Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Nowy blok operacyjny w krośnieńskim szpitalu

28

6 grudnia bieżącego roku odbyły się uroczystości otwarcia nowego Bloku Operacyjnego – jednej z największych zrealizowanych w kraju tego typu inwestycji.

Ten nowoczesny i przestronny obiekt będzie funkcjonował dla dobra naszych pacjentów już od nowego roku. W grudniu nastąpi sukcesywne przenoszenie poszczególnych sal operacyjnych oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii do nowego budynku, tak aby od początku stycznia przyszłego roku było możliwe wykonywanie operacji w nowych, zdecydowanie lepszych warunkach. Oddanie nowego bloku operacyjnego przyczyni się do poprawy efektywności działania, bezpieczeństwa pacjentów, warunków pracy naszego personelu medycznego, a także do postępu i rozwoju wykonywanych przez krośnieński Szpital operacyjnych procedur medycznych.

W skład oddawanego w użytkowanie kompleksu wchodzi: w pełni wyposażonych 10 nowoczesnych sal operacyjnych z pełnym zapleczem socjalnym, sala z dziesięcioma stanowiskami wybudzeniowymi, wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę 16-łóżkowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii z dwoma dodatkowymi izolatkami, a także spełniająca wszelkie współczesne wymagania, funkcjonująca już od kilku tygodni w nowej strukturze Centralna Sterylizatornia. Na najniższym poziomie planowane jest jeszcze, ale dopiero w przyszłym roku, wykończenie sali konferencyjnej wraz z foyer, która ma dopełnić standard tego obiektu.

Uroczystego poświęcenia bloku operacyjnego dokonał kapelan szpitala – ks. dr Zbigniew Głowacki.

W ceremonii otwarcia udział wzięli, m.in.: Tadeusza Pióro - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Wojciech Buczak – przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego, radni sejmiku: Jerzy Borcz, Tadeusz Majchrowicz i Dariusz Sobieraj, Jan Juszczak – starosta krośnieński, Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, członkowie Rady Społecznej krośnieńskiego Szpitala z Przewodniczącą Teresą Gwizdak na czele, Dariusz Zieliński – przedstawiciel dyrekcji Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, Adam Pietrzkiewicz – Komendant Miejski Policji w Krośnie, Krzysztof Korzec – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Andrzej Jurczak – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, Ewa Szybieniecka – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, konsultanci wojewódzcy w poszczególnych specjalizacjach medycznych, dyrektorzy i przedstawiciele dyrekcji szpitali wojewódzkich i powiatowych, Stanisław Rymar - Prorektor ds. Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, przedstawiciele uczestników procesu inwestycyjnego, w tym m.in.: Walenty Twardy – Dyrektor Techniczny Erbud S.A., Mirosław Młynarki – Dyrektor Oddziału Erbud S.A., Edward Łobaza – Prezes Krośnieńskiej Dyrekcji Inwestycji, a także architekci, inspektorzy nadzoru oraz kierownicy budowy, przedstawiciele firm: Intercard i Frasenius, przedstawiciele redakcji: telewizji, radia, prasy i Inetrnetu, a także pracownicy szpitala i inni zaproszeni goście.

Okolicznościowe adresy przesłali Posłowie na Sejm RP w tym m. in.: Jan Bury, Tomasz Kamiński, Tomasz Kulesza, Stanisław Ożóg, Mirosław Pluta, Stanisław Piotrowicz, Marek Rzęsa, Krystyna Skowrońska, Piotr Tomański, Kazimierz Moskal i Kazimierz Ziobro.

Krośnieński Blok Operacyjny powstał dzięki wysiłkowi i wsparciu wielu ludzi i instytucji. Koszt jego budowy i wyposażenia przekroczył łącznie kwotę 60-ciu milionów złotych, z czego ponad pięćdziesiąt milionów złotych pochodziło ze środków samorządu województwa podkarpackiego. Pozostała kwota to środki własne szpitala oraz dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

W przemówieniu, dyrektor szpitala - dr inż. Piotr Lenik podkreślał, że tak potężna inwestycja nigdy nie mogłaby być zrealizowana, gdyby nie zrozumienie powagi sprawy przez samorządowe władze wojewódzkie. Z tego miejsca chciałbym podziękować obydwóm zarządom województwa podkarpackiego, z którymi w trakcie budowy bloku operacyjnego miałem przyjemność współpracować, a także wszystkim radnym sejmiku województwa podkarpackiego. To dzięki Państwu możliwe okazało się kompletne dokończenie tej ważnej dla Szpitala, ale przede wszystkim dla pacjentów, inwestycji. Jako dyrektor, chciałbym zaznaczyć, że gdyby nie środki przyznane przez Państwa na ten cel krośnieńskiemu Szpitalowi w formie dotacji w drugiej połowie 2012 roku oraz w 2013 roku, najprawdopodobniej jeszcze długo ten obiekt nie zostałby dokończony. Tymczasem teraz, Blok Operacyjny jest w stanie zaspokoić potrzeby krośnieńskiego szpitala przez wiele la i autentycznie jest blokiem na miarę XXI wieku. O ile więc dotacje przyznane Szpitalowi w 2008 i 2009 roku umożliwiły rozpoczęcie budowy tego obiektu, to dotacja uzyskana w poprzednim i tym roku umożliwiły jej pomyślne zakończenie – powiedział w trakcie uroczystości dyrektor Lenik.

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

Napisany dnia: 11.12.2013, 08:56

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ 123
dnia 13.12.2013, 19:52 · Zgłoś
był ksiądz a czy będzie CBA?
Odpowiedz
0
@ buś
dnia 13.12.2013, 11:00 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
1
@ Yarmułkanty
dnia 13.12.2013, 01:37 · Zgłoś
Patrzcie jasielskie pany ,jak można coś zrobić dla swoich fornali konkretnego...Tu tylko w gadce są mądre,chlają się ze sobą,żrą,planują i nic nie robiąc panują,panują,panują!
Odpowiedz
-1
@ mat
dnia 12.12.2013, 00:46 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
2
@ a szkoda gadać
dnia 11.12.2013, 23:38 · Zgłoś
Na temat jednego z lekarzy z tego zdjęcia wolę się nie wypowiadać, bo aż nie wiem co napisać.
Odpowiedz
1
@ pacjent
dnia 12.12.2013, 13:34 · Zgłoś
oj coś czuję że chodzi o Sobier...i wiem co masz na myśli(nic nie mówić ale nóż w kieszeni się otwiera)
Odpowiedz
3
@ ex
dnia 11.12.2013, 23:07 · Zgłoś
jeszcze ściągnąć dobrych i soilidnych fachowców ...
Odpowiedz
2
@ 11111111
dnia 12.12.2013, 11:16 · Zgłoś
Dobrzy i solidni fachowcy już są. To nie Jasło... Żal, że u nas nie ma takich doktorów.Większość tylko myśli o prywatnych gabinetach .
Odpowiedz
0
@ Mat
dnia 12.12.2013, 16:29 · Zgłoś
Jasło i Krosno słynie z tego że bije rekordy zgonów...
Odpowiedz
3
@ Kasia
dnia 11.12.2013, 20:34 · Zgłoś
Jasło może pozazdrościć... zresztą Rzeszów też.
Odpowiedz
8
@ df
dnia 11.12.2013, 15:45 · Zgłoś
A w jasielskim co???
A no dalej będzie stare gó-w-no
bo u nas nie ma na rozbudowę szpitala
Odpowiedz
2
@ ocena Jasła
dnia 11.12.2013, 17:27 · Zgłoś
A co na to Jasło ? Jedno wielkie DNO
Odpowiedz
5
@ stfu
dnia 11.12.2013, 17:57 · Zgłoś
dzialalem tam przy elektryce, musze powiedziec ze wow high tec , top class
Odpowiedz
-4
@ znający temat
dnia 11.12.2013, 12:01 · Zgłoś
ks. dr Zbigniew Głowacki. To duchowny tez doktor
Odpowiedz
6
@ do znawcy
dnia 11.12.2013, 17:25 · Zgłoś
Oj Oj Ty znający temat. Czy Ty masz przynajmniej maturę ? Gdybyś miał, to byś wiedział, że doktorat można mieć nie tylko z medycyny.
Odpowiedz
3
@ srrrrr
dnia 11.12.2013, 11:14 · Zgłoś
No to wszystko prywatne i pielęgniarki na kontrakty i za grosze pracować. Kto nie ubezpieczony ten do dołka. Kto ubezpieczony ten będzie obsługiwany ale jakość będzie zależeć od opłacanego ubezpieczenia. Nie wszystkie zabiegi będą robione z ub chyba że masz wykupiony najwyższy pakiet. Tak jak w filmach USA czy pan ubezpieczony , nie to do szpitala św Anny przy kościele tam jest miejsce dla bezdomnych i ubogich. Czy taka przyszłość nas czeka ?
Odpowiedz
-4
@ der
dnia 11.12.2013, 09:17 · Zgłoś
a co mnie krosno obchodzi wejjjjj to nie portal krosno24
Odpowiedz
16
@ Laura Diaz
dnia 11.12.2013, 09:55 · Zgłoś
Jak będziesz musiał na operację iść do Krosna, to cię będzie obchodzić, zakuty łbie:)
Odpowiedz
12
@ Tarzan-zan
dnia 11.12.2013, 10:51 · Zgłoś
Jak cię nie obchodzi to nie czytaj... co to - przymus czytania jest ??? Masz w tytule napisane że o krośnie mowa, więc wystarczy pominąć i nie czytać...
Odpowiedz
9
@ jeżynka:)
dnia 11.12.2013, 11:22 · Zgłoś
Dobrze ,że coś takiego powstało ,ale najlepiej ,żebyśmy nigdy nie musieli z tego korzystać .
Odpowiedz
10
@ ktos
dnia 11.12.2013, 11:27 · Zgłoś
Bo to szpital wojewódzki i obejmuje działaniem nie tylko Krosno, a z Jasła bliżej do Krosna niż np do Rzeszowa
Odpowiedz
13
@ do der
dnia 11.12.2013, 13:04 · Zgłoś
artykół dedykowany władzom miasta Jasła
oni potrafia !
a wy ?
Odpowiedz
7
@ Kiss
dnia 11.12.2013, 20:16 · Zgłoś
To że w Jaśle nie ma tak specjalistycznego bloku i tak będziesz jeździł do Krosna jak Cie skierują. A informacja na skalę woj. To jest największy i najnowocześniejszy blok w woj. Podkarpackim. Rzeszów może pozazdrościć inwestycji.
Odpowiedz
-12
@ Mmm
dnia 11.12.2013, 09:11 · Zgłoś
UWAGA podaję jeden z wielu przykładów dlaczego prywatna służba zdrowia jest zdecydowanie tańsza od państwowej.
Idę do lekarza, boli mnie łokieć. Lekarz stwierdza że to od urazu na chodniku i że szanse że to coś innego np. rak kości są jak jeden do miliona ale żeby to sprawdzić muszę wykonać badanie które kosztuje 1000zł. W państwowym systemie myślę a co tam przecież to wszystko 'za darmo' rób pan mi te badanie !
W prywatnym muszę za nie zapłacić (albo mój ubezpieczyciel musi zapłacić co podniesie koszty składki) a ponieważ szanse że jestem chory są żadne (1 do 1 000 000) machnę ręką i nie zrobię badania. Oczywiście to przykład w morzu innych. Skoro wszystko jest 'za darmo' to każdy chce jak najwięcej udrzeć dla siebie.
Odpowiedz
17
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 11.12.2013, 10:10 · Zgłoś
Przypuśćmy, że boli Cię głowa przez tydzień-dwa, lekarz Ci mówi, że to "kac, lub migrena"a Ty ze swojej skromnej "pensyjki, emeryturki" nie masz funduszy aby zapłacić za badanie {wykluczające poważną chorobę}, które w rzeczywistości kosztuje 1/10 tego na ile zostało wycenione przez "kogoś tam" i co wtedy łopatą w d...ę i do doła...?
Odpowiedz
14
@ Tarzan-zan
dnia 11.12.2013, 10:48 · Zgłoś
Jeśli myślisz tylko o takich drobnostkach jak przeziębienie czy ból zęba to owszem, szary kowalski poradzi sobie finansowo z takimi chorobami... Ale co z bardziej "rozbudowanymi" badaniami ?? Nie mówię tu już o przypadkach kosztujących miliony bo i takie są, ale nawet o takich które kosztują 10 czy 20 tyś... Ilu ludzi ma taką kasę "pod ręką" do wydania od razu w razie potrzeby ??
Odpowiedz
2
@ Mmm
dnia 11.12.2013, 14:34 · Zgłoś
Dobre pytanie Tarzan-zan ! Trzeba je zadać również do istniejącego systemu państwowego dziadostwa :) Umówienie wizyty do specjalisty graniczy z cudem a co dopiero badania warte miliony ?
Zaś co do drogich badań i kosztów leczenia w systemie prywatnym to podobnie jak z ubezpieczeniami OC trzeba będzie się ubezpieczyć w prywatnej firmie. Po drogach jeżdżą maluchy ale i również mercedesy. Jakoś szkody wyrządzone przez malucha w mercedesie pokrywa prywatna firma ubezpieczeniowa. Wiadomo naprawa (leczenie) mercedesa jest dużo droższe niż malucha jednak to dobrze funkcjonuje. System idealny nie istnieje tylko banda przy korycie lansuje nam państwowe dziadostwo jakby to był idealny sposób leczenia. Poza tym ludzie biedni mający 1000zł pensji po obniżeniu podatków mieliby 8000 zł (tak państwo zabiera 83% pieniędzy w podatkach) i wtedy stać byłoby ich na każde leczenie.
Odpowiedz
0
@ Mmm
dnia 11.12.2013, 14:53 · Zgłoś
Socjalizm to ustrój w którym zabiera się ludziom po cichu pieniądze w podatkach (np. na stacji benzynowej) a daje głośno z przytupem jak w tym artykule.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657