Strona główna

Otwarcie Wystawy rękodzieła artystycznego Alicji Antonik i spotkanie z autorką prac w jasielskiej Filii

5
Napisany dnia: 10.12.2018, 18:00 , Tagi: Brak

5 grudnia b. r. w jasielskiej Filii PBW w Krośnie miało miejsce otwarcie Wystawy rękodzieła artystycznego Alicji Antonik. Autorka prac mieszka w Jaśle. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Jasielskich Rękodzielników oraz kółka rękodzieła „Asterki”, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jaśle.

Artystka bierze udział w przeglądach sztuki ludowej, przeglądach artystycznych oraz okolicznościowych kiermaszach. Prowadzi również zajęcia warsztatowe w przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Za swoją twórczość  została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Kultury Jasielskiej” . Otrzymała także wiele nagród i dyplomów.

Spotkanie z artystką wprowadziło licznie zgromadzoną publiczność w zaczarowany świat sztuki ludowej. Każdy element jej twórczości miał swoją historię, opowiedzianą przez autorkę
w pasjonujący sposób. Ponadto wiersze „z szuflady” Alicji Antonik, czytane przez nią wprowadziły wszystkich w klimat jej  rodzinnego domu, pełnego ciepła oraz pasji. W tej atmosferze talent artystki mógł się rozwijać i  wyrażać jej artystyczną wizję.

Prace, misternie wykonane ze sznurka, sizalu, tasiemki i wełny, zachwyciły oglądających. Publiczność wyraziła swój podziw dla pracy twórczej naszego gościa, nagradzając ją brawami. Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy Filii do 11 stycznia 2019 roku.

Małgorzata Kasza

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ K Toto Ja
dnia 10.12.2018, 20:26. Identyfikator użytkownika: 53U4qXceBdpC
Ocena
komentarza:
4
Naturalne Dzieło Sztuki to jest"Człowiek",który tworzy
Prawdziwe Dzieła Sztuki
Kolorowo=Na Ludowo=Fachowo
PozDraWiam
@ Zośka
dnia 11.12.2018, 00:28. Identyfikator użytkownika: 5yjCOoFNdlfh
Ocena
komentarza:
2
Dobrze byłoby zorganizować taką wystawę w Jaśle.
@ K Toto Ja
dnia 11.12.2018, 07:21. Identyfikator użytkownika: 53U4qXceBdpC
Ocena
komentarza:
3
Wystawa ta jest w Jasielskiej Bibliotece Pedagogicznej
Jasło.plac Żwirki i Wigury 9 - II piętro
POLECAM bo WARTO oglądnąć
@ Jaślanka
dnia 11.12.2018, 15:42. Identyfikator użytkownika: tQRLKJ4d9Z21
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje dla p. Alicji. Super wystawa, polecam.
@ Znajoma.
dnia 11.12.2018, 18:13. Identyfikator użytkownika: XRf6E34StDqA
Ocena
komentarza:
1
Bardzo pani gratuluję. Zawsze panią podziwiałam. Spotykaliśmy się w szkole pod.numer 1.gdzie nasze córk chodziły do klasy.życzę pomyślności.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105