Strona główna

Policjanci brali udział w liczeniu bezdomnych

9
Napisany dnia: 15.02.2019, 14:10 , Tagi: Brak

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu jasielskiego wzięli udział w ogólnopolskich działaniach zainicjowanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, polegających na liczeniu osób bezdomnych. Mundurowi sprawdzali miejsca, w których bezdomni szukali schronienia przed niskimi temperaturami.

"Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych" odbywa się co dwa lata. Według resortu, określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych, czy podejmowania decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin.

Jasielscy policjanci, w szczególności dzielnicowi systematycznie odwiedzają miejsca, w których bezdomni szukają schronienia przed zimnem. W większości przypadków osoby te zasiedlają różnego rodzaju wiaty i opuszczone budynki. Wczorajsze działania polegające na liczeniu osób bezdomnych były dogodną okazją do współpracy wielu podmiotów, by zdiagnozować problem bezdomności na terenie powiatu jasielskiego i skutecznie nieść tym osobom pomoc. W akcję włączyli się także jasielscy policjanci w szczególności dzielnicowi, którzy najlepiej znają podległy im teren oraz miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których gromadzili się bezdomni. Podczas patrolu sprawdzili kilkanaście pustostanów, teren ogródków działkowych, rejon dworców PKS i PKP. Policjanci sprawdzali także piwnice i klatki schodowe bloków.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Zwróćmy także uwagę na osoby starsze nieporadne życiowo i osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xxx
dnia 15.02.2019, 20:43. Identyfikator użytkownika: umW1UZbnEpSS
Ocena
komentarza:
-9
To wstyd dla władz, że w Polsce są bezdomni, niektórzy na własne życzenie ale wystarczy brak pracy i niepłacenie czynszu i mieszka się pod chmurką. A miało być tak dobrze pod rządami dobrej zmiany.
@ Abc
dnia 15.02.2019, 21:47. Identyfikator użytkownika: BlQJjZqFPVlW
Ocena
komentarza:
29
A czy przed rzadami dobrej zmiany nie bylo bezdomnych?
@ kaja
dnia 15.02.2019, 22:43. Identyfikator użytkownika: Dryxr5x9DyDs
Ocena
komentarza:
-13
Jak to, przecież PO nie rządzi już ponad 3 lata.
@ Marian
dnia 17.02.2019, 10:50. Identyfikator użytkownika: oThBSvUx7Ni9
Ocena
komentarza:
-22
A ile lat będziemy czekać na naprawę tego, co obecna władza nabroiła? Bądźmy obiektywni.
@ RJS
dnia 18.02.2019, 08:12. Identyfikator użytkownika: 5g6MfOwtws9m
Ocena
komentarza:
17
A co robią MOPS-y, GOPS-y, że mundurowi muszą liczyć
@ Asasa
dnia 18.02.2019, 12:55. Identyfikator użytkownika: efyoS38sF3Yq
Ocena
komentarza:
18
Na sile nie pomagac. Szczegolnie tym co na Rynku jasielskim wymuszaja pieniadze od klientow kawiarni na tanie wino.
@ Gars
dnia 19.02.2019, 21:54. Identyfikator użytkownika: VwlTtw4n1mGN
Ocena
komentarza:
4
Dziki tez nie dawno liczyli
@ ulan
dnia 21.02.2019, 16:39. Identyfikator użytkownika: rbHcuX64p973
Ocena
komentarza:
5
Pozbierac wszystkich do obozu pracy,tam dostana wikt ,zajecie i opieke oraz wskazowki na przyszlosc
@ aaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu
dnia 26.02.2019, 07:39. Identyfikator użytkownika: XG7qoJwbD9qX
Ocena
komentarza:
-1
Nie czarujmy się - bezdomność to sposób bycia. Ja miałam w swoim życiu paromiesięczny epizod , gdy oboje z mężem byliśmy bez pracy, bez zasiłku, bez oszczędności i mieliśmy dziecko na wychowaniu. Jak było tak było, ale przy pomocy dobrych ludzi i chęci wykonywania każdej pracy przeżliliśmy. W tym czasie korzystałam tylko z dopłaty do mieszkania. Po żadne zasiłki do opieki społecznej czy kościoła nie chodziłam. Nieraz zastanawiałam się jak nam się to udało. Doszłam do wniosku, że to dzięki Rodzicom, którzy nauczyli nas samoszielności i odpowiedzialności.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105