Strona główna

Pamięci ofiar Katynia

1
Napisany dnia: 23.04.2009, 06:56 , Tagi: Brak
Międzyszkolna akademia poświęcona ofiarom zbrodni katyńskiej odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych w Kołaczycach 20 kwietnia br. Była wyrazem hołdu złożonego bohaterom, którzy zostali zamordowani z zimną krwią.

Uroczystość rozpoczął wykład połączony z prezentacją fotografii i filmu edukacyjnego, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Podczas prelekcji przedstawiono tragiczne losy Polaków zamordowanych w Charkowie, Katyniu czy Miednoje.

Zapraszamy do obejrzenia <Fotorelacji> .
W drugiej części akademii młodzież szkoły wystąpiła z montażem słowno-muzycznym przedstawiając „Dziady katyńskie”, ostatnie chwile polskich żołnierzy i dramat ich rodzin. Po uroczystości uczestnicy przeszli pod pomnik Ofiar Katynia, gdzie złożono kwiaty i zasadzono pierwszy Dąb Katyński. Zgodnie z założeniami programu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia”, organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP oraz patronatem medialnym „Rzeczpospolitej”, opiekę nad  drzewem będą sprawowali uczniowie klas policyjno- strażackich. Dębem Pamięci uhonorowano majora Stanisława Soczka, kołaczycanina zamordowanego w Charkowie w 1940 roku.


W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe Jasła, powiatu jasielskiego, sąsiednich gmin, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Gośćmi honorowymi były przedstawicielki rodzin katyńskich - Bożena Sacha – Famurat i Maryla Gustek.


(omega)


Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ kolejarz
dnia 24.04.2009, 18:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Byłem tam ,tyle łez i ta cisza ! Tam nie ma nawet ptaków.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Inwestycja przy dworcu z kontrowersją w tle

   

  W pobliżu dworca kolejowego w Jaśle wyburzono trzy budynki. Celem prowadzonych obecnie prac budowlanych jest uporządkowanie terenu pod organizację dworca przesiadkowego. Nie wszystkim jednak obrócenie obiektów w stertę gruzu przypadło do gustu. Zdaniem Marcina Wójcikiewicza, pasjonata modelarstwa kolejowego jeden z nich był budynkiem zabytkowym. 

 • „Dwunastka” mówi STOP telefonom komórkowym w szkole

   

  Do tej pory w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie lekcji. Od lutego przyszłego roku uczniowie nie będą mogli używać telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych również w czasie przerw. „Dwunastka", jako pierwsza w Jaśle, bierze przykład z wielu innych polskich szkół, w których już taki przepis wprowadzono.

 • Konrad Marek z Łask najmłodszym radnym

  Ma 24 lata. Do Rady Gminy Jasło dostał się dzięki poparciu mieszkańców z okręgu nr 8 z miejscowości Łaski-Sobniów. Jest najmłodszym radnym w całym powiecie jasielskim. Konrad Marek w wyborach samorządowych pokonał dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego radnego Piotra Wanata startującego z KW PiS.

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105