Strona główna

Przeżyli razem 50 lat i więcej

7
Napisany dnia: 05.10.2017, 13:52 , Tagi: Brak

Dwadzieścia cztery pary z Jasła obchodziły w środę złote gody. Jubilaci, którzy w związku małżeńskim przeżyli wspólnie pół wieku otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz kwiaty i drobne upominki.<FOTOGALERIA>

W środę ( 4 października br.) w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Spośród 24 par, którym Prezydent przyznał medal za długoletnie pożycie małżeńskie 15 odebrało odznaczenia i upominki.

Ten ważny dzień wzbogacił występ młodych solistów z Jasielskiego Domu Kultury. Młodzież zaśpiewała utwory takie jak "Mazurek" z repertuaru Mietka Szcześniaka, „W albumie rodzinnym”,„Kiedy będziesz zakochany” z repertuaru Mieczysława Fogga, „Tutaj jestem” z repertuaru Grzegorza Turnaua, „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar oraz „Malwy” z repertuaru zespołu Alibabki.

- Przyrzekali sobie Państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w której wytrwaliście przez te wszystkie lata, w czasie których było wiele chwil dobrych i radosnych, ale zapewne nie zabrakło trudnych doświadczeń i zwątpienia. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wykształcenie dzieci, o uczciwość i przyzwoitość w codziennym życiu, oddali Państwo najlepsze lata swojego życia – powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Burmistrz Ryszard Pabian pogratulował wszystkim parom za 50 lat wspólnie przeżytych w związku małżeńskim. - Różnie układają się losy ludzi. Wy mieliście to szczęście, że do jubileuszu pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego udało Wam się razem dotrwać. To ogromne szczęście – powiedział.

Uroczystość zakończyła się toastem, lampką szampana i pamiątkowym zdjęciem.

Prezydent Andrzej Duda przyznał medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" :

Janinie i Antoniemu Bachnowskim, Eulalii i Henrykowi Cetnarom, Krystynie i Tadeuszowi Chrzanowskim, Teresie i Janowi Dominom, Stanisławie i Mieczysławowi Długoszom, Krystynie i Romanowi Drozdom, Janinie i Tadeuszowi Dylągom, Renacie i Kazimierzowi Fiegom, Lesławie i Władysławowi Fortunom, Krystynie i Michałowi Gorczycom, Stanisławie i Zbigniewowi Głowom, Danucie i Stanisławowi Kamińskim, Renacie i Marianowi Koprom, Alicji i Stanisławowi Korczykowskim, Teresie i Stanisławowi Krzyszczukom, Julii i Tadeuszowi Machowskim, Helenie i Tadeuszowi Maczugom, Krystynie i Michałowi Myśliwcom, Annie i Wiesławowi Olszańskim, Alicji i Adamowi Owińskim, Zdzisławie i Marianowi Petryckim, Irenie i Adamowi Szpakom, Zofii i Zygmuntowi Wojnarowiczom, Barbarze i Adamowi Żółtkom.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 05.10.2017, 19:46. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-34
W dzisiejszych, "szybkich" czasach osiągięcie takiego wyniku to zaiste ewenement. Wszystkim jubilatom składam życzenia wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i wielu jeszcze wspólnie przeżytych lat.
@ śmiech na sali
dnia 07.10.2017, 23:58. Identyfikator użytkownika: vFkMDtNN2eUQ
Ocena
komentarza:
-20
Medal od Aarona Feigenbauma vel Andrzej Duda bym nie przyjął nigdy przenigdy. Poza tym czy takie uroczystości Ci biedni starzy ludzie mają mieć zawsze organizowane przez urzędników ? To już nie można to zorganizować wśród rodziny, przyjaciół, wnuków okraszone dobrym jadłem i fajną orkiestrą ? Zamiast głupiego medalu kawałka blaszki który będzie leżał zakurzony na półce w segmencie, to powinni dostać po 10k na zorganizowanie uroczystości pięćdziesięciolecia. Smutne to życie w tym kraju jak psia morda. Pomyśleć, że takie "atrakcje" czekają te nieliczne małżeństwa które dożyją 50 lecia w pszyszłości (niestety rozwód w tych czasach to powszechność ). W każdym bądź razie wszystkiego najlepszego staruszkowie !
@ dragoness
dnia 09.10.2017, 22:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
To takie pańskie hobby widzieć Żyda pod każdym łóżkiem?
@ Bb
dnia 22.11.2017, 17:53. Identyfikator użytkownika: TUEG5pKHcQ8c
Ocena
komentarza:
0
A kto by tyle ze sobą wytrzymał :-)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasło: W lokalach wyborczych trwa głosowanie

  Dzisiaj od rana trwają wybory uzupełniającego do Rady Miejskiej w Jaśle w okręgu wyborczym nr 19. O mandat radnego ubiega się pięciu kandydatów. Osoby uprawnione do głosowania będą mogły oddać głos do godz. 21.00.

 • Budżetowy impas

  Wczoraj Rada Powiatu w Jaśle miała podjąć uchwałę w sprawie budżetu na 2018 r., do głosowania jednak nie doszło. Na wniosek radnego Janusza Przetacznika została zarządzona przerwa w obradach. To efekt wielu wątpliwości i obaw radnych względem propozycji, które pojawiły się w projekcie budżetu.

 • Soboty nie dla „Hubala”

   

  Jaślanie, przynajmniej na razie mogą zapomnieć o sobotnich podróżach pociągiem do Krakowa. Powodem, dla którego sobotnie połączenie nie wejdzie w najbliższym czasie do rozkładu jazdy, mają być względy techniczne i organizacyjne. Strona małopolska jednak zapewnia, iż będzie przyglądać się sprawie.

 • „Wierzę, że mogę osiągnąć wszystko”

   

  Cukiernictwo to wielka pasja Patrycji Janusz. Niedawno uczennica Zespołu Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle wygrała ogólnopolski konkurs „Bake&Play”. Życie Patrycji i jej plany na przyszłość ściśle związane są ze sztuką cukierniczą. Nie boi się sięgać po swoje. 

 • Wojna o śmietnik

  Kontener, który od wielu lat mieścił się na działce miejskiej stał się kością niezgody między mieszkańcami wspólnot przy ul. Kościuszki w Jaśle a jasielskim magistratem. - Nie zgadzamy się na to, aby przenosić ten śmietnik w inne miejsce. Stoi on tutaj od 60 lat i nikomu do tej pory nie przeszkadzał...

 • Oferta świąteczna sklepu Leddo.pl Jasło

   

  Miło nam Państwa poinformować o nowej ofercie oświetleniowej sklepu Leddo.pl. Na nadchodzące święta przygotowaliśmy wyjątkową ofertę gadżetów i dekoracji, dzięki którym można pięknie przystroić ogród, dom lub mieszkanie, nadając im magicznego klimatu i tworząc niezapomniany nastrój. Gorąco zapraszamy!

 • „… można odejść na zawsze, by stale być blisko”

   

   

   

 • Wypadek z udziałem TIR-a w Żółkowie

   

  Około godziny 23. na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Żołków doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Fiat Seicento zderzył się  z samochodem ciężarowym. 

 • Nowy dom pod Jasłem w atrakcyjnej cenie!

   

  Do sprzedania dom wolnostojący jednorodzinny, położony w atrakcyjnej lokalizacji, niedaleko Jasła. Dom ma powierzchnię 100m2, składa się z kuchni, pokoju dziennego, trzech sypialni, łazienki i wc.

 • Weekend cudów

   

  Szlachetna Paczka znów łączy ludzi o wielkich sercach. W rejonie Jasło pomoc dotarła do 56 domów. Były łzy, ogromne wzruszenie oraz nieograniczone pokłady pozytywnej energii.

 • Zainwestują w oczyszczalnię ścieków

  Włodarze gmin Kołaczyce i Brzyska podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie gospodarki ściekowej. Inwestycja pozwoli na budowę sieci kanalizacyjnej na części gminy Brzyska oraz na odprowadzenie ścieków do oczyszczalni w Kołaczycach, która zostanie zmodernizowana i rozbudowana..

 • Jednolite pliki kontrolne dla każdego przedsiębiorcy

   

  Od 1 stycznia 2018 roku każdy mikro przedsiębiorca  jest obowiązany do przesyłania jednolitych plików kontrolnych. Mikroprzedsiebiorcą jest  każda jednoosobowa działalność gospodarcza, nawet taka w której nie zatrudnia się pracowników. 

 • Promocji "U Leona" ciąg dalszy!

   

  Wykorzystaj okazję. Skorzystaj z ostatniej chwili na zakup płytek ceramicznych w niższych cenach! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105