którzy od lat są na rynku, ale również zaktywizować młodych, rozpoczynających działalność, stąd też jednym z elementów tego wydziału będzie inkubator przedsiębiorczości.Trzecią zmianą jest utworzenie Wydziału Promocji, Kultury Sportu i Turystyki. To w jego ramach chcemy realizować wszystkie działania, które dotyczą tych dziedzin i promować nasze miasto, bo naprawdę jest się czym pochwalić. Sukcesy naszych młodych artystów to najlepszy przykład tego, że wiele w tym zakresie się dzieje. Chcemy by sport i turystyka także były aktywne i szerzej zauważane. Pod ten wydział podlegać będzie również Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, mające siedzibę w kinie Syrena – tłumaczy  włodarz miasta.

Kierownikiem Promocji Sportu, Kultury i Turystki została Patrycja Bimkiewicz, Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości – Ewelina Janas Opałka. W przypadku Wydziału Rewitalizacji Strategii i Inicjatyw Społecznych został ogłoszony konkurs. Wydziałem Organizacji i Kadr pokieruje Paweł Laskowski.

Urząd w czterech lokalizacjach

Do tej pory poza głównym budynkiem urzędu znajdowały się dwa wydziały: przy ul. Floriańskiej Wydział Rozwoju i Promocji oraz przy ul. Sokoła część Wydziału Inwestycji, zajmująca się gospodarką komunalną. Teraz przy ul. Floriańskiej funkcjonował będzie Wydział Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych. Natomiast Gospodarka Odpadami pozostaje, już jako samodzielny wydział w tym samym miejscu, z tym, że część dotycząca deklaracji za odpady (traktowana jako finansowa), przeniesiona zostaje do głównego budynku. Największa zmianą jest utworzenie inkubatora przedsiębiorczości, który obecnie powstaje przy ul. Kazimierza Wielkiego. Najprawdopodobniej prace budowlane zakończą się w połowie kwietnia. Wówczas w to miejsce przeniesiony zostanie nowo powstały Wydział Wspierania Przedsiębiorczości, którego zadaniem m.in. będzie nadzór nad funkcjonowaniem inkubatora przedsiębiorczości. - Tworząc nową strukturę kierowałem się przede wszystkim tym, by nasi petenci mieli jak najlepszy dostęp do poszczególnych wydziałów i mogli załatwić swoje sprawy w jednym miejscu. I chociaż urząd będzie się teraz znajdował w czterech lokalizacjach (do tej pory był w trzech) to każdy obszar realizowany przez te wydziały jest niezależny od pozostałych – podkreśla burmistrz Pabian.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ MrX
dnia 04.02.2019, 09:20. Identyfikator użytkownika: 4c3TcVRJIe4J
Ocena
komentarza:
78
Od intensywnego mieszania łyżeczką w szklance herbata stanie się o wiele słodsza bez dokładania cukru!
@ Cycaty Majk
dnia 04.02.2019, 12:16. Identyfikator użytkownika: IlXYovro3TUa
Ocena
komentarza:
81
Ukochany socjalizm. Niezliczone rzesze urzędników i służby kontrolujące wszystko i nic
@ To ten co
dnia 04.02.2019, 16:24. Identyfikator użytkownika: YjiUyomTAdjF
Ocena
komentarza:
20
Królowa jest tylko jedena
@ jaślak
dnia 05.02.2019, 06:57. Identyfikator użytkownika: gjz8CLZFbXpE
Ocena
komentarza:
13
najliczniejszy to będzie tak jak do tej pory dział grotołazów, gro to będzie łaziło po korytarzach urzędu i sąsiednich pokojach na codzienne ploteczki.
@ mieszkaniec
dnia 05.02.2019, 08:48. Identyfikator użytkownika: b1SA51c92rdh
Ocena
komentarza:
13
Czy od zmian kadrowych i tworzenia wydziałów Jasło będzie się rozwijać ?
@ Jeżynka:)
dnia 05.02.2019, 15:40. Identyfikator użytkownika: AFpou3o7Bxby
Ocena
komentarza:
9
Mam tylko jedno pytanie? - gdzie i kiedy było ogłoszenie o wolnych miejscach pracy? Na jakich zasadach był nabór?
@ mario
dnia 06.02.2019, 21:54. Identyfikator użytkownika: zDAHT6OPHUeR
Ocena
komentarza:
0
@ Not
dnia 04.02.2019, 09:46. Identyfikator użytkownika: a9vbvnjFKTOU
Ocena
komentarza:
81
Powiekszanie rzeszy urzednikow.
@ 45 zasad zniewolenia narodu polskiego
dnia 04.02.2019, 10:00. Identyfikator użytkownika: dIJcCXuHyG5S
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ 45 zasad zniewolenia narodu polskiego
dnia 04.02.2019, 11:17. Identyfikator użytkownika: dIJcCXuHyG5S
Ocena
komentarza:
9
[Komentarz nie na temat]
@ Ja
dnia 04.02.2019, 09:51. Identyfikator użytkownika: l4sBwirocfhF
Ocena
komentarza:
71
A potrzebne te nowe wydziały???
@ łodyniec
dnia 05.02.2019, 09:01. Identyfikator użytkownika: 6lRCpxn2gHz6
Ocena
komentarza:
15
Ilu darmozjadow wiecej na naszym utrzymaniu?
@ Leon
dnia 04.02.2019, 10:10. Identyfikator użytkownika: KVXoGlmEBnu7
Ocena
komentarza:
88
Tak potrzebne te nowe wydzialy jak kulawemu okulary. Nowych kierownikow tylko bedzie pelno ktorzy bada brac nie zla kase za siedzenie na swoich stolkach.
@ Pasuje
dnia 04.02.2019, 20:11. Identyfikator użytkownika: wepCyplCHaqy
Ocena
komentarza:
18
Nowe wydziały pasują tak jak rybie ręcznik. W niektórych sferach związanych z hodowlą koni i wieprzowiny mówi się, że jeżeli świnię się osiodła to niekoniecznie wygrywać będzie ona wyścigi, np. na Służewcu. . Jedyny plus to taki, że parę osób będzie więcej zarabiać
i może wyda te pieniądze w Jaśle.
@ Fr3ak
dnia 04.02.2019, 10:11. Identyfikator użytkownika: csDG7U4W6V2c
Ocena
komentarza:
27
M9ja dziewczyna szuka pracycznajdzie sie miejsce??
@ Uj
dnia 04.02.2019, 10:37. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
9
A fajna?warunki ma?
@ gfg
dnia 04.02.2019, 10:19. Identyfikator użytkownika: rBB4QU17Qj1t
Ocena
komentarza:
6
a co z TBS???
@ Ola 77
dnia 05.02.2019, 09:19. Identyfikator użytkownika: i6FgRVWSoHeP
Ocena
komentarza:
0
A co ma być?
@ Marek D.
dnia 04.02.2019, 10:26. Identyfikator użytkownika: IHLDjyxoyNCE
Ocena
komentarza:
35
...Chcemy by sport i turystyka także były aktywne i szerzej zauważane...hahahahahahaahaha żeby były zauważane to trzeba otworzyć oczy i podejść na ulice Śniadeckich i popatrzeć na wizytówkę miasta stadion MOSiR w Jaśle . Lepszej wizytówki nie potrzeba a śmiech mieszkańców wsi i miast dookoła Jasła brzmi od wielu wielu lat donośnie ale zdaje się nie być słyszany przez kolejnych Burmistrzów tego nie mającego szczęścia do zarządzania Nim miasteczka.
@ SBK
dnia 04.02.2019, 18:36. Identyfikator użytkownika: oeiNc8cNEtLy
Ocena
komentarza:
11
Burmistrz podejdzie popatrzy na Sniadeckich i otworzy jeszcze jeden wydzial kultury fizycznej i aktywnosci na Sniadeckich :)
@ iwona
dnia 04.02.2019, 11:40. Identyfikator użytkownika: LCKn8RFZvsJS
Ocena
komentarza:
7
Jeden szuja out!
@ bhp
dnia 04.02.2019, 12:00. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
63
Pan Ryszard w swoich zawiłych wypowiedziach celowo pominął informację ,czy w związku z utworzeniem nowych wydziałów przesunięto tam urzędników z już istniejących wydziałów, czy też są tam nowozatrudnieni.Jeśli były przyjęcia do pracy w Urzędzie Miejskim,to Panie Ryszardzie dlaczego w Powiatowym Urzędzie Pracy nie było informacji o naborze do pracy w Pana folwarku?
@ Uj
dnia 04.02.2019, 12:16. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
46
Bo oni już mieli pracę zanim stanowiska zostały utworzone...
@ ...
dnia 04.02.2019, 15:26. Identyfikator użytkownika: 5EZDbDxAxRHB
Ocena
komentarza:
-16
pracownicy zostali tam przesunięci
@ Uj
dnia 04.02.2019, 16:46. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
13
Taaaa i zostały puste biurka po nich...a może z biurkami przesunięcia były?
Hehe
@ bhp
dnia 05.02.2019, 08:05. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
4
Tylko dlaczego burmistrz nie wspomina ,że pełne przyzwolenie ma od radnych na kadrowe rozdecie w Urzędzie. Logika wskazuje ze do nowych wydziałów przyjęto ich rodziny,po[...]kow.Zgodnie ze spisana przwdwyborcza umową pomiędzy P.A.Pawlusiem, a P.A.Czerneckim ten ostatni miał być twardą opozycją dla klubu z Platformy Obywatelskiej.Prawdą jest, że pieniądze i otwierają i zamykają usta.
@ Odyr
dnia 04.02.2019, 12:03. Identyfikator użytkownika: txsfE12IbRsd
Ocena
komentarza:
28
Urzedy to jakies wyjatki ...niby oszczedniej a rzesza urzednikow caly czad sie powieksza...niedlugo w ok rynku pojawi sie wiezowiec...
@ Uj
dnia 04.02.2019, 12:17. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
22
No to widzisz że sie nie mieszczą: cztery lokalizacje
@ jurciu
dnia 04.02.2019, 13:08. Identyfikator użytkownika: u3NaS4Jii1Sk
Ocena
komentarza:
40
Czech jako zastępca się nie sprawdziła i dalej w urzędzie pracuje a miało być tak dobrze panie burm---u z tego miasta to niewiele zostanie brak kompentenci złe zarządzanie proponuję przekształcenia szkoły 2 w budynek 5 dla urzędu i zatrudnienie nowych kolesi a będzie się działo
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 04.02.2019, 16:36. Identyfikator użytkownika: EExHQg0sCTVk
Ocena
komentarza:
5
Sie ma, sie ma, sie ma - sie dzieli, sie dzieli...
@ WP
dnia 04.02.2019, 13:10. Identyfikator użytkownika: 4aTVN000dwfF
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ gosposia
dnia 04.02.2019, 14:41. Identyfikator użytkownika: xHpRZje2uvbL
Ocena
komentarza:
3
Ale kury i kogut nie będą zadowolone.
@ Ale jaja
dnia 04.02.2019, 14:19. Identyfikator użytkownika: hOGX0j46WkBQ
Ocena
komentarza:
34
Czy w jasielskim magistracie powstanie "resort" zimowego utrzymania dróg i chodników?
Ranczo jak nic
@ Marcin
dnia 04.02.2019, 14:31. Identyfikator użytkownika: jvwj5aVJdv13
Ocena
komentarza:
35
Bałem się, że jak milicja przeniesie się na Hankówkę to budynek po nich będzie straszył.
Teraz mogę spać spokojnie, że zostanie skolonizowany przez niezliczone hordy urzędników miejskich, którym ciągle mało!!!
@ Max Szyderko
dnia 04.02.2019, 14:42. Identyfikator użytkownika: rP6fZPgXV8tD
Ocena
komentarza:
25
Czyli UM otworzył swoje PODBOJE dla trzech nowych urzędasów ??? BRAWO, oby tak dalej...
@ YOZEF
dnia 04.02.2019, 15:54. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
11
pezeciez inaczej byc nie moglo ,,,3 nowych urzedasow , musialowicz ktora jako wice burmistrz zdobyla 200 glosow ,,,na radnego ,,,szok ,,,bo dyzio chyba 700 ale uklady sa zawsze potrzebne , ciekawe czy powstana ronda ten skrot z ronda solidarnosci nikomu nie potrzebny lepij bylo wyprostowac droge 73 pod sytudzienka i polaczyc z warzycami ,,,ale ale tam sie bissesmeny wystawili ,,,musza miec cisze ,och moje kochane miasto jaslo och moji wyborcy na kogo zescie pecu pecu gdzie jestes czym cie zastraszono ,,,cha cha ,
@ Abnegat
dnia 08.02.2019, 00:15. Identyfikator użytkownika: khCzIryqOiyy
Ocena
komentarza:
1
Potwierdza się w pełni opinia, że "gdyby wybory miały coś zmienić ...".
@ PRL bis
dnia 04.02.2019, 15:48. Identyfikator użytkownika: OOQHGUoCsPMX
Ocena
komentarza:
18
Socjalizm bohatersko rozwiązuje problemy, które sam stwarza. Polityka w UM Jasło jak żywo przypomina wyżej wymienioną definicję socjalizmu. Socjalizmu koncesyjno-etatystycznego. Więcej koryta, więcej. Aby swoim żyło się lepiej w tym upadłym mieście.
@ Myślący
dnia 04.02.2019, 15:54. Identyfikator użytkownika: gPUiKzaBmVZs
Ocena
komentarza:
38
zwolnić Panią Elwirę Musiałowicz - Czech z Platformy Obywatelskiej
@ Xyz
dnia 04.02.2019, 16:23. Identyfikator użytkownika: O7VBuAESnThE
Ocena
komentarza:
28
Nic się nie zmieni. Właściwie wszyscy "nowi" kierownicy to osoby
od lat pracujące w urzędzie. Nawet ten od słynnego już odśnieżania pozostał.
Tu się musi zmienić sposób myślenia a nie nazwy wydziałów! A tego
burmistrz już nie obiecuje.
@ PRL bis
dnia 04.02.2019, 16:28. Identyfikator użytkownika: OOQHGUoCsPMX
Ocena
komentarza:
28
Wydział Wspierania Przedsiębiorczości, którego zadaniem m.in. będzie nadzór nad funkcjonowaniem inkubatora przedsiębiorczości. - Tworząc nową strukturę kierowałem się przede wszystkim tym, by nasi petenci mieli jak najlepszy dostęp do poszczególnych wydziałów i mogli załatwić swoje sprawy w jednym miejscu. I chociaż urząd będzie się teraz znajdował w czterech lokalizacjach (do tej pory był w trzech) to każdy obszar realizowany przez te wydziały jest niezależny od pozostałych – podkreśla burmistrz Pabian. Czyli ten oczekiwany inkubator przedsiębiorczości to będzie kolejny wydział magistratu, tak? Super. Takie cuda tylko w Jaśle, upadłym mieście.
@ jeszcze jaślak
dnia 04.02.2019, 19:41. Identyfikator użytkownika: czzXN4pSXjJB
Ocena
komentarza:
12
Może nasi Włodarze wytłumaczą się D L A C Z E G O nie załatwili na ten rok D O T A C J I
na uruchomienie działalności gospodarczej. Sąsiednie powiaty Gorlice i Krosno M A J Ą !!!
Z takimi nieudacznikami na pewno młodzi nie wyjadą z Jasła, miasto będzie się
nie R O Z W J A Ć !!!
@ ...
dnia 05.02.2019, 09:09. Identyfikator użytkownika: nD97Egd9TKaY
Ocena
komentarza:
6
Nie jestem Włodarzem, ale wytłumaczę. Dotacje się DOSTAJE (trzeba je WYŻEBRAĆ na bazie tzw. wniosku), a nie ZAŁATWIA (np. łapówką). Gdyby się ZAŁATWIAŁO, to o decyzji wiedzielibyśmy o wiele wcześniej. Ja osobiście wolał bym taki stan, by nie było żadnych dotacji, a pieniądze można by WYPRACOWAĆ, a następnie ROZSĄDNIE ZAINWESTOWAĆ.
@ jeszcze jaślak
dnia 05.02.2019, 19:26. Identyfikator użytkownika: czzXN4pSXjJB
Ocena
komentarza:
2
Jak nie rozumiesz, to nie zabieraj głosu. Miasto ma mieć fundusze, aby legalnie wspomóc chcących założyć działalność gospodarczą.
Niestety, nieudacznicy z Jasła nie uzyskali dla mieszkańców miasta takich funduszy.
Tak N I E U D A C Z N I C Y
@ kom
dnia 04.02.2019, 16:33. Identyfikator użytkownika: arDjFKPeBhxu
Ocena
komentarza:
-8
Sposób myślenia to musisz zmienić ty Xyz-cie na bardziej pozytywny.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 04.02.2019, 16:43. Identyfikator użytkownika: EExHQg0sCTVk
Ocena
komentarza:
17
Kwoki na jajach w tym inkubatorze już bardzo długo siedzą siedzą, więc zaczynają się wylęgać malutkie byznesy: [na początek 3 malutkie wydziały w UM]
@ PRL bis
dnia 04.02.2019, 17:03. Identyfikator użytkownika: OOQHGUoCsPMX
Ocena
komentarza:
21
POzorne ruchy mają sprawić, iż ludzie uwierzą, że w tym upadłym mieście coś dobrego i konstruktywnego się dzieje.
@ ixi
dnia 04.02.2019, 17:37. Identyfikator użytkownika: HJUqG1AF2v57
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ :)
dnia 04.02.2019, 19:06. Identyfikator użytkownika: zpAQMJixBGIz
Ocena
komentarza:
0
Jasło - miasto sportu :)))
@ lol
dnia 04.02.2019, 19:14. Identyfikator użytkownika: EjfiEBWn4aD4
Ocena
komentarza:
16
A gdzie dane kierowników wydziałów?
@ cytryna kwasna
dnia 05.02.2019, 01:23. Identyfikator użytkownika: Savnn0zmC0yP
Ocena
komentarza:
16
Więcej urzędników, mniej mieszkanców = wyższe podatki! ...GENIUSZ
@ aaaaaauuuu
dnia 05.02.2019, 01:57. Identyfikator użytkownika: mGYFSOeqbvaq
Ocena
komentarza:
-13
Pozyjemy, zobaczymy. Dlaczego z góry zakladacie, że pomysł jest zły. Wybralismy to teraz zobaczmy co z tego wyniknie dla miasta, dla .nae.
@ em
dnia 05.02.2019, 03:50. Identyfikator użytkownika: PYLKNwVA4Pbf
Ocena
komentarza:
18
Powsadza się swoich na dobre posadki.
Urzędnicy nie zauważają takich detali jak zaśmiecone chodniki w naszym mieście.
W dużych miastach w Polsce i na świecie odchodzi się od stref kiss and go przy szkołach a u nas marnuje się na to pieniądze.
Nowi urzędnicy pewnie znowu wymyślą coś równie mądrego za pieniądze z naszych podatków.
@ Oby do wiosny
dnia 05.02.2019, 07:58. Identyfikator użytkownika: KQT1OZFyu5C6
Ocena
komentarza:
0
Pan burmistrz przedstawił projekt zmian.
@ Nowy
dnia 05.02.2019, 08:43. Identyfikator użytkownika: 7XISwNF99tJB
Ocena
komentarza:
2
W dobrze zarządzanej organizacji projekty zmian jej funkcjonowania przedstawia się w pierwszej kolejnosci członkom tejże organizacji. Trochę więcej zaufania do własnych pracowników. Dalej zawodzi komunikacja w tej organizacji. Szkoda.
@ Kierowca 8I0
dnia 05.02.2019, 18:45. Identyfikator użytkownika: tW0SLuYrqp4e
Ocena
komentarza:
-4
Każdy temat dotyczący Jasła jest opluwany przez większość wpisujących
powyższe komentarze.
Lekceważenie woli większości wyborców przez sprzeciwy i demonstracje
wstrzymujące rozwój miasta są w naszym środowisku nagminne.
Takie mamy społeczeństwo nie liczące się z potrzebami miasta ani z wolą
wyborców.
Zgiełk czyniony przez ludzi, którym się wszystko nie podoba zagłusza
zdrowy rozsądek i niweczy chęci ukierunkowane na rozwój naszego miasta Jasła.
@ Kierowca 8I0
dnia 05.02.2019, 19:58. Identyfikator użytkownika: tW0SLuYrqp4e
Ocena
komentarza:
-1
Dla wyższej racji stanu jakim jest dobro społeczeństwa należy podporządkować
swoje prywatne ambicje i osobiste wydumane pomysły oraz jednostkowe korzyści.
@ Nikki
dnia 06.02.2019, 11:14. Identyfikator użytkownika: jPiC0qem3FBM
Ocena
komentarza:
8
Wydział Wspierania Przedsiebiorczości będzie wspierał przesiębiorców poprzez utworzenie inkubatora na ulicy Kazimierza Wielkiego. Pomijając sensowność tego przesięwzięcia, to ulokowanie tam urzędników automatycznie zmniejszy liczbę pomieszczeń, które można zaoferować tymże młodym przedsiębiorcom. Tyle jeśli chodzi o teorię. A praktyka? Bodajże dzisiaj o godzinie 10.00 odbył się przetarg na najem lokalu miejskiego przy ulicy Sokoła 2, o powierzchni niecałe 25 m2. Cena wywoławcza czynszu wynosiła 1250 złotych netto, czyli 1537,50 zł brutto. Daje to 61,50 zł za m2 . Panie brurmistrzu, za takie pieniądze to w Krakowie można lokal wynająć, nie wspominając o Rzeszowie na przykład. I to jest faktyczny przyklad wspierania przedsiębiorczości w Jaśle.
@ Kierowca 8I0
dnia 09.02.2019, 16:23. Identyfikator użytkownika: tW0SLuYrqp4e
Ocena
komentarza:
3
Czytając powyższe komentarze można dojść do wniosku, że w społeczeństwie
jasielskim mało jest ludzi normalnych.
Większość wpisów pochodzi od ludzi, którzy mają odchylenia zwane też
przez nich jako powołania.
@ KAROL
dnia 11.02.2019, 08:51. Identyfikator użytkownika: srrsz4M6zrEu
Ocena
komentarza:
3
Przywilejem włodarzy jest tworzenie struktur organizacyjnych kierowanych przez siebie instytucji.Z tego skorzystał p. Burmistrz.Jego wizja jest prawem,bo w końcu on odpowiada za efekty pracy UM dla lokalnej społeczności.Każdy ma własny styl zarządzania ,ma prawo dobierać kadry do realizacji zadań własnych i zleconych.Liczy się efekt.Nie liczy się kto siedzi na tym czy innym stołku. Generalnie oceniam zamysł nowej struktury pozytywnie.Słabością jest dublujące się de facto kompetencje zastępcy i kierownika Wydziału Promocji...Wiceburmistrz ma te same zadania co kierownik,czyżby zadaniem wice burmistrza był tylko i wyłącznie nadzór kierownika???Jasno to z artykułu wszak to wynika... A tak poza tym tematem dot. organizacji UM...Po cholerę te nowe twory instytucjonalne,co żrą pieniądze ,jak piranie,a tak naprawdę są fikcją,za która siedzą przy burkach kolejni urzędnicy...Nie potrzeba ich,by w ramach Wydziałów,i ich siłami realizować zadania tych "potworków",powielanych poprzez obłed w myśleniu innych samorządów...Słowem pieniądze za nowe etaty lepiej dać na realizaję tychże zadań wspomagających wyjście Jasła z dołka w kierunku rozwoju...Tego najbardziej tu brak.Perspektyw ,które by przekonywały,do uzasadnionej chęci mieszkania,życia w tym mieście dorastających pokoleń...Jak to zrobić? To inny temat.O nim w artykule zero powiedziano,więc i ja milczeć muszę,życząc powodzenia p.Burmistrzowi w pracy,w nowych warunkach organizacyjnych,
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105