Strona główna

Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

80
Napisany dnia: 08.02.2019, 11:31 , Tagi: Brak

Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

fot. Starosta jasielski Adam Pawluś

18 grudnia ubiegłego roku do Biura Rady Powiatu Jasielskiego wpłynął wniosek podpisany przez grupę dziesięciu radnych z klubów Samorząd Dla Mieszkańców oraz Przymierze Samorządowe Ponad Podziałami. Zwracali w nim uwagę na liczne ich zdaniem uchybienia i nieprawidłowości związane z wypełnianiem przez Adama Pawlusia funkcji starosty jasielskiego. Jednym z nich był wówczas brak pełnego składu Zarządu Powiatu w Jaśle. Mateusz Lechwar dwukrotnie zaproponowany na wicestarostę jasielskiego nie uzyskał poparcia radnych. Tym samym opozycja uznała, że starosta Pawluś nie potrafi skutecznie zarekomendować kandydata, a następnie kierować organem wykonawczym samorządu powiatowego. Dopiero 11 stycznia br. rada wybrała wicestarostę, którym został Stanisław Pankiewicz, etatowym członkiem zarządu - Jan Muzyka, zaś członkiem zarządu - Ryszard Lisowski.

Staroście zarzucono również, że nie jest zdolny do zawierania kompromisów. Radni obu klubów we wniosku odnieśli się także do kwestii zwoływania sesji nie w ramach planowanej pracy na dany rok kalendarzowy czy całą kadencję, ale przede wszystkim bez przygotowania, stosownej dyskusji i wymiany poglądów. Zwrócili uwagę, że w ich opinii starosta przekroczył swoje kompetencje poprzez ingerowanie w wewnętrzny ustrój rady i zmierza do ręcznego sterowania pracami rady oraz jej komisji. Zastrzeżeń wymienionych we wniosku jest znacznie więcej i podważają osobę Adama Pawlusia jako starosty jasielskiego, który „nie gwarantuje stabilności, wprowadza dezorganizację i poczucie okresowości (niestabilności) pracy organów samorządowych Powiatu Jasielskiego”.

 fot. radny Janusz Przetacznik, przewodniczący klubu PSPP

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w miniony czwartek, przewodniczący klubu PSPP Janusz Przetacznik zwrócił uwagę na fakt, iż minął termin ustawowy rozpatrzenia wniosku o odwołanie starosty jasielskiego złożony 18 grudnia 2018 r. W ustawie o samorządzie powiatowym jest mowa o głosowaniu w sprawie odwołania nie wcześniej niż po upływie 1 miesiąca od daty zgłoszenia wniosku. Wcześniej jednak opinię w tej sprawie zobowiązana jest wydać komisja rewizyjna. - Od 20 grudnia ubiegłego roku nie odbyło się żadne posiedzenie komisji rewizyjnej. Ani przewodniczący Ryszard Lisowski ani Mateusz Lechwar jej nie zwołali, a przewodniczący rady tego nie zdyscyplinował. Został złamany przepis ustawowy. Jedyną karą za to może być np. odwołanie Roberta Snocha bądź przewodniczącego komisji rewizyjnej. Ja zadałem pytanie, dlaczego nie został umieszczony na ostatniej sesji wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego – podkreślał radny Janusz Przetacznik.

 fot. radny Ryszard Lisowski, członek Zarządu Powiatu

Ryszard Lisowski, który do 11 stycznia br. pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej nie zwołał posiedzenia, gdyż jak tłumaczył było to podyktowane tym, iż radni opozycji nie przyszli na sesję 4 stycznia br., która ostatecznie się nie odbyła, ze względu na brak kworum. - Miałem przygotowane materiały, które chciałem wszystkim członkom komisji rozdać na sesji i umówić się na spotkanie. Jednak w tym czasie radni opozycji nie przyszli, dlatego posiedzenia komisji rewizyjnej nie zwołałem. Później przewodniczącym został Mateusz Lechwar – wyjaśnił radny Lisowski.

Na opinię komisji rewizyjnej trzeba będzie jeszcze poczekać, gdyż nowy przewodniczący komisji rewizyjnej obecnie przebywa poza granicami kraju.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ z Kotliny
dnia 08.02.2019, 11:53. Identyfikator użytkownika: fgyrxXRqfcSN
Ocena
komentarza:
84
Czymkolwiek zajmie się rady Lechwar, to musi być spartolone. Jak można być tak niekompetentnym i funkcjonować na stanowiskach? Takie dziadostwo tylko w Jaśle.
@ Uj
dnia 08.02.2019, 13:29. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
63
Pchają szkuta na siłę w politykę
@ jan
dnia 08.02.2019, 17:47. Identyfikator użytkownika: fRvuZVNggiCz
Ocena
komentarza:
20
no i fajnie... niech się za robotę chłopczyk weźmie...
@ ujek
dnia 08.02.2019, 19:34. Identyfikator użytkownika: EYC65Zu9rrrd
Ocena
komentarza:
17
musi mieć niezłe kwity że sie tak długo ślizga
@ biedroń
dnia 08.02.2019, 21:14. Identyfikator użytkownika: LCKn8RFZvsJS
Ocena
komentarza:
18
A mówili,że przyjazni się z przewodniczącym?
@ dragoness
dnia 09.02.2019, 09:47. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
11
Czy pan Lechwar również pobiera diety, jak jego mentor w analogicznej sytuacji?
@ bazalt
dnia 09.02.2019, 10:42. Identyfikator użytkownika: NVmoFCOBl1EI
Ocena
komentarza:
10
@ dragoness - Pewnie tak... Przecież nie poszedł w politykę dla idei
@ GIBALSKI KATOLIK
dnia 10.02.2019, 09:12. Identyfikator użytkownika: s2Tb4Z0vUskp
Ocena
komentarza:
18
Dlaczego Pan Starosta wyjechał do USA ,co tam robił ?Co robił wtedy jak ludzie w Polsce pracowali za groszowe pieniądze ,bezrobocie ,umowy śmieciowe,wtedy nie martwił sie losem obywateli,losem Polski ?Dobrze wrócić do Polski w starszym wieku jak zdrowie słabnie i mieć posadę państwową i płacone składki z których będzie dobra emerytura
@ Pycha i Szmal
dnia 14.02.2019, 00:46. Identyfikator użytkownika: FIYbpwKhjHgz
Ocena
komentarza:
1
To co dzieje się w powiecie i kraju to upadek Pychy i Szmalu.

Człowieku daj fakturę.
Człowieku daj pełnomocnictwo do czynności prawnych.

Tak powiat powinien działać
@ Dociekliwy Stefan
dnia 08.02.2019, 12:02. Identyfikator użytkownika: R30LBvv5tmb6
Ocena
komentarza:
106
Czy gdzieś można wystąpić z wnioskiem o likwidację powiatu w Jaśle?

Naprawdę, przejechanie od czasu do czasu tych parunastu kilometrów do urzędu do Krosna nie byłoby niczym uciążliwym w zamian za komfort nieoglądania tych parodystów w akcji po raz kolejny. I byłaby szansa, że miastem i regionem zajęliby się wreszcie fachowcy, a nie żadne pawlusie.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 08.02.2019, 12:04. Identyfikator użytkownika: EExHQg0sCTVk
Ocena
komentarza:
29
Odwołać, przywołać, zawołać i kasę brać nie interesując się dobrem ogółu - bo z takim poparciem to kogo się reprezentuje [na pewno nie cały powiat, tylko garstkę wybrańców}
@ Tic-Tac
dnia 08.02.2019, 12:09. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
74
Zanim P.Lechwar wróci z zagranicy,to w tym czasie zrobić audyt w Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej .Tam jest dopiero prawdziwa kopalnia "praworzadnosci" .która powinna być w szybkim tempie pokazana 2/3 mieszkańcom Jasła, bo tylu mieszka w blokowiskach JSM. i utrzymuje tą nic nie robiaca czape ,bo wszystkie uslugi na biezaco,bez kontroli zleca się natworzonym ze swoich spółkom, spoleczkom. Czapa tylko rozlicza przesłane przez nich faktury i co miesiąc przesyła mieszkańcom nowe decyzje czynszowe coraz większy mi naliczeniami. Eldorado w swoim kręgu
@ agent
dnia 08.02.2019, 13:09. Identyfikator użytkownika: C0LFOnsirIo7
Ocena
komentarza:
-27
Łżesz Tic-Tacu oby we wszystkich urzędach było tak jak w JSM to byłoby dobrze.
@ lol
dnia 09.02.2019, 16:54. Identyfikator użytkownika: TK49ehz3ue0J
Ocena
komentarza:
8
Strzał w dziesiątkę! Od wielu lat jest to temat tabu.
@ Tic-Tac
dnia 09.02.2019, 19:45. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
3
Do agenta
Skoro potrzeba faktów, to się je przedstawia co wyczyniaja w blokach spółki mające wyłączność w JSM
-poprzez wybudowanie trwałych wygrodzeń podwórka zupełnie wyłączono drogi P.poz.Żałować należy,ze poprzedni komendant pow.straży pomimo naruszenia norm prawnych nie intetweniowanol Zresztą tak samo postąpił i Pow.architekt i pow.nadzór budowlany
-w trakcie docieplenia elewacji zamurowano wbrew przepisom kratki wentylacyjne czerpne i wyrzutnie powietrza.Zamurowano kratki na klatce schodowej,na poddaszu,pomimo,ze jest zainstalowanych na klatkach schodowych 45 gazomierzy.,które powinny mieć wentylację
I to bezprawie usankcjonowal pow architekt i podlegly mi nadzór budowlany
-w trakcie docieplenia tego budynku wydluzono o 20 cm płytę balonowa loggi przyklejajac dwie warstwy styropianu.Odsadzono barierki ,zlikwidowano kapinosy.W każdej chwili styropian się wylamie i nieszczęście gotowe.Działo się to za przyzwoleniem pow.architekta i podleglego mu szefa nadzoru budowlanego.
Na wszystkie monity sa przechowywane pisemne stanowiska w ybitnych fachowców. Istny kryminał dla tych ludzi.I tak w Jaśle wygląda praworządność.
@ agent
dnia 09.02.2019, 21:02. Identyfikator użytkownika: C0LFOnsirIo7
Ocena
komentarza:
-1
Taki "mądry" jesteś to nie wiesz co z tymi "faktami" zrobić ? Życzę powodzenia, a nie wypłakuj się w necie.
@ Ryszard
dnia 08.02.2019, 12:32. Identyfikator użytkownika: F9eAm6cPxMW7
Ocena
komentarza:
31
Czy ten pan przetacznik zawsze musi mieć jakieś ale? Panie zajmij się sprawami mieszkańców spółdzielni bo przy wielu blokach w czasie gdy był śnieg ciężko było wyjechać ludziom z bloków bo nie były odśnieżone chodniki czy drogi osiedlowe
@ J-23
dnia 08.02.2019, 13:05. Identyfikator użytkownika: C0LFOnsirIo7
Ocena
komentarza:
15
Oj Rysiu goście łamią prawo ,a Ty się Przetacznika czepiasz.
@ ksiądz Mateusz
dnia 08.02.2019, 13:43. Identyfikator użytkownika: atjAthoTXknS
Ocena
komentarza:
5
Do Ryszarda, Przetacznik ma zawsze rację.
@ Erni
dnia 08.02.2019, 20:31. Identyfikator użytkownika: YPIa5swBgHBZ
Ocena
komentarza:
11
No pewnie,przecież Przetacznik jest ponad podziałami,które najbardziej mu pasują.
@ Kaśka
dnia 08.02.2019, 12:36. Identyfikator użytkownika: 5sfhVQIkVo0V
Ocena
komentarza:
35
Szok Lechwar to naprawdę nic nie robi albo sprawuje funkcje urzędowe albo się bawi za oceanem. A po za tym jak jego nie ma to powinien mieć wyznaczone zastępstwo.
@ Leśniak
dnia 08.02.2019, 12:43. Identyfikator użytkownika: CU8VgfofQC2r
Ocena
komentarza:
40
Pawluś musi być odwołany !
@ do Lesniak
dnia 08.02.2019, 13:32. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
22
Pawlusia odwołać ze Starosty,a natychmiast powołać Przetacznika.Jest "o niebo lepszy,chodzaca uczciwość "Popatrzeć na fotkę jak przerabia nóżkami i się pali do wladzy.I rzeczywiście spełnia się marzenia wielu internautów o likwidacji powiatu jasielskiego
@ Ewa
dnia 08.02.2019, 17:44. Identyfikator użytkownika: brJ0BS8TtmCf
Ocena
komentarza:
11
Przetacznik zawsze lubi namieszać ale nigdy nie chce wziąść odpowiedzialności i ubiegać się o np. fotel Burmistrza czy Starosty bo boi się tego co sam cały czas robi tzn. maci w czystej wodzie.
@ Do Ewa
dnia 08.02.2019, 18:28. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
3
A może chce spełnić oczekiwania mieszkańców Jasła?Może nie mąci a chce dobrze?
@ 1971
dnia 08.02.2019, 19:05. Identyfikator użytkownika: 2g8P8CZERIgm
Ocena
komentarza:
10
pan przetacznik startowal na burmistrza tylko bez poparcia sukienkowych
@ Do 1971
dnia 08.02.2019, 21:09. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
7
A Jego śp.wujek był proboszczem,Księdzem z powołania.Osobiście zanosił dary zza granicy dla parafian potrzebujących pomocy.Był bardzo uczciwy,sam ciężko pracował na roli,aby utrzymać Kościół,żył skromnie.
@ demo-krytyk
dnia 11.02.2019, 15:40. Identyfikator użytkownika: j18vzihqoNgB
Ocena
komentarza:
2
A jak to sobie wyobrażasz? Pawluś ma w Radzie większość 13:10,więc musiałoby być trzęsienie ziemi żeby doszło do odwołania. Perturbacje były przy próbie powołania Lechwara na vice Starostę,ale to zupełnie inna historia.
@ Oby do wiosny
dnia 08.02.2019, 12:55. Identyfikator użytkownika: KQT1OZFyu5C6
Ocena
komentarza:
20
Nikt nic nie musi, musi jedynie przyjść wiosna.
@ e-demokracja bezpośrednia
dnia 08.02.2019, 13:00. Identyfikator użytkownika: ukpt5cR5nJUT
Ocena
komentarza:
0
A ja nie widzę żadnych technicznych przeszkód żebyśmy sobie nad odwołaniem / powołaniem radnego Pawlusia głosowali przez internet wykorzystując powszechnie DARMOWĄ technologię blockchain.
@ demo-krytyk
dnia 11.02.2019, 15:45. Identyfikator użytkownika: j18vzihqoNgB
Ocena
komentarza:
4
Przez internet próbowano zadecydować o budżecie obywatelskim w Radzie Miasta Jasła,ale ostatecznie będzie "głosować" prokuratura.
@ Kolega Pana Starosty
dnia 08.02.2019, 13:03. Identyfikator użytkownika: Sh7n1BLXZBOu
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ amen
dnia 08.02.2019, 13:12. Identyfikator użytkownika: QUFJkL4Si3jm
Ocena
komentarza:
-13
Radny Pawluś powinien być odwołany i za chwilę później powołany.
@ ksiądz Mateusz
dnia 08.02.2019, 13:44. Identyfikator użytkownika: atjAthoTXknS
Ocena
komentarza:
27
Powiaty nie są do niczego potrzebne, ich kompetencje można by spokojnie przekazać gminom.
@ ....
dnia 08.02.2019, 13:51. Identyfikator użytkownika: ybraiAEjvL61
Ocena
komentarza:
11
"... ponad podziałami"... No widzę właśnie. Żadnych podziałów
@ Znający temat
dnia 08.02.2019, 13:58. Identyfikator użytkownika: zd2TNuSbq49G
Ocena
komentarza:
-1
Kiedy będzie Wiosna w Jaśle ?
@ Do@Znajacy temat
dnia 08.02.2019, 14:50. Identyfikator użytkownika: 3DsoTPSMNxAr
Ocena
komentarza:
10
21 marca. Znający temat a nie wie.
@ Madura
dnia 08.02.2019, 14:53. Identyfikator użytkownika: pn4wCC0vAj72
Ocena
komentarza:
29
Wieś Jasło nigdy nie miała nic i mieć nie będzie.Karierowicze z poparciem ojca który kiedyś był miesięcznikiem w MO,stare dziady w Urzędzie Miasta,a reszta to zbieranina którą pchają do przodu dwie Maryje i wieczny wizjoner,budowniczy ,profesor z Zarzecza.
@ Vv
dnia 08.02.2019, 15:10. Identyfikator użytkownika: BHc8XfebVJyO
Ocena
komentarza:
-31
Życzył bym żeby taki porządek był w powiecie i mieście jak jest w JSM brawo P.Januszu mów o prswie i sprawiedliwości zawsze tak jak to robisz pozdraeismp.Prezesa
@ szejan
dnia 08.02.2019, 19:04. Identyfikator użytkownika: G6hCyhOhVNLq
Ocena
komentarza:
5
Pan Przetacznik powinien zajmować się JSM. Jego udział w Radzie Powiatu to nieporozumienie. To manipulant pierwszej klasy.
@ papo
dnia 08.02.2019, 19:58. Identyfikator użytkownika: svJ7v2aYekNn
Ocena
komentarza:
-1
Smoleń rozbawial ludzi a ten wąsacz,który się chyba nigdy w lustrze nie widział bo by się sam siebie przestraszył,wkrótce mu się włos zjeży ale na własne życzenie.moze …..coś przeczuwa ze mieszkańcy tego paragrafa mająjuz dosyć.Kto pod kim dołki kopie …………..To jest człowiek,który tylko mąci,jeszcze nic nie zrobił dobrego a Starosty się czepia,ludzie go za to rozlicząi jeszcze innych...………………………...
@ Dzieje się,dzieje
dnia 08.02.2019, 21:25. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
-7
Smoleń rozbawiał ludzi,a papo zastrasza,bo nic nie można robić dla miasta,siedzieć cicho i nie widzieć,nie słyszeć,wąsy zgolić i czekać na krytykę,bo wszystkiego czepić się można.Ciekawe co papo widzi w lustrze-siebie"tulipana".
@ Dzieje się,dzieje
dnia 08.02.2019, 21:36. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
-8
Papo widzi siebie "narcyza",a nie ma się czego czepić,to wąsów zazdrości.
@ YOZEF
dnia 09.02.2019, 16:56. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
-3
niwe masz racji to on jeden pilnuje porzadku prawnego ,,,bo wtedy bez niego to by byla wioscha i sloma z butow
@ Do papo
dnia 09.02.2019, 18:43. Identyfikator użytkownika: IYISAzdnPreH
Ocena
komentarza:
-3
Wąsy muszą być,gdyż prawdziwy wędkarz nie może ich zgolić,aby ryby brały.
@ Tryt
dnia 08.02.2019, 15:39. Identyfikator użytkownika: Y74yrNBRr9kB
Ocena
komentarza:
11
Wniosku wcześniej nie głosowano bo nie wychodziła układanka personalna. Po podzieleniu się stołkami układ musiał okrzepnąć bo przy głosowaniu różnie może być,tym bardziej że obecna układanka niektórym PiSiewiczom nadal nie leży. Tak że lepiej złamać prawo niż ...stołek. Wyborcy partii przez PiS Pisanej przestańcie być durnym ludem i zacznijcie myśleć.
@ Gosposia
dnia 08.02.2019, 16:08. Identyfikator użytkownika: m1IbgSW3JhuP
Ocena
komentarza:
15
Czy to prawda że Mateuszek poleciał na zlecenie Bogdana do stanów poszukać roboty dla całaj trójcy?
@ Uj
dnia 08.02.2019, 16:23. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
18
Już [...] to widzę!będzie jak z listami Peca! Pewnie ma meeting z Trumpem i brunch z Travoltą! Albo trafiło sie szybkie malowanie za szybką kase
@ ujek
dnia 08.02.2019, 19:33. Identyfikator użytkownika: EYC65Zu9rrrd
Ocena
komentarza:
8
chłpoczyk od wszystkiego...i w UM i w powiecie i zakład karny a tera do hameryki poleciał?
@ ss
dnia 08.02.2019, 17:21. Identyfikator użytkownika: AzoTFNp9E7LP
Ocena
komentarza:
16
on powinien już być daleko od polityki--od rządzenia
@ niepolityk
dnia 08.02.2019, 18:18. Identyfikator użytkownika: ptMusrduXr2g
Ocena
komentarza:
11
Tylko Tadeusz!!! Najlepszy z najlepszych.
@ qwe
dnia 08.02.2019, 18:58. Identyfikator użytkownika: ptMusrduXr2g
Ocena
komentarza:
21
Fakt, Tadeo odszedł bo niby "taki zły i niedobry", a w gruncie rzeczy jednak coś się działo, natomiast Ci zamiast cokolwiek robić to się kłócą o stołki. Wstyd.
@ prawdziwek
dnia 08.02.2019, 18:26. Identyfikator użytkownika: arDjFKPeBhxu
Ocena
komentarza:
0
Przetacznik to chodzące prawo i sprawiedliwość.
@ demo-krytyk
dnia 08.02.2019, 18:46. Identyfikator użytkownika: j18vzihqoNgB
Ocena
komentarza:
22
Ta cała Rada Powiatu i Zarząd to prawdziwy cyrk. Przyjrzyjcie się kiedyś Radzie Powiatu Gorlice,obejrzyjcie sesje. Konstruktywne,rzeczowe dyskusje i głosowania,mimo że w Radzie są przedstawiciele dwóch partii i dwóch organizacji społecznych.Jednym słowem,kompromis a nie permanentna kompromitacja.
@ ujek
dnia 08.02.2019, 19:32. Identyfikator użytkownika: EYC65Zu9rrrd
Ocena
komentarza:
12
słoma z butów panie Lisowski...użebrane głosy na wyborach ateraz co?odcinamy kupony?
do czasu... do czasu...
@ logo
dnia 08.02.2019, 20:00. Identyfikator użytkownika: svJ7v2aYekNn
Ocena
komentarza:
4
opozycjo,stuk puk do glowy
@ ss
dnia 08.02.2019, 20:26. Identyfikator użytkownika: AzoTFNp9E7LP
Ocena
komentarza:
14
on już jest tak stary , ze wystarczy mu, zrobił asfalt na Przysieczki do domu ojca po zakup ---wystarczy mu i jego rodzinie
@ ixi
dnia 08.02.2019, 20:51. Identyfikator użytkownika: CdD7vEMIbKHX
Ocena
komentarza:
20
Jak patrzę na te "tegie głowy" z poprzedniej epoki to mnie zbiera na wymioty... I żal bierze że takie miernoty są u władzy.
@ Bo tak
dnia 08.02.2019, 20:59. Identyfikator użytkownika: SySbg0LqUDXd
Ocena
komentarza:
12
Może teraz na spokojnie spojrzeć na poprzednią kadencję i jak pracowalo Starostwo, gdy w staroatwie byl pan Gorgosz? Z Pawlusiem nikt nie chce roznawiac a jakby nie bylo z Gorgoszem to i opozycja sie dogadywala. Straszono straszono przed nim a tetaz pracownicy (oczywiście nie wszyscy) zaluja ze go nie ma. Pawlus wiedzial doskonale zeby za wszelka cene nie wystawiac swojego "kolegi", ktoremu jedynemu zawdziecza ze byl i jest nadal starosta, bo jego nie beda chcieli sluchac. To jest wlasnie jego Solidarnosc!
@ bhp
dnia 09.02.2019, 07:32. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
-1
@do tak
Prawdą jest,że będąc szeregowym pracownikiem z pominięciem swoich szefów chciałoby się z bzdurami pędzić do Starosty.I dlatego się żałuje P.Gorgosza,który będąc V-ce bez uzgodnień z Radą ze swoim szefem dawał, a to awanse kierownicze,a to bez uzgodnień z mieszkańcami Trzcinicy zafundował im obwodnicę w sposób odcinajacy ich od istniejących rozwiazwiazan drogowych.Można mnożyć jego samowolki.Dlatego też jego mocodawcy wystawili go jako kandydata na wójta gmJaslo w celu szerszej oceny społecznej .I co mieszkańcy tej gminy pokazali mu czerwoną kartkę .Dano przykład ze Starostwa Powiatowego Gorlice,jak to się dogadają radni w kluczowych sprawach.To się uwydatnia nie tylko w Gorlicach.Ale tam niema jatrzacych pokroju Przełącznika, narcyza i wszechwiedzacego.
@ Rta
dnia 09.02.2019, 09:53. Identyfikator użytkownika: ECDy2ce32CTQ
Ocena
komentarza:
1
Sam jestem mieszkańcem Trzcinicy, możesz mi powiedzieć o jaką obwodnicę chodzi? Bo jeśli o tą drogę od jareniowki w stronę kościoła w Trzcinicy to jakie inne rozwiązania drogowe ta "obwodnica" w zablokowała? Zresztą znając życie to i tak by żadne inne drogi nie powstały Nie pytam ze złością tylko po prostu chce wiedzieć, a co do samego Gorgosza to widząc jak się władze kłócą o stołki to chyba dobrze ze przynajmniej on chciał zrobić cokolwiek na własną rękę.
P. S za tą drogę to chwała mu i cześć bo tą naszą miejscowość bardzo często pomijają a następna taka inwestycja to pewnie będzie za 30 lat.
@ YOZEF
dnia 09.02.2019, 17:00. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
-3
obwodnica podzamcze trzcinica most na wisloce w podzamczu i ponizesj cmentarza przez torowisko i wylot w trzcinicy ,obok karpckiej troji podwyzszenie na slupach w powietrzu taka omijka
@ Rta
dnia 09.02.2019, 20:02. Identyfikator użytkownika: ECDy2ce32CTQ
Ocena
komentarza:
-2
To o ile wiem to p Gorgosz był przeciwny tej obwodnicy w tym miejscu, więc o co chodzi?
@ Bo tak
dnia 09.02.2019, 20:38. Identyfikator użytkownika: SySbg0LqUDXd
Ocena
komentarza:
0
Nie bede zaglebial sie w polemike, skomentuje jeden fakt. On zadnych mocodawcow nie ma w przeciwiebstwie do innych chocby naszego starosty. Wystartowal sam, bez zadnej pomocy i na pewno nie przeciw komus. Przegrywajac zaledwie 280 glosami swiadczy tylko o tym jak wiele osob chcialo zmian. Te niby wladze to jego niby koledzy, ktorzy dla trzymania sie przy stolkach jak trzeba to zapominaja kto im wiele razy pomogl. Tyle w temacie.
@ Geograf
dnia 09.02.2019, 21:27. Identyfikator użytkownika: ECDy2ce32CTQ
Ocena
komentarza:
2
Majster, co to za podzamcze? Mi się wydaje że podzamcze jest na Śląsku i szczerze mówiąc to nieco powątpiewam czy zrobią obwodnicę Podkarpackie - Śląsk
@ YOZEF
dnia 11.02.2019, 07:06. Identyfikator użytkownika: P5MToXUrvSr0
Ocena
komentarza:
1
poczytaj tam w podzamczu nad wislola byl niegdys zamek tetnilo zycie kiepski z ciebie geograf
@ chłopek roztropek
dnia 08.02.2019, 21:31. Identyfikator użytkownika: m1IbgSW3JhuP
Ocena
komentarza:
15
Zarząd powiatu nie ma żadnych kompetencji i własnych środków finansowych do poprawy funkcjonowania powiatu. Starosta otrzymuje "naznaczoną" w centrali warszawskiej kasę, i jego rolą jest dostarczenie jej do podległych jednostek np. szpitala, szkół itd... Do tych czynności wystarczy 3do5 osób, aby skierowały kasę do "naznaczonych" odbiorców. Wobec tego wychodzi na to, że zarząd pobierający olbrzymie kwoty wynagrodzeń nie ma nic do roboty, tylko ciągłe układanki, byle brać miesięcznie 10.000 zł pensji na głowę.
@ Bezdomny
dnia 08.02.2019, 21:50. Identyfikator użytkownika: 8m9fSUrfwxch
Ocena
komentarza:
13
Wszyscy garną kase pod siebie a ja musze po śmietnikach grzebać w imie demokracji.
@ Mieszkaniec obserwator
dnia 09.02.2019, 08:33. Identyfikator użytkownika: aCdbLmCviqE9
Ocena
komentarza:
9
[Komentarz nie na temat]
@ agent
dnia 09.02.2019, 21:10. Identyfikator użytkownika: C0LFOnsirIo7
Ocena
komentarza:
-3
Zgłoś na co czekasz ? Żeby cię ktoś nie wyprzedził za te oskarżenia i nie myśl że jesteś anonimowy.
@ do agents
dnia 10.02.2019, 11:20. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
4
Jeżeli samemu ma się grubo za uszami i pełne gacie strachu,to też próbuje się starymi metodami zastraszenia zamknąć usta.
@ KOMAR
dnia 09.02.2019, 10:04. Identyfikator użytkownika: srrsz4M6zrEu
Ocena
komentarza:
4
To piaskownica,gdzie piasku nasypali,lopatki rozdali,a teraz walczą o wiaderka...A obok [...] się dzieje,i kogut na rynku pieje
@ radny etatowy
dnia 09.02.2019, 11:03. Identyfikator użytkownika: s0nB81XjsIp2
Ocena
komentarza:
-7
Dajcie spokój Panu Pawlusiowi. Każdy chce żyć a wiadomo że państwo dojna krowa pociagnie i jeszcze jednego. Nie bądzcie jak pies ogrodnika. Jemu też się należy.
@ Uj
dnia 09.02.2019, 13:46. Identyfikator użytkownika: rqGgqo5qXbZV
Ocena
komentarza:
14
To niech wraca do ameryki i Trampkowi pomoże mur na granicy z Meksykiem budować...z Kmiecikami
@ Jaslanin
dnia 09.02.2019, 20:23. Identyfikator użytkownika: sGy92FcOmjPG
Ocena
komentarza:
1
gdzie jest obwodnica???
@ ordynacka
dnia 09.02.2019, 20:42. Identyfikator użytkownika: oqrzD3Bcw47p
Ocena
komentarza:
-2
co to takiego czy np. P.dragones i inni wiedza co to ORDYNACKA...
@ ss
dnia 10.02.2019, 17:17. Identyfikator użytkownika: AzoTFNp9E7LP
Ocena
komentarza:
2
taki stary już zrobił asfalt po dolary!!! wystarczy mu.
@ Rumcajs
dnia 11.02.2019, 12:06. Identyfikator użytkownika: 8m9fSUrfwxch
Ocena
komentarza:
4
W Jaśle ludzmi wyksztalconymi rządzą ludzie bez wykształcenia ot tak Jasło się rozwija
@ Pawluś
dnia 12.02.2019, 13:38. Identyfikator użytkownika: g73Kq8kNYWji
Ocena
komentarza:
-3
nie odwolac Pawlusia !!!
@ Kierowca 8I0
dnia 15.02.2019, 20:14. Identyfikator użytkownika: tW0SLuYrqp4e
Ocena
komentarza:
2
Przypuszczam, gdyby doszło do nowych wyborów też wygrał by je
obecny starosta pan Pawluś.
Zawsze u nas w Jaśle znajdzie się grupa mieszkańców, która jest
przeciw wszystkiemu a ich argumenty są warte funta kłaków.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105