Strona główna

Podsumowanie cyklicznych startów zawodników JSC w 2018 roku

8
Napisany dnia: 11.10.2018, 08:43 , Tagi: Brak

W bieżącym roku zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów brali udział w wielu zawodach sportowych. Większość z nich wchodziło w skład zawodów cyklicznych, czyli takich, na których zawodnicy za poszczególne starty zdobywają określoną ilość punków, które sumowało się do klasyfikacji generalnej.

Wszystkie zawody tego typu w bieżącym roku dobiegły końca.

Głównym celem zawodników JSC były starty w zawodach organizowanych przez jasielską sieć sklepów MPM –Kellys Cyklokarpaty. Zawodnicy biorący w nich udział rywalizowali w wielu miejscach województwa podkarpackiego i małopolskiego. Zawody odbywały się kolejno w miejscowościach: Horyniec Zdrój, Przemyśl, Wierchomla, Kluszkowce, Brzozów, Łopuszna, Pruchnik, Wojnicz, Kasina Wielka, Dukla, Myślenice oraz Rzyki. Do klasyfikacji  generalnej liczone były punkty zdobyte na 7 najlepszych startach zawodnika na danym dystansie.

Ostatecznie klasyfikacja generalna dla zawodników JSC w Kellys Cyklokarpatach przedstawia się następująco:

Dystans Hobby :

MM2 -  Piotr Gryzło 3 m-ce,

MM3 – Sebastian Cyran  - 12 m-ce, Rafał Cygan – 14 m-ce, Sylwester Dubiel – 24 m-ce.

Dystans Mega:

MM3 – Mateusz Dachowski – 9 m-ce, Artur Gorczyca -  13 m-ce, Krzysztof Kosiek – 21 m-ce

MM5 – Tomasz Radziejowski – 5 m-ce

Dystans Giga:

GM3 – Jakub Gryzło – 6 m-ce, Jakub Siemiączko – 7 m-ce,

GM4 – Jakub Zbiegień – 7 m-ce,

GM5 – Marek Gorczyca – 2 m-ce

Należy dodać, że dwóch zawodników JSC ukończyło wszystkie edycje tegorocznych Cyklokarpat. Byli to Krzysztof Kosiek oraz Sebastian Cyran.

W drużynowej klasyfikacji generalnej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło 4 miejsce.

Kolejnymi cyklicznymi zawodami były zawody Szprycha Podkarpackie Maratony Rowerowe, które jak sama nazwa wskazuje odbywały się na terenie naszego województwa. Zawodnicy startowali kolejno w Łańcucie, Ropczycach, Komańczy, Lubeni oraz w Boguchwale. Aby zawodnik mógł zająć miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu, musiał wziąć udział w 4 z pięciu zawodów.

Zawodnicy JSC w tym cyklu najlepiej wypadli na dystansie Mini, w którym w kategorii M3 Rafał Cygan zajął 1 m-ce, natomiast Sebastian Cyran – 2 m-ce. Na dystansie Mega Witold Cisło w kategorii M4 zajął 9 m-ce.

Ostatnim z cyklicznych zawodów były Dare2B Maratony MTB – zawody w kolarstwie górskim, które odbywały się na terenie województwa małopolskiego. Zawody odbywały się kolejno w Skrzyszowie, Stryszawie, Zakliczynie, Piwnicznej Zdroju oraz w Tyliczu. Tutaj również do klasyfikacji generalnej liczone były punkty zdobyte w czterech najlepszych startach. Ostatecznie tylko dwóch zawodników JSC zajęło w tym cyklu miejsca w klasyfikacji generalnej. Byli to Piotr Gryzło, który na najkrótszym dystansie Quarter w kategorii M1 zajął 1 m-ce oraz Jakub Gryzło, który na średnim dystansie Half w kategorii M3 zajął 3 m-ce.

Starty w wielu zawodach wiążą się z ponoszeniem kosztów, dlatego też nieoceniona dla zawodników jest pomoc lokalnych sponsorów. Największe wsparcie finansowe udziela zawodnikom JSC organizator maratonów Kellys Cyklokarpaty – sieć sklepów MPM. Współpraca z tą jasielską firmą trwa od kilku lat za co zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów bardzo dziękują.

Do grona sponsorów dołączyło również Miasto Jasło, firma Betex, sklep rowerowy Magura Sport, siłownia Fabryka Mocy oraz sklep Top Odżywki.

Wszystkim powyższym sponsorom zawodnicy JSC również bardzo dziękują, licząc, że współpraca trwać będzie nadal a przyszły sezon pokaże, że warto inwestować w zawodników JSC, którzy na wielu arenach sportowych reprezentują miasto Jasło.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ on
dnia 11.10.2018, 19:05. Identyfikator użytkownika: BgQ3T362wWzA
Ocena
komentarza:
2
No i brawo chłopaki. Jeszcze tylko prezesa zmienić bo nic nie robi a chełpi się sukcesami całej ekipy.
@ Ooo
dnia 12.10.2018, 10:35. Identyfikator użytkownika: gjNVHByt9nZq
Ocena
komentarza:
5
Widzę, że oprócz kampanii samorządowej rozpoczyna się kampania w JSC.
Gratulacje dla całej ekipy JSC.
@ asd
dnia 12.10.2018, 13:39. Identyfikator użytkownika: TgDB1vyYYzMK
Ocena
komentarza:
5
B r a w o WY!
@ Rally
dnia 12.10.2018, 20:36. Identyfikator użytkownika: ZCBR5fJ9dDcl
Ocena
komentarza:
1
Brawo Młody Gryszu !!! Brawo Gryszu !!!
@ Toldi
dnia 15.10.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: mPU3vreLTpIb
Ocena
komentarza:
1
Zamiast pisać po forach powiedz prezesowi w 4 oczy, JSC to grupa ludzi, przede wszystkim. Wywlekanie tego typu spraw jest delikatnie mówiąc nie stosowne.
@ do Toldi
dnia 15.10.2018, 23:55. Identyfikator użytkownika: X6PQnOnYfyml
Ocena
komentarza:
2
@ ??
dnia 16.10.2018, 13:52. Identyfikator użytkownika: Nn0aEwxYMNmI
Ocena
komentarza:
1
to prezes ma 4 oczy??
@ on
dnia 16.10.2018, 20:29. Identyfikator użytkownika: ls81UQJEZdEi
Ocena
komentarza:
0
Delikatnie mówiąc Panie Prezesie to by Pan sam ustąpił. Są ludzie, którzy mają inicjatywę zrobić coś więcej aniżeli odcinać kupony i stopować rozwój tak jak Pan.
Bez poważania!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105