Strona główna

Osiedle Kopernika potrafi się bawić

9
Napisany dnia: 11.09.2017, 14:58 , Tagi: Brak

Wczoraj na osiedlu Kopernika odbyła się trzecia edycja Pikniku z Osiedlem Kopernika.
Po raz kolejny zarówno dzieci, jak również dorośli mieli doskonałą okazję do tego, aby świetnie się bawić, wspierając jednocześnie okoliczną szkołę oraz przedszkole.

W minioną niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6 odbył się Piknik z Osiedlem Kopernika. Jego organizatorami są: Zarząd Osiedla Kopernika, wymienione wyżej placówki oświatowe, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz radni Rady Miejskiej w Jaśle z osiedla, na którym odbywa się piknik. Wsparcia organizatorom tradycyjnie udzielił jasielski magistrat.

To już trzecia edycja imprezy, której głównym celem jest integracja mieszkańców osiedla Kopernika. Piknik odwiedzali jednak jaślanie, na co dzień mieszkający również na innych osiedlach. Fakt ten nie powinien dziwić, bowiem imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda a organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji.

Zadowolone były przede wszystkim dzieci, z których znaczna część uczęszcza do pobliskich placówek oświatowych. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki quadem.  W występach artystycznych swoje talenty zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki.

Doskonałą zabawę zapewnił Tomasz Berkowicz wraz ze Studiem Tańca AT DANCE.
W zorganizowanych przez grupę zabawach doskonale odnajdowały się najmłodsze dzieci, których nie trzeba było długo zapraszać do tańca. Dla nieco starszych z kolei nie lada gratką okazał się koncert zespołu Rompey. Przez całe popołudnie do tańca przygrywał Zespół Braci Łąckich.

Piknik z Osiedlem Kopernika to nie tylko zabawa. Podczas imprezy zbierane są również środki finansowe na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6.  

Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży losów w loterii fantowej będą przeznaczone na zakup m.in. pomocy dydaktycznych zarówno dla szkoły podstawowej jak też dla przedszkola. Każdy los jest pełny. Tak na dobrą sprawę te pieniążki bumerangiem wracają do rodziców, a właściwie do dzieci, które uczą się w szkole i uczęszczają do przedszkola. – mówi Bogusława Wójcik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Kopernika.

W ramach loterii przygotowano 1100 losów. Ze względu na fakt, iż każdy z nich był „pełny”, organizatorzy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, aby przygotować tak znaczną liczbę nagród i gadżetów. Te udało się pozyskać głównie dzięki sponsorom.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ g
dnia 11.09.2017, 18:09. Identyfikator użytkownika: NvC8pbXT0Anz
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Black_Milk
dnia 11.09.2017, 18:15. Identyfikator użytkownika: EFKiWv3FH6oG
Ocena
komentarza:
20
Rompey dla festynach dla małych dzieci?
Przecież to promocja zła, łatwych pieniędzy, seksu i o tym jak 5 gram pomoże w Twojej drodze ku szczęściu...
Nie dziwie się artyście, nie dziwie się "rudej" , która widzi w tym sztukę...
Dziwie się tylko rodzicom.
@ t
dnia 11.09.2017, 19:24. Identyfikator użytkownika: jmXO6JL0zHP6
Ocena
komentarza:
7
sory ,taki mamy klimat... umyslowy:)
@ k
dnia 11.09.2017, 21:47. Identyfikator użytkownika: avC2N44fmpJ3
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Alek
dnia 11.09.2017, 23:20. Identyfikator użytkownika: lNf0kvecnUIK
Ocena
komentarza:
13
Na rompeyu nic nie było słychać, a na berkowiczu to mój bumbox lepiej by dawał
@ Stary Glina
dnia 12.09.2017, 00:58. Identyfikator użytkownika: Q44cLuC2PTSc
Ocena
komentarza:
5
Byłem, losy kupiłem, jasielską Czwórkę wsparłem. Wyrazy szacunku i uznania dla Pani Dyrektor oraz Państwa nauczycieli, którzy poświęcając swój wolny czas zaangażowali się w akcję. Pan Berkowicz, Rompey , i Bracia Łąccy na czele z Panią solistką - fantastyczni. Wyrazy uznania dla występujących dzieciaków i dla pięknie śpiewającej dziewczynki, której nazwiska nie zapamiętałem ale moim skromnym zdaniem kiedyś będzie o niej głośno jak o Michale Szpaku, który Jasła się nie wstydzi.
@ Michau
dnia 12.09.2017, 07:53. Identyfikator użytkownika: F8Go8k4XiUkO
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Bleid
dnia 12.09.2017, 09:45. Identyfikator użytkownika: LAlxgpJdHFox
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Knur
dnia 17.09.2017, 13:44. Identyfikator użytkownika: de6IVkQCavgk
Ocena
komentarza:
1
Oj bawią się bawią aż im wszyscy zazdroszczą. Łobuziaki cypiski
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

 • Popłyną dla Patryka!

   

  Za niespełna dwa tygodnie na krytej pływalni w Jaśle odbędzie się trzecia edycja Nocnego Charytatywnego Pływania. Tym razem, celem akcji będzie zbiórka środków na rehabilitację Patryka Jumuły, który przed kilkoma miesiącami uległ poważnemu wypadkowi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105