Strona główna

Pożar wiaty w Foluszu. MDK rozczarowany

29
Napisany dnia: 14.05.2018, 12:40 , Tagi: Brak

Nad ranem pod koniec majowego długiego weekendu w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu stanęła w płomieniach drewniana wiata. – Zniszczenie tego obiektu było dla nas dużym zaskoczeniem i jest nam przykro – powiedziała Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej imienia Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu powstał w 2010 r. Położony jest w atrakcyjnym turystycznie terenie Beskidu Niskiego w powiecie jasielskim z licznymi szlaki turystycznymi prowadzącymi przez Magurski Park Narodowy, Diabli Kamień, Kornuty, Magurę oraz inne niezwykłe miejsca. Jest to teren otwarty, z którego korzystają szczególnie w weekendy całe rodziny. Opiekę nad nim sprawuje Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Park służy rekreacji, ale pełni także funkcję edukacyjną. W jej otoczeniu znajduje się ścieżka przyrodnicza, oczko wodne, plac zabaw oraz wiata, która w ostatnim czasie została zniszczona. To właśnie ten obiekt 5 maja br. palił się przed godziną 4 nad ranem, a jak podają strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu przyczyną pożaru mogło być ognisko zorganizowane wewnątrz wiaty. Akcja gaśnicza trwała około godziny.

 - Z racji tego, że obiekt jest otwarty to niestety różne incydenty się zdarzają. Niejednokrotnie w parku spożywany jest alkohol, co nie powinno mieć miejsca. Zniszczenie wiaty pod koniec długiego weekendu było dla nad dużym zaskoczeniem i jest nam przykro. Myślę, że koszt jej odbudowy wyniesie ok. 25 tys. zł. Przede wszystkim musimy ją rozebrać i wybudować na nowo. Pozostaną jedynie murowane elementy konstrukcji. Zależy nam na tym, aby architektonicznie nie zmieniać nic w tym obiekcie. Będziemy dążyć do tego, aby przywrócić mu ten sam charakter, który wcześniej posiadał – wyjaśniła Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Warto przypomnieć, że około dwóch lat temu radni powiatowi nie zgodzili się, aby MDK realizował projekt we współpracy ze stroną słowacką. Dzięki niemu Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu zostałby zmodernizowany oraz objęty monitoringiem. Ponadto istniała szansa na zakup mobilnej sceny z zadaszeniem. W związku z tym, iż nie spotkało się to z aprobatą radnych projekt przepadł. Jednak jak zapewnia dyrektor Leńczuk wciąż biorą pod uwagę montaż kamer, dzięki czemu park byłby pod stałym nadzorem.

Do niedawna z wiaty korzystały również szkoły, które organizowały w Foluszu jednodniowe wycieczki. To również ważne miejsce z racji organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, chociażby Biegu Beskidnika. - Organizujemy także wiele rajdów turystycznych, które kończą się grillem bądź ogniskiem. Chcielibyśmy naprawić wiatę jak najszybciej, jednak trudno na tę chwilę powiedzieć, kiedy to nastąpi. Obecnie obiekt jest zamknięty i zabezpieczony - dodaje dyrektor MDK w Jaśle.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ gf
dnia 14.05.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: LwNyj2ZeTEuA
Ocena
komentarza:
-17
i gdzie teraz bedziecie kielbache z musztarda jesc z programu 500 + ? :)
@ HeH
dnia 14.05.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: pLxnTZlfucGI
Ocena
komentarza:
15
Może u ciebie? Tylko przynieś tą kiełbachę o której wspominasz, koniecznie żeby była z programu 500+ bo nie każdy ma takie znajomości aby załatwić, i nie zapomnij musztardy również z programu.
@ gf
dnia 14.05.2018, 16:23. Identyfikator użytkownika: gvXfpHT3UYGG
Ocena
komentarza:
7
przyjedz na kwiatowa,tam dostaniesz z mopsu wszystko co ci trzeba do zycia :)
@ telewizja kłamie
dnia 14.05.2018, 19:11. Identyfikator użytkownika: H3fK19eClcnt
Ocena
komentarza:
3
No a co z keczupem z dżeronimo martins ?
@ Kierowca T
dnia 14.05.2018, 15:30. Identyfikator użytkownika: 02RaDY5nNEnU
Ocena
komentarza:
-5
W Tarnowcu droga przez rynek zablokowana, na miejscu pracują 2 zastępy strażaków i patrol. Kierowcy kierowani sa na objazd na obwodnicę Tarnowca
@ j
dnia 14.05.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: H5PIbApzRiNM
Ocena
komentarza:
8
W powiecie jasielskim najwięcej pożarów jest właśnie w gminie Dębowiec a dlaczego tak jest powinna się tym zająć Policja
@ keller
dnia 14.05.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
0
kiedy zlikwidowano posterunek w Dębowcu, za czasów PO.
@ keller
dnia 14.05.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
-9
a kto dał minusika ? lemingi
@ Bhp
dnia 15.05.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
4
Dlugi czas ten plac zabaw im.jakiegoś tam byl na zupelnym zadupiu i nie był przez nikogo niezauwazalny.Dlatego też nie pytając mieszkańców Folusza przeniesiono go na bardziej widoczne miejsce przy dużym parkingu obok DPS. Mieszkańcy Folusza wzięli sprawy w swoje ręce i usuwają samowolki.
@ Damian Berger
dnia 14.05.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: 0HLK9A0d2dra
Ocena
komentarza:
-2
Rozgonić wszystkich na 4 wiatry
@ fakt
dnia 14.05.2018, 19:25. Identyfikator użytkownika: gbnYlOYQQlNr
Ocena
komentarza:
9
[komentarz nie na temat]
@ do fakt
dnia 14.05.2018, 19:55. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-3
jaka noc majowa?
@ do fakt
dnia 15.05.2018, 11:07. Identyfikator użytkownika: xz5mZbHBbBhV
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ osp
dnia 14.05.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: NmAHhRKmaClx
Ocena
komentarza:
1
Zwykle takie pożary są spowodowane przez nieostrożność lub przez "nieznanych sprawców", którzy mają w tym interes lub dany obiekt im w jakiś sposób przeszkadza. Rozczarowani podobnym zdarzeniem są mieszkańcy bloków przy ul. Kościuszki gdzie kontenery na śmieci komuś przeszkadzały i był interes aby "się spaliły". Chyba wszyscy zainteresowani domyślają się komu te kontenery "brużdżą w interesie" a przeczytać o tym można na jednym z portali (którego adres Redakcji mieści się w sąsiedztwie tego zdarzenia)
http://www.[...]artykul/pozar_kontenerow_w_jasle_co_musi_dojsc_do/11750/
@ spec
dnia 14.05.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: qacKSlLtROy1
Ocena
komentarza:
6
Czy obiekt był ubezpieczony ? za to odpowiada dyrektor.
@ Mirek do spec
dnia 14.05.2018, 22:21. Identyfikator użytkownika: qIImDdkL7Vwd
Ocena
komentarza:
-6
Może dyrektor miał jeszcze osobiście pilnować tego obiektu? I jak zaczynasz to używaj dużej litery.
@ M.
dnia 15.05.2018, 00:55. Identyfikator użytkownika: x8LHqNWnt8Wp
Ocena
komentarza:
9
Pewni ludzie nie powinni mieć dostępu do takich "atrakcji". Nie potrafią utrzymać własnych domów w dobrym stanie, a co dopiero obiektów publicznych. Niestety, współczesne społeczeństwo nie rozumie że zdecydowana większość ludzi biednych jest w takiej a nie innej sytuacji z wyboru, może nie do końca świadomego, ale jednak.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 06:27. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
7
Nie szanują,ale krytykują ii oczekują.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: bL41MnbFsMGv
Ocena
komentarza:
7
Nie pracują, nie szanują i mówią wszystko im się należy!
@ wyborca PO
dnia 15.05.2018, 07:11. Identyfikator użytkownika: Cgu77yy5GwiA
Ocena
komentarza:
-2
Staszkowi dajcie spokój bo jest kandydatem PIS na wójta a zgłosiła go kochajaca rodzina!
@ Warez
dnia 15.05.2018, 08:46. Identyfikator użytkownika: a7ECcjUMVteV
Ocena
komentarza:
5
Co to za tytuł?!
@ MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:12. Identyfikator użytkownika: n2FN5sXjLLjr
Ocena
komentarza:
6
J**ana dzicz, wieśniaki nie potrafią się zachować ... Jak w tym kraju ma być normalnie ? Tu jest gorzej niż w lesie, gorzej niż w chlewie ...
@ Luc do MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:20. Identyfikator użytkownika: aUwpatpeuhCV
Ocena
komentarza:
4
Niestety hołoty jest więcej niż tych dobrze wychowanych. Dlatego takie i inne sytuacje się zdarzają. Dlaczego na wiejskiej imprezie zawsze jest bitka a na koncercie gdzie przychodzi 50 tys. ludzi jest spokój? Na tą pierwszą imprezę przychodzi tłuszcza...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105