Strona główna

Pożar wiaty w Foluszu. MDK rozczarowany

29
Napisany dnia: 14.05.2018, 12:40 , Tagi: Brak

Nad ranem pod koniec majowego długiego weekendu w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu stanęła w płomieniach drewniana wiata. – Zniszczenie tego obiektu było dla nas dużym zaskoczeniem i jest nam przykro – powiedziała Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej imienia Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu powstał w 2010 r. Położony jest w atrakcyjnym turystycznie terenie Beskidu Niskiego w powiecie jasielskim z licznymi szlaki turystycznymi prowadzącymi przez Magurski Park Narodowy, Diabli Kamień, Kornuty, Magurę oraz inne niezwykłe miejsca. Jest to teren otwarty, z którego korzystają szczególnie w weekendy całe rodziny. Opiekę nad nim sprawuje Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Park służy rekreacji, ale pełni także funkcję edukacyjną. W jej otoczeniu znajduje się ścieżka przyrodnicza, oczko wodne, plac zabaw oraz wiata, która w ostatnim czasie została zniszczona. To właśnie ten obiekt 5 maja br. palił się przed godziną 4 nad ranem, a jak podają strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu przyczyną pożaru mogło być ognisko zorganizowane wewnątrz wiaty. Akcja gaśnicza trwała około godziny.

 - Z racji tego, że obiekt jest otwarty to niestety różne incydenty się zdarzają. Niejednokrotnie w parku spożywany jest alkohol, co nie powinno mieć miejsca. Zniszczenie wiaty pod koniec długiego weekendu było dla nad dużym zaskoczeniem i jest nam przykro. Myślę, że koszt jej odbudowy wyniesie ok. 25 tys. zł. Przede wszystkim musimy ją rozebrać i wybudować na nowo. Pozostaną jedynie murowane elementy konstrukcji. Zależy nam na tym, aby architektonicznie nie zmieniać nic w tym obiekcie. Będziemy dążyć do tego, aby przywrócić mu ten sam charakter, który wcześniej posiadał – wyjaśniła Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Warto przypomnieć, że około dwóch lat temu radni powiatowi nie zgodzili się, aby MDK realizował projekt we współpracy ze stroną słowacką. Dzięki niemu Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu zostałby zmodernizowany oraz objęty monitoringiem. Ponadto istniała szansa na zakup mobilnej sceny z zadaszeniem. W związku z tym, iż nie spotkało się to z aprobatą radnych projekt przepadł. Jednak jak zapewnia dyrektor Leńczuk wciąż biorą pod uwagę montaż kamer, dzięki czemu park byłby pod stałym nadzorem.

Do niedawna z wiaty korzystały również szkoły, które organizowały w Foluszu jednodniowe wycieczki. To również ważne miejsce z racji organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, chociażby Biegu Beskidnika. - Organizujemy także wiele rajdów turystycznych, które kończą się grillem bądź ogniskiem. Chcielibyśmy naprawić wiatę jak najszybciej, jednak trudno na tę chwilę powiedzieć, kiedy to nastąpi. Obecnie obiekt jest zamknięty i zabezpieczony - dodaje dyrektor MDK w Jaśle.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ gf
dnia 14.05.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: LwNyj2ZeTEuA
Ocena
komentarza:
-17
i gdzie teraz bedziecie kielbache z musztarda jesc z programu 500 + ? :)
@ HeH
dnia 14.05.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: pLxnTZlfucGI
Ocena
komentarza:
15
Może u ciebie? Tylko przynieś tą kiełbachę o której wspominasz, koniecznie żeby była z programu 500+ bo nie każdy ma takie znajomości aby załatwić, i nie zapomnij musztardy również z programu.
@ gf
dnia 14.05.2018, 16:23. Identyfikator użytkownika: gvXfpHT3UYGG
Ocena
komentarza:
7
przyjedz na kwiatowa,tam dostaniesz z mopsu wszystko co ci trzeba do zycia :)
@ telewizja kłamie
dnia 14.05.2018, 19:11. Identyfikator użytkownika: H3fK19eClcnt
Ocena
komentarza:
3
No a co z keczupem z dżeronimo martins ?
@ Kierowca T
dnia 14.05.2018, 15:30. Identyfikator użytkownika: 02RaDY5nNEnU
Ocena
komentarza:
-5
W Tarnowcu droga przez rynek zablokowana, na miejscu pracują 2 zastępy strażaków i patrol. Kierowcy kierowani sa na objazd na obwodnicę Tarnowca
@ j
dnia 14.05.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: H5PIbApzRiNM
Ocena
komentarza:
8
W powiecie jasielskim najwięcej pożarów jest właśnie w gminie Dębowiec a dlaczego tak jest powinna się tym zająć Policja
@ keller
dnia 14.05.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
0
kiedy zlikwidowano posterunek w Dębowcu, za czasów PO.
@ keller
dnia 14.05.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
-9
a kto dał minusika ? lemingi
@ Bhp
dnia 15.05.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
4
Dlugi czas ten plac zabaw im.jakiegoś tam byl na zupelnym zadupiu i nie był przez nikogo niezauwazalny.Dlatego też nie pytając mieszkańców Folusza przeniesiono go na bardziej widoczne miejsce przy dużym parkingu obok DPS. Mieszkańcy Folusza wzięli sprawy w swoje ręce i usuwają samowolki.
@ Damian Berger
dnia 14.05.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: 0HLK9A0d2dra
Ocena
komentarza:
-2
Rozgonić wszystkich na 4 wiatry
@ fakt
dnia 14.05.2018, 19:25. Identyfikator użytkownika: gbnYlOYQQlNr
Ocena
komentarza:
9
[komentarz nie na temat]
@ do fakt
dnia 14.05.2018, 19:55. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-3
jaka noc majowa?
@ do fakt
dnia 15.05.2018, 11:07. Identyfikator użytkownika: xz5mZbHBbBhV
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ osp
dnia 14.05.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: NmAHhRKmaClx
Ocena
komentarza:
1
Zwykle takie pożary są spowodowane przez nieostrożność lub przez "nieznanych sprawców", którzy mają w tym interes lub dany obiekt im w jakiś sposób przeszkadza. Rozczarowani podobnym zdarzeniem są mieszkańcy bloków przy ul. Kościuszki gdzie kontenery na śmieci komuś przeszkadzały i był interes aby "się spaliły". Chyba wszyscy zainteresowani domyślają się komu te kontenery "brużdżą w interesie" a przeczytać o tym można na jednym z portali (którego adres Redakcji mieści się w sąsiedztwie tego zdarzenia)
http://www.[...]artykul/pozar_kontenerow_w_jasle_co_musi_dojsc_do/11750/
@ spec
dnia 14.05.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: qacKSlLtROy1
Ocena
komentarza:
6
Czy obiekt był ubezpieczony ? za to odpowiada dyrektor.
@ Mirek do spec
dnia 14.05.2018, 22:21. Identyfikator użytkownika: qIImDdkL7Vwd
Ocena
komentarza:
-6
Może dyrektor miał jeszcze osobiście pilnować tego obiektu? I jak zaczynasz to używaj dużej litery.
@ M.
dnia 15.05.2018, 00:55. Identyfikator użytkownika: x8LHqNWnt8Wp
Ocena
komentarza:
9
Pewni ludzie nie powinni mieć dostępu do takich "atrakcji". Nie potrafią utrzymać własnych domów w dobrym stanie, a co dopiero obiektów publicznych. Niestety, współczesne społeczeństwo nie rozumie że zdecydowana większość ludzi biednych jest w takiej a nie innej sytuacji z wyboru, może nie do końca świadomego, ale jednak.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 06:27. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
7
Nie szanują,ale krytykują ii oczekują.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: bL41MnbFsMGv
Ocena
komentarza:
7
Nie pracują, nie szanują i mówią wszystko im się należy!
@ wyborca PO
dnia 15.05.2018, 07:11. Identyfikator użytkownika: Cgu77yy5GwiA
Ocena
komentarza:
-2
Staszkowi dajcie spokój bo jest kandydatem PIS na wójta a zgłosiła go kochajaca rodzina!
@ Warez
dnia 15.05.2018, 08:46. Identyfikator użytkownika: a7ECcjUMVteV
Ocena
komentarza:
5
Co to za tytuł?!
@ MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:12. Identyfikator użytkownika: n2FN5sXjLLjr
Ocena
komentarza:
6
J**ana dzicz, wieśniaki nie potrafią się zachować ... Jak w tym kraju ma być normalnie ? Tu jest gorzej niż w lesie, gorzej niż w chlewie ...
@ Luc do MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:20. Identyfikator użytkownika: aUwpatpeuhCV
Ocena
komentarza:
4
Niestety hołoty jest więcej niż tych dobrze wychowanych. Dlatego takie i inne sytuacje się zdarzają. Dlaczego na wiejskiej imprezie zawsze jest bitka a na koncercie gdzie przychodzi 50 tys. ludzi jest spokój? Na tą pierwszą imprezę przychodzi tłuszcza...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105