Strona główna

Pożar pustostanu w Przysiekach

22
Napisany dnia: 03.05.2018, 08:13 , Tagi: Brak

Wczoraj, późnym wieczorem strażacy interweniowali w miejscowości Przysieki, w związku z pożarem drewnianego budynku.

Informacja o zdarzeniu trafiła do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego KP PSP w Jaśle po godzinie 23. w środę (2.05.). Na miejsce zadysponowane zostały zastępy strażaków z jasielskiej jednostki PSP oraz OSP z terenu gminy Skołyszyn.

Po przybyciu na miejsce natychmiast rozpoczęto akcję gaśniczą. Ogień objął wnętrze drewnianego budynku (pustostanu). W akcji gaśniczej, trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy JRG PSP Jasło, dwa OSP KSRG Skołyszyn oraz OSP Jabłonica, OSP Pusta Wola, OSP Bączal Dolny. 

fot. Fotografia Artystyczna Arkadiusz Tuleja (dron).

red. 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AAA
dnia 03.05.2018, 08:44. Identyfikator użytkownika: rUF29nc1iL6p
Ocena
komentarza:
57
Panowie z brzyskiej straży czy musicie przed północą używać sygnałów dźwiękowych jadąc do pożaru? Przejeżdżacie koło mojego domu, dźwięki tak głośne, że wszyscy w domu zerwaliśmy się na równe nogi, przede wszystkim dzieci. Później płacz i problemy z zaśnięciem. Przecież o północy na drogach nie ma praktycznie żadnego ruchu, więc po co te sygnały? Czy nie wystarczą migające światła?
Pomyście trochę. To nie boli.
@ postronny
dnia 03.05.2018, 09:57. Identyfikator użytkownika: RA7s6t6wERLU
Ocena
komentarza:
10
Wystarczą dopóki nie będzie jakiegoś zdarzenia drogowego z pojazdem uprzywilejowanym. Wtedy będą dociekać czy aby wszystkie procedury były dochowane min. czy sygnały dźwiękowe były włączone. Pan za to nie będzie odpowiadał. Nie, nie jestem strażakiem.
@ GGH
dnia 03.05.2018, 13:31. Identyfikator użytkownika: kt17Qc0yuhD5
Ocena
komentarza:
-2
Jaslo4u ma swój helikopter?
@ Edyta
dnia 03.05.2018, 14:06. Identyfikator użytkownika: rV99c0TctvJh
Ocena
komentarza:
16
Ale Przez miasto jasło straż również jechała na sygnalach i jakoś nikogo to nie boli . Ale oczywiście tylko w brzyskach czy gdzie tam mieszkasz dzieci płaczą. Weź się ogarnij
@ XXX
dnia 03.05.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: yJQLnNgsa1El
Ocena
komentarza:
-1
Zgadza sie w nocy nie ma ruchu i wystarcza same same sygnaly swietlne ewentualnie zblizajac sie do skrzyzowania mozna ich uzyc .
Tak jestem strazakiem
@ Być może nie głupszy od tego szofera .
dnia 03.05.2018, 21:35. Identyfikator użytkownika: Sho40jrWJw7a
Ocena
komentarza:
0
Popieram poszkodowanego bo ma rację . Dodam od siebie że nasza straż jadąc tam gdzie zostaje rozdysponowana mało ze używa tag głośnego sygnału to w dodatku nawet na prostej drodze dodatkowo używa klaksonu mimo ze na drodze jest pusto , a przecież nie w sposób nie usłyszeć syreny jakiej używają , czynią tak także nocą . Obserwuje to od dłuższego czasu i nie widziałem przeszkód żeby trzeba było używać aż dwóch sygnałów dźwiękowych , po prostu bardzo ich rajcuje echo odbijające się od ścian budynków .
@ LABA
dnia 03.05.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: Ojiwfbjt5cly
Ocena
komentarza:
2
Niedaleko jest jednostka OSP która ma Żuka na wyposażeniu. Na szczęście rzadko ale jak trawa się gdzieś pali to jadą. Żuk w porywach, wraz z załogą i wyposażeniem, osiąga max 50 - 60 km/h. Jednak wszystkie sygnały na full. To im pewnie podnosi adrenalinę albo może wydłuża męskość.
@ Strazak
dnia 05.05.2018, 22:18. Identyfikator użytkownika: E7gcnRDIPTQ8
Ocena
komentarza:
3
Czy pan zna przepisy ruchu drogowego? jezeli tak to mysle ze wie pan kiedy pojazd jest pojazdem uprzywilowany .Chyba juz nie musze wiecej wyjasniac
@ tryt
dnia 07.05.2018, 18:09. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
0
Co do myślenia to powiedz to samo stojąc przed lustrem. Szydło swoim pancernym BMW jechała do domciu bez sygnałów i skasował cienkusia i bryłę za ładną kasę. A teraz głębszą że jechali na sygnałach i chłopaka chcą wkręcić dalej jako winnego.
@ u908
dnia 03.05.2018, 08:58. Identyfikator użytkownika: DxBIKd12CALd
Ocena
komentarza:
10
Potwierdzam totalna głupota chcieli się pochwalić sygnałami
@ sert
dnia 03.05.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
8
Sprawdzić trzeźwość jadących na akcje to będziecie mieli odpowiedź na pytanie po co te sygnały w nocy.
@ saracen
dnia 03.05.2018, 09:07. Identyfikator użytkownika: X6S8sMxBFO47
Ocena
komentarza:
-14
brać mądre księgi w łape i poczytać regułki co to jest pojazd uprzywilejowany i kiedy nim jest, można pogłębić jeszcze to zagadnienie aby pochwalić się przed rodziną, kolegami i innymi dwunożnymi gadami
@ ksiądz Mateusz
dnia 03.05.2018, 11:54. Identyfikator użytkownika: mOHk12AIheEY
Ocena
komentarza:
9
Oni tego nie zrozumieją nigdy.
@ Potwierdzam
dnia 03.05.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: Hsn71EFDjuhC
Ocena
komentarza:
40
Potwierdzam że strażacy z OSP zawsze w nocy jeżdżą na sygnałach bo oni uważają się za najważniejszych i wszyscy muszą wiedzieć że opuścili mury remizy. Podwyższają własne EGO wsiadając do auta strażackiego. U mnie tak samo jak pisze AAA, wyją na wszystkie możliwe sposoby, nawet o 3 nad ranem a jakoś Pogotowie nigdy w nocy nie włącza syren a nawet Policja, chociaż się ich uważa za głąbów, też w nocy ludzi nie budzą. Straż z Jasła też potrafi w nocy cicho dojechać do zdarzenia, tylko ochotnicy maja takie zboczenie.
@ rex
dnia 03.05.2018, 20:06. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
1
Sygnał to próba przedłużenia węża Strażaka Ochotnika
@ tryt
dnia 08.05.2018, 11:22. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
1
Jakieś fobie z Ciebie wychodzą? Randka nie udana? Dziewczyna ci powiedziała że i portfel też masz cieniutki?
@ Anonim
dnia 04.05.2018, 00:55. Identyfikator użytkownika: AZMQJAegrJqU
Ocena
komentarza:
5
Ciekawe jak by sie paliło z rodziny to czy mial by ktos pretensje z tej rodziny ze uzywali wszystkich sygnalow
@ rex
dnia 04.05.2018, 14:23. Identyfikator użytkownika: 2nIVQIAmLA1c
Ocena
komentarza:
0
Nikt nie ma pretensji że jadą do akcji tylko o sposób dotarcia. W nocy jak ruch jest zerowy to sygnały świetlne są wystarczające.
@ tryt
dnia 07.05.2018, 19:28. Identyfikator użytkownika: 7kIGs1cF6j06
Ocena
komentarza:
0
Powiedz te swoje mądrości tym co kodeks drogowy mogą zmienić. W mojej wsi rok temu strażacy w nocy jeździli bez sygnałów dźwiękowych Ale już nie jeżdżą bojesienią zeszłego roku gdy tak cichaczem jechali do pożaru po powrocie do remizy kierowca został ukarany mandatem karnym za nieprawidłową jazdę w trybie alarmowym. Mieli pecha bo nie zauważyli patrolu z drogówki. No a tak swoją drogą. Znam pewnego Pana o imieniu Mieczysław który to zawsze toczył boję ze trażakami że ciągle w nocy budzą ludzi syrenami i że jeżdżą jak wariaci. Do czasu. W styczniu w nocy zapaliła się mu sądzą w kominie i wtedy miał pretensje że długo musiał czekać na straż.
@ rohu
dnia 21.05.2018, 14:40. Identyfikator użytkownika: lz2t5ovJiUx6
Ocena
komentarza:
0
Rex - nie wiem czy pisze do czlowieka czy czworonoga - zasada jest jedna i ustalona odgornie - do zdarzenia jedzie sie na sygnalach swietlnych i dzwiekowych bez wzgledu na pore dnia i nocy i nie wazne czy sie komus przeszkadza czy nie - zmien nick bo mi przeszkadza tak jak i tobie sygnaly a jesli nie to wtracaj sie do nie swoich spraw
@ Damian Berger
dnia 04.05.2018, 06:34. Identyfikator użytkownika: 0HLK9A0d2dra
Ocena
komentarza:
1
Co zrobisz nie
Zrobisz nic
@ kierowca
dnia 04.05.2018, 09:27. Identyfikator użytkownika: OVB9X5izuVpc
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105