Strona główna

Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

72
Napisany dnia: 13.11.2017, 13:01 , Tagi: Brak

Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

Burmistrz Małgorzata Salacha pozwała radną Magdalenę Stasiowską za komentarz, którego udzieliła lokalnej gazecie na temat wydanych 12 tys. zł za wywiad w ogólnopolskiej gazecie oraz otrzymania statuetki, jaką przyznano gminie na Kongresie Przedsiębiorczości w Lublinie. Radna skrytykowała włodarza Kołaczyc słowami, że "lekką ręką burmistrz wydaje pieniądze na statuetki i tytuły, które nie zmniejszają bezrobocia i nie wpłyną na rozwój gminy. Niedopuszczalne jest, aby burmistrz trwoniła pieniądze na artykuły w zamian za statuetkę". Ponadto uznała, że wydała 12 tys. zł na promocję swojego wizerunku.

Małgorzata Salacha domaga się teraz przeprosin i 12 tys. zł zadośćucznienia za naruszenie jej dóbr osobistych, radna zaś oddalenia pozwu. W minioną środę ( 8 listopada br.) sąd przesłuchał strony tego sporu. Jak zeznała burmistrz Małgorzata Salacha została niesłusznie oskarżona o zakup za gminne pieniądze dla siebie statuetki, aby poprawić swój wizerunek. Na początku nie zamierzała kierować sprawy do sądu. Widząc jednak, iż artykuł, który ukazał się w lokalnej prasie został negatywnie odebrany przez mieszkańców i pojawiły się krytyczne komentarze w stosunku do jej osoby postanowiła walczyć o dobre imię.

- Otrzymywałam anonimy, które obrażały moją osobę, hejtowano mnie na Facebook'u. Radna Magdalena Stasiowska od początku przejawiała w stosunku do mnie niechęć. Stara się podważyć mój autorytet wpisami na temat szastania pieniędzy na prawo i lewo - mówiła burmistrz Małgorzata Salacha. Podkreśliła, że wypowiedź radnej miała wpływ na jej utratę wiarygodności wśród mieszkańców gminy Kołaczyce.

Burmistrz podczas przesłuchania została zapytana przez pełnomocnika Magdaleny Stasiowskiej o to, dlaczego nie rozpytano innej prasy o cenę artykułu, biorąc pod uwagę, że podjęcie decyzji o wydaniu 12 tys. zł na promocję gminy nie było zdaniem M. Salachy łatwe. - Sprawami promocji zajmuje się pracownik, który zasugerował mi wydawnictwo, a ja się zgodziłam – odpowiedziała. Gminie zależało na promocji ogólnopolskiej, mimo to zabrakło informacji na stronie urzędu, który informowałby mieszkańców o tym, że taki materiał prasowy ukaże się w gazecie ogólnopolskiej. Burmistrz zaprzeczyła jednak, że zakup artykułu był trzymany w tajemnicy podkreślając, że o tym wiedzieli pracownicy gminy.

Magdalena Stasiowska przekonywała sąd, że firma, która ogłosiła konkurs zajmuje się kreowaniem wizerunku. - Uważam, że burmistrz za pieniądze gminy promowała siebie, ponieważ wywiad był przeprowadzony z włodarzem Kołaczyc. Jest napisane, że to wywiad z Małgorzatą Salachą. Widać, że jest to nie tylko promocja gminy. Nie zapytano innych radnych. Zbulwersowało mnie to, że został przeprowadzony wywiad tylko z burmistrzem – podkreślała radna Magdalena Stasiowska. - Jeżeli występuje związek, że zakupuje się artykuł za tak dużą kwotę, a później ten sam podmiot udziela nagrody to jest to dla mnie niezrozumiałe i niedopuszczalne – dodała.

Radna podkreśliła, że zabrakło informacji dotyczącej wydania 12 tys. zł na zakup artykułu w gazecie ogólnopolskiej. Dodała również, że w momencie udzielania komentarza na ten temat odpowiedziała emocjonalnie biorąc pod uwagę to, iż na drobne rzeczy np. o wywrotkę żwiru trudno doprosić się o reakcję ze strony gminy. Jak przyznała, w swojej wypowiedzi kierowała się dobrem budżetu gminy i lokalnej społeczności.

Była to ostatnia rozprawa w procesie powództwa cywilnego, która toczyła się w Sądzie Okręgowym w Krośnie. 21 listopada ogłosi wyrok w tej sprawie.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ obserwator333
dnia 13.11.2017, 13:33. Identyfikator użytkownika: 0t3kKGkU08Ji
Ocena
komentarza:
119
Skoro to miała być promocja gminy dlaczego nie zapytano Rady Gminy na zgodę na taki wydatek? Pieniądze zostały przecież wydane z gminnej kasy.
@ Bhp
dnia 13.11.2017, 14:42. Identyfikator użytkownika: JTZI0RFF5mAh
Ocena
komentarza:
43
Tak bzdetne sprawy sądy powinny nie rozpatrywać. Tracić cenny czas .a ciagle odklada sie w azne sprawy.W takich przypadkach trudno im nie przyznac racji ze są zapracowani .bo bzdety ciągną juz na 4-tym posiedzeniu a zapowiada się 5-te..A moze im na rękę,bo maja argumenty o pseudo przesileniu.
@ psl
dnia 14.11.2017, 08:33. Identyfikator użytkownika: a0hn3w1mCo62
Ocena
komentarza:
3
Salacha klasy nie ma pod każdym względem. Stasiowska z porzadnym adwokatem z Jasła, a burmistrz nawet nie wyda złotówki ze swoich tylko wzięła radczynie z urzędu co kiedys jej sekretarzem była.
@ q
dnia 14.11.2017, 09:37. Identyfikator użytkownika: OsgRoi0kUvHz
Ocena
komentarza:
-17
Jeśli jesteś przeciwko "władzyĺ, to sądem cię chcą wykończyć, ale za pieniądze podatnika skarżą, a nie prywatnie. Ale marnota
@ Zamiast komentarza
dnia 14.11.2017, 23:02. Identyfikator użytkownika: 67rp5QmgpCZG
Ocena
komentarza:
14
Cytat:

"Rdzenni mieszkańcy są szczęśliwi, że Kołaczyce są znowu miastem. To są względy emocjonalne, historyczne, przywiązanie do tradycji i do przeszłości. Cieszy się także młodzież, która wyjechała na studia i czasem ciężko było się przyznać, że pochodzi ze wsi – mówi M. Salacha."

Koniec cytatu.

Pytania do tej wypowiedzi:
1.Czy najpierw była myśl -a potem słowa? Czy odwrotnie?
2. Czy w ogóle w tej wypowiedzi był ślad myśli?
3. Co poeta miał na myśli mówiąc te słowa? Szczególnie ostatnie zdanie...
@ wstyd pani burmistrz
dnia 13.11.2017, 13:53. Identyfikator użytkownika: IVnu5BmFsh97
Ocena
komentarza:
141
Radna powiedziała prawdę to teraz ciągnie się ją po sądach. Brawo dla Magdaleny
Stasiowskiej która nie boi się powiedzieć jak jest i walczy o dobro mieszkańców! Pani Magdo niech pani startuje na burmistrza!
@ zza miedzy
dnia 13.11.2017, 14:20. Identyfikator użytkownika: UjLYeQfSfU4N
Ocena
komentarza:
-87
Kołaczyce i sąsiednie wioski pod rządami P. Salachy rozwijają się b. dobrze jak na możliwości finansowe Gminy. A Pani Radna może i jest dociekliwa, ale to jeszcze nie jest wystarczający powód żeby ją wybierać na Burmistrza. Trzeba mieć jeszcze jakieś osiągnięcia zawodowe i doświadczenie w zarządzaniu. Może jestem w błędzie, ale Pani Radna nie za bardzo ma się czym pochwalić. Przestrzegam kołaczycan przed wszelkiej maści populizmem, bo to zawsze źle się kończy.
@ Prawda jest inna
dnia 13.11.2017, 14:58. Identyfikator użytkownika: jz2SeuVPkkNr
Ocena
komentarza:
77
Stasiowska pracuje w innym urzedzie to się zna. Działa dla ludzi pomaga o co ja zapytasz to zawsze chętnie pomoże. Zawsze uśmiechnięta pogadamy ostatnio ja widziałem przy cmentarzu jak mimo zimna pomagała PCK. Burmistrzowi zarządzała szkołą to wszyscy się cieszyli jak stamtad poszła skłócala wszystkich żyła płotami teraz w urzędzie tez tak robi zakazy wydaje aby nic nie wyszło z jej mataczenia. Salachy mąż zarządza LO to już ledwie szkoła zipie. Ale tak to jest jak się myśli tylko o władzy i kasie. Burmistrzowo zarabia ponad 10 tysięcy to powinna nic nie robić innego tylko myśleć jak tu dla ludzi robić dobrze a nie Stasiowska po sadach ciągnąć nie za to tej pani płacimy aby nas sądami straszyła. Ale przypomnimy to sobie przy wyborach. Moja ulica wyglada jak błotna ale burmistrzowo zamiast o asfalcie to myśli jak tu się utrzymać dalej w gminie.
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 15:16. Identyfikator użytkownika: 8uc1G50iBdNX
Ocena
komentarza:
11
Ty startuj na burmistrza , bo napisałeś/aś prawdę. Slogan i tyle , o jakie dobro walczy , czy jej działania się odznaczają , że mówi ? A co zdziałała ? Żwir na drogę ? Śmieszne , jej sztandarowy projekt przeszedł , tylko dlatego że radni ulitowali się nad Kluczową i zagłosowali za oświetleniem.o jakie dobro walczy próbując blokować wszystkie inicjatywy innych radnych ? Tak ma postępować burmistrz ? Nie działać dla dobra wspólnego ,tylko w dyktatorski sposób rozstrzygać co słuszne a co nie? Dlaczego inni radni nie podnieśli larum ?
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 15:29. Identyfikator użytkownika: 8uc1G50iBdNX
Ocena
komentarza:
12
Ważne aby twoja ulica nie wyglądała jak błotna, jak rozumiem , jeśli burmistrz załatwi asfalt na drogę to już będzie dobra .Jakie to przaśne, byle sobie prawda. Burmistrz otrzymuje wynagrodzenie ustalone przez Radę Gminy , która składa się z waszych przedstawicieli , prze was wybranych.Paradoks , prawda ? Sama wybrałaś/eś a teraz wszyscy winni tylko nie ja? Zarządzanie LO nie jest w gestii gminy, tylko powiatu , w którym sprawuje władzę któryś tam PiS i nastawienie władz jest takie aby zlikwidować szkoły średnie poza Jasłem , jak stało się już w Trzcinicy , Nowym Żmigrodzie . Kolej na Kołaczyce. Redukując środki i zmniejszając ilość uczniów w LO doprowadzi do likwidacji szkoły. Trochę wysiłku aby poznać fakty, ale po co najlepiej oczerniać, oczerniać i oczerniać prawda?
@ Prawda jest inna
dnia 13.11.2017, 15:36. Identyfikator użytkownika: jz2SeuVPkkNr
Ocena
komentarza:
85
Wszyscy dobrze wiemy ze Burmistrzowa wydaje rozkazy w gminie. Już od dawna nikt nie rządzi tylko ona i to ona jest dyktatorem. A nam jest przekazywana propaganda jak w Rosji. Dla mnie Stasiowska zrobiła choćby to ze się odważyła sprzeciwic starym układom. A ty siedzisz za biurkiem pewnie obok burmistrzowej i komentarze piszesz nic już niestety nie pomoże. Niech mury runą!!!
@ Max Szyderko
dnia 13.11.2017, 16:05. Identyfikator użytkownika: 2wEDHI95TzKA
Ocena
komentarza:
15
A kto ma rządzić ?? Stasiowska ???
@ Ola
dnia 13.11.2017, 19:10. Identyfikator użytkownika: kd08ZCB0ieyv
Ocena
komentarza:
41
Wstyd pani burmistrz , wstyd !!!
@ Sazan
dnia 14.11.2017, 00:04. Identyfikator użytkownika: T2QPvzQ5VbNw
Ocena
komentarza:
23
Niestety rozczaruję , ale nie ma mnie nawet w gminie Kołaczyce . Obserwuję z odległości swoją małą Ojczyznę i jest mi po prostu przykro czytać takie dyrdymały pisane przez ludzi takich jak- Prawda jest inna. Jest tylko wasza prawda innej nie ma , kto myśli inaczej, nawet jeśli jego wypowiedzi zawierają argumenty oparte na wiedzy, przepisach to nie ma znaczenia, jest tylko wasza prawda. Jedna , biedna która wypowiedziała walkę układowi , śmiechu warte , bo sama będąc radna jest w tym układzie. Niestety nie ma na nic wpływu bo rządzi WIĘKSZOŚĆ , tak jak to jest w demokracji a mniejszość powinna to uszanować .Wybory są zawsze podsumowaniem działania i oceną pracy dla wybieranych, niestety u nas z wyborami jest podobnie jak z uroczystościami państwowo- narodowymi 3 Maja , 11 Listopada .Widziałem te nieprzebrane tłumy na rynku w Kołaczycach świętujące kolejne rocznice, ale gdyby nie było akademii , złożenia kwiatów to zaraz byłoby larum NIE ZROBILI. Może warto zacząć od siebie i zadać sobie pytanie co ja zrobiłem dla swojej społeczności, swojej małej Ojczyzny
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 14.11.2017, 06:35. Identyfikator użytkownika: A5x7NH16556e
Ocena
komentarza:
19
Dokładnie ! Pani Magda ma rację i pamiętajta ludziska koniec końców prawda i tak się sama obroni. Zaś reprezentantka tłumu która wydaje lekką ręką 12 tys na bałwochwalczy artykuł z zakamuflowaną promocją własnej osoby w antypolskim szmatławcu nie jest warta jakiejkolwiek uwagi.
@ do powyższego
dnia 14.11.2017, 07:25. Identyfikator użytkownika: BWNqdpOTMHcn
Ocena
komentarza:
31
I tu chyba leży problem, bo artykuł ukazał się w Gazecie Wyborczej - "antypolskim ...) Gdyby to był Nasz Dziennik to by się to pewnym osobom podobało. Prawda jest jednak taka, że GazWyb czytają kręgi biznesowe i osoby światłe i dlatego decyzja Pani Burmistrz jest w pełni racjonalna. A promocja takiemu miasteczku jest potrzebna, bo inaczej pies z kulawą nogą tu nie przyjedzie, nie mówiąc już o inwestycjach.
@ do powyższego
dnia 14.11.2017, 07:38. Identyfikator użytkownika: BWNqdpOTMHcn
Ocena
komentarza:
34
Jak ta Pani Stasiowska taka bezinteresowna, to pewnie dla dobra gminy, jako burmistrz, obniży sobie pensję co najmniej o połowę, tym bardziej że przez kilka lat będzie się dopiero uczyć zarządzania Miastem i gminą
@ obserwator
dnia 14.11.2017, 12:19. Identyfikator użytkownika: ZY79KNWGdqfL
Ocena
komentarza:
13
Moja też ale pani burmistrz na miejskim zebraniu zaznaczyła cytuję "są ulice i ulice ".Jeśli mieszkasz w okolicach rynku to masz asfalt a jak na peryferiach to chodź po błocie .
@ mmmmm.
dnia 14.11.2017, 14:14. Identyfikator użytkownika: hOsFeu8KdaZL
Ocena
komentarza:
13
Obecna pani burmistrz też nie ukończyła szkoły z zarządzania tylko historię i nie musiała się uczyć jak rządzić ludźmi ale jak strzeli ręką w stół mówiąc,, ja tu rządzę,, każdemu szczęka opada tylko ja nigdy nie dałam się jej zastraszyć, nawet jej powiedziałam prosto w oczy, że jest cyganką i wierzcie mi wiem co mówię.
@ k
dnia 14.11.2017, 21:54. Identyfikator użytkownika: rbXBeVE4caiW
Ocena
komentarza:
-1
Zapomniałeś dodać że to biznesmeni narodu wybranego :P
@ xyz
dnia 15.11.2017, 20:58. Identyfikator użytkownika: N2OqNmjFqqNX
Ocena
komentarza:
5
to jakiego biznesmena lub inwestora ściągnął ten artykuł , ile miejsc pracy przybyło w tym czasie a na imprezy organizowane pod patronatem UG na pewno wpadną Węgrzy
@ mieszk.Koł.
dnia 13.11.2017, 14:38. Identyfikator użytkownika: fGbfIvacDtYk
Ocena
komentarza:
71
Brawo Pani Radna. Takich osób jak Pani nam więcej potrzeba by pilnować i ścigać władze co roztrwaniają nasze pieniądze dla swoich prywatnych promocji.
Niech Pani startuje na Burmistrza bo ma Pani pewne wygrane. nie przejmować się złośliwcami co piszą przeciwko Pani na portalu. Popatrzymy na werdykt Sądu czy jest obiektywny, niezależny i niezawisły politycznie.
@ Właśnie tak
dnia 13.11.2017, 17:19. Identyfikator użytkownika: kwd1D5SZFd1W
Ocena
komentarza:
42
Taka jest prawda. Gmina Kołaczyce z tej promocji to nie ma zysku, nawet tyle co brudu za paznokciami. Nawet nikt artykułu nie widział. W Gminie prawdy mówić nie można - należy tylko kadzić jednej osobie: nieomylnej :), wszystko wiedzącej;), działającej dla dobra ... swojego i swoich popleczników. Niezależnie od kosztów. To miała być nauczka dla wszystkich, którzy próbują krytykować gdy widzą nieprawidłowości. Mam nadzieję, że się to nie uda. Bo jak sąd przyzna rację burmistrzowej to całkiem stracę wiarę ... w sprawiedliwość. A swoją drogą należałoby sprawdzić czy adwokatem powódki może być P. Myśko, która jest jest zatrudniona w Urzędzie Miejskim i z jakich pieniędzy jest opłacana, bo to jest powództwo cywilne. To znowu rola mediów, bo na radę (komisję rewizyjną) nie ma co liczyć, zgodzą się na wszystko i wszystko zaakceptują byle nie urazić swojej idolki. Przecież każdy coś tam skorzystał albo skorzysta. Myślę, że czas za rok pokazać, że mieszkańcy decydują kto ich ma reprezentować przez następną kadencję (żeby nie musieli się wstydzić przed innymi gminami) i wybrać osobę, która będzie działać zgodnie ze złożonym ślubowaniem i dla której idolem i wzorem będzie postać Ś.p. Piłsudzkiego a nie Putina. W 100 -ną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę pora odzyskać niepodległość w Gminie Kołaczyce. I wara od kandydowania z list PIS-u. Do PSL-u jak w 2011 r. i zdjęcie na bilbordzie z Burym albo z Karapytą, bo to byli najlepsi koledzy.
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 17:50. Identyfikator użytkownika: fGhvHGNXHwcs
Ocena
komentarza:
37
Wyrok uniewinniający będzie oczywiście obiektywny i niezawisły , a skazujący nieobiektywny , stronniczy i podyktowany z układu.
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 17:59. Identyfikator użytkownika: fGhvHGNXHwcs
Ocena
komentarza:
27
Z Piłsudskim to trochę przesadziłaś/eś , tępienie opozycji , zamach majowy, atak na legalnie i konstytucyjnie wybrany parlament i rząd , wojna domowa, brak poszanowania praw konstytucyjnych obywateli. A gdyby tak nagle Wałęsa dokonał takiego przewrotu to byłby dla ciebie idolem ? Warto trochę historii znać a nie tylko slogany i to co inni powiedzą uważać za święte .
@ trochę się znam
dnia 13.11.2017, 20:00. Identyfikator użytkownika: 20RoIB7t9PvN
Ocena
komentarza:
2
Polska, która powstała po 123 latach niewoli to był zlepek różnych wyniesionych zachowań i oczekiwań od 3 zaborców. Ciężko było rządzić tym zlepkiem i widać to było po zmieniających się rządach. Piłsudzki po 1920 r. mógł mieć pełnię władzy ale tego nie chciał (nie zawłaszczył państwa dla własnych celów i ambicji. Konstytucja marcowa z 1921 r. (zbyt liberalna jak na tamte czasy coć bardzo postępowa) nie spełniła swojej roli i jak wiemy kraj potrzebował rządów twardej ręki. Zbyt obszerny temat jak na to forum.
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 23:42. Identyfikator użytkownika: T2QPvzQ5VbNw
Ocena
komentarza:
33
Nie wiem czy piszemy o tej samej osobie , ja o Marszałku Piłsudskim a ty o Piłsudzkim. Rządy twardej ręki to dyktatura z której niestety nigdy nic dobrego nie wychodziło.Sanacja , Bereza Kartuska ,zlikwidowanie opozycji, brak reform , bunty chłopskie i robotnicze, w efekcie dogmatu o nieomylności katastrofa we wrześniu. Polacy niestety tak mają, jak tylko odrobina wolności to zaraz kłótnie, swary i nienawiść.
@ podatnik
dnia 13.11.2017, 14:56. Identyfikator użytkownika: i7FTtPSmY9Z0
Ocena
komentarza:
25
tak to ze wsi zrobić miasto...
stare przysłowie mówi:chłop ze wsi wyjdzie,ale wieś z chłopa nigdy bardzo się sprawdza w tym kołaczyckim przypadku...
@ edek
dnia 13.11.2017, 15:44. Identyfikator użytkownika: DruzDq1UQONG
Ocena
komentarza:
26
co nas w Jaśle interesują jakieś Kołaczyce , a wyrok sądu już znam wygra burmistrzowa nie może być inny , ale mimo to podoba mi się postawa radnej i życzę jej powodzenia moźe ona kiedyś zostanie burmistrzem
@ Sazan
dnia 13.11.2017, 17:51. Identyfikator użytkownika: fGhvHGNXHwcs
Ocena
komentarza:
6
Dobrze napisałeś niech was nie interesują i nie życz drugiemu co tobie nie miłe.
@ Kołacz
dnia 13.11.2017, 15:48. Identyfikator użytkownika: Gy0kPKpwjMKX
Ocena
komentarza:
33
Blondyna nie daj sie..Kiedys obejmiesz urzad Burmistrza.
@ Kołacz
dnia 13.11.2017, 15:50. Identyfikator użytkownika: Gy0kPKpwjMKX
Ocena
komentarza:
22
Salache nie wybrali ludzie z Kołaczyc tylko oscienne wioski.
@ Max Szyderko
dnia 13.11.2017, 15:54. Identyfikator użytkownika: 2wEDHI95TzKA
Ocena
komentarza:
32
Za każdym razem jak czytam "Burmistrz Kołaczyc" to nie mogę opanować śmiechu... Lepszy byłby tylko Prezydent Osobnicy...buhahahahahaha
@ wasy
dnia 14.11.2017, 19:46. Identyfikator użytkownika: JfUgNbEVeKnN
Ocena
komentarza:
0
Wasaty odwal sie od Osobnicy 3.500 ludzi kolaczyce 1.500 juz nie wachajcie tych ziol bo wam ptaszki maleja .
@ Sygnalista
dnia 13.11.2017, 16:01. Identyfikator użytkownika: xb9qgDkqK4Qi
Ocena
komentarza:
25
Sądy są skorumpowane
@ karola
dnia 13.11.2017, 16:05. Identyfikator użytkownika: 7PEkeHAc996R
Ocena
komentarza:
41
Mam nadzieje ze proces wygra radna bo prawdę mówi. Ma lekka rękę a o żwir ciężko. Tylko imprezy i imprezy ... Powodzenia dla pani radnej!
@ karola
dnia 13.11.2017, 16:06. Identyfikator użytkownika: 7PEkeHAc996R
Ocena
komentarza:
24
Dobrze mowici powinna iść radna na burmistrza z mojego punktu widzenia powinna wygrać spokojnie
@ dr J.Jaśkowski
dnia 13.11.2017, 16:34. Identyfikator użytkownika: irjRDnKWAee3
Ocena
komentarza:
8
Pamiętaj: lekarza od handlarza łatwo odróżnić.


Lekarz informuje za i przeciw danej metodzie.

Handlarz tylko chwali.
@ kol
dnia 13.11.2017, 17:26. Identyfikator użytkownika: 0k0oUtdNrGdx
Ocena
komentarza:
24
Prawdę mowiác Stasiowska nadaje się na Burmistrza ona by zrobiła porządek w urzędzie i gminie jest młoda obraca się w tym temacie i powinna startować bo ludzie já wybiorà czas na zmiany i to dobre zmiany
@ Skandal
dnia 13.11.2017, 19:14. Identyfikator użytkownika: S3Dc0ofmYuOg
Ocena
komentarza:
5
Dlaczego manipulujecie minusami? Za każdym razem jak daję minus wychodzi plus.
@ Nie kcem ale muszem
dnia 14.11.2017, 08:14. Identyfikator użytkownika: d527tpcPlw92
Ocena
komentarza:
7
Bo ważne żeby plusy nie przysłoniły minusów.
@ studentka
dnia 13.11.2017, 18:29. Identyfikator użytkownika: 2OkAn0VjuPaK
Ocena
komentarza:
44
Pani Radna Stasiowska bardzo dba o interesy mieszkańców Kołaczyc i gminy to może na swoim przykładzie doradzi młodym osobom z gminy w jaki sposób dostać się do pracy w Urzędzie Miejskim w Jaśle. Bardzo prosimy o opisanie metod działanie, które w otrzymaniu ciepłej posady pomagają.
@ prosty robol
dnia 13.11.2017, 18:38. Identyfikator użytkownika: UBslZbPffqJG
Ocena
komentarza:
-29
Cos was słabo ucza na tych uczelniach skoro takich prostych rzeczy nie ogarniacie.
Najgorsze jest to że te wszystkie uczelnie sa sponsorowane z moich podatków
@ aaaaaaaaauuuuuuuuuuuu
dnia 13.11.2017, 21:36. Identyfikator użytkownika: JzgGQ5DOUBrS
Ocena
komentarza:
41
do prostego robola - młodych uczą dobrze, ale nie ma takiego przedmiotu, który nazywa się "układy" i stąd nieświadomość i pytanie tej młodej osoby. W Jaśle nie znam osoby, która dostałaby pracę w którymś urzędzie samorządowym lub państwowym ze względu na swoje kwalifikacje zawodowe, jeżeli nie będzie miała poparcia kogoś "ważnego". No cóż taka jest rzeczywistość. Tak było, tak jest i mam nadzieję, że kiedyś nie będzie.
@ xyz
dnia 15.11.2017, 21:05. Identyfikator użytkownika: N2OqNmjFqqNX
Ocena
komentarza:
8
w UG Kołaczyce też niema osób z kwalifikacjami tylko znajomości i układy
@ Po polskiemu
dnia 13.11.2017, 18:48. Identyfikator użytkownika: YKi1oDsDdd1M
Ocena
komentarza:
11
"hejtowano na Facebook'u" ?!?!?!?! hahahahaha Piekny ten nasz jezyk!
@ Sven
dnia 13.11.2017, 19:15. Identyfikator użytkownika: RppsJBdcfhhd
Ocena
komentarza:
11
Facebook jest portalem amerykańskim i prawnie polskie prawo nie ma do niego nic gwarantuje to umowa cywilno prawna zawarta w jego regulaminie.
@ mieszkaniec
dnia 13.11.2017, 20:57. Identyfikator użytkownika: dVDsEgG9xIe7
Ocena
komentarza:
-6
Magdalena Stasiowska na burmistrza w przyszłych wyborach!
@ Sygnalista
dnia 13.11.2017, 21:01. Identyfikator użytkownika: ick1FAyUduGy
Ocena
komentarza:
19
W Jasle i Krośnie wyroki na telefon . Trzeba dokonać reformy !!!
@ kkkkkkkkkkkkkk
dnia 14.11.2017, 08:34. Identyfikator użytkownika: d527tpcPlw92
Ocena
komentarza:
7
Żeby tylko w Jaśle i Krośnie tak było to jeszcze pikuś. Prawda jest taka że proceder ten uprawiany jest w całym kraju od morza aż do Tart.
@ Max Szyderko
dnia 14.11.2017, 23:16. Identyfikator użytkownika: RXK8mmr0O1PV
Ocena
komentarza:
2
i dlatego obecna władza chce zmienić telefonistów
@ to wszystko farbowane lisy
dnia 15.11.2017, 06:12. Identyfikator użytkownika: XrqU4JVsOscv
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Maggi
dnia 13.11.2017, 21:31. Identyfikator użytkownika: LBcoAWScCWwX
Ocena
komentarza:
-5
To co reprezentuje swoją osoba Pani burmistrz to ŻENADA!
@ Maggi
dnia 13.11.2017, 21:32. Identyfikator użytkownika: LBcoAWScCWwX
Ocena
komentarza:
-20
Pani burmistrz jest Pani wyzuta ze wstydu Pani nawet dna nie reprezentuje
@ a co to kogo obchodzi...
dnia 13.11.2017, 22:05. Identyfikator użytkownika: 1YdYVfG1HrEI
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Przedsiębiorca
dnia 13.11.2017, 22:07. Identyfikator użytkownika: WRHb7m7h77VL
Ocena
komentarza:
27
A powinno być tak: burmistrz 1500zł wypłaty, radni 500zł wypłaty, reszta statystów po 300zł wypłaty i ciekawe czy byście się wszyscy tak pchali do tego koryta
@ do powyższego
dnia 14.11.2017, 07:29. Identyfikator użytkownika: BWNqdpOTMHcn
Ocena
komentarza:
-2
Pewnie że nie. Burmistrzem byłby jakiś "gość spod budki z piwem" z czego mniemam pan przedsiębiorca byłby zadowolony.
@ Antonio
dnia 13.11.2017, 22:13. Identyfikator użytkownika: 1FN3Etn4JiTT
Ocena
komentarza:
26
Współczuję Kołaczycom takiego burmistrze, który zajmuje się wzywaniem sądu za każdą krytykę - moim zdaniem całkiem kulturalną i jak najbardziej dopuszczalną.
@ Jacy wyborcy taki burmistrz ....
dnia 14.11.2017, 00:07. Identyfikator użytkownika: Y5tM9N9njb3O
Ocena
komentarza:
5
Co wybrali to mają - demokracja to taki system gdzie kupa baranów wybiera hieny ..Sokrates tak mówi!
@ Ja
dnia 14.11.2017, 02:28. Identyfikator użytkownika: gO8zerxiK5MJ
Ocena
komentarza:
25
Magda bez wzgledu na wyrok i tak pokazalas klasę. Trzmaj sie
@ Sombreto
dnia 14.11.2017, 07:14. Identyfikator użytkownika: F5DJnCpPy9WH
Ocena
komentarza:
12
I tak wyrok będzie na telefon zgodnie z tradycja Jasła i Krosna
@ komandos
dnia 14.11.2017, 08:09. Identyfikator użytkownika: DucKsiYUfTSS
Ocena
komentarza:
63
Dawniej radny nie brał kasy była to funkcja społeczna a dziś siedzą ci radni wpier... ją paluszki i popijają mineralną zero incjatywy tylko ręka do góry i kasa
@ Max Szyderko
dnia 14.11.2017, 23:15. Identyfikator użytkownika: RXK8mmr0O1PV
Ocena
komentarza:
9
Bo kiedyś to był zaszczyt a nie koryto...
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 14.11.2017, 12:20. Identyfikator użytkownika: ldlszsVB4smd
Ocena
komentarza:
-19
Kolejny artkulik zachęcający mniej wartościowy ludek zamieszkujący dorzecze Wisły aby się procesować o byle głowienko i przysłowiowe trzy palce miedzy. Proszę zauważyć że od jakiegoś czasu w ogłupiającej HD lecą programy treningowe jak się procesować o byle co typu "Poznaj swoje prawa" itp.
Polskę przejmują korporacje prawnicze rodem od wujka Sama zza wielkiej wody.
Czyżbyś my byli 52 stanem USiA z prawami dla ludności tubylczej?
@ Z Kołaczyc
dnia 14.11.2017, 12:50. Identyfikator użytkownika: UNQtFt72zbTE
Ocena
komentarza:
21
A w komunalnej w Kołaczycach Prezes przyjoł sobie żone jako sekretarkę. Pewnie wybrał najlepszą kandydatkę???
@ tolkien
dnia 14.11.2017, 19:31. Identyfikator użytkownika: u6qh1efFP2OR
Ocena
komentarza:
15
trzymam za stasiowską, jeszcze rok z burmistrzową, jak to wytrzymać ! dałem na mszę aby nie startowała !
@ bbbbb
dnia 15.11.2017, 15:57. Identyfikator użytkownika: RU5bxVA6Zvj5
Ocena
komentarza:
13
Pani burmistrz mówiła na rozprawie o tym że straciła na wiarygodności wsród wyborców. Ona boi się przed wyborami jej nie zależy na wyborcach tylko na stołku który piastuje. Mam nadzieję ze wyborcy w końcu przejrzą na oczy i będą wiedzieć kogo wybrać, kolejny raz nie popełnią takiego błędu. To jest zły człowiek gorszy od Putina i jego rządów.
@ aaa
dnia 15.11.2017, 16:03. Identyfikator użytkownika: RU5bxVA6Zvj5
Ocena
komentarza:
9
Teraz radni to donosiciele, albo takie marionetki co podnoszą ręce do głosowania nie znający sie na niczym i bojący się odezwać. Dlatego popieram p. Stasiowską za odwagę i trzymam kciuki żeby wygrała wybory bo obecnie wstyd się przyznać że mieszka się w gminie \kołaczyce
@ TATA
dnia 16.11.2017, 22:30. Identyfikator użytkownika: tzGSq1FKusIz
Ocena
komentarza:
5
pani burmistrz przex te lata dosyc sie nachapala teraz czas odeisc i koniec -wladza dla mlodych ---koniec plecow --w pacanowie czekaja na taka pomoc ---jak kochane kolaczyce -
@ aba
dnia 17.11.2017, 22:21. Identyfikator użytkownika: X2rvaiU6m04z
Ocena
komentarza:
6
" Sprawami promocji w tamtym czasie zajmowała się p.Sekretarz Gminy podobnie jak obecnie. Pytanie : dlaczego P. Sekretarz M.Baran nie była głównym świadkiem w sprawie? dlaczego nie powołano jej na świadka P. Burmistrz , skoro wybierała promocję, wypełniała zgłoszenia o udział , przygotowywała aplikację do nagrody i wydawnictwo? miała świadomość kryteriów i kosztów
jak to możliwe, że kluczowa osoba nie była podana i dlaczego???
@ Do pani burmistrz
dnia 21.11.2017, 20:28. Identyfikator użytkownika: ZyG0BXaNIf8w
Ocena
komentarza:
2
Pani burmistrz twierdzi Pani ze dostawala anonimy to tak jak pewna soltys z tej gminy tez ciągle podibno dostaje anonimy niech oani tak logicznie na to spojrzy zeby do kogoś napisać anonim to najpierw trzeba miec do kogo a Wy obie Panie ...( no coz szkoda reki i papieru)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105