Strona główna

Osiedle Kopernika potrafi się bawić

9
Napisany dnia: 11.09.2017, 14:58 , Tagi: Brak

Wczoraj na osiedlu Kopernika odbyła się trzecia edycja Pikniku z Osiedlem Kopernika.
Po raz kolejny zarówno dzieci, jak również dorośli mieli doskonałą okazję do tego, aby świetnie się bawić, wspierając jednocześnie okoliczną szkołę oraz przedszkole.

W minioną niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6 odbył się Piknik z Osiedlem Kopernika. Jego organizatorami są: Zarząd Osiedla Kopernika, wymienione wyżej placówki oświatowe, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz radni Rady Miejskiej w Jaśle z osiedla, na którym odbywa się piknik. Wsparcia organizatorom tradycyjnie udzielił jasielski magistrat.

To już trzecia edycja imprezy, której głównym celem jest integracja mieszkańców osiedla Kopernika. Piknik odwiedzali jednak jaślanie, na co dzień mieszkający również na innych osiedlach. Fakt ten nie powinien dziwić, bowiem imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda a organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji.

Zadowolone były przede wszystkim dzieci, z których znaczna część uczęszcza do pobliskich placówek oświatowych. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki quadem.  W występach artystycznych swoje talenty zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki.

Doskonałą zabawę zapewnił Tomasz Berkowicz wraz ze Studiem Tańca AT DANCE.
W zorganizowanych przez grupę zabawach doskonale odnajdowały się najmłodsze dzieci, których nie trzeba było długo zapraszać do tańca. Dla nieco starszych z kolei nie lada gratką okazał się koncert zespołu Rompey. Przez całe popołudnie do tańca przygrywał Zespół Braci Łąckich.

Piknik z Osiedlem Kopernika to nie tylko zabawa. Podczas imprezy zbierane są również środki finansowe na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6.  

Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży losów w loterii fantowej będą przeznaczone na zakup m.in. pomocy dydaktycznych zarówno dla szkoły podstawowej jak też dla przedszkola. Każdy los jest pełny. Tak na dobrą sprawę te pieniążki bumerangiem wracają do rodziców, a właściwie do dzieci, które uczą się w szkole i uczęszczają do przedszkola. – mówi Bogusława Wójcik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Kopernika.

W ramach loterii przygotowano 1100 losów. Ze względu na fakt, iż każdy z nich był „pełny”, organizatorzy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, aby przygotować tak znaczną liczbę nagród i gadżetów. Te udało się pozyskać głównie dzięki sponsorom.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ g
dnia 11.09.2017, 18:09. Identyfikator użytkownika: NvC8pbXT0Anz
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Black_Milk
dnia 11.09.2017, 18:15. Identyfikator użytkownika: EFKiWv3FH6oG
Ocena
komentarza:
20
Rompey dla festynach dla małych dzieci?
Przecież to promocja zła, łatwych pieniędzy, seksu i o tym jak 5 gram pomoże w Twojej drodze ku szczęściu...
Nie dziwie się artyście, nie dziwie się "rudej" , która widzi w tym sztukę...
Dziwie się tylko rodzicom.
@ t
dnia 11.09.2017, 19:24. Identyfikator użytkownika: jmXO6JL0zHP6
Ocena
komentarza:
7
sory ,taki mamy klimat... umyslowy:)
@ k
dnia 11.09.2017, 21:47. Identyfikator użytkownika: avC2N44fmpJ3
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Alek
dnia 11.09.2017, 23:20. Identyfikator użytkownika: lNf0kvecnUIK
Ocena
komentarza:
13
Na rompeyu nic nie było słychać, a na berkowiczu to mój bumbox lepiej by dawał
@ Stary Glina
dnia 12.09.2017, 00:58. Identyfikator użytkownika: Q44cLuC2PTSc
Ocena
komentarza:
5
Byłem, losy kupiłem, jasielską Czwórkę wsparłem. Wyrazy szacunku i uznania dla Pani Dyrektor oraz Państwa nauczycieli, którzy poświęcając swój wolny czas zaangażowali się w akcję. Pan Berkowicz, Rompey , i Bracia Łąccy na czele z Panią solistką - fantastyczni. Wyrazy uznania dla występujących dzieciaków i dla pięknie śpiewającej dziewczynki, której nazwiska nie zapamiętałem ale moim skromnym zdaniem kiedyś będzie o niej głośno jak o Michale Szpaku, który Jasła się nie wstydzi.
@ Michau
dnia 12.09.2017, 07:53. Identyfikator użytkownika: F8Go8k4XiUkO
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Bleid
dnia 12.09.2017, 09:45. Identyfikator użytkownika: LAlxgpJdHFox
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Knur
dnia 17.09.2017, 13:44. Identyfikator użytkownika: de6IVkQCavgk
Ocena
komentarza:
1
Oj bawią się bawią aż im wszyscy zazdroszczą. Łobuziaki cypiski
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Miasto chce wyjaśnień

  Start do 3. etapu Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, zapowiadał się jako jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych bieżącego roku w Jaśle. Zawodnicy przed startem ostrym mieli przejechać ulicami miasta trzy rundy honorowe. Tymczasem po starcie od razu skierowali się w kierunku Warzyc. O wyjaśnienie kuriozalnej sytuacji miasto zwróciło się do organizatora wyścigu.

 • Wymieniaj olej i oszczędzaj pieniądze

   

  Kup dowolny olej silnikowy i filtr oleju w punkcie sprzedaży MAXIM (ul. Kościuszki 63 i ul. Towarowa 29), a wymienimy go gratis!

 • Walczą o ukochanego synka

  9 lat temu na świat przyszedł Kubuś, na którego Małgorzata i Paweł czekali z niecierpliwością i ogromną radością. Nic nie wskazywało na to, że chłopiec urodzi się z licznymi wadami serca. Od pierwszego dnia do chwili obecnej walczą o syna i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Pomagają im w tym dobrzy ludzie. Dzięki ich trosce Kuba będzie mógł przejść ważną operację w Münster, która opiewa na 30 tys. euro.

 • Studiuj biznes turystyczny! Czesne niższe o połowę i dodatkowo 14 000 zł na rękę za staże!

   

  Czy wiesz, że turystyka generuje dziesiątą część światowego PKB i daje zatrudnienie co dziesiątemu pracownikowi? Wybierz studia na kierunku biznes turystyczny we WSIiZ, które zapewnią Ci dobrą pracę w tej rozwijającej się branży. Otrzymasz 50% zniżki na czesne oraz 14 000 zł na rękę za realizację staży zawodowych.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Wyjątkowy i nowoczesny dom w atrakcyjnej lokalizacji w Jaśle

   

  Do sprzedania nowoczesny dom wolnostojący położony w Jaśle, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Dom wybudowany wg projektu "Dom przy Słonecznej 5" - jest to budynek parterowy z wbudowanym jednostanowiskowym garażem.

 • Chcesz uczyć się u najlepszych? Wybierz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle

   

  Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza wszystkich chętnych, którzy myślą o poszerzeniu kwalifikacji i zdobyciu nowego zawodu. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105