Strona główna

Osiedle Kopernika potrafi się bawić

9
Napisany dnia: 11.09.2017, 14:58 , Tagi: Brak

Wczoraj na osiedlu Kopernika odbyła się trzecia edycja Pikniku z Osiedlem Kopernika.
Po raz kolejny zarówno dzieci, jak również dorośli mieli doskonałą okazję do tego, aby świetnie się bawić, wspierając jednocześnie okoliczną szkołę oraz przedszkole.

W minioną niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6 odbył się Piknik z Osiedlem Kopernika. Jego organizatorami są: Zarząd Osiedla Kopernika, wymienione wyżej placówki oświatowe, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz radni Rady Miejskiej w Jaśle z osiedla, na którym odbywa się piknik. Wsparcia organizatorom tradycyjnie udzielił jasielski magistrat.

To już trzecia edycja imprezy, której głównym celem jest integracja mieszkańców osiedla Kopernika. Piknik odwiedzali jednak jaślanie, na co dzień mieszkający również na innych osiedlach. Fakt ten nie powinien dziwić, bowiem imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda a organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji.

Zadowolone były przede wszystkim dzieci, z których znaczna część uczęszcza do pobliskich placówek oświatowych. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki quadem.  W występach artystycznych swoje talenty zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki.

Doskonałą zabawę zapewnił Tomasz Berkowicz wraz ze Studiem Tańca AT DANCE.
W zorganizowanych przez grupę zabawach doskonale odnajdowały się najmłodsze dzieci, których nie trzeba było długo zapraszać do tańca. Dla nieco starszych z kolei nie lada gratką okazał się koncert zespołu Rompey. Przez całe popołudnie do tańca przygrywał Zespół Braci Łąckich.

Piknik z Osiedlem Kopernika to nie tylko zabawa. Podczas imprezy zbierane są również środki finansowe na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6.  

Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży losów w loterii fantowej będą przeznaczone na zakup m.in. pomocy dydaktycznych zarówno dla szkoły podstawowej jak też dla przedszkola. Każdy los jest pełny. Tak na dobrą sprawę te pieniążki bumerangiem wracają do rodziców, a właściwie do dzieci, które uczą się w szkole i uczęszczają do przedszkola. – mówi Bogusława Wójcik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Kopernika.

W ramach loterii przygotowano 1100 losów. Ze względu na fakt, iż każdy z nich był „pełny”, organizatorzy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, aby przygotować tak znaczną liczbę nagród i gadżetów. Te udało się pozyskać głównie dzięki sponsorom.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ g
dnia 11.09.2017, 18:09. Identyfikator użytkownika: NvC8pbXT0Anz
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Black_Milk
dnia 11.09.2017, 18:15. Identyfikator użytkownika: EFKiWv3FH6oG
Ocena
komentarza:
20
Rompey dla festynach dla małych dzieci?
Przecież to promocja zła, łatwych pieniędzy, seksu i o tym jak 5 gram pomoże w Twojej drodze ku szczęściu...
Nie dziwie się artyście, nie dziwie się "rudej" , która widzi w tym sztukę...
Dziwie się tylko rodzicom.
@ t
dnia 11.09.2017, 19:24. Identyfikator użytkownika: jmXO6JL0zHP6
Ocena
komentarza:
7
sory ,taki mamy klimat... umyslowy:)
@ k
dnia 11.09.2017, 21:47. Identyfikator użytkownika: avC2N44fmpJ3
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Alek
dnia 11.09.2017, 23:20. Identyfikator użytkownika: lNf0kvecnUIK
Ocena
komentarza:
13
Na rompeyu nic nie było słychać, a na berkowiczu to mój bumbox lepiej by dawał
@ Stary Glina
dnia 12.09.2017, 00:58. Identyfikator użytkownika: Q44cLuC2PTSc
Ocena
komentarza:
5
Byłem, losy kupiłem, jasielską Czwórkę wsparłem. Wyrazy szacunku i uznania dla Pani Dyrektor oraz Państwa nauczycieli, którzy poświęcając swój wolny czas zaangażowali się w akcję. Pan Berkowicz, Rompey , i Bracia Łąccy na czele z Panią solistką - fantastyczni. Wyrazy uznania dla występujących dzieciaków i dla pięknie śpiewającej dziewczynki, której nazwiska nie zapamiętałem ale moim skromnym zdaniem kiedyś będzie o niej głośno jak o Michale Szpaku, który Jasła się nie wstydzi.
@ Michau
dnia 12.09.2017, 07:53. Identyfikator użytkownika: F8Go8k4XiUkO
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Bleid
dnia 12.09.2017, 09:45. Identyfikator użytkownika: LAlxgpJdHFox
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Knur
dnia 17.09.2017, 13:44. Identyfikator użytkownika: de6IVkQCavgk
Ocena
komentarza:
1
Oj bawią się bawią aż im wszyscy zazdroszczą. Łobuziaki cypiski
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105