Strona główna

Przeżyli razem 50 lat i więcej

7
Napisany dnia: 05.10.2017, 13:52 , Tagi: Brak

Dwadzieścia cztery pary z Jasła obchodziły w środę złote gody. Jubilaci, którzy w związku małżeńskim przeżyli wspólnie pół wieku otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz kwiaty i drobne upominki.<FOTOGALERIA>

W środę ( 4 października br.) w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Spośród 24 par, którym Prezydent przyznał medal za długoletnie pożycie małżeńskie 15 odebrało odznaczenia i upominki.

Ten ważny dzień wzbogacił występ młodych solistów z Jasielskiego Domu Kultury. Młodzież zaśpiewała utwory takie jak "Mazurek" z repertuaru Mietka Szcześniaka, „W albumie rodzinnym”,„Kiedy będziesz zakochany” z repertuaru Mieczysława Fogga, „Tutaj jestem” z repertuaru Grzegorza Turnaua, „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar oraz „Malwy” z repertuaru zespołu Alibabki.

- Przyrzekali sobie Państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską, w której wytrwaliście przez te wszystkie lata, w czasie których było wiele chwil dobrych i radosnych, ale zapewne nie zabrakło trudnych doświadczeń i zwątpienia. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wykształcenie dzieci, o uczciwość i przyzwoitość w codziennym życiu, oddali Państwo najlepsze lata swojego życia – powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Burmistrz Ryszard Pabian pogratulował wszystkim parom za 50 lat wspólnie przeżytych w związku małżeńskim. - Różnie układają się losy ludzi. Wy mieliście to szczęście, że do jubileuszu pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego udało Wam się razem dotrwać. To ogromne szczęście – powiedział.

Uroczystość zakończyła się toastem, lampką szampana i pamiątkowym zdjęciem.

Prezydent Andrzej Duda przyznał medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" :

Janinie i Antoniemu Bachnowskim, Eulalii i Henrykowi Cetnarom, Krystynie i Tadeuszowi Chrzanowskim, Teresie i Janowi Dominom, Stanisławie i Mieczysławowi Długoszom, Krystynie i Romanowi Drozdom, Janinie i Tadeuszowi Dylągom, Renacie i Kazimierzowi Fiegom, Lesławie i Władysławowi Fortunom, Krystynie i Michałowi Gorczycom, Stanisławie i Zbigniewowi Głowom, Danucie i Stanisławowi Kamińskim, Renacie i Marianowi Koprom, Alicji i Stanisławowi Korczykowskim, Teresie i Stanisławowi Krzyszczukom, Julii i Tadeuszowi Machowskim, Helenie i Tadeuszowi Maczugom, Krystynie i Michałowi Myśliwcom, Annie i Wiesławowi Olszańskim, Alicji i Adamowi Owińskim, Zdzisławie i Marianowi Petryckim, Irenie i Adamowi Szpakom, Zofii i Zygmuntowi Wojnarowiczom, Barbarze i Adamowi Żółtkom.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 05.10.2017, 19:46. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-34
W dzisiejszych, "szybkich" czasach osiągięcie takiego wyniku to zaiste ewenement. Wszystkim jubilatom składam życzenia wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i wielu jeszcze wspólnie przeżytych lat.
@ śmiech na sali
dnia 07.10.2017, 23:58. Identyfikator użytkownika: vFkMDtNN2eUQ
Ocena
komentarza:
-20
Medal od Aarona Feigenbauma vel Andrzej Duda bym nie przyjął nigdy przenigdy. Poza tym czy takie uroczystości Ci biedni starzy ludzie mają mieć zawsze organizowane przez urzędników ? To już nie można to zorganizować wśród rodziny, przyjaciół, wnuków okraszone dobrym jadłem i fajną orkiestrą ? Zamiast głupiego medalu kawałka blaszki który będzie leżał zakurzony na półce w segmencie, to powinni dostać po 10k na zorganizowanie uroczystości pięćdziesięciolecia. Smutne to życie w tym kraju jak psia morda. Pomyśleć, że takie "atrakcje" czekają te nieliczne małżeństwa które dożyją 50 lecia w pszyszłości (niestety rozwód w tych czasach to powszechność ). W każdym bądź razie wszystkiego najlepszego staruszkowie !
@ dragoness
dnia 09.10.2017, 22:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
To takie pańskie hobby widzieć Żyda pod każdym łóżkiem?
@ Bb
dnia 22.11.2017, 17:53. Identyfikator użytkownika: TUEG5pKHcQ8c
Ocena
komentarza:
0
A kto by tyle ze sobą wytrzymał :-)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105