Strona główna

Przeżyli razem 50 lat i więcej

6
Napisany dnia: 05.10.2017, 13:52 , Tagi: Brak

Dwadzieścia cztery pary z Jasła obchodziły w środę złote gody. Jubilaci, którzy w związku małżeńskim przeżyli wspólnie pół wieku otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz kwiaty i drobne upominki.<FOTOGALERIA>

W środę ( 4 października br.) w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Spośród 24 par, którym Prezydent przyznał medal za długoletnie pożycie małżeńskie 15 odebrało odznaczenia i upominki.

Ten ważny dzień wzbogacił występ młodych solistów z Jasielskiego Domu Kultury. Młodzież zaśpiewała utwory takie jak "Mazurek" z repertuaru Mietka Szcześniaka, „W albumie rodzinnym”,„Kiedy będziesz zakochany” z repertuaru Mieczysława Fogga, „Tutaj jestem” z repertuaru Grzegorza Turnaua, „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar oraz „Malwy” z repertuaru zespołu Alibabki.

- Przyrzekali sobie Państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w której wytrwaliście przez te wszystkie lata, w czasie których było wiele chwil dobrych i radosnych, ale zapewne nie zabrakło trudnych doświadczeń i zwątpienia. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wykształcenie dzieci, o uczciwość i przyzwoitość w codziennym życiu, oddali Państwo najlepsze lata swojego życia – powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Burmistrz Ryszard Pabian pogratulował wszystkim parom za 50 lat wspólnie przeżytych w związku małżeńskim. - Różnie układają się losy ludzi. Wy mieliście to szczęście, że do jubileuszu pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego udało Wam się razem dotrwać. To ogromne szczęście – powiedział.

Uroczystość zakończyła się toastem, lampką szampana i pamiątkowym zdjęciem.

Prezydent Andrzej Duda przyznał medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" :

Janinie i Antoniemu Bachnowskim, Eulalii i Henrykowi Cetnarom, Krystynie i Tadeuszowi Chrzanowskim, Teresie i Janowi Dominom, Stanisławie i Mieczysławowi Długoszom, Krystynie i Romanowi Drozdom, Janinie i Tadeuszowi Dylągom, Renacie i Kazimierzowi Fiegom, Lesławie i Władysławowi Fortunom, Krystynie i Michałowi Gorczycom, Stanisławie i Zbigniewowi Głowom, Danucie i Stanisławowi Kamińskim, Renacie i Marianowi Koprom, Alicji i Stanisławowi Korczykowskim, Teresie i Stanisławowi Krzyszczukom, Julii i Tadeuszowi Machowskim, Helenie i Tadeuszowi Maczugom, Krystynie i Michałowi Myśliwcom, Annie i Wiesławowi Olszańskim, Alicji i Adamowi Owińskim, Zdzisławie i Marianowi Petryckim, Irenie i Adamowi Szpakom, Zofii i Zygmuntowi Wojnarowiczom, Barbarze i Adamowi Żółtkom.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 05.10.2017, 19:46. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-34
W dzisiejszych, "szybkich" czasach osiągięcie takiego wyniku to zaiste ewenement. Wszystkim jubilatom składam życzenia wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i wielu jeszcze wspólnie przeżytych lat.
@ śmiech na sali
dnia 07.10.2017, 23:58. Identyfikator użytkownika: vFkMDtNN2eUQ
Ocena
komentarza:
-20
Medal od Aarona Feigenbauma vel Andrzej Duda bym nie przyjął nigdy przenigdy. Poza tym czy takie uroczystości Ci biedni starzy ludzie mają mieć zawsze organizowane przez urzędników ? To już nie można to zorganizować wśród rodziny, przyjaciół, wnuków okraszone dobrym jadłem i fajną orkiestrą ? Zamiast głupiego medalu kawałka blaszki który będzie leżał zakurzony na półce w segmencie, to powinni dostać po 10k na zorganizowanie uroczystości pięćdziesięciolecia. Smutne to życie w tym kraju jak psia morda. Pomyśleć, że takie "atrakcje" czekają te nieliczne małżeństwa które dożyją 50 lecia w pszyszłości (niestety rozwód w tych czasach to powszechność ). W każdym bądź razie wszystkiego najlepszego staruszkowie !
@ dragoness
dnia 09.10.2017, 22:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
To takie pańskie hobby widzieć Żyda pod każdym łóżkiem?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Seat uderzył w kię. Kierowcy trafili do szpitala

  Do wypadku drogowego doszło przed godziną 11-tą w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28 Seat Cordoba zderzył się czołowo z Kią Sportage. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali kierowcy obu pojazdów.

 • Mieszkańcy mówią o problemach na osiedlach

  Osiedla Górka Klasztorna czeka na odwodnienie ulic Pelczara i Prusa, Sobniów ma problem z piratami drogowymi a Brzyszczki i Hankówka zwracają uwagę na zły stan dróg i chodników...

 • Żegnaj Wiesiu, będzie Cię nam brakowało…

  16 października zmarł dr Wiesław Krajewski, długoletni zastępca ordynatora i starszy asystent Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

 • Szpital i powiat triumfują!

  Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał największą w historii powiatu dotację w kwocie 10 mln zł. Dzisiaj w siedzibie starostwa nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z RPO WP przez marszałka Władysława Ortyla i dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

 • Największy wybór płaszczy i kurtek w Jaśle

   

  Zapraszamy do sklepu Cotton Club na nową jesienno-zimową kolekcję odzieży. Znajdziesz u nas największy w Jaśle wybór płaszczy i kurtek w rozmiarach 34-54 uznanych polskich marek.

 • Program samorządowy PO wielką niewiadomą

   

  Dziś na płycie jasielskiego Rynku z dziennikarzami spotkały się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanka Joanna Frydrych. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się wybory samorządowe. Na szczegóły programu samorządowego Platformy Obywatelskiej trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

 • „Dni porad” - wybierz odpowiedni materac pod okiem lekarza ortopedy w salonie meblowym Relax

   

  Dlaczego tak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materaca? Jakie tak naprawdę powinniśmy wybrać podłoże aby mieć 100% gwarancję na nocny relaks i regenerację ciała?

 • Budowa lądowiska przy nowej komendzie. Czy to się uda?

  Temat związany z budową lądowiska dla helikopterów w Jaśle ucichł. Obecnie priorytetowym zadaniem dla powiatu jest rozbudowa jasielskiego szpitala. Inwestycji nie da się jednak uniknąć. Szpitalne Oddziały Ratunkowe muszą mieć lądowisko na 1 stycznia 2021 r.

 • SPA dla Twojego samochodu

   

  Każdy samochód zasługuje na to, aby wyglądać pięknie. Auto o lśniącym lakierze, bez zarysowań oraz czystym wnętrzu to wizytówka każdego kierowcy. Warto jednak postawić na doświadczenie profesjonalistów, którzy potrafią podarować każdemu samochodowi drugą młodość.

 • Pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w środę. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich, pochowanych na cmentarzach.

 • Jaślanie wybierają się na pionierską wyprawę górską - 2000 kilometrów przez zimowe Karpaty

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zamierzają jako pionierzy pokonać pieszo całe Karpaty zimą. Drugie największe pasmo górskie w Europie, a zarazem najdziksze zakątki naszego kontynentu.

 • Darmowe szkolenia komputerowe

   

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Leddo.pl - Lider sprzedaży oświetlenia w Internecie w Polsce znajdujący się w zasięgu ręki w Jaśle.

   

  Leddo.pl jest to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu klientom innowacyjnych produktów oświetleniowych wykonanych w nowoczesnej technologii LED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105