Strona główna

Pijany kierowca w rękach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Przemyślu

4
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:44 , Tagi: Brak

W poniedziałek w godzinach wieczornych Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ujęli pijanego kierowcę, który wjechał na torowisko. W związku z tym ruch pociągów na szlaku kolejowym Przemyśl – Medyka został chwilowo wstrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 marca br. o godz. 18:30 podczas patrolu szlaku kolejowego Przemyśl – Medyka funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu zauważyli pojazd marki Renault Twingo koloru czerwonego, który był zaparkowany na torowisku.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości stacji benzynowej MOYA w Przemyślu. Powiadomiony przez SOK-istów telefonicznie dyżurny ruchu PKP Stacji Przemyśl niezwłocznie wstrzymał ruch pociągów w tym rejonie. Na nasypie funkcjonariusze zastali mężczyznę kłócącego się z kobietą którzy stali na torach. Dlatego tez zostali oni wylegitymowani. W związku z tym, iż mężczyzna podczas przebiegu interwencji zachowywał się agresywnie i usiłując przy tym wsiąść do samochodu funkcjonariusze SOK zmuszeni byli użyć środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek.

Podczas interwencji funkcjonariusze SOK wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu dlatego też na miejsce zdarzenia został wezwany patrol Policji z KMP Przemyśl. Po obejrzeniu zapisu z monitoringu znajdującego się na stacji benzynowej MOYA wynikało, że pojazd powadził ujęty mężczyzna. Był to 38 letni mieszkaniec Przemyśla, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów. W związku z tym został on poddany badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał 1,96 promila alkoholu w organizmie.

Szybka i zdecydowana reakcja podjęta przez Funkcjonariuszy SOK pozwoliła uniknąć tragedii na torach. W celu udrożnienia i wznowienia ruchu pociągów pojazd został zepchany z torowiska na parking stacji benzynowej. Dalsze czynności prowadzi KMP Przemyśl.

Komenda Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Liki
dnia 12.03.2019, 21:50. Identyfikator użytkownika: 51KBi8evLImW
Ocena
komentarza:
6
A co mas to w jasle interesuje ludzie nie macie juz co pisac
@ fgdfg
dnia 13.03.2019, 10:49. Identyfikator użytkownika: LhfHGx1Lhs3g
Ocena
komentarza:
4
co to za wiadomosc???
@ łojtam
dnia 13.03.2019, 18:45. Identyfikator użytkownika: BZzrGI4GMEDl
Ocena
komentarza:
1
"że pojazd !!! powadził !!! ujęty mężczyzna." pisać każdy może brawo ty... heh
@ On
dnia 15.03.2019, 07:52. Identyfikator użytkownika: 2W3gVBXXlgK4
Ocena
komentarza:
1
Co mnie to obchodzi piszcie o Jaśle
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105