Strona główna

Pojedziemy pociągiem do Krakowa

80
Napisany dnia: 11.08.2017, 08:58 , Tagi: Brak

Od października jaślanie będą mogli podróżować koleją z Jasła do Krakowa
i odwrotnie. To dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów, którzy uczą się na krakowskich uczelniach. Podróżni za przejazd pociągiem z Krakowa do Jasła zapłacą 16 zł. W taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi.

Uruchomienie połączenia kolejowego na trasie Jasło – Biecz – Gorlice –Kraków to bez wątpienia znaczący krok w przód w procesie rozwoju komunikacji pomiędzy dwoma sąsiadującymi ze sobą województwami, małopolskim i podkarpackim. Przypomnijmy, że już w grudniu 2016 r. samorządowcy z terenu województwa podkarpackiego oraz aktywiści zaangażowani w kampanię „Kocham kolej” sondowali w krakowskim urzędzie marszałkowskim możliwość uwzględnienia w rozkładzie jazdy połączenia z Jasła do Krakowa. Wówczas jego uruchomienie uzależniano od dostępności środków finansowych. Kwestią zasadniczą stało się ustalenie zasad finansowania połączenia przez samorządy województw.

1 lutego 2017 r. doszło do spotkania przedstawicieli władz samorządowych województwa podkarpackiego i małopolskiego oraz burmistrzów i starostów w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Spotkanie okazało się owocne. Zarówno burmistrz Jasła jak również starosta jasielski podkreślali, iż uruchomienie połączenia kolejowego na trasie Jasło – Kraków jest niemal przesądzone.

Pierwszy pociąg z Jasła do Krakowa przez Gorlice i Biecz pojedzie 1 października 2017 r. (niedziela). Połączenia uruchamiane są przez województwo podkarpackie i województwo małopolskie. Każde z województw finansować będzie pracę eksploatacyjną na swoim terenie. Ze względu na fakt, iż przedmiotowe połączenia są połączeniami stykowymi, podpisanie porozumienia przez zainteresowane samorządy nie było wymagane. Uzgodniony rozkład jazdy został zawarty w obowiązującej umowie przewozowej. Rozkład jazdy pociągów w umowie przewozowej zaplanowany jest do 9 grudnia br. Jak zapewnia biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego uruchomienie połączeń Kraków – Jasło jest planowane w kolejnym rozkładzie jazdy. Połączenie realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o.

Dla potencjalnych podróżnych jedną z najistotniejszych kwestii będzie z pewnością cena biletu, co wynika z przeprowadzonej lutym przez nasz portal ankiety. W badaniu tym aż 74% badanych uznało, że do zmiany preferencji w wyborze formy dojazdu do Krakowa mogłyby zachęcić ich głównie niższe ceny od tych, do których są przyzwyczajeni. Ile trzeba będzie zapłacić za bilet kolejowy z Jasła do Krakowa?

Na terenie Województwa Małopolskiego stosowana będzie Taryfa Małopolska oraz Bilet Górski, w taryfie obowiązywać będą  wszystkie ulgi. Obecnie Województwo Podkarpackie opiniuje przyjęcie tej taryfy na swoim terenie, po pozytywnym zaopiniowaniu bilet z Krakowa do Jasła według Taryfy Małopolskiej będzie kosztował 16 zł. – wyjaśnia Magdalena Opyd z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Do Krakowa z Jasła dotrzemy pociągiem w czasie 3 godzin i 17 minut. W odwrotnym kierunku podróżować będziemy 3 godziny i 11 minut. Rozkład jazdy będzie prezentował się następująco.

Kraków Główny

17:44

Jasło

20:55

od 6.X w piątki

Jasło

16:40

Kraków Główny

19:57

od 1.X w niedziele

Niewykluczone, że oprócz pociągów w piątki i w niedziele zgodnie z przyjętym rozkładem uruchomiony zostanie pociąg również w soboty. Obecnie trwać mają rozmowy w tym zakresie. Prowadzone są rozmowy z urzędem marszałkowskim w Krakowie na temat ewentualnego, dodatkowego pociągu w soboty. Byłoby to doskonałe rozwiązanie dla studentów studiów zaocznych oraz mieszkańców Jasła i okolic, którzy zechcieliby pojechać na jeden dzień do stolicy województwa małopolskiego w celach na przykład turystycznych. Pociąg mógłby wyjeżdżać z Jasła przed szóstą rano i wracać z Krakowa wieczorem. – zdradza Adam Filar, współkoordynator kampanii „Kocham kolej”.

Oprócz ceny, argumentem przemawiającym za wyborem pociągu, jako środka lokomocji
w podróży do Krakowa i z powrotem może być komfort jazdy pasażerów. Tabor, jakim dysponują Koleje Małopolskie, jak zapewnia strona małopolska jest nowoczesny, dostosowany do wygórowanych oczekiwań podróżnych. Dodajmy, że linia ta jest zelektryfikowana, co ma niebagatelne znaczenie w dziedzinie ochrony środowiska.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Krośniak
dnia 11.08.2017, 09:02. Identyfikator użytkownika: hcauCth2fse5
Ocena
komentarza:
20
A u nas w Krosnie jak w lesie, dalej nie mamy zelektryfikowanej lini kolejowej a zamiast tego władza wciska nam kity oi nowej linii do Rzeszowa. Wstyd
@ luka
dnia 11.08.2017, 09:08. Identyfikator użytkownika: 6P2g2fxJJUnY
Ocena
komentarza:
32
No takimi pomysłąmi jak nowa linia do Rzeszowa Krosno odcina się od Krakowa, podejrzewam że od Rzeszowa też, bo przeciez tej lini nie wybudują a [...] nie bedzie zabiegac o nowe połaczenia z Rzeszowem. I takim sposobem Krosno zostanie z niczym. Zamiast wspólnie z Jasłem robić połączenia z Krakowem czy Rzeszowem woleli wydumane projekty, byle tylko ominąc Jasło. Jak widac wyszli na tym kiepsko
@ ...
dnia 11.08.2017, 09:12. Identyfikator użytkownika: vZTmfI33KKSI
Ocena
komentarza:
-72
nie ucz Krosna co maja robic bo Twoje jaslo jest 100 lat w plecy za Krosnem.
@ śmiech
dnia 11.08.2017, 09:15. Identyfikator użytkownika: xLCndvEmoipC
Ocena
komentarza:
34
Szczególnie widać to w dziedzinie kolei. Hahahahahaa, Macie juz eletryfikację? Nie? A linia do Rzeszowa juz czynna?
@ rob
dnia 11.08.2017, 09:18. Identyfikator użytkownika: rXbs4KEeHXVJ
Ocena
komentarza:
40
@... serio? Mieszkam pod Kronsem, pracowałem 20 lat w KHS a dziś dojeżdzam do pracy w hucie w Jaśle. Jak myslisz, dlaczego?
W Jaśle potrafiono znależć nowego własciela huty a w Krosnie chyba do dzis nie ma chętnych.
@ tak było
dnia 11.08.2017, 09:57. Identyfikator użytkownika: RQmv28Pph5Br
Ocena
komentarza:
8
Małe nie jset, ale fakt ze miastem w obecnym ktałcie stało sie tylko dla kaprysu pewnego polityka PZPR który wszystkie inwestycje kierował do Krosna pomijając inne miasta regionu. Sam Gomułka pochodził z wioski koło Krosna i miał kompleksy podobne do tych co dziś przekrzykują sie które miasto lepsze;)
@ ZIBEN
dnia 11.08.2017, 17:25. Identyfikator użytkownika: kswCotBPDpH3
Ocena
komentarza:
9
Niemcy w 1944 wywieżli dobytek z Jasła pociągiem do NIEMIEC a w 21w ,2017r z Jasła będzie pociąg jechał do Krakowa .SENSACJA.A Niemcy na kawe latają do USA
@ pasażer potencjalny
dnia 14.08.2017, 17:03. Identyfikator użytkownika: Svi7PdwdapdW
Ocena
komentarza:
0
A tow.St. Kania (m.inn.sekretarz KW w Rzeszowie) też swoje "cegiełki" dla Krosna dołożył.Krosno było też miastem wojewódzkim i w jakimś stopniu przyczyniło się to do jego rozwoju.Miasto Szkła,a Huta w upadłości od lat.Gratulacje...
@ observer20
dnia 16.08.2017, 22:46. Identyfikator użytkownika: gEzJw7oYQGgb
Ocena
komentarza:
4
A co ma piernik do wiatraka? Odetną linię do Jasła jak łącznik na Rzeszów wybudują? Oby wybudowali, bo ludzie z Krosna i okolic tak samo pracują również w Rzeszowie i okolicach jak mieszkańcy Jasła i na pewno chcieliby wybrać alternatywę w postaci pociągu, ale obecnie to jest niemożliwe - nikt nie będzie ponad 2 h jechał ok 30 km więcej przez Jasło. Bez sensu są wypowiedzi ludzi których sprawa łącznika nie dotyczy. Panuje histeria, że jak wybudują łącznik to nam pociągi zabiorą i dadzą je na Krosno i wielu decyzyjnych się tego niepotrzebnie boi. Przez to na lata południowe Podkarpacie może stracić szansę na poprawę czasów przejazdu w stronę Rzeszowa...
@ Matii
dnia 19.08.2017, 15:02. Identyfikator użytkownika: 1pGZHm5bmlbK
Ocena
komentarza:
0
Przecież KHS KROSNO ma już nowego właściciela... Tak się orientujecie co się w Krośnie dzieje. Ps. Krosno nie sama hutą żyje w mieście jest więcej zakładów pracy i prywatnych firm to w całym Jaśle i Sanoku wzięte także wyluzujcie. Krosno zaraz po Rzeszowie ma najwyższy wskaźnik ludzi dojeżdżających do pracy według GUS do Krosna z poza miasta dojeżdża codziennie ponad 15 tyś ludzi w tym mieszkańców Jasła.

CO DO KOLEI Krosno po prostu chciano wybudować łącznik żeby przyspieszyć czas dojazdu bo nie ma zainteresowania bo przez Jasło traci się prawie godzinę na np. zmianę kierunku jazdy lokomotywy. A z Jasła puste wagony do Rzeszowa i tak też będzie do Krakowa.

KROSNO SAMO WYWALCZYŁO O ROZWÓJ NIKT KROSNU NIE POMAGAŁ. WRĘCZ PRZECIWNIE RZESZÓW OD DAWNA NEGOWAŁ INWESTYCJE KROSNA. PO PROSTU SA DOBRZY WŁODARZE PREZYDENT PRZYTOCKI KTÓRZY UMIE ZARZĄDZAĆ MIASTEM.
@ MT
dnia 19.08.2017, 15:31. Identyfikator użytkownika: 1pGZHm5bmlbK
Ocena
komentarza:
-2
Prawda w oczy kole fakty są takie że faktycznie Jasło jest co najmniej 15 lat za Krosnem wystarczy przejechać się przez te dwa miasta żeby zauważyć różnice. Także Jaślanie trochę pokory lepiej zadbajcie o dobrą frekwencję na Kraków bo po prostu utną wam połączenie. Jakoś z Jasła nie ma frekwencji PKP na Rzeszów gdzie jednak wiele też studentów i ludzi dojeżdża do pracy właśnie do stolicy województwa.
@ Guzikowa
dnia 11.08.2017, 09:12. Identyfikator użytkownika: 1O0uwLEMZ8r8
Ocena
komentarza:
14
Jak to? Tylko do Jasła? A Krosno? Znów nas olano. A pen prezydent bedzie nas karmił bajkami o nowej trasie do Rzeszowa, przeciez takich pieniedzy na inwestycje nie zdobeda nawet za 100 lat.
@ Kaz
dnia 11.08.2017, 22:52. Identyfikator użytkownika: 88Sk6v47qQEH
Ocena
komentarza:
6
Sprawa niestety jest przyziemna. Do Krosna nie ma linii kolejowej z prądem ;( Z Jasła na Rzeszów też nie. Ani z Rzeszowa na Tarnobrzeg... Afryka.
@ ja
dnia 11.08.2017, 09:16. Identyfikator użytkownika: yNerb7wdAzgK
Ocena
komentarza:
-19
3:11 stanowczo za długo, najpierw powinni zmodernizować infrastrukturę oraz tabor.
@ Adam
dnia 11.08.2017, 09:25. Identyfikator użytkownika: AgfNQFknZbEE
Ocena
komentarza:
37
Za długo? A ile jedziesz autobusem? Połączenie PKP bardzo dobre, jezdziłem tak na studia w okolicach 90 roku i było super, full ludzi przeważnie studenci. A komfort jazdy pociągiem duzo lepszy niż w stłoczonym busie.
@ xxx
dnia 11.08.2017, 10:09. Identyfikator użytkownika: Ns4ODRCVxUOY
Ocena
komentarza:
6
autubus pewnej firmy z Krosna, z Jasła jedzie dwie godziny może dwie i pół.
@ lubie pociągi:)
dnia 11.08.2017, 10:17. Identyfikator użytkownika: cp8r5QmQxIul
Ocena
komentarza:
18
A może trzy w zaleznosci od ruchu na drodze. Pociąg takich problemów nie ma , czy w szczycie czy nie jedzie tyle samo. Tym bardziej ze dla mnie 1,95 jazda w autobusie nawet 2 h to katorga.
@ mu"
dnia 11.08.2017, 10:21. Identyfikator użytkownika: braGZrxEwVK1
Ocena
komentarza:
6
2:40 przy dobrych wiatrach
@ darek
dnia 11.08.2017, 10:27. Identyfikator użytkownika: y6ldpN90oejO
Ocena
komentarza:
23
tyle ze na polskich drogach dobre wiatry są rzadkością a normą korki i zatory. Dlatego bardzo dobrze ze bedzie alternatywa w postaci PKP
@ do ja
dnia 12.08.2017, 07:02. Identyfikator użytkownika: cBgDSl6YfQLR
Ocena
komentarza:
4
Kolego integracja wiadomosci znajomosci do woja sie w latach 80 82 podrozowalo jakie byly fajne chwile nie bawilo sie smartfonami tylko hohoho czy te oczy moga klamac szkoda nie marnowalo sie czasu oj nie hehe.
@ Laurka
dnia 13.08.2017, 22:40. Identyfikator użytkownika: d7BHD75HD7Aj
Ocena
komentarza:
-1
Strach się bać.
@ pasażer potencjalny
dnia 14.08.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: Svi7PdwdapdW
Ocena
komentarza:
2
Co znaczy pół godziny krótsza podróż busem do komfortu jazdy pociągiem ? Interes busowo-autobusowy zagrożony...
@ Krośnianin
dnia 11.08.2017, 09:23. Identyfikator użytkownika: odloPvnatJmc
Ocena
komentarza:
-34
Jasło ma swoją chwilę chwały. Widzę wszyscy napuszeni, że jest kolejna droga ucieczki z tego upadającego miasta.
Winszuje.
@ Adam
dnia 11.08.2017, 09:26. Identyfikator użytkownika: AgfNQFknZbEE
Ocena
komentarza:
23
Co ty człowieczku piszesz? To według ciebie Krosno chce swojego połaczenia z Rzeszowem zeby ludzie mogli uciekac?
Pomysl czasem zanim palniesz głupotę.
@ Krośnianin
dnia 11.08.2017, 09:32. Identyfikator użytkownika: odloPvnatJmc
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Ropongi
dnia 12.08.2017, 09:29. Identyfikator użytkownika: s9kv6D517c2U
Ocena
komentarza:
0
Dlaczego moj wpis zostal okrojony do jednego zdania?
@ ciekawy
dnia 11.08.2017, 09:48. Identyfikator użytkownika: K7fBkIY3p5wB
Ocena
komentarza:
0
to pendolino będzie miało gorszy czas przejazdu niż ciuchcia za czasów cesarza Franciszka - Józefa ???
@ podatnik
dnia 11.08.2017, 10:20. Identyfikator użytkownika: EvEzYKFXZJAj
Ocena
komentarza:
3
To w Krus-is otwierają szampana!!!
@ Papa
dnia 11.08.2017, 10:43. Identyfikator użytkownika: GHqUcxA1Cxmi
Ocena
komentarza:
6
No no, w końcu mamy XXI wiek...
@ ixi
dnia 12.08.2017, 06:28. Identyfikator użytkownika: IWLaaMyujyO5
Ocena
komentarza:
3
Nareszcie!!!
@ w
dnia 11.08.2017, 11:32. Identyfikator użytkownika: 16uMWJuvxVKI
Ocena
komentarza:
-3
fajnie rozdaje sie pieniadze

16zl bilet a 50 zl za kazde 10km doplaca samorzady,i tak to sie cena robi fajna
@ pasażer potencjalny
dnia 14.08.2017, 17:13. Identyfikator użytkownika: Svi7PdwdapdW
Ocena
komentarza:
2
Na całym cywilizowanym świecie koleje regionalne są dotowane.Wystarczy popatrzeć w Niemczech ile ludzi jeździ koleją.Samochód,motocykl czy rower służą do dojazdu do stacji.Obok stacji są pełne parkini...
@ w
dnia 11.08.2017, 11:33. Identyfikator użytkownika: 16uMWJuvxVKI
Ocena
komentarza:
-6
na moje oko to 3000zl za jeden przejazd doplaci panstwo czyli za 1 dzien 6000tys w placy podatnika razy 8 w miesiacy razy 12 w roku=

policzcie sami :)

komuna wraca
@ łodyniec
dnia 11.08.2017, 15:52. Identyfikator użytkownika: p5I5WNmrZitp
Ocena
komentarza:
-11
Za jazde 37km/h . To ja wole jednak busem.
@ ;
dnia 11.08.2017, 13:19. Identyfikator użytkownika: rTPwqkmke5mG
Ocena
komentarza:
7
Jeśli pociąg dla studentów studiów zaocznych miałby sens, to nie w samą sobotę od 6 do wieczora, ale i w niedzielę w tych samych ramach. Niech oni zaczną myśleć, zanim coś powiedzą.
@ ad
dnia 11.08.2017, 14:04. Identyfikator użytkownika: fewDaOaSyAdR
Ocena
komentarza:
4
Kurs w sobotę jest podyktowany faktem iż pociąg musi zjechać na tzw przegląd techniczny. Planowane wcześniej było połączenie w piątek po 21 z Jasła do Nowego Sącz do Newagu Taki kurs byłby bezsensowny . Dlatego zostało zaproponowane połączenie ze zjazdem na przegląd tech. do Krakowa z kursem powrotnym .Uruchomienie analogicznego kursu w niedzielę jest niemożliwe gdyż pociąg z Jasła musi odjechać o godz 16.40 .Reasumując połączenie na zasadzie pilotażu .W przypadku braku frekwencji lub frekwencja poniżej 30% , kasacja połączenia , możliwość wprowadzenia pewnej korekty w rozkładzie jazdy ,
@ vpr
dnia 11.08.2017, 13:47. Identyfikator użytkownika: VLXO1ZpAiHyZ
Ocena
komentarza:
10
Dość często jeżdżę do na trasie Kraków - Jasło - Kraków i uważam taką opcję za wartą rozważenia. Czas wyraźnie dłuższy, ale i cena zachęca. Patologia to była za PKSu, który miał cenę biletu jak busy, a wyrabiał się w większości przypadków w 3h+. Bla bla car to 15-20, ale po zmianach raczej sporo osób z tego zrezygnowało. Samochodem (jadąc autostradą) 2 h to normalny czas, ale i w półtorej da się zrobić przy dobrych wiatrach. Barbara kosztuje 30 zł i zazwyczaj jest to 02:15-02:20, przy czym zdarzyło mi się dotrzeć dwa razy w ciągu 2 h. Gadanie o 02:40 jest nieuczciwe. Podsumowując, warto mieć alternatywę. Pociąg to większa wygoda i zachęcająca cena.
@ do vpr
dnia 12.08.2017, 07:10. Identyfikator użytkownika: cBgDSl6YfQLR
Ocena
komentarza:
7
Jezdza jak wariaci to i za 2 h dojedzie pomysl cycku nich jedzie zgodnie z przepisami .Tak ogolnie to ten pospiech teraz to jakies szalenstwo skutki sie wydaje juz widac
@ emeryt PKS
dnia 12.08.2017, 20:56. Identyfikator użytkownika: WdcKL2s1fEvX
Ocena
komentarza:
7
PKS jezdzil ponad 50 lat,czas przejazdu byl 3,15 minut.przystanki byly od Jasla do Krakowa srednio co 25 km,nie bylo autostrad,a teraz wielkie mecyje bo,Barbara zaliczy busikiem 3 albo 4 przystanki wysadzi pasazera na krzyzowce przy rondzie i ma pasazera daleko w ...,
@ studentka
dnia 14.08.2017, 10:50. Identyfikator użytkownika: Htqo3ojBsV6z
Ocena
komentarza:
1
Oj , jeżdżę Barbarą 2 razy w tygodniu , od trzech lat ( oprócz wakacji ) i zazwyczaj jest to 2:40-3
:00. Fakt, w ciągu tych trzech lat DWA razy dotarłam w 2:15 :) Także jest to gadanie bardzo uczciwe ;)
@ nie emeryt ale PKS
dnia 16.08.2017, 21:44. Identyfikator użytkownika: DXM9T98ytQcT
Ocena
komentarza:
1
... bo wtedy całkiem inaczej było. Przewoźnik był pod pasażera, ale nie można było ot tak uruchomić kurs jak się komu podobało, Trzeba było uzgodnień z właściwym WP, na którego teren się wjeżdżało, trzeba było zgody na wjazd na dworzec o określonej godzinie etc. PKS Jasło uruchomił jeden kurs do Krakowa 12,06 w 1969 roku. Jeździło się wówczas Skodami. Później weszły kursy 10,15 i 8,01 z Leska . Linię do Krakowa obsługiwały wtedy oddziały PKS - krośnieński, tarnowski i krakowski. Tylu pasażerów, ilu się wtedy woziło nie przewiozą teraz wszystkie Barbary, Nikitransy i Sanbusy razem wzięte. Pełne stany od 5,36 po 16,15 - wszystko "po balaski". W 73 roku weszły linie LUX obsługiwane TAM - ami. Uruchomiono Katowice o 14 - tej, też pełne cały czas. Ale czas PKS-u nieubłagalnie dobiegał końca i to nie tylko jasielskiego. W obliczu nieprzewidywalnego działania i zabiegów konkurencji "wymiękł" Tarnów, Kraków później Krosno i Jasło. Z dawnej świetności nie pozostało nic. Znak czasów i tyle. Szkoda.
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 11.08.2017, 13:53. Identyfikator użytkownika: vLR6R5UUol2I
Ocena
komentarza:
-3
Chinole mają koleje magnetyczne a w średniowiecznej Polsce jeżdzi się dyliżansem na stalowych kołach.
Socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju.
@ dragoness
dnia 11.08.2017, 15:12. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-9
Proszę połozyć nowe tory to i w 1.5 godziny się zajedzie.
@ Dyliżans
dnia 11.08.2017, 15:21. Identyfikator użytkownika: oGHqyTvHwo8d
Ocena
komentarza:
11
Nowych torów nie będzie bo pieniądze przejadła mafia urzędnioczo-polityczno-bankowa.
@ ixi
dnia 12.08.2017, 06:31. Identyfikator użytkownika: IWLaaMyujyO5
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Anna
dnia 11.08.2017, 14:07. Identyfikator użytkownika: C9jg54zxh7de
Ocena
komentarza:
-17
Pociągiem do Krakowa będzie można szybciej uciekać z pisowskiego upadającego Jasła.
@ hehe
dnia 12.08.2017, 14:21. Identyfikator użytkownika: wflf25SQWwfc
Ocena
komentarza:
11
Ty to jakas mało kumata jestes bo skoro chciałas uciekac to od dawna mogłas to zrobić innym srodkiem transportu.
@ Tom
dnia 11.08.2017, 14:26. Identyfikator użytkownika: wkwtHngpjHAt
Ocena
komentarza:
17
Bardzo dobra cena: 16 złotych. "Barbara" się ceni na 30 złotych, z Gorlic na nieco krótszym odcinku do Krakowa płacą od 16 do 22 złotych w linii Voyager.
@ jas
dnia 11.08.2017, 14:26. Identyfikator użytkownika: 2e4FOXhMpyVb
Ocena
komentarza:
6
Już w 1900 roku Franciszek Józef przyjechał koleją do Jasła . Po ponad stu latach sensacja..
@ Ares
dnia 11.08.2017, 14:41. Identyfikator użytkownika: LJrM5NPIdO2N
Ocena
komentarza:
16
O jakim sukcesie piszecie? Pogięło was? Pociąg dwa razy w miesiącu a wy odtrąbiliście sukces? Jak widzę niewiele niektórym trzeba do sukcesu. mamy 2 km dwu-pas mówki w Brzyszczkach z tego 90% zamalowane, mamy pseudo-obwodnicę ze światłami co kawałek /nawet w weekendy czynne/, nie ma ani jednego prawdziwego skrzyżowania no ale mamy sukces dwa pociągi do Krakowa na tydzień. HUUUUUUUUURA.
@ serwo
dnia 11.08.2017, 15:44. Identyfikator użytkownika: 4SJa2FA0I82N
Ocena
komentarza:
17
Na początek dobre i to. Byle był tzw.ciąg dalszy.
@ podatnik
dnia 11.08.2017, 16:05. Identyfikator użytkownika: IpXzS9nGqfxD
Ocena
komentarza:
8
[Komentarz nie na temat]
@ podatnik
dnia 11.08.2017, 21:47. Identyfikator użytkownika: C6RIt7G1keRV
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ podatnik
dnia 12.08.2017, 07:09. Identyfikator użytkownika: HiViOPDg6NYv
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ podatnik
dnia 14.08.2017, 09:58. Identyfikator użytkownika: Kxx6cwVtlPg2
Ocena
komentarza:
1
król Krzysztof w zamku?czy ma wolne...
@ końduktor
dnia 11.08.2017, 15:52. Identyfikator użytkownika: nKTaf20GUOHY
Ocena
komentarza:
3
Możę będzie w każdy dzień
@ @ smerf
dnia 11.08.2017, 17:43. Identyfikator użytkownika: umgMVFVHkNjw
Ocena
komentarza:
17
jasło musi wrócic do małopolski zawsze bylismy wmałopolsce komunisci w1945r0ku odłoczyli nas od małopolski
@ Kaz
dnia 11.08.2017, 22:43. Identyfikator użytkownika: 88Sk6v47qQEH
Ocena
komentarza:
10
Zakompleksieni Krośnianie i Zakompleksieni Jaślanie widzę nie odpuścili sobie paru złośliwych zdań. Ludzie ogarnijcie się, połowa Jasła ma rodzinę w Krośnie i vice versa...
@ hehe
dnia 12.08.2017, 14:23. Identyfikator użytkownika: wflf25SQWwfc
Ocena
komentarza:
1
Jakoś na forach w Krosnie nie widze zeby ludzie z Jasła co chwile wskakakiwali tak jak ludzie z Krosna na Jaslo4u. Wiec kompleks to chyba mają w Krośnie skoro na kazdym kroku podkreslają ze wszystko mają lepsze albo jak wyskakują ze Nowy Styl jest nie z Jasła tylko z Krosna:)
@ Ksz
dnia 12.08.2017, 17:50. Identyfikator użytkownika: PA3WtYjuorsK
Ocena
komentarza:
1
A nie jest? :) siedziba firmy jest w Krośnie :)
@ dragoness
dnia 12.08.2017, 18:03. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-5
Czy pan naprawdę uważa, że to ludzie z Krosna?
@ solejuk
dnia 12.08.2017, 19:02. Identyfikator użytkownika: 2lYnmYOZzleB
Ocena
komentarza:
2
a gdzie płacone podatki?
@ sda
dnia 13.08.2017, 09:48. Identyfikator użytkownika: y5UlM2AbGNHw
Ocena
komentarza:
0
@solejuk W Krośnie.
@ Laurka
dnia 13.08.2017, 22:42. Identyfikator użytkownika: d7BHD75HD7Aj
Ocena
komentarza:
3
Zgadza się. W Jaśle tylko zakład.
@ goorn
dnia 11.08.2017, 23:50. Identyfikator użytkownika: jMM5etCL2V0p
Ocena
komentarza:
2
15 lat za późno z takim czasem przejazdu...
@ KKK
dnia 12.08.2017, 09:23. Identyfikator użytkownika: sohnWGA6PDjA
Ocena
komentarza:
7
Każdy kto co piątek spędza godzinę między MDA a Wieliczką w ciasnym autobusie jedynego przewoźnika na tej trasie odczuje ulge. Samochód na A4 to też jedna wielka niewiadoma. A spędzić 3 godziny w Impulsie Newagu, 3 w autobusie czy 2,5 w samochodzie to żadna różnica, a ceną przbijają te 30zł że hoho. Tylko przy tej godzinie odjazdu w niedziele nijak skomunikowanie z Bieszczadzkim Żaczkiem. W piątek gdyby ktoś chciał dalej jechać to samo.
@ Ad
dnia 12.08.2017, 19:09. Identyfikator użytkownika: L2pNB4IsyXog
Ocena
komentarza:
3
Co do skomplikowania z Bieszczadzkim Żaczkiem nie ma co w tym roku komunikowć . Przewozy Regionalne które jeździły do tej pory zawieszają kursowanie bo będzie remont torów z Boguchwały do Czudca i żaden pociąg nie pojedzie . Po prostu bandytyzm . Po powrocie rozkład jazdy będzie tak ułożony aby młodzież z Bieszczad przesiadała się w Jaśle do pociągu do Krakowa
@ jaslan
dnia 12.08.2017, 12:03. Identyfikator użytkownika: 1MTpr24azVVd
Ocena
komentarza:
13
W l. 90 był pociąg "Wetlina" który z Jasła do Krakowa Gł. jechał 3 godz. bez 5 minut. omijając Stróże. Z Jasła wyjeżdżał przed 7 rano, z Krakowa przed 18 w Jaśle był o 21. Jeździło nim wiele ludzi nie tylko z Jasła ale Gorlic i Biecza. Szczęście skończyło się w 1998 r. gdy za AWSu rozpoczęły się na kolei rządy pana Koguta, młotkowego z stacji w Stróżach Oczywiście pociąg ten musiał stawać w Stróżach wraz z całym kłopotem z przestawianiem lokomotywy. Dzięki temu czas podróży z Jasła do Krakowa wydłużył się do ponad 3 i pół godz. Efekt - po 2 latach połączenie zlikwidowano jako nierentowne bo ludzie zaczęli korzystać z autobusów..
@ dom
dnia 12.08.2017, 12:08. Identyfikator użytkownika: AH5oRR3FVEWO
Ocena
komentarza:
6
ja tesknie za Wetlina to byly czasy jezdzilem do krakowa 7 lat.poznie pociag zlikwdowano nie wiem dlaczego.kto ma w glowie olej ten idzie na kolej
@ Janek
dnia 12.08.2017, 16:56. Identyfikator użytkownika: SX1FFtE2RcVl
Ocena
komentarza:
6
"...znaczący krok w przód w procesie rozwoju komunikacji pomiędzy dwoma sąsiadującymi ze sobą województwami, małopolskim i podkarpackim "
Znaczący krok - chyba nad przepaścią. Za komuny pociągi relacji Jasło Kraków i z powrotem były TRZY NA DOBĘ. Teraz rewelacja - jeden w tygodniu.
Opanujcie się i nie róbcie sensacji z pokazywania, że Jasło to koniec świata.
@ Basia najlepsza
dnia 14.08.2017, 07:38. Identyfikator użytkownika: Xcf75TjlscaV
Ocena
komentarza:
-2
Proszę nie pisać bzdur. Jeżeli chodzi o studentów to Barbara ma bardzo dobrą ofertę. Bilety miesięczne ze zniżką niecałe 100 zł i jeździć można tam i spowrotem ile razy trzeba w miesiącu. Podróż odbywa się w bardzo dobrych warunkach z klima i wifi. Pozdrawiam
@ KKK
dnia 15.08.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: ug7fE3HSa2fK
Ocena
komentarza:
2
Szczególnie te autobusy Renault i busy gdzie rozstaw siedzeń jest dla dzieci ze szkoły podstawowej a średni statystyczny Polak dobija kolanami w siedzenie poprzednie, nie wspominając o wyższych ludziach. Dzieki za taki komfort.
@ hkb
dnia 15.08.2017, 21:23. Identyfikator użytkownika: ha2438NFbl6F
Ocena
komentarza:
0
Z Jasla przez Gorlice i Biecz ? Dziwne czyzby wracal sie z Gorlic aby przejechac Biecz a potem ...? Nie bylem tam dawno czyzby poprzestawiali miasta ?
@ bajduła
dnia 16.08.2017, 07:43. Identyfikator użytkownika: ruzGxuvml8Ky
Ocena
komentarza:
2
Zastanówcie się kto jest winien , że w Jaśle zlikwidowano wszystkie zakłady łącznie z rozebraniem torów do Gamratu, zlikwidowano plantacje , kto jest temu winien, tu należny szukać zapaści miasta?
@ student
dnia 16.08.2017, 15:17. Identyfikator użytkownika: W5CoINxEJb6a
Ocena
komentarza:
0
Pytanie, jaka cena po uldze studenckiej? 50%?
@ Brak poł±czeń do TARNOWA, WSTYD
dnia 17.08.2017, 10:31. Identyfikator użytkownika: iBOY8BZQ7vrq
Ocena
komentarza:
0
A kiedy uruchomicie KOMUNIKACJĘ PKS lub jak±kolwiek do TARNOWA lub DĘBICY gdzie teraz można dostać się tylko samochodem ? ? ?
@ ORIN
dnia 18.08.2017, 01:41. Identyfikator użytkownika: 2w32jq5cwG2z
Ocena
komentarza:
1
lepiej dać pociąg regio rano z jasła do stróż i tak by był skomunikowany z pociagiem do krynicy przez wakacje to by można było się przejechać a tak tylko studenci się liczą a przecież to debile, na ich zniżkach nawet zarobiła babka z firmy prywatnej busowej z krosna a debile nic o tym nie wiedzieli, a teraz to sie im pociągu zachciało, bo w busie to głupio otworzyć piwo
@ Kierowca
dnia 19.08.2017, 18:46. Identyfikator użytkownika: F9yIHKweTS7n
Ocena
komentarza:
4
Kolejarze sami sobie winni zapaści kolei.
Przepisy które sobie sama kolej wprowadziły były tak szkodliwe
dla zakładów, że w związku z wysokimi opłatami za wynajm wagonów
denną organizacją przewozów, kłopotliwym rozładunkiem,
nie opłacało się przewozić towarów koleją.
Szczególnie kłopoty sprawiała minimalna trasa przewozu wagonem towaru,
minimalna odległość musiała wynosić ponad 100 km. Więc przewoziliśmy
towar z Sanoka do Gorlic i samochodami ciężarowymi z Gorlic do Jasła.
Zakłady przeszły na specjalistyczny przewóz samochodowy
i rozładunek towaru na miejscu wbudowania.
Sądzę, że powszechny transport koleją zwłaszcza regionalny
należy do przeszłości i nie ma co go na siłę reanimować i ponosić koszty.
Tak jak dawniej powszechny transport konny należy do przeszłości tak teraz
już i transport kolejowy też należy do przeszłości.
Nie dziwię się,że zakłady rozebrały tory kolejowe i nadal je rozbierają.
@ Antykretyn
dnia 24.08.2017, 18:07. Identyfikator użytkownika: yjZNiZMI4ley
Ocena
komentarza:
2
Niech żyje socjalizm. Dopłacajmy, dopłacajmy, dopłacajmy... Więcej podatków... Ostatecznie i tak jakiś polityczny Kretyn ogłosi, że to jego zasługa, że to dzięki niemu. Ja już nawet znam nazwiska tych hipokrytów Kretynów.
@ Sajensfikszion
dnia 26.08.2017, 09:47. Identyfikator użytkownika: Ds7yuEmYI9PF
Ocena
komentarza:
1
Alesz nijus ! Ja pintole, epoka kamienia była teraz lokomocja nastaje. Proponuje odpalić parowóz który wjedzie w ten XXI wiek z wielkim gwistkiem.
No ale tak, wczesniej tylko kuniami i osłami było można sie do pradawnej polskiej stolicy dostać, a teraz takież zacne połączenie.
A czy zaczni żakowie będą mieć w tym futurystycznym mknącym po metalowej szosie wechikułem FiFi do nieustającej konekcji z wielkim bratem z herbu litery "f" ???
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WSIiZ jednym z polskich liderów w międzynarodowym rankingu uczelni – U-Multirank

  Uzyskaliśmy najwyższe noty – bardzo dobry „A” lub dobry „B” – aż w 13 podkategoriach. Dla kandydatów na studia to kolejny w tym roku dowód na to, że powierzając nam swoje wykształcenie wybierają...

 • Wypadek w Krajowicach, cztery osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godz. 8.30 w Krajowicach, na drodze krajowej nr 73, doszło do czołowego zderzenia dostawczego busa z osobowym suzuki. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku...

 • Wypadek w Trzcinicy. Bez utrudnień na drodze krajowej nr 28

  Dzisiaj po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trzcinicy. Kierujący osobowym volkswagenem, jadąc DK 28 w kierunku Gorlic, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby...

 • Mapa zagrożeń przynosi efekty

  Mieszkańcy powiatu jasielskiego częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa niż w innych częściach na Podkarpaciu. Szybka jazda i niewłaściwe parkowanie to wykroczenia najczęściej przez nich zgłaszane...

 • Czy Jasło doczeka się KG2?

  Jaślanie coraz częściej pytają o budowę 1,4 km odcinka drogi wojewódzkiej łączącego dwie drogi krajowe. Choć wedle zapowiedzi samorządowców inwestycja miała być już zakończona na jesień br., tak do chwili obecnej nie ma mowy o żadnych pracach budowlanych...

 • Fotoradar skutecznie spowalnia kierowców

  W Kołaczycach przy drodze krajowej relacji Jasło-Pilzno, na jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie jasielskim pojawił się fotoradar. Urządzenie od początku sieje postrach. Z daleka widoczna żółta obudowa sprawia, że kierowcy chętniej ściągają nogę z gazu.

 • Sołtys Bieździadki oskarżony o kradzież drzewa

  Prokurator skierował akt oskarżenia do jasielskiego sądu wobec Jerzego M. sołtysa wsi Bieździadka. Mężczyzna od marca do maja br. według śledczych miał dokonywać kradzieży drzewa o wartości około 12 tys. zł. Co więcej policja z Brzostku prowadzi wobec niego postępowanie pod kątem kradzieży konia.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105