Strona główna

Pożar wiaty w Foluszu. MDK rozczarowany

29
Napisany dnia: 14.05.2018, 12:40 , Tagi: Brak

Nad ranem pod koniec majowego długiego weekendu w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu stanęła w płomieniach drewniana wiata. – Zniszczenie tego obiektu było dla nas dużym zaskoczeniem i jest nam przykro – powiedziała Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej imienia Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu powstał w 2010 r. Położony jest w atrakcyjnym turystycznie terenie Beskidu Niskiego w powiecie jasielskim z licznymi szlaki turystycznymi prowadzącymi przez Magurski Park Narodowy, Diabli Kamień, Kornuty, Magurę oraz inne niezwykłe miejsca. Jest to teren otwarty, z którego korzystają szczególnie w weekendy całe rodziny. Opiekę nad nim sprawuje Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Park służy rekreacji, ale pełni także funkcję edukacyjną. W jej otoczeniu znajduje się ścieżka przyrodnicza, oczko wodne, plac zabaw oraz wiata, która w ostatnim czasie została zniszczona. To właśnie ten obiekt 5 maja br. palił się przed godziną 4 nad ranem, a jak podają strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu przyczyną pożaru mogło być ognisko zorganizowane wewnątrz wiaty. Akcja gaśnicza trwała około godziny.

 - Z racji tego, że obiekt jest otwarty to niestety różne incydenty się zdarzają. Niejednokrotnie w parku spożywany jest alkohol, co nie powinno mieć miejsca. Zniszczenie wiaty pod koniec długiego weekendu było dla nad dużym zaskoczeniem i jest nam przykro. Myślę, że koszt jej odbudowy wyniesie ok. 25 tys. zł. Przede wszystkim musimy ją rozebrać i wybudować na nowo. Pozostaną jedynie murowane elementy konstrukcji. Zależy nam na tym, aby architektonicznie nie zmieniać nic w tym obiekcie. Będziemy dążyć do tego, aby przywrócić mu ten sam charakter, który wcześniej posiadał – wyjaśniła Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Warto przypomnieć, że około dwóch lat temu radni powiatowi nie zgodzili się, aby MDK realizował projekt we współpracy ze stroną słowacką. Dzięki niemu Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu zostałby zmodernizowany oraz objęty monitoringiem. Ponadto istniała szansa na zakup mobilnej sceny z zadaszeniem. W związku z tym, iż nie spotkało się to z aprobatą radnych projekt przepadł. Jednak jak zapewnia dyrektor Leńczuk wciąż biorą pod uwagę montaż kamer, dzięki czemu park byłby pod stałym nadzorem.

Do niedawna z wiaty korzystały również szkoły, które organizowały w Foluszu jednodniowe wycieczki. To również ważne miejsce z racji organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, chociażby Biegu Beskidnika. - Organizujemy także wiele rajdów turystycznych, które kończą się grillem bądź ogniskiem. Chcielibyśmy naprawić wiatę jak najszybciej, jednak trudno na tę chwilę powiedzieć, kiedy to nastąpi. Obecnie obiekt jest zamknięty i zabezpieczony - dodaje dyrektor MDK w Jaśle.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ gf
dnia 14.05.2018, 13:58. Identyfikator użytkownika: LwNyj2ZeTEuA
Ocena
komentarza:
-17
i gdzie teraz bedziecie kielbache z musztarda jesc z programu 500 + ? :)
@ HeH
dnia 14.05.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: pLxnTZlfucGI
Ocena
komentarza:
15
Może u ciebie? Tylko przynieś tą kiełbachę o której wspominasz, koniecznie żeby była z programu 500+ bo nie każdy ma takie znajomości aby załatwić, i nie zapomnij musztardy również z programu.
@ gf
dnia 14.05.2018, 16:23. Identyfikator użytkownika: gvXfpHT3UYGG
Ocena
komentarza:
7
przyjedz na kwiatowa,tam dostaniesz z mopsu wszystko co ci trzeba do zycia :)
@ telewizja kłamie
dnia 14.05.2018, 19:11. Identyfikator użytkownika: H3fK19eClcnt
Ocena
komentarza:
3
No a co z keczupem z dżeronimo martins ?
@ Kierowca T
dnia 14.05.2018, 15:30. Identyfikator użytkownika: 02RaDY5nNEnU
Ocena
komentarza:
-5
W Tarnowcu droga przez rynek zablokowana, na miejscu pracują 2 zastępy strażaków i patrol. Kierowcy kierowani sa na objazd na obwodnicę Tarnowca
@ j
dnia 14.05.2018, 16:15. Identyfikator użytkownika: H5PIbApzRiNM
Ocena
komentarza:
8
W powiecie jasielskim najwięcej pożarów jest właśnie w gminie Dębowiec a dlaczego tak jest powinna się tym zająć Policja
@ keller
dnia 14.05.2018, 17:09. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
0
kiedy zlikwidowano posterunek w Dębowcu, za czasów PO.
@ keller
dnia 14.05.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
-9
a kto dał minusika ? lemingi
@ Bhp
dnia 15.05.2018, 19:26. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
4
Dlugi czas ten plac zabaw im.jakiegoś tam byl na zupelnym zadupiu i nie był przez nikogo niezauwazalny.Dlatego też nie pytając mieszkańców Folusza przeniesiono go na bardziej widoczne miejsce przy dużym parkingu obok DPS. Mieszkańcy Folusza wzięli sprawy w swoje ręce i usuwają samowolki.
@ Damian Berger
dnia 14.05.2018, 17:29. Identyfikator użytkownika: 0HLK9A0d2dra
Ocena
komentarza:
-2
Rozgonić wszystkich na 4 wiatry
@ fakt
dnia 14.05.2018, 19:25. Identyfikator użytkownika: gbnYlOYQQlNr
Ocena
komentarza:
9
[komentarz nie na temat]
@ do fakt
dnia 14.05.2018, 19:55. Identyfikator użytkownika: EUh5k35fvgkB
Ocena
komentarza:
-3
jaka noc majowa?
@ do fakt
dnia 15.05.2018, 11:07. Identyfikator użytkownika: xz5mZbHBbBhV
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ osp
dnia 14.05.2018, 20:15. Identyfikator użytkownika: NmAHhRKmaClx
Ocena
komentarza:
1
Zwykle takie pożary są spowodowane przez nieostrożność lub przez "nieznanych sprawców", którzy mają w tym interes lub dany obiekt im w jakiś sposób przeszkadza. Rozczarowani podobnym zdarzeniem są mieszkańcy bloków przy ul. Kościuszki gdzie kontenery na śmieci komuś przeszkadzały i był interes aby "się spaliły". Chyba wszyscy zainteresowani domyślają się komu te kontenery "brużdżą w interesie" a przeczytać o tym można na jednym z portali (którego adres Redakcji mieści się w sąsiedztwie tego zdarzenia)
http://www.[...]artykul/pozar_kontenerow_w_jasle_co_musi_dojsc_do/11750/
@ spec
dnia 14.05.2018, 21:44. Identyfikator użytkownika: qacKSlLtROy1
Ocena
komentarza:
6
Czy obiekt był ubezpieczony ? za to odpowiada dyrektor.
@ Mirek do spec
dnia 14.05.2018, 22:21. Identyfikator użytkownika: qIImDdkL7Vwd
Ocena
komentarza:
-6
Może dyrektor miał jeszcze osobiście pilnować tego obiektu? I jak zaczynasz to używaj dużej litery.
@ M.
dnia 15.05.2018, 00:55. Identyfikator użytkownika: x8LHqNWnt8Wp
Ocena
komentarza:
9
Pewni ludzie nie powinni mieć dostępu do takich "atrakcji". Nie potrafią utrzymać własnych domów w dobrym stanie, a co dopiero obiektów publicznych. Niestety, współczesne społeczeństwo nie rozumie że zdecydowana większość ludzi biednych jest w takiej a nie innej sytuacji z wyboru, może nie do końca świadomego, ale jednak.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 06:27. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
7
Nie szanują,ale krytykują ii oczekują.
@ Do M.
dnia 15.05.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: bL41MnbFsMGv
Ocena
komentarza:
7
Nie pracują, nie szanują i mówią wszystko im się należy!
@ wyborca PO
dnia 15.05.2018, 07:11. Identyfikator użytkownika: Cgu77yy5GwiA
Ocena
komentarza:
-2
Staszkowi dajcie spokój bo jest kandydatem PIS na wójta a zgłosiła go kochajaca rodzina!
@ Warez
dnia 15.05.2018, 08:46. Identyfikator użytkownika: a7ECcjUMVteV
Ocena
komentarza:
5
Co to za tytuł?!
@ MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:12. Identyfikator użytkownika: n2FN5sXjLLjr
Ocena
komentarza:
6
J**ana dzicz, wieśniaki nie potrafią się zachować ... Jak w tym kraju ma być normalnie ? Tu jest gorzej niż w lesie, gorzej niż w chlewie ...
@ Luc do MARIAN
dnia 15.05.2018, 17:20. Identyfikator użytkownika: aUwpatpeuhCV
Ocena
komentarza:
4
Niestety hołoty jest więcej niż tych dobrze wychowanych. Dlatego takie i inne sytuacje się zdarzają. Dlaczego na wiejskiej imprezie zawsze jest bitka a na koncercie gdzie przychodzi 50 tys. ludzi jest spokój? Na tą pierwszą imprezę przychodzi tłuszcza...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105