Strona główna

Ostatnie dni zapisów do przedszkoli w Jaśle!

17
Napisany dnia: 21.02.2018, 15:42 , Tagi: Brak

23 lutego mija termin składania wniosków o przyjęcie do jasielskich przedszkoli. Władze miasta wyznaczyły w tym roku termin o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich.

fot. pixabay.com

Zostały ostatnie dni na złożenie dokumentów o przyjęcie do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Jasła. Nabór rozpoczął się 8 lutego br. i zakończy się w najbliższy piątek 23 lutego.

Jeśli jeszcze nie wystąpiliście o przyjęcie waszych dzieci do przedszkola, a jesteście zainteresowani, to wzór wniosków dostępny jest u dyrektorów przedszkoli bądź na stronach internetowych danej placówki. 

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RABEN
dnia 21.02.2018, 18:48. Identyfikator użytkownika: lry3On32xTKF
Ocena
komentarza:
-16
Dlaczego do przedszkoli miejskich chodzą dzieci z wiosek ?Gmina przedszkola swoje ma?
@ Ja
dnia 21.02.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: sjAHxoEzfcay
Ocena
komentarza:
29
I co z tego że ma jeśli rodzicom nie odpowiadaja np godz otwarcia lub metody wychowawcze tam używane? Każdy ma prawo posyłać swoje dzieci tam gdzie uważa że będzie im najlepiej!!!
@ gawiedź jasielska
dnia 21.02.2018, 20:12. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
11
Żeby podnieść poziom kultury w placówce
@ mariusz
dnia 22.02.2018, 13:40. Identyfikator użytkownika: 1XmNm88A8oER
Ocena
komentarza:
-4
ty raben bo na wioskach nie ma przedszkoli i stuknij się w głowe a czemu dzieci z wiosek nie mogom chodzić do przedszkoli miejskich
@ Księgowy
dnia 22.02.2018, 21:42. Identyfikator użytkownika: XSwEF9wZtOeC
Ocena
komentarza:
4
Bo nie płaca za te przedszkole ze swoich podatków tylko płaca wszyscy mieszkańcy Jasła ... gdy płacisz podatki jeśli w ogóle płacisz idą one do gminy w której mieszkasz ok 40% z PIT
@ @aa
dnia 21.02.2018, 20:03. Identyfikator użytkownika: caS7gfY1qhRq
Ocena
komentarza:
28
a w czym ci przeszkadzaja dzieci z wiosek? chyba niczym sie nie różnią od dzieci z miast a rodzicom pracującym w mieście jest łatwiej wybrac dziecko po drodze
@ RABEN
dnia 21.02.2018, 20:29. Identyfikator użytkownika: lry3On32xTKF
Ocena
komentarza:
1
Gmina dokłada do miasta? Mieszkańcy miasta utrzymują miasto dlaczego mają utrzymywać wioski ?Po wioskach gminy likwidują przedszkola ,szkoły tną koszty a dzieci do miejskich przedszkoli i szkół a potem szkoły przeludnione i na dwie zmiany dzieci muszą chodzić
@ wow
dnia 21.02.2018, 20:56. Identyfikator użytkownika: rvJK58FD6ovd
Ocena
komentarza:
17
równie dobrze możesz zapytac dlaczego nauczyciela z miasta dojeżdżają na wies do pracy a podatków w gminie nie zostawiają...
@ gosh
dnia 22.02.2018, 08:24. Identyfikator użytkownika: 6ThdzFqYWAgX
Ocena
komentarza:
2
RABEN nie bądź ograniczony i nie zadawaj głupich pytan tylko jeślli masz potrzebę doinformowania się to podejdź do siedziby gminy i zapytaj. A tam udzielą ci informacji ze TAK! Żadne dziecko nie chodzi za darmo do miejskiego przedszkola i oprócz określonej kwoty którą rodzic uiszcza, Wójt również ponosi koszty i to nie małe. I jak inni forumowicze również Cię informują za każdym dzieckiem wiejskim idą pieniądze na wypłate dla Pań przedszkolanek, sprzątaczek, intendentek itp. W Wielu szkołach czy przedszkolach gdyby właśnie nie dzieci wiejskie to by dawno placówki były by zlikwidowane!!!
@ Rodzic
dnia 21.02.2018, 22:04. Identyfikator użytkownika: G8pkN5JIHFQ5
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ SOLNICZKA
dnia 21.02.2018, 22:13. Identyfikator użytkownika: SxUaU3g5SAUt
Ocena
komentarza:
-2
Dlaczego miasto nie odśnieża np w Debowcu ?Bo to gmina powinna dbać o droge gminną a nie miasto Miasto szuka oszczędności sprawdzić ile osób chodzi z wiosek do szkół i przedszkoli
@ Darko
dnia 22.02.2018, 07:48. Identyfikator użytkownika: 3LJ8GU5jb4Oo
Ocena
komentarza:
4
Nie wpuszczać nikogo z okolicznych miejscowości do CITY zrobić getto i niech państwo z metropolii sobie żyje uczęszczając do oper i teatrów miło spędzając czas
@ Lenin Włodzimierz
dnia 22.02.2018, 08:59. Identyfikator użytkownika: HJKQSO9ucIF9
Ocena
komentarza:
5
Ale skąd na ulicach miasta tyle słomy???
@ VIKI32
dnia 22.02.2018, 10:19. Identyfikator użytkownika: Qmyd0u5ni56Q
Ocena
komentarza:
1
to jest naprawde ciekawe pytanie no chyba osoby która niema dzieci i nie zna życia...naprawdę... sąsiadka pracuje w Krośnie i tam do żlobka córkę zapisała i teraz do przedszkola bo np. w gminie Tarnowiec żłobka brak tak samo koleżanka też do przedszkola do jasła zapisała bo tam pracuje i po drodze zawozi i odbiera dzieci a jak cos jej wypadnie to koleżanka zabierze.. każdy tam posyła dzieci gdzie mu pasuje to albo wynika z wygody (praca, godziny otwarcia, dyżury itd) albo metod wychowania, itp.itd...
@ podirytowana
dnia 22.02.2018, 11:23. Identyfikator użytkownika: MMmKMtCScNRC
Ocena
komentarza:
9
@RABEN
ja jako pracująca również to państwo utrzymuję i żądam dostępu do przedszkoli państwowych! Całe lata płaciłam za prywatne bo jestem jak to określiłeś z "wioski". Pomijam fakt że do granicy miasta Jasła mam 500 metrów a do przedszkola gminnego 10 km i to wstecz!!!
Mnie osobiście boli to, że my rodzice pracujący i płacący podatki jesteśmy jak zwykle zdani sami na siebie bo w przedszkolach nie ma wystarczającej liczby miejsc, pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci z rodzin wielodzietnych gdzie często w takich rodzinach matka nie pracuje. I mimo że opłacamy budżetówkę to dodatkowo musimy potem opłacać prywatne przedszkola żeby móc pracować. Przykre.
@ Optymista
dnia 22.02.2018, 21:49. Identyfikator użytkownika: XSwEF9wZtOeC
Ocena
komentarza:
3
To trzeba na wzór Rzeszowa przyłączyć twoja miejscowość do miasta i będzie ok i same korzyści dla Jasła tez...bo tak chwalony jest na tym portalu Rzeszów i Krosno a nikt nie wie ze to zasługa przyłączania okolicznych wsi, zwiększania sztucznego ilości mieszkańców i większej dzięki temu kasy z UE
@ aa
dnia 23.02.2018, 08:51. Identyfikator użytkownika: ppkFTD2xRkkH
Ocena
komentarza:
1
Z tego co wiem w Gminach funkcjonują publiczne przedszkola przy szkołach i przyjmują dzieci od 3 - go toku życia, ale tylko do 13, a rodzic chciałby co najmniej do 16 tak jak w mieście i tu jest chyba pies pogrzebany. Stąd powstają również na wsiach prywatne przedszkola i obłożone są miejskie. Każde dziecko powinno mieć dostęp do państwowego przedszkola. Ale jeżeli rodzicowi wydaje się, że tylko prywatne spełni jego oczekiwania, to niech płaci. W czasach 500+ stać go na to.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105