Strona główna

Pożar pustostanu w Przysiekach

22
Napisany dnia: 03.05.2018, 08:13 , Tagi: Brak

Wczoraj, późnym wieczorem strażacy interweniowali w miejscowości Przysieki, w związku z pożarem drewnianego budynku.

Informacja o zdarzeniu trafiła do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego KP PSP w Jaśle po godzinie 23. w środę (2.05.). Na miejsce zadysponowane zostały zastępy strażaków z jasielskiej jednostki PSP oraz OSP z terenu gminy Skołyszyn.

Po przybyciu na miejsce natychmiast rozpoczęto akcję gaśniczą. Ogień objął wnętrze drewnianego budynku (pustostanu). W akcji gaśniczej, trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy JRG PSP Jasło, dwa OSP KSRG Skołyszyn oraz OSP Jabłonica, OSP Pusta Wola, OSP Bączal Dolny. 

fot. Fotografia Artystyczna Arkadiusz Tuleja (dron).

red. 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AAA
dnia 03.05.2018, 08:44. Identyfikator użytkownika: rUF29nc1iL6p
Ocena
komentarza:
57
Panowie z brzyskiej straży czy musicie przed północą używać sygnałów dźwiękowych jadąc do pożaru? Przejeżdżacie koło mojego domu, dźwięki tak głośne, że wszyscy w domu zerwaliśmy się na równe nogi, przede wszystkim dzieci. Później płacz i problemy z zaśnięciem. Przecież o północy na drogach nie ma praktycznie żadnego ruchu, więc po co te sygnały? Czy nie wystarczą migające światła?
Pomyście trochę. To nie boli.
@ postronny
dnia 03.05.2018, 09:57. Identyfikator użytkownika: RA7s6t6wERLU
Ocena
komentarza:
10
Wystarczą dopóki nie będzie jakiegoś zdarzenia drogowego z pojazdem uprzywilejowanym. Wtedy będą dociekać czy aby wszystkie procedury były dochowane min. czy sygnały dźwiękowe były włączone. Pan za to nie będzie odpowiadał. Nie, nie jestem strażakiem.
@ GGH
dnia 03.05.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: kt17Qc0yuhD5
Ocena
komentarza:
-2
Jaslo4u ma swój helikopter?
@ Edyta
dnia 03.05.2018, 14:06. Identyfikator użytkownika: rV99c0TctvJh
Ocena
komentarza:
16
Ale Przez miasto jasło straż również jechała na sygnalach i jakoś nikogo to nie boli . Ale oczywiście tylko w brzyskach czy gdzie tam mieszkasz dzieci płaczą. Weź się ogarnij
@ XXX
dnia 03.05.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: yJQLnNgsa1El
Ocena
komentarza:
-1
Zgadza sie w nocy nie ma ruchu i wystarcza same same sygnaly swietlne ewentualnie zblizajac sie do skrzyzowania mozna ich uzyc .
Tak jestem strazakiem
@ Być może nie głupszy od tego szofera .
dnia 03.05.2018, 21:35. Identyfikator użytkownika: Sho40jrWJw7a
Ocena
komentarza:
0
Popieram poszkodowanego bo ma rację . Dodam od siebie że nasza straż jadąc tam gdzie zostaje rozdysponowana mało ze używa tag głośnego sygnału to w dodatku nawet na prostej drodze dodatkowo używa klaksonu mimo ze na drodze jest pusto , a przecież nie w sposób nie usłyszeć syreny jakiej używają , czynią tak także nocą . Obserwuje to od dłuższego czasu i nie widziałem przeszkód żeby trzeba było używać aż dwóch sygnałów dźwiękowych , po prostu bardzo ich rajcuje echo odbijające się od ścian budynków .
@ LABA
dnia 03.05.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: Ojiwfbjt5cly
Ocena
komentarza:
2
Niedaleko jest jednostka OSP która ma Żuka na wyposażeniu. Na szczęście rzadko ale jak trawa się gdzieś pali to jadą. Żuk w porywach, wraz z załogą i wyposażeniem, osiąga max 50 - 60 km/h. Jednak wszystkie sygnały na full. To im pewnie podnosi adrenalinę albo może wydłuża męskość.
@ Strazak
dnia 05.05.2018, 22:18. Identyfikator użytkownika: E7gcnRDIPTQ8
Ocena
komentarza:
3
Czy pan zna przepisy ruchu drogowego? jezeli tak to mysle ze wie pan kiedy pojazd jest pojazdem uprzywilowany .Chyba juz nie musze wiecej wyjasniac
@ tryt
dnia 07.05.2018, 18:09. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
0
Co do myślenia to powiedz to samo stojąc przed lustrem. Szydło swoim pancernym BMW jechała do domciu bez sygnałów i skasował cienkusia i bryłę za ładną kasę. A teraz głębszą że jechali na sygnałach i chłopaka chcą wkręcić dalej jako winnego.
@ u908
dnia 03.05.2018, 08:58. Identyfikator użytkownika: DxBIKd12CALd
Ocena
komentarza:
10
Potwierdzam totalna głupota chcieli się pochwalić sygnałami
@ sert
dnia 03.05.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
8
Sprawdzić trzeźwość jadących na akcje to będziecie mieli odpowiedź na pytanie po co te sygnały w nocy.
@ saracen
dnia 03.05.2018, 09:07. Identyfikator użytkownika: X6S8sMxBFO47
Ocena
komentarza:
-14
brać mądre księgi w łape i poczytać regułki co to jest pojazd uprzywilejowany i kiedy nim jest, można pogłębić jeszcze to zagadnienie aby pochwalić się przed rodziną, kolegami i innymi dwunożnymi gadami
@ ksiądz Mateusz
dnia 03.05.2018, 11:54. Identyfikator użytkownika: mOHk12AIheEY
Ocena
komentarza:
9
Oni tego nie zrozumieją nigdy.
@ Potwierdzam
dnia 03.05.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: Hsn71EFDjuhC
Ocena
komentarza:
40
Potwierdzam że strażacy z OSP zawsze w nocy jeżdżą na sygnałach bo oni uważają się za najważniejszych i wszyscy muszą wiedzieć że opuścili mury remizy. Podwyższają własne EGO wsiadając do auta strażackiego. U mnie tak samo jak pisze AAA, wyją na wszystkie możliwe sposoby, nawet o 3 nad ranem a jakoś Pogotowie nigdy w nocy nie włącza syren a nawet Policja, chociaż się ich uważa za głąbów, też w nocy ludzi nie budzą. Straż z Jasła też potrafi w nocy cicho dojechać do zdarzenia, tylko ochotnicy maja takie zboczenie.
@ rex
dnia 03.05.2018, 20:06. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
1
Sygnał to próba przedłużenia węża Strażaka Ochotnika
@ tryt
dnia 08.05.2018, 11:22. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
1
Jakieś fobie z Ciebie wychodzą? Randka nie udana? Dziewczyna ci powiedziała że i portfel też masz cieniutki?
@ Anonim
dnia 04.05.2018, 00:55. Identyfikator użytkownika: AZMQJAegrJqU
Ocena
komentarza:
5
Ciekawe jak by sie paliło z rodziny to czy mial by ktos pretensje z tej rodziny ze uzywali wszystkich sygnalow
@ rex
dnia 04.05.2018, 14:23. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
0
Nikt nie ma pretensji że jadą do akcji tylko o sposób dotarcia. W nocy jak ruch jest zerowy to sygnały świetlne są wystarczające.
@ tryt
dnia 07.05.2018, 19:28. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
0
Powiedz te swoje mądrości tym co kodeks drogowy mogą zmienić. W mojej wsi rok temu strażacy w nocy jeździli bez sygnałów dźwiękowych Ale już nie jeżdżą bojesienią zeszłego roku gdy tak cichaczem jechali do pożaru po powrocie do remizy kierowca został ukarany mandatem karnym za nieprawidłową jazdę w trybie alarmowym. Mieli pecha bo nie zauważyli patrolu z drogówki. No a tak swoją drogą. Znam pewnego Pana o imieniu Mieczysław który to zawsze toczył boję ze trażakami że ciągle w nocy budzą ludzi syrenami i że jeżdżą jak wariaci. Do czasu. W styczniu w nocy zapaliła się mu sądzą w kominie i wtedy miał pretensje że długo musiał czekać na straż.
@ rohu
dnia 21.05.2018, 14:40. Identyfikator użytkownika: lz2t5ovJiUx6
Ocena
komentarza:
0
Rex - nie wiem czy pisze do czlowieka czy czworonoga - zasada jest jedna i ustalona odgornie - do zdarzenia jedzie sie na sygnalach swietlnych i dzwiekowych bez wzgledu na pore dnia i nocy i nie wazne czy sie komus przeszkadza czy nie - zmien nick bo mi przeszkadza tak jak i tobie sygnaly a jesli nie to wtracaj sie do nie swoich spraw
@ Damian Berger
dnia 04.05.2018, 06:34. Identyfikator użytkownika: 0HLK9A0d2dra
Ocena
komentarza:
1
Co zrobisz nie
Zrobisz nic
@ kierowca
dnia 04.05.2018, 09:27. Identyfikator użytkownika: OVB9X5izuVpc
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105