Strona główna

Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

161
Napisany dnia: 11.03.2018, 13:32 , Tagi: Brak

Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Postępowanie zakupowe na świadczenie podwykonawstwa kolejowych usług przewozowych (podwykonawstwo usługi przewozowej na odcinku Jasło – Zagórz – Jasło) PKP Intercity ogłosił blisko miesiąc temu. Orędownikiem rozwiązania polegającego na uruchomieniu łącznika do pociągów dalekobieżnych z Gdyni był poseł Bogdan Rzońca. Podwykonawstwo we wskazanym zakresie na trasie Jasło-Zagórz realizować będzie SKPL Cargo Sp. z o.o. z Pleszewa. Firma, jako jedyny oferent złożyła ofertę, która okazała się ważna i podlegająca rozpatrzeniu.

Na trasie Gdynia-Jasło, Jasło-Zagórz kursować będą dwie pary pociągów dziennie od poniedziałku do niedzieli. Rozkład jazdy prezentuje się następująco:

 • Odjazd z Gdyni 18.37- przyjazd do Jasła 7.09 odjazd z Jasła o godz.7.20 przyjazd do Zagórza 8.55
 • Odjazd z Zagórza 9.51 przyjazd do Jasła o 11.25 odjazd z Jasła 11.35. przyjazd do Gdyni 23.33
 • Odjazd z Gdyni 7.00 przyjazd do Jasła 18.47. odjazd z Jasła 19.00 przyjazd do Zagórza 20.39
 • Odjazd z Zagórza 19.43 przyjazd do Jasła 21.47 odjazd z Jasła o godz. 21.42przyjazd do Gdyni 11.27

Połączenie pomiędzy Jasłem a Zagórzem obecne będzie w rozkładzie jazdy pociągów, co najmniej do września 2018 r. Pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach: Krosno, Sanok i Zagórz. Czas przejazdu oscyluje w granicach 90 minut. Przejazdy realizowane będą z wykorzystaniem małych autobusów szynowych serii 810, które jednorazowo mogą przewieźć 60 pasażerów. SKPL zamierza jednak sukcesywnie wprowadzać większe pojazdy do obsługi ruchu pasażerskiego na trasie Jasło-Zagórz. – Na obecną chwilę autobusy szynowe są w zupełności wystarczające. Ich możliwości odpowiadają aktualnemu zapotrzebowaniu. Mamy jednak nadzieję, że połączenie stanie się dla pasażerów interesujące. Z pewnością przed sezonem urlopowym i wakacyjnym będziemy wzmacniać te pociągi innymi, dużymi składami. – wyjaśnia Tomasz Strapagiel, prezes Zarządu SKPL Cargo Sp. z o.o.

Tomasz Strapagiel

Po raz pierwszy w nowej konfiguracji pociągi pojawiły się na stacji Jasło dziś przed południem. Wydarzeniu towarzyszyła zorganizowana przez starostwo powiatowe w Jaśle konferencja prasowa z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, posła na Sejm Bogdana Rzońcy, senator Alicji Zając, przedstawicieli przewoźników, realizujących przejazdy na linii Gdynia-Zagórz, Zagórz-Gdynia, samorządowców oraz członków stowarzyszenia KochamKolej.pl. Spotkanie z lokalnymi mediami odbyło się na jednym z peronów.

O znaczeniu uruchomienia połączenia pomiędzy Jasłem a Zagórzem tak mówił minister infrastruktury. – Rząd nie będzie zapominał o tych szczególnych regionach, które do tej pory nie były dostrzegane przez poprzednie ekipy rządowe. Dziś realizujemy nie tylko duże przedsięwzięcia infrastrukturalne. Nie zapominamy o tych przedsięwzięciach, o których mieszkańcy oraz turyści marzą. Przedsięwzięciach, które łączą Polskę. Realizujemy zadanie, dzięki któremu mieszkańcy Bieszczad będą mieli dostęp do wszystkich ośrodków w kraju. Nie możemy dzielić Polaków na tych, którzy mają możliwości rozwojowe i tych, którzy tych możliwości są pozbawieniu. Mam nadzieję, że dzisiaj zainaugurowane połączenie na stałe wpisze się w siatkę połączeń kolejowych. – mówił z nadzieją Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk

Poseł Bogdan Rzońca z kolei przekonywał, że przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich pomiędzy Jasłem a Zagórzem stanowi element szeroko zakrojonej polityki rządu, obliczonej na wyeliminowanie wykluczenia komunikacyjnego południowych obszarów województwa podkarpackiego. – Jest bardzo dobra wola rządu i premiera Mateusza Morawieckiego, aby zmieniać małe miasta i miasteczka celem prowadzenia zrównoważonego rozwoju. W segmencie kolejnictwa, dziś możemy mówić o małym, lecz ważnym szczególe bardzo dobrej zmiany dla Bieszczadów, dla węzła zagórskiego. Pamiętam, że jako małe dziecko, jadąc do Warszawy trudno było wsiąść do pociągu. Bywały podróże na stojąco.  Chcę powiedzieć, że jako parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia będziemy mówiąc w cudzysłowie „dręczyć” rząd kolejnymi potrzebnymi zmianami. Będziemy dalej to robić, mam nadzieję na tyle skutecznie, że komunikacyjnie i gospodarczo Jasło, powiat jasielski, ziemia sanocka, krośnieńska i bieszczadzka będą lepiej owocowały dla mieszkańców w przyszłości.  – wyjaśniał.

Bogdan Rzońca

Głos zabrali również samorządowcy, w tym starosta jasielski Adam Pawluś. – W imieniu władz powiatu jasielskiego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że połączenia do Bieszczad odradzają się. Mamy perspektywę finansową, w ramach, której przewidziane są duże inwestycje. Na linii 108 w najbliższych latach wydatkowane będzie blisko 300 milionów złotych. Zmieni się szybkość poruszania na tej linii. Mam nadzieję, że z Sanoka do Jasła będzie możliwy przejazd w ciągu pół godziny. Władze powiatu, rada oraz zarząd zwróciły się do parlamentarzystów o włączenie linii 108 i 107 do sieci linii krajowych. Przez Jasło każdego dnia na kierunku północ-południe przejeżdża prawie 1500 samochodów ciężarowych typu TIR. Gdyby część tych pojazdów umieścić na pociągach, poprawiłoby się bezpieczeństwo ruchu drogowego i środowiska, o jej zeelektryfikowaniu. – przekonywał starosta jasielski.

Adam Pawluś

Tradycyjnie, starosta pokusił się o historyczną dygresję w odniesieniu do współczesności. – W ramach aktualnego wątku w obszarze stosunków polsko-żydowskich chcę poinformować, że w latach 1933-1939 kursował pomiędzy Konstancą a Tel-Awiwem prom Polonia. Tysiące Żydów wyjechało z Polski liniami kolejowymi w kierunku południowym do Konstancy. Gdyby te linie znalazły się w sieci linii europejskich to moglibyśmy spokojnie podróżować najkrótszą drogą do Izraela. – przekonywał.

Obecny podczas krótkiego briefingu prasowego Krzysztof Pec radny Rady Miejskiej w Jaśle przekonywał, z kolei, że samorząd miasta Jasła dołoży wszelkich starań, aby budynek dworca kolejowego, który dziś nie spełnia swojej roli wkrótce mógł służyć pasażerom.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ok?
dnia 11.03.2018, 13:39. Identyfikator użytkownika: 9ORRhcFnIS1e
Ocena
komentarza:
86
Wybory tuż,tuż...kampania rozpoczęta.
@ ciekawy
dnia 11.03.2018, 14:08. Identyfikator użytkownika: PArCi5CwlEDY
Ocena
komentarza:
60
czy są jeszcze wolne bilety ??? takie w jedną stronę dla miłościwie panujących ???
@ Obecny
dnia 11.03.2018, 16:00. Identyfikator użytkownika: lJgZ1WknFxwF
Ocena
komentarza:
119
Jeśli komuś nie chce się czytać, oto synteza wszystkich przemówień:

Drodzy Pasażerowie, w pocie czoła dbamy o rozwój miasta i komfort mieszkańców. Dzięki naszym wysiłkom od dziś co najmniej do wyborów, które przypadkowo, hehe, wypadają jesienią, do Krosna i Zagórza będa jeździć aż dwa pociągi. To co prawda mniej niż za Franciszka Józefa, za międzywojnia i za PRL, ale mamy nadzieję, że wystarczy, żebyście na nas zagłosowali. Zresztą chyba doskonale się rozumiemy, że te żenujące szopki na peronie odstawiamy tylko i wyłącznie po to. W innym wypadku nie odrywalibyśmy się od niedzielnego obiadu. Ach no i nie zapominajmy o pociągu z Krakowa, który przyjedzie do was za 5 dni - to najlepszy dowód naszej siły i sprawności. Dajcie nam szansę, a obiecujemy intensywnie pomyśleć jak wskrzesić transport kolejowy na Podkarpaciu, który parę lat wczesniej samiśmy... yyy... sam się zlikwidował! Wsłuchujemy się w wasz głos, o tak, wasz głos jest dla nas bezcenny! [oklaski, uściski rąk, łzy wzruszenia, małe dzieci wręczają kwiaty]
@ Takie czasy
dnia 11.03.2018, 18:55. Identyfikator użytkownika: 7LI7nl1HlVYo
Ocena
komentarza:
34
Najpierw bohatersko wykończono kolej (i nie tylko), a potem w glorii przywraca się połączenie do Zagórza, które od dziesiątek lat działało.

Niech załatwi bezwizowe połączenie do USA to zobaczy jaki będzie ruch za chlebem - wiadomo w którą stronę.

W Izraelu chyba nie ma roboty - przynajmniej dla nas.
@ Mówię jak jest
dnia 11.03.2018, 19:24. Identyfikator użytkownika: E3h0B5f0tqni
Ocena
komentarza:
45
Kto będzie jeździł tym pociągiem? Na pewno nie Alicja ze Swiecan, w Mercedesie większy luksus i podgrzewane fotele. Populistyczna szopka!!!
@ solidarnościowiec
dnia 11.03.2018, 20:25. Identyfikator użytkownika: Oxv8J0mEP4wE
Ocena
komentarza:
-2
I tak do głosowania nie idę nie będe zapewniać nikomu pracy na 4 lata
@ korekta
dnia 12.03.2018, 18:57. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
9
5 lat proszę pana
@ gawiedź jasielska
dnia 11.03.2018, 13:45. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
37
Wyrzygałem przez was niedzielny obiad...nieroby
@ janusz
dnia 12.03.2018, 19:19. Identyfikator użytkownika: 6ZLiSQj4QkPo
Ocena
komentarza:
1
coś nowego i dobrego, więc max dragones i szyderko znowu w szoku
lecz gdyby rzońca zaorał jaslo to mieliby radochę
@ piotrek
dnia 11.03.2018, 13:46. Identyfikator użytkownika: cUg9tTUNNid1
Ocena
komentarza:
43
toż to szok! dwa pociągi tam i dwa z powrotem! za czasów "przeklętej" komuny było pewnie z 15 tam i 15 z powrotem (albo więcej :) No ale teraz to dopiero jest wolność ~;) To jak nic, jakiś idiota wymyślił ~:). Rozumiem że pasażer jedzie do Krosna do pracy o 7:20 i wraca o 21:47?
@ Do Piotrek
dnia 12.03.2018, 06:53. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
21
Należy czytać uważnie każda wypowiedź. P.Pawlus belkocze, że ok.80,0 km z Sanoka do Jasła pociągi będą jeździć ok.0.5 godziny.Widać, że się we łbach ludziom pomieszalo.Z tych kpin polubili logikę myślenia.
@ ciech
dnia 12.03.2018, 07:25. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
22
Przesadzasz, do Zagórza jeździło 10 - 12 pociągów dziennie /w tym dalekobieżne W-wa - Zagórz, Łódź - Zagórz, Kraków - Zagórz, Gliwice - Zagórz/ , podobnie do Rzeszowa i Stróż.
@ któś
dnia 12.03.2018, 15:58. Identyfikator użytkownika: X033HjXnBr9Y
Ocena
komentarza:
3
przecież myśli przyszłościowo, że będzie tu jechać pendolino w narodowych barwach...
@ ja
dnia 11.03.2018, 13:47. Identyfikator użytkownika: Hop7nn6e4Z9p
Ocena
komentarza:
6
Po co tam pojedziemy ?
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 02:21. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
5
Wreszcie bedziemy mieli kontkt ze swiatem, bo Jasło ma połączenie z Krakowem czy Gdynią a Krosno jak w lesie.
@ beka z cooka
dnia 12.03.2018, 07:13. Identyfikator użytkownika: i8yEG6C4ohtU
Ocena
komentarza:
1
A prund wam podciągneli już do tego Krosna czy dalej spalinówkami smrodzą?
@ dragoness
dnia 11.03.2018, 13:50. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
39
Czy w kontekście dalszych "dobrych" zmian pan starosta już zaczął się przygotowywać do wyjazdu? I czy będą mu towarzyszyć nasi parlametarzyści?
@ malkontent
dnia 12.03.2018, 10:56. Identyfikator użytkownika: kPQWxtO2bt2o
Ocena
komentarza:
-9
Czyżby dragoness chciała dołączyć do wyjeżdżających, bo w Jej szkole też by się przydała "dobra zmiana"
@ dragoness
dnia 12.03.2018, 18:13. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
7
Może pan uściślić, o jakie zmiany chodzi? czyżby miał zmienić się zarząd? Znowu?
@ wo
dnia 11.03.2018, 13:51. Identyfikator użytkownika: rvJK58FD6ovd
Ocena
komentarza:
22
a któż to w niedzielę pracuje i pisze artykuły?
@ Land
dnia 12.03.2018, 10:16. Identyfikator użytkownika: 5nMQbK348WV9
Ocena
komentarza:
4
Czy wiecie ,że od tego roku jest podatek od deszczu.
@ Do Land
dnia 12.03.2018, 15:47. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
3
To nie jest podatek od deszczu,ale pokłosie starej podziurawionej kanalizacji ogolnosplawnej, Taką sytuację w Jaśle, jak w żadnym innym mieście utworzył rząd P.Czerneckego.P.Kurowskiej i P.Pabiana.Około 70procent wod opadowych ,infiltracyjnych i roztopowych odprowadzane jest do oczyszczalni tylko po to ,by za ogromne pieniadze nadmiar nieoczyszczonych ścieków przepompowac do rzeki.
@ Max Szyderko
dnia 11.03.2018, 13:53. Identyfikator użytkownika: hMWP9dF8KzhP
Ocena
komentarza:
62
Łza mi się w oku kręci ,gdy pomyślę sobie ile to dobrego dla Jasła robi nasz wspaniały poseł Rzońca...
Czy ma Pan już gotowe uzasadnienie projektu wprowadzenia nowego podatku do ceny paliwa, tak jak poprzednio brawurowo Pan uzasadniał ???

Wstyd mi, że na Pana NIE GŁOSOWAŁEM...
@ Zwłaszcza
dnia 11.03.2018, 14:44. Identyfikator użytkownika: 3geOQ0J8Hlrx
Ocena
komentarza:
-6
Że potaniało
@ Helik
dnia 11.03.2018, 13:56. Identyfikator użytkownika: VtnAYDFxrjAU
Ocena
komentarza:
55
Starosta jak zwykle z sensem i na temat. Może niech ktoś mu uswiadomi, ze najszybsza dorga do Izraela to droga lotnicza.
@ powoli
dnia 11.03.2018, 19:28. Identyfikator użytkownika: 8dpabJqEF3GW
Ocena
komentarza:
17
Lotnisko też się wybuduje
@ gawiedź jasielska
dnia 11.03.2018, 14:12. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
31
Pec na briefingu...hahahaha
@ Mówię jak jest
dnia 11.03.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: E3h0B5f0tqni
Ocena
komentarza:
22
Gdzie i na jakim stanowisku pracował tato radnego Peca? Hmm, cała bolszewika w PiS
@ Do mówię jak jest
dnia 12.03.2018, 13:51. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
10
Ojciec P.Peca z Sobniowa był przez 3 kadencje radnym UM.Jasło. Właśnie jego działalność przypada na okres największego niszczenia miasta.Ktoś musi kontynuować rodzinne dzierzenie władzy. To też i syn się podjął tego trudnego zadania.
@ korekta
dnia 12.03.2018, 18:59. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
11
Rodzi się nowa elita przeznaczona do rządzenia
@ Człowiek z lasu
dnia 11.03.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: 3geOQ0J8Hlrx
Ocena
komentarza:
42
Zanim powstanie ta linia kolejowa do Izraela, z przesiadką na prom kosmiczny w Konstancy, czy można by było najpierw zrobić taką do Krosna regularną?
@ Max Szyderko
dnia 11.03.2018, 15:25. Identyfikator użytkownika: hMWP9dF8KzhP
Ocena
komentarza:
7
a po co ? Do Krosna mało kto już jeździ...
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 02:22. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
6
No fakt, na Jasle konczy sie cywilizacja. Do Krosna nawet trakcji elektrycznej brak. Normalnie jak w Afryce
@ elity
dnia 11.03.2018, 14:34. Identyfikator użytkownika: qqMTTFPwzSgQ
Ocena
komentarza:
44
Jasielskie" elity" w drodze do absurdu
@ jas
dnia 11.03.2018, 14:40. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
22
Puknij się w łeb człowieku! Kto w czasach gdy w 2 godz. za kilkaset zł. doleci samolotem do Tel Awiwu zdecyduje się na podróż kilkanaście godzin pociągiem do Konstancy by stamtąd co najmniej 2 dni płynąć promem?
@ beka z cooka
dnia 12.03.2018, 07:33. Identyfikator użytkownika: i8yEG6C4ohtU
Ocena
komentarza:
8
No patrz jaki ty mądry, Chinczycy pewno nie są tak rozumni jak ty skoro inwestują w linie które łączą ich z Europą.
@ ciech
dnia 12.03.2018, 10:57. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:01. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
3
Gdy wybuchną już wszystkie wulkany i samoloty nie będą latać to co zrobisz? Jak do Izeaela polecisz? Zostanie ci pociąg i tratwa
@ js
dnia 13.03.2018, 07:14. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
2
Z tą małą różnicą, że Chińczycy inwestują w połaczenia towarowe a nie promy pasażerskie.
@ Dolce vitae
dnia 13.03.2018, 17:13. Identyfikator użytkownika: tjEcncIlVVVS
Ocena
komentarza:
3
Ja bardzo chętnie do Konstancy pociągiem. Uwielbiam podróżować. Jeszcze żeby ktoś ponownie uruchomił słynne kasyno w Konstancy...
Żyć, nie umierać. Dolce vitae.
@ Kierowca
dnia 11.03.2018, 14:43. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
14
Dobrze, że coś się dzieje.
My nad morze, znad morza w góry.
Pociąg wygodniejszy od samochodu.
@ beka z cooka
dnia 12.03.2018, 07:35. Identyfikator użytkownika: i8yEG6C4ohtU
Ocena
komentarza:
4
Gimnazjalisci zioną jadem ale usprawiedliwia ich fakt ze nie wiedzą co to pociąg, gdy zaczynali chodzić to podrózowanie pociągiem własnie upadało. Moze jak dorosną to odrodzi sie na tyle ze posmakują;)
@ Max Szyderko
dnia 11.03.2018, 14:43. Identyfikator użytkownika: hMWP9dF8KzhP
Ocena
komentarza:
41
Panie pośle, to teraz czas na obietnice wybudowania lotniska ??? Ciemny lud trzeba czymś omamiać...

Chyba, że razem ze stworzoną do rządzenia będziecie dalej bić pianę w temacie zbiornika Kąty-Myscowa ?
@ rozsądny
dnia 12.03.2018, 09:12. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
3
To z tym zbiornikiem by miało nawet "zaletę".Nie musieliby naprawiać nasypu i drogi ani tego obiecywać,a brak prac przy tym mogliby tłumaczyć,że po prostu są gospodarni XD
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:53. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
-2
Niewiele maksiu wiesz ale dużo szczekasz.
@ małpka fiki miki
dnia 11.03.2018, 14:44. Identyfikator użytkownika: L9bsqVBX6Xpc
Ocena
komentarza:
17
Boguś pojechał w jedną stronę?
@ Fred33@
dnia 11.03.2018, 21:08. Identyfikator użytkownika: 4PD2ZJVYYLbM
Ocena
komentarza:
7
Spowrotem pewnie wracał piechotą ze swoimi lokajami ;-)
@ jas
dnia 11.03.2018, 14:59. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
32
Z Jasło do Gorlic jest od prawie 30 lat linia zelektryfikowana doskonale skomunikowana z ważniejszymi zakładami i osiedlami w Niegłowicach, Skołyszynie, Bieczu, Libuszy, Gliniku, w dodatku krótszas /30 km/ niż droga /32 km/ i co? Przez te 30 lat nie potrafili wymyśleć bezpośredniego połączenia bo pociągi wysadzały ludzi w polu w Zagórzanach gdzie ludzie musieli pół godziny czekać na przesiadkę więc ludzie przesiedli się na busy. Ciekawe jak pan starosta wyobraża sobie transport TIRów pociągami do Zagórza - a potem gdzie - drogą przez Komańczę do Barwinka?
@ ciech
dnia 11.03.2018, 15:02. Identyfikator użytkownika: bbWmScn0SReB
Ocena
komentarza:
22
13 godzin do Gdyni? To nie lepiej "Barbarą" w 2 i poł godziny do Krakowa a następnie 6 i pól godz. ekspresem?
@ Max Szyderko
dnia 11.03.2018, 15:49. Identyfikator użytkownika: hMWP9dF8KzhP
Ocena
komentarza:
33
Proponuję kupić posłowi Rzońcy kolejkę skoro tak kocha kolej :)
@ Nikt tym jeździć nie będzie bo taryfa IC
dnia 11.03.2018, 15:50. Identyfikator użytkownika: 3l4WAE0gUbOz
Ocena
komentarza:
19
bilet z Sanoka do Krosna 13zł kosztuje, gdzie kubusiem się za 8zł pojedzie,a moze by tak taryfe zmniejszyl
@ dziadek
dnia 11.03.2018, 15:52. Identyfikator użytkownika: OVB9X5izuVpc
Ocena
komentarza:
4
Moja babka do Gdyni to jedzie 11godzin a za 13 godzin to by furmanką zajechała moim siwkiem
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:52. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
2
Zapomniałeś dodać, że z Gdańska!
@ prow
dnia 11.03.2018, 15:58. Identyfikator użytkownika: UTPvXRx2aWaB
Ocena
komentarza:
7
Kto to jest ten z tyłu za Starostą na przedostatnim zdjęciu,
bo nie poznaję ?
@ gawiedź jasielska
dnia 11.03.2018, 16:58. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
22
Taki chłopak od noszenia nożyczek,zniczy i zapalniczek...
@ ju
dnia 11.03.2018, 16:38. Identyfikator użytkownika: FZ9zPV4eCZQi
Ocena
komentarza:
16
Czy ten czwarty punkt rozkładu jazdy jest dobrze napisany? Bo wydaje mi się, że jeżeli przyjadę do Jasła z Zagórza o 21:47 to nie zdążę na pociąg do Gdyni, który odjeżdża z Jasła o 21:42.
@ alfred
dnia 12.03.2018, 14:41. Identyfikator użytkownika: BVZliHfBtSxt
Ocena
komentarza:
8
Sie hotel wybuduje ,prześpisz się i pojedziesz dalej.
@ piotrek
dnia 11.03.2018, 16:52. Identyfikator użytkownika: cUg9tTUNNid1
Ocena
komentarza:
18
Nie było dobrodzieja na tej ważnej uroczystości?
@ powoli
dnia 11.03.2018, 19:31. Identyfikator użytkownika: 8dpabJqEF3GW
Ocena
komentarza:
21
Dobrodziej niedzielę spędza z dziećmi
@ jasiu
dnia 12.03.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: pym8gDfIOy5I
Ocena
komentarza:
3
Dobrodziej idzie w dobrym towarzystwie i we właściwym kierunku.
@ piotrek
dnia 12.03.2018, 20:21. Identyfikator użytkownika: cUg9tTUNNid1
Ocena
komentarza:
2
Dobrodziej to taki magik, do którego obce dzieci mówią ojcze, a własne mówią wujku :)
@ Hardkor Krokodajl
dnia 11.03.2018, 16:55. Identyfikator użytkownika: VpzXnbfgXA91
Ocena
komentarza:
40
Jak widze te jasielskie "elyty" zajmujące sie kolejna kadencje pierdołami to nóż sie w kieszeni otwiera.Mamienie plebsu, pozorowane działania, sztuczny szum...
A miasto umiera z miesiaca na miesiąc.
Ale jakie elyty i gospodarze takie gospodarstwo.
Z Elwira, Pabianem i naszymi dobrodziejami w senacie i sejmie to cud ze jeszcze ktoś w tym mieście został.
Przyjdą wybory i tak ludzie wybiorą tych samych.
@ No to
dnia 11.03.2018, 20:19. Identyfikator użytkownika: 449hNRqKDYNM
Ocena
komentarza:
13
Wybierzmy innych!!!
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 18:56. Identyfikator użytkownika: dL5AfXEoMGZd
Ocena
komentarza:
11
P. Pawluś nie pochodzi z wyborów, tylko z niejawnej gry interesów partyjnych PiS-u.
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:03. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
2
tak samo jak każdy starosta w całej Polsce
@ dragoness
dnia 13.03.2018, 06:51. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
5
Z wtrącania się posła i senatorzyny w sprawy powiatu.
@ Ja
dnia 11.03.2018, 17:21. Identyfikator użytkownika: Bfcw29TaDKZq
Ocena
komentarza:
4
Rozumiem , ze do Gdyni jedzie normalny pociag IC, a do Zagórza to czerwono - czarne ? Nietety w Krosnie wszystko co ciekawe jest z dala od kolei , a i do Bieszczad z Zagórza jest troche daleko , wiec frekwencja pewnie nie bedzie wysoka.
@ Krasula
dnia 11.03.2018, 17:25. Identyfikator użytkownika: FEq59xlQNPTr
Ocena
komentarza:
7
Za ile zlotych dojade do Zagorza? Bilet drozszy niz podroz wieswagenem samemu?
@ ????????????????????????????????????????
dnia 11.03.2018, 17:30. Identyfikator użytkownika: Ep9UiKy9Kshh
Ocena
komentarza:
2
A w tym JAśle to macie jakiś dworzec kolejowy??
@ rozsądny
dnia 12.03.2018, 09:14. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
2
No mamy.Taki to dworzec jak i miasto - po prostu ruina.
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:51. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
-5
Mieliśmy, ale po troskliwych rządach Platformy z PSL-em została nam tylko ruina! Teraz PiS będzie musiał ten dworzec poddać rewitalizacji.
@ elf
dnia 11.03.2018, 17:37. Identyfikator użytkownika: S9Lg6J1tC350
Ocena
komentarza:
31
Najważniejsze, że są zdjęcia... a reszta nie ma żadnego znaczenia
@ z przed telewizora na fotelu:)
dnia 11.03.2018, 17:49. Identyfikator użytkownika: 6rvx4Sq6ZNXQ
Ocena
komentarza:
22
i znowu tłumy mieszkańców jasła i okilic!
@ Ja
dnia 11.03.2018, 17:53. Identyfikator użytkownika: 0LXGgpnA0nbQ
Ocena
komentarza:
21
Niedziela jest dla rodziny ,a tutaj włodarze pozują do zdjęć, oni też powinni świetować!
@ derek
dnia 11.03.2018, 17:55. Identyfikator użytkownika: 27zOIHvpUKol
Ocena
komentarza:
5
a mi prawko wzieli mam wracać z Krosna o 22?
@ Znający temat
dnia 11.03.2018, 18:30. Identyfikator użytkownika: FV0IeKPcb3Dx
Ocena
komentarza:
9
Wybieram Pendolino z Rzeszowa via Kraków do Gdyni
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 17:20. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
3
I dajmy na to z Jasła czy Krosna dojdziesz na piechotę do Rzeszowa?
@ wo
dnia 12.03.2018, 22:19. Identyfikator użytkownika: rvJK58FD6ovd
Ocena
komentarza:
0
a co? o szlaku niebieskim nie słyszałeś? to sie doszkol
@ bibi
dnia 11.03.2018, 18:57. Identyfikator użytkownika: xLqtIgCBcVww
Ocena
komentarza:
3
dobrodziej miał dziś wolną niedzielę czy co,nie ma go na dworcu?
@ rozsądny
dnia 12.03.2018, 09:15. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
1
No co,zakaz handlu a ksiądz też powinien spędzić niedzielę z rodziną i dziećmi.
@ proste
dnia 11.03.2018, 19:28. Identyfikator użytkownika: IYEEY6coETjr
Ocena
komentarza:
2
poprawnie . . .do Bieszczad . . .
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 11:18. Identyfikator użytkownika: JKXYzlcwgXUq
Ocena
komentarza:
6
Nieprawda, bo dopuszczalne są obie formy. Osobiście wolę używać formy "Bieszczadów".

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Bieszczady;2218.html
@ semafor
dnia 11.03.2018, 19:51. Identyfikator użytkownika: Gz0L2U94xR45
Ocena
komentarza:
21
taka szopka tylko w ciemogrodzie , w normalnym mieście by ich wygwiżdali
@ szrek
dnia 12.03.2018, 09:11. Identyfikator użytkownika: fG338X8JK2jq
Ocena
komentarza:
-1
Przecież Jasełko to pisowski ciemnogród
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:50. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
-1
I dlatego durne komentarze pisują oderwani od koryta członkowie Platformy i PSL-u!
@ Zainteresowany
dnia 11.03.2018, 20:04. Identyfikator użytkownika: 1JevWIcif27w
Ocena
komentarza:
20
Proszę następnym razem poinformować wcześniej o wydarzeniach z udziałem członków rządu, i innymi politykami, lub wskazać gdzie takie informacje można monitorować.
Starosta mógł sobie odpuścić tę dygresję z Żydami. Połączenia kolejowe, zwłaszcza towarowe ważna rzecz, ma rację pod tym względem, ale nie może to pokolenie tego realizować bo jak widzę słowa posła Rzońcy to mnie słabi. Mam nadzieję, że minister Adamczyk został na stanowisku bo coś tam wie o infrastrukturze o komunikacji, a nie z innych względów.
I redakcjo droga zróbcie w końcu porządną stronę na komórki bo nie da się normalnie z niej korzystać (również na Google Chrome na Windows). Pozdrawiam.
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 17:22. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
-1
Jak uzyważ g... systemu to miej pretensje do siebie. Na normalnym systemie nie ma problemu.
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:05. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
3
Bie można było bo by się jeszcze dowiedział burmistrz Pabian i by też przyszedł.
A przecież PiS zaprosił na spotkanie Peca pewnie został namaszczony i będzie kandydował na burmistrza
@ ejken
dnia 11.03.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: X7B7GbHnacEQ
Ocena
komentarza:
11
Może jeszcze przywrócimy jednostkę Pafawag 5Bg/6Bg relacji Jasło-Stróże... :D
@ solidarnościowiec
dnia 11.03.2018, 20:24. Identyfikator użytkownika: Oxv8J0mEP4wE
Ocena
komentarza:
11
Starosta jak by samochód woził do pracy na pociągu środowisko by sie polepszyło
@ PKP
dnia 11.03.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: TbGukHbclgbB
Ocena
komentarza:
2
Nareszcie.
@ Fred33@
dnia 11.03.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: 4PD2ZJVYYLbM
Ocena
komentarza:
20
Trzeba kupić dwa bilety w jedną stronę do New Yorka i będzie spokój.. Niech Amerykanin zabierze ze sobą swojego dobroczyńce.
@ h
dnia 11.03.2018, 21:07. Identyfikator użytkownika: ha9H2aA00siE
Ocena
komentarza:
3
ile to bedzie kosztowalo ???
@ krajan
dnia 11.03.2018, 21:22. Identyfikator użytkownika: fsARM9h5k1BX
Ocena
komentarza:
20
to wstyd i to wielki że nie było tam burmistrza Pabiana podobno nie zaproszono go a w zamian zaproszono radnego pieca jak on nawet miał odwagę tam się pojawić wstyd .
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:10. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
7
Wstyd, był przecież burmistrz Zagórza !
Pawluś powinien pokazać czy wysłał zaproszenie dla naszego burmistrza.
Jeśli nie to jest złym gospodarzem ziemi jasielskiej.
@ semafor
dnia 11.03.2018, 21:25. Identyfikator użytkownika: Gz0L2U94xR45
Ocena
komentarza:
23
a czy pan Pec widział dworzec w środku jak wygląda, bo jako radny powinien wiedzieć co tam się dzieje i pasowało by na tym wspaniałym dworcu postawić parę toy toy
@ okoń
dnia 12.03.2018, 18:32. Identyfikator użytkownika: 4T4y7L2zWQkn
Ocena
komentarza:
3
stały tam nie raz,ale ktoś je zawsze podpalał. Straż przyjeżdżała, ale nie było nigdy juz co gasić
@ marek
dnia 11.03.2018, 21:26. Identyfikator użytkownika: 2lnZ6OJEYxUI
Ocena
komentarza:
20
zblizaja sie wybory to i kity wciskaja
@ wo
dnia 11.03.2018, 21:40. Identyfikator użytkownika: rvJK58FD6ovd
Ocena
komentarza:
14
kity wciskaja coraz intensywniej
@ Nastawniczy
dnia 11.03.2018, 21:59. Identyfikator użytkownika: nrdz9xPI77KU
Ocena
komentarza:
30
Mieszkańcy już nie dadzą się nabrać na pomysły powstające na Śniadeckich, byle kolejną kadencję pobierać diety, wynagrodzenia i inne suweniry pokrywane naszymi podatkami. Nie może być tak, że dwoje populistów jasielskich uzurpuje sobie prawo do rządzenia Jasłem. Jaślanie zrobią zrzutkę na taksówkę w jedną stronę do Bieszczad, a później niech sobie radzą np. wypalając węgiel drzewny i obserwując latami funkcjonowanie zapory solińskiej, by w nieokreślonej przyszłości wybudować zaporę w Kątach.
@ dragoness
dnia 11.03.2018, 22:24. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Kurtka Adasia Starosty
dnia 12.03.2018, 01:42. Identyfikator użytkownika: s8lqkSWCG3XX
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Eh
dnia 12.03.2018, 06:45. Identyfikator użytkownika: ZZ7D8dU4bPYr
Ocena
komentarza:
7
Będzie jeździł pusty jak ten do Krakowa
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ łojtam ''do Bieszczadów'' cytat
dnia 12.03.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: n88Bl6VeJaJd
Ocena
komentarza:
8
aaa... szkoda że do Gamratu tory zlikwidowali bo podjechali by kawałek z torami i było by połączenie od ''Bieszczadów'' do Brzysków... hehehe
@ solidarnościowiec
dnia 12.03.2018, 07:59. Identyfikator użytkownika: Oxv8J0mEP4wE
Ocena
komentarza:
16
Gdzie starosta był 10 .15 ,20 lat temu jak kolej padała?Co wtedy robił jak, ratował kolej i miasto upadające?
@ Cena
dnia 12.03.2018, 08:26. Identyfikator użytkownika: v5GDrDpHSYDt
Ocena
komentarza:
4
Cena wg cennika na trasie w której sie poruszam Jasło-Sanok 21zl! Sorry Gregory ale w tej cenie samochodem tez tam dojade. Trzeba pomyśleć o konkurencyjnej cenie bo z tego co widac to połączenie mocno "turystyczne" nie kalkuluje sie mieszkańcom Jasła jeździć do Sanoka za ponad 20zl..
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:48. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
-6
To jedź chłopczyno autem. W czym masz k...a problem?
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 17:23. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
4
Nie ma auta i w tym problem.
@ KKK
dnia 12.03.2018, 08:41. Identyfikator użytkownika: DSNrn9aMk0By
Ocena
komentarza:
2
Ceny według taryfy PKP IC - jedyne 22zł. Jasło-Kraków: 16zł konkurencja leży i kwiczy z niewiele krótszym czasie przejazdu w godzinach szczytu i 2x droższymi biletami.
@ szejan
dnia 12.03.2018, 08:42. Identyfikator użytkownika: 3r4BHnPy3cNA
Ocena
komentarza:
18
Zbliża się kampania wyborcza. Czekam na informacje dotyczące rozliczenia posłów, senatora, władz samorządowych z obietnic wyborczych.
@ Aga
dnia 12.03.2018, 08:59. Identyfikator użytkownika: wWShbc2Xp2DY
Ocena
komentarza:
-4
Czytajcie co piszecie [...] to jedno a w końcu od czegoś trzeba zaczac
@ rozsądny
dnia 12.03.2018, 09:18. Identyfikator użytkownika: ryaJI03GqSBE
Ocena
komentarza:
7
Jak to jest dopiero początek,to może lepiej niech już kończą (i wstydu oszczędzą).
@ ńikt
dnia 12.03.2018, 09:47. Identyfikator użytkownika: MyC7qmpFB6RM
Ocena
komentarza:
-15
Po treści komentarzy widać, jak strasznie zabolało otwarcie tych połączeń kolejowych! Ale ujadającymi kundelkami nie ma się co przejmować tylko robić swoje.
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 11:25. Identyfikator użytkownika: JKXYzlcwgXUq
Ocena
komentarza:
2
Urzędem Transportu Kolejowego też nie należy się przejmować, mając w pogardzie brak świadectwa dopuszczenia typu pojazdu kolejowego?
@ sss3
dnia 12.03.2018, 13:09. Identyfikator użytkownika: BfjvjtlvEt31
Ocena
komentarza:
1
Ale wiesz, że to nie jest pierwszy raz, ani pierwsze miejsce gdzie motoraki w Polsce jeżdżą? Jakby jeździły nielegalnie to by się nimi UTK zainteresował, nie sądzisz? Przypominam, że już i w naszym województwie jeździły w lecie ubiegłego roku między Sanokiem a Łupkowem.
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 18:16. Identyfikator użytkownika: dL5AfXEoMGZd
Ocena
komentarza:
2
Jakiego typu "motoraki" i na jakich liniach? Bo na liniach oddzielonych od sieci użytku publicznego to mogą nawet domowej roboty, jeżeli tylko UTK zatwierdzi dla takiego przeznaczenia, ale odcinek Jasło - Zagórz nigdy nie przestanie być linią użytku publicznego. Tego typu wagonów motorowych, jakie mają kursować na odcinku Jasło - Zagórz nie ma w rejestrze świadectw dopuszczenia typu przez UTK z dnia 05.01.2018, ani z wniosku SKPL, ani PKP Intercity. Zostały sprowadzone z Czech i nie przeszły tzw. polonizacji.

Tutaj ten rejestr do pobrania w formacie Excel 2007:
https://www.utk.gov.pl/download/1/41973/KopiaWykazswiadectwstan2018-01-05-12.xlsx
@ semafor
dnia 12.03.2018, 10:20. Identyfikator użytkownika: Gz0L2U94xR45
Ocena
komentarza:
3
to według ciebie zrobi jeszcze Pec
@ odys
dnia 12.03.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: ui1DajFNeobA
Ocena
komentarza:
1
Nawet jak się wypuknie to mu i tak nic nie pomoże!
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 12:30. Identyfikator użytkownika: JKXYzlcwgXUq
Ocena
komentarza:
21
Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy w wypowiedziach p. Pawlusia na tematy kolejowe, ale jednak:

"Mam nadzieję, że z Sanoka do Jasła będzie możliwy przejazd w ciągu pół godziny." (to w kontekście remontu linii 108).

Jeżeli to nie jest błąd redakcyjny, to oznacza, że p. Pawluś liczy na to, że prędkość handlowa na tym odcinku będzie wynosiła ok. 120 km/h, a to musiałoby oznaczać, że prędkość techniczna na szlaku musiałaby dochodzić do 150 km/h. Na linii podgórskiej, o dużej liczbie łuków i pochyleń, jest to technicznie niemożliwe i prędkość handlowa nigdy nie przekroczy 60 km/h. Czyżby problemy z arytmetyką u p. Starosty, a może z poczuciem rzeczywistości?
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:12. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
6
A to Sanok się przeniesie bliżej.
@ misiek
dnia 13.03.2018, 19:53. Identyfikator użytkownika: ZMndjyt034Dg
Ocena
komentarza:
1
To tak jak u pana z zawodu dyrektora (Film Poszukiwany, poszukiwana Barei):

Spółdzielcze punktowce damy tutaj, a jezioro przeniesie się tu. Sanok tez mozna ptzeniesc
@ 777
dnia 12.03.2018, 15:50. Identyfikator użytkownika: GfzGewhKG8Ct
Ocena
komentarza:
3
Po co je hać do Zagórza ?
@ Podróżny
dnia 12.03.2018, 16:02. Identyfikator użytkownika: Bu6fSbNDpu5a
Ocena
komentarza:
-1
Szkoda, że nikt nie pomyślał o młodzieży, która coraz liczniej uczęszcza do szkół powiaty krośnieńskiego, takich jak w Jedliczu i Krośnie. Oni nie mają czym się dostać do szkoły i z powrotem. Państwo Radni czas na zmiany, ale na faktycznie lepsze zmiany.
@ Krośniak
dnia 12.03.2018, 17:25. Identyfikator użytkownika: 0Q548tj2C5KS
Ocena
komentarza:
4
Jak sobie wybierali takie szkoły to wiedzieli ze trzeba dojezdzać, wiec moim zdaniem wymyslony problem. Niby dlaczego powiat jasielski ma dopłacac do szkół w Krosnie czy Jedliczu?
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:13. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
-1
spoko, prezydent Krosna chętnie dopłaci
@ Mat
dnia 12.03.2018, 18:24. Identyfikator użytkownika: 1ioqd1Hxr2IP
Ocena
komentarza:
7
W latach 70 tych jeździło się głównie koleją do pracy. Były duże zakłady zatrudniające po kilka tysięcy ludzi.
Masę towaru woziły pociągi towarowe.
Dziś nie tyle ruch osobowy ale właśnie towarowy jest potrzebny do rozwoju.
Dobre połączenie pozwoli wywozić towar wagonami.
Na drogi ze względu na gęstą zabudowę nie co liczyć.
@ piotrek
dnia 12.03.2018, 19:12. Identyfikator użytkownika: cUg9tTUNNid1
Ocena
komentarza:
4
To chyba najbardziej zadziwiająca przesiadka na pociąg o jakiej słyszałem. Przyjeżdża się do Jasła o 21:47, a odjeżdża do Gdyni o 21:42? Znaczy, dobę później?
@ korekta
dnia 12.03.2018, 19:14. Identyfikator użytkownika: xAHduhKA12xA
Ocena
komentarza:
6
i o 5 minut będziesz się wykłócał, człowieku małej wiary?
@ piotrek
dnia 12.03.2018, 19:27. Identyfikator użytkownika: cUg9tTUNNid1
Ocena
komentarza:
3
5 minut? raczej podróżny poczeka 24 godziny minus 5 minut
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: dL5AfXEoMGZd
Ocena
komentarza:
10
Mój komentarz z wczoraj, z godz. 21.00 został usunięty, chociaż był na temat i nie zawierał żadnych obraźliwych treści, a miał kilkanaście plusów. Jednak komuś musiał być niewygodny, gdyż burzył obraz tej przedwyborczej sielanki. Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby sprawę wyjaśnił UTK, gdyż nie może być tak, że dla celów kampanii przedwyborczej PiS-u dojdzie do naruszenia przepisów ustawy o transporcie kolejowym. Zresztą, nie chodzi o same przepisy, ale o bezpieczeństwo podróżnych obsługiwanych taborem muzealnym przez firmę hobbystyczną, ukrytą za parawanem PKP Intercity.
@ Tys prowda
dnia 12.03.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: r9oqrv4FN3qk
Ocena
komentarza:
5
Specjalnie tak zrobili, by mieć całą dobę na zwiedzanie Jasła, poczynając od nocy, wszak gawrony są w Ulaszowicach
@ patrzcie na to
dnia 12.03.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: F8UKkofh1FvI
Ocena
komentarza:
4
http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,235_mln_zl_kosztowac_bedzie_nowy_zjazd_z_autostrady_do_przeworska.html

300 milionów macie na kolej panie starosto? I tak wątpię. Patrzcie na to - węzeł autostradowy 23,5 miliona złotych! To już lepiej dajcie starosto gminie, która ma szansę się wpiąć w autostradę bliżej Pilzna, a ta kolej się nie odrodzi, chyba, że będą nią zwożone transporty nowych stałych pasażerów. Bojkot wyborów samorządowych! Szkoda niedzieli tracić.
@ hihi
dnia 12.03.2018, 20:48. Identyfikator użytkownika: RUX31gZtbyPZ
Ocena
komentarza:
15
Szkoda,że nie zaproszono mieszkańców. Dlaczego tak w tajemnicy ta rodzinka Pijarowska się pojawiła. Dobrze bo wreszcie Jaślanie widzą i pogonią to towarzystwo przy najbliższych wyborach.
@ prow
dnia 12.03.2018, 21:20. Identyfikator użytkownika: UTPvXRx2aWaB
Ocena
komentarza:
7
To Przeworsk potrafił załatwić nowy węzeł z autostrady a Jasło
nie potrafi przez 20 lat ?
@ Abnegat
dnia 12.03.2018, 21:42. Identyfikator użytkownika: 9udHxbBhI375
Ocena
komentarza:
-2
Czasem warto spojrzeć na mapę, zanim się napisze głupotę. Przeworsk leży przy A4, a Jasło jest oddalone od tej trasy o ok. 50 km. Co da zrobienie zjazdu w okolicy Pilzna, jeżeli nie będzie nowej DK73?
@ Nikki
dnia 13.03.2018, 12:03. Identyfikator użytkownika: w0GdMJwwMCNW
Ocena
komentarza:
4
To widzę, że radny Pec oficjalnym kandydatem PiS na burmistrza. Burmistrz Pabian idzie w odstawkę.
@ kolo
dnia 13.03.2018, 12:16. Identyfikator użytkownika: 4obJUMuY9OQN
Ocena
komentarza:
4
Żeby się nie zdziwił.
@ realista
dnia 13.03.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: 5sEBBGFPFhiO
Ocena
komentarza:
8
I dzięki temu Pabian uwolni się od siepaczy pisowskich i wystartuje sobie z niezależnego komitetu, chociaż definitywnych decyzji w pisie jeszcze nie ma, bo żrą się na kupe.
@ dragoness
dnia 13.03.2018, 12:19. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-1
Widzę, że naszych ochoczych parlamentarzystów zabolało, że muszą coś zrobić i kazali usunąć komentarz. A ja będę powtarzać do skutku; niech nasza "reprezentacja" w parlamencie weźmie się za Ośrodek Protonoterapii w Bronowicach, który dzięki kretyńskiej polityce rządu leczy kilkanaście osób chorych na nowotwory rocznie, gdy mógłby 700. Czas ratować żywych, a nie zajmować się nienarodzonymi i martwymi.
@ misiek
dnia 13.03.2018, 20:00. Identyfikator użytkownika: ZMndjyt034Dg
Ocena
komentarza:
6
Bareja wiecznie żywy...
Wybór pana kierownika wydziału inwestycji w UMiG w Kolaczycach zasluguje chyba na sprawdzenie przez CBA,

Otwarcie tego połączenia kolejowego (nota bene słuszne), z taką polityczną pompą, lecz obsługiwanego przez tabor nie spełniający wymagań polskich przepisów i de facto muzealny, to juz groteska "godna" kraju trzeciego świata. A podobno jestesmy w Unii Europejskiej i szczycimy się mianem państwa prawa...
@ Abnegat
dnia 14.03.2018, 00:42. Identyfikator użytkownika: lKs4q7aWYFGX
Ocena
komentarza:
1
Nie mogę zrozumieć, dlaczego PKP Intercity nie może obsłużyć połączenia Jasło - Zagórz swoimi wagonami, wynajmując lokomotywę spalinową od PKP Cargo, tylko podpiera się jakimiś hobbystami z Cukrowni Zbiersk. Ponadto, nie spotkałem się z taką sytuacją, jak "podzlecanie przewozów" przez przewoźnika kolejowego i mam wątpliwości, czy pozostaje to w zgodności z ustawą o transporcie kolejowym. Firma SKPL posiada licencję przewoźnika kolejowego na przewóz osób wydaną przez UTK i może występować w tym zakresie w swoim imieniu, ale wtedy byłby problem z brakiem świadectwa dopuszczenia dla taboru, w związku z czym postanowiono to zrobić "cichcem".

Zastanawiam się tylko, czy nikt nie boi się odpowiedzialności w razie wypadku? Prosta sytuacja - jeszcze się zima nie skończyła, a przy oblodzonych szynach, muzealny tabor może nie wyhamować na pochyleniu przy dojeździe do stacji i spowodować zderzenie z innym taborem na torach stacyjnych lub wykolejenie na koźle oporowym. Nadal nic nikogo nie rusza?
@ jks
dnia 13.03.2018, 20:13. Identyfikator użytkownika: 5DjKC8Q0HXmQ
Ocena
komentarza:
6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ jks
dnia 13.03.2018, 20:14. Identyfikator użytkownika: 5DjKC8Q0HXmQ
Ocena
komentarza:
5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ .
dnia 13.03.2018, 20:40. Identyfikator użytkownika: dSnZAchrYE52
Ocena
komentarza:
6
Już się na zdjęciu nawet nie mieszczą wszystkie te znane buzie... Tym razem trzeba będzie odwrócić się o 180 stopni i zagłosować na kogoś młodego, nieznanego, spoza tej "elyty"
@ .
dnia 13.03.2018, 20:43. Identyfikator użytkownika: dSnZAchrYE52
Ocena
komentarza:
8
zdjęcie nr 1 bardzo dobrze ukazuje kogo to pani senator szykuje na wybory jako niby taką "śwież krew" ;)
@ Dolce vitae
dnia 13.03.2018, 21:57. Identyfikator użytkownika: tjEcncIlVVVS
Ocena
komentarza:
2
Na zdjęciu nr 1 jest motorniczy z wąsami w lokomotywie.To on nas powiezie ku świetlanej przyszłości
@ Miglanc
dnia 14.03.2018, 06:59. Identyfikator użytkownika: PWC5gxdHp2L2
Ocena
komentarza:
-1
Jest coś ciekawego w tym Zagórzu?
@ dragoness
dnia 14.03.2018, 07:05. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Tak. To brama w Bieszczady.
@ ☺☺☺☺☺☺
dnia 14.03.2018, 07:13. Identyfikator użytkownika: iWHNbbTzJxI7
Ocena
komentarza:
1
!!!sukces!!!wybierajmy obecne wladze!!!
@ gołym okiem
dnia 14.03.2018, 09:30. Identyfikator użytkownika: gVhjkxti2pdZ
Ocena
komentarza:
5
Każdy kto myśli, gołym okiem widzi, że Panu Posłowi i Panu Staroście brak klasy i elementarnej kultury . Są jasno określone zasady współpracy w samorządzie, ale jak widać Ci panowie mają gdzieś zasady. Dlaczego Burmistrz Pabian nie tańczy jak Mu zagrają ???
BO FAŁSZUJĄ !!! Pan Poseł kłamie z mównicy sejmowej i kłamstwo weszło Mu już w krew,
a jak wiemy kłamstwo ma krótkie nóżki i prędzej czy później prawda zwycięży. Pan Pabian zostanie Burmistrzem, a Pan Poseł...na zieloną trawkę !!!
@ Jagienka
dnia 14.03.2018, 17:27. Identyfikator użytkownika: DnbBNHeX5QMg
Ocena
komentarza:
9
A czy ci panowie posłowie i minister zapomnieli,że kiedyś z Jasła jeździły pociągi do Krakowa,Warszawy,Łodzi,Kołobrzegu,Gdyni,Gliwic,Krynicy,Rzeszowa.Doprowadzono do degradacji tak wielkiego węzła kolejowego jak Jasło,gdzie drużyn konduktorskich było ok.300,maszynistów i operatorów spalinowozów i elektrowozów również tylu samo.Specjalnie zbudowano stację Jasło Towarowa,gdzie umiejscowiono jedną z dwóch w Polsce obtaczarek do kół składów kolejowych .Niw wspominam o pociągach lokalnych do Zagórza,Rzeszowa,Stróż i Nowego Sącza.Zelektryfikowano trasę do Stróż i dalej do Tarnowa,gdzie wydano miliony na tą inwestycję.Najpierw poodcinali Jasło od wszystkich tych udogodnień, a teraz chwalą się,że uruchamiają.Przywróćcie to co było to wtedy można powiedzieć,że coś zrobiliście.
@ Jaslanka
dnia 14.03.2018, 22:53. Identyfikator użytkownika: 1AyIU0ltz9Cb
Ocena
komentarza:
-5
A ja chwalę ten krok. Wreszcie dojedziemy w Bieszczady pociągiem. Oby więcej takich inicjatyw Pan Poseł pomógł zrealizować. Jasło Posłem stoi i stało będzie. Amen.
@ kobla
dnia 15.03.2018, 08:27. Identyfikator użytkownika: PaLJN4GWU3eX
Ocena
komentarza:
3
przecie zagórz to nie bieszczady a za taką cenę to nikt nie pojedzie nawet bogate wdowy
@ Znający temat
dnia 15.03.2018, 14:16. Identyfikator użytkownika: VK90eR745zpk
Ocena
komentarza:
0
Pociągi na trasę pomiędzy Zagórzem, Sanokiem, Krosnem i Jasłem wróciły w niedzielę (11.03) po dłuższej przerwie spowodowanej remontami.
Nie było kolei nie było wypadków, jest kolej to mamywypadek samochodu osobowego z pociągiem w miejscowości Besko (pow. sanocki) do którego doszło około godziny 21 dnia 14 marca br
@ Znający temat
dnia 15.03.2018, 18:47. Identyfikator użytkownika: VK90eR745zpk
Ocena
komentarza:
1
No w okresie letnim powinien być pociąg z jasła do Krynicy, Chabówki przynajmniej od piątku do poniedziałku. Na pewno kolej by zarobiła. Pojechałoby się spacer po górach, kije, wieczorem piwko i tegesmeges, powrót, mniej korków i wypadków na drogach. Mógłby jeździć nawet ten motorak pomiędzy czasem dowozu do i z Gydni czy Zagórrza
@ Max Szyderko
dnia 18.03.2018, 09:33. Identyfikator użytkownika: hMWP9dF8KzhP
Ocena
komentarza:
2
Ja pierdzielę, gdzie my żyjemy, XXI wiek, środek Europy na sam minister przyjeżdża by powitać przyjazd JEDNEGO wagonu !!! Zrozumiał bym gdyby z taką fetą otwierano linię kolejową na Dzikim Zachodzie ale tu, gdzie linia istnieje do 100 lat ???
Jasło to się chyba cofa w rozwoju i to dość szybko...
@ Max
dnia 18.03.2018, 20:01. Identyfikator użytkownika: 5MXy30KjfRwp
Ocena
komentarza:
2
Ole kosztuje bilet???
@ czytelnik
dnia 20.03.2018, 15:36. Identyfikator użytkownika: t7T9xzMySOYQ
Ocena
komentarza:
0
To już lepszy szynobus od tego motoraka
@ nick
dnia 21.03.2018, 14:52. Identyfikator użytkownika: g8AaKSEOuR7P
Ocena
komentarza:
0
Że też żaden z obecnych na zdjęciu urzędasów nie dał się sfotografować na okoliczność likwidacji kolei na Podkarpaciu
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grudzień miesiącem promocji!

   

  W ofercie naszego salonu Visionoptyk mamy dla Państwa wiele ciekawych promocji. Zapraszamy także na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się  18.12.2018 r.

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105