Strona główna

Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

14
Napisany dnia: 13.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni. Jest to największy w Polsce i jeden z największych festiwali podróżniczych w Europie. Podróżnicy dostali wyróżnienie "za doskonale przygotowane i zrealizowane zimowe przejście Łuku Karpat".

fot. Michalina Kupper

Po raz dwudziesty przyznano statuetki za podróżnicze dokonania roku. Kolosa otrzymali Michał Woroch i Maciej Kamiński, za „wyczyn, który nadał ich życiu sens i przyniósł szczęście”. Dwaj przyjaciele, poruszający się na wózkach inwalidzkich, którzy w 371 dni przemierzyli landroverem defenderem obie Ameryki z południa na północ.

Wyróżnienia otrzymali również Mateusz Waligóra za samotny, pieszy trawers mongolskiej pustyni Gobi oraz Artur Wysocki, uczestnik sztafety rowerowej Bike Jamboree, który, samotnie przejechał zimą przez Mongolię w temperaturach sięgających -50 stopni Celsjusza.

Nagrody za rok 2018 otrzymali: Andrzej Bargiel (ALPINIZM), Szymon Kuczyński (ŻEGLARSTWO), Kamila Kielar (PODRÓŻE), Michał Woroch i Maciej Kamiński (WYCZYN ROKU) oraz Michał Ciszewski, Marcin Czart, Agata Klewar, Andrzej Porębski i Ewa Wójcik (EKSPLORACJA JASKIŃ). Super Kolos za całokształt osiągnięć trafił w ręce czeskiego żeglarza, Richarda Konkolskiego.

 red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tom
dnia 13.03.2019, 08:33. Identyfikator użytkownika: WBvU7TJNCpax
Ocena
komentarza:
9
Gratulacje!
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:40. Identyfikator użytkownika: c8uBmwBJC7o2
Ocena
komentarza:
-4
Eeeeee tam.
@ mona
dnia 13.03.2019, 08:36. Identyfikator użytkownika: DstgoKWnv2Dl
Ocena
komentarza:
18
Gratulacje!!! to musiała być fantastyczna przygoda. Należy podziwiać ludzi z pasją, którzy maja ciekawe pomysły i umieją je realizować.
@ Jaślanin
dnia 13.03.2019, 09:00. Identyfikator użytkownika: FouzWLJWwGiR
Ocena
komentarza:
-5
A na Nanga Parbat byliście?
@ kolon
dnia 13.03.2019, 10:05. Identyfikator użytkownika: gRpHNYh9fe0i
Ocena
komentarza:
10
Nanga nie leży w Karpatach
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2019, 11:15. Identyfikator użytkownika: GFbN5EgWR0VV
Ocena
komentarza:
1
Wszystko ładnie ale zawsze zastanawia mnie jedna rzecz skąd ludzie biorą kasę na takie podróże, skoro jak widać na co dzień nie chodzą do pracy.
@ SMOG
dnia 13.03.2019, 12:50. Identyfikator użytkownika: NYA0OdjSpVNU
Ocena
komentarza:
-3
z mops...
@ .
dnia 13.03.2019, 13:02. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
0
tia...napewno...190 tysiecy od razu na początek im MOPs czy GOPs rzuci plus paczkę na święta i mleko UHT. Wiecie co ludzie, moglibyście czasem spojrzeć na życie z innych stron a nie tylko przez pryzmat szmalu.
@ As
dnia 13.03.2019, 18:08. Identyfikator użytkownika: CmsjS05T3zF8
Ocena
komentarza:
-2
Może ich parafia rodzinna sponsorowala? Haha wiem że to żart.
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:43. Identyfikator użytkownika: c8uBmwBJC7o2
Ocena
komentarza:
-7
Niech mają, niech się cieszą. Tylko jeśli jest to ich pasja, to powinni to robić skromnie a nie na pokaz i dla tytułów, nagród, wyróżnień. Moim zdaniem nie do końca to pasja ale i chęć sławy.
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 14:47. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
2
Rozumiem. O sportowcach tez nie powinniśmy mówić głośno, powinni skromnie schować swoje medale :-D
@ No tak
dnia 14.03.2019, 06:56. Identyfikator użytkownika: FRrEOhO4uNDD
Ocena
komentarza:
0
Jest z pięć dyscyplin najwyżej, o których mówisz głośno , pięć na 105, tak gwoli ścisłości.
@ Load58
dnia 13.03.2019, 17:48. Identyfikator użytkownika: SPJyD9Y5ATA7
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje!! młodzi ludzie z pasją...super
@ B.
dnia 15.03.2019, 12:16. Identyfikator użytkownika: ZnIgFHKvfRAC
Ocena
komentarza:
2
Wspaniale !!! Gratulacje i uznanie. no i duma dla Jasła.
DZIĘKUJEMY !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105