Strona główna

Powiatowy etap „Wielkiej Ligi Czytelników” przeszedł do historii

0
Napisany dnia: 04.03.2019, 20:50 , Tagi: Brak

28 lutego 2019 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Głównym celem tego Konkursu jest upowszechnianie czytania książek.

Jasielska Filia jako Koordynator Powiatowy po raz pierwszy  włączyła się w organizację tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Z powiatu jasielskiego do pisania testu przystąpiły dwie drużyny (po jednej z poszczególnych kategorii) z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Drużynę w kategorii klas 1‑4 tworzyli uczniowie: Zofia Jodłoska, Gabriela Ruwińska i Jan Kędzior.  Zmagali się oni z pytaniami dotyczącymi książki Justyny Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.  Natomiast w kategorii klas 5‑8 z testowymi pytaniami zmierzyła się drużyna w składzie: Anika Koba, Julia Tarnowska i Wiktoria Wielgosz.  Dla tej kategorii klas Organizator wybrał książkę Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i niesamowity dwór.

Drużyny do Konkursu przygotowała Agnieszka Juryś – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.  Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwała Komisja w składzie: Grażyna Jędryczka – przewodnicząca – Koordynator Powiatowy, Beata Szczepanik – członek jury – Koordynator Powiatowy i Anna Jagielska – członek jury. Po zakończeniu pisania testów uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek w postaci pączka oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle i Jacka Nowosielskiego właściciela Księgarni u Jacka. Mimo, że na wyniki musimy poczekać jako Koordynator Powiatowy gratuluję wszystkim uczestnikom. Gratuluję im przede wszystkim zapału do czytania i chęci wzięcia udziału w tym projekcie, bo jak podkreślił główny Organizator:  W tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą!

Serdeczne podziękowanie składam fundatorom nagród książkowych.

Grażyna Jędryczka

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105