Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Radni znów dyskutowali o "Aptece". W nadzwyczajnym trybie, ze zwyczajnym efektem

44

Dyskusje nt. „Apteki Łukasiewicza”, niewypału inwestycyjnego Jasła powoli stają się stałym elementem programów sesji RMJ. Wczorajszego popołudnia odbyła się ta z gatunku „nadzwyczajnych”, mająca wyjaśnić wszelkie wątpliwości co do trybu i okoliczności realizacji muzealnego centrum multimedialnego przy rynku. Efekt – taki jak zwykle. Dużo polemiki, rozwiązania brak.

Obrady zwołane zostały na wniosek radnego Janusza Przetacznika, niestrudzenie walczącego o dokładne zbadanie i wyjaśnienie sprawy „Apteki” pod kątem marnotrawienia, w toku jej realizacji, publicznych pieniędzy. Gwoli przypomnienia – obiekt łączący w sobie funkcje nowoczesnego multimedialnego muzeum z centrum informacji turystycznej miał powstać przy ul. Rynek, w budynku, gdzie przed laty swoją działalność prowadził Ignacy Łukasiewicz. Inwestycja nie doszła do skutku, gdyż okazało się, że koszt dostosowania wynajmowanego w nim przez miasto od końca 2012 roku lokalu do potrzeb „Apteki” wyniósłby ok. 200 tys. zł – a na przeznaczenie takich pieniędzy na renowację pomieszczeń nie posiadanych na własność władze miejskie się nie zdecydowały. Z kolei próby zarówno ich kupna, zamienienia na lokum w podobnej lokalizacji, czy zmiany warunków najmu, gwarantującej miastu zwrot poniesionych nakładów w przypadku rozwiązania jego umowy, spełzły na niczym – właściciel lokalu, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, nie był zainteresowany żadnym z zaproponowanych mu rozwiązań.

W toku dążenia do realizacji inwestycji miasto poniosło niemałe koszty – łącznie ponad 100 tys. złotych, wliczając w tę sumę zlecenie wykonania planu koncepcyjnego „Apteki” wraz z wizualizacją, sporządzenie ekspertyzy lokalu, w którym miała powstać oraz obowiązek płacenia czynszu za jego wynajem, zgodnie z umową, do końca czerwca tego roku włącznie. W związku z powyższym tryb i okoliczności realizacji projektu, który ostatecznie okazał się niewypałem, zdaniem radnego Rady Miejskiej Jasła Janusza Przetacznika wymagały gruntownego przeanalizowania – tym bardziej, że lokal pod „Aptekę” przez większość okresu jego wynajmu miał stać pusty. 7 kwietnia tego roku przedłożył on radzie za pośrednictwem jej komisji rewizyjnej wniosek o podjęcie czynności, mających na celu zbadanie wszystkich działań miasta w związku z projektem budowy centrum multimedialnego przy ul. Rynek. Zaproponował w nim dwie formy skontrolowania wszystkich okoliczności realizacji przedsięwzięcia – rozszerzenie zakresu pracy komisji rewizyjnej poprzez modyfikację uchwały RMJ bądź powołanie komisji doraźnej. Ostatecznie, po wielu dyskusjach na kilku sesjach rady (w tym jednej „nadzwyczajnej”, mającej na celu wybranie składu komisji doraźnej) sprawa trafiła ostatecznie pod „lupę” komisji rewizyjnej.

Po co ta sesja?

Wczorajsze obrady RMJ nie okazały się nawet najmniejszym krokiem wprzód w dyspucie nad sprawą „Apteki”. Według Krzysztofa Czeluśniaka, ich zwołanie nie miało najmniejszego sensu. Wszystko zostało już powiedziane na kilku sesjach zwyczajnych i na komisjach – powiedział radny składając wniosek o przerwanie obrad. Został on jednak przegłosowany. Jako, że pierwszy punkt porządku „nadzwyczajnej” sesji brzmiał „Przedstawienie realizacji projektu („Apteki Łukasiewicza” przyp. red.)” sprawca całego „zamieszania” Janusz Przetacznik domagał się jego rzetelnego zrealizowania. Stanowisko wiceburmistrza Leszka Znamirowskiego, który podkreślił, iż szczegółowe informacje o okolicznościach działań miasta w kontekście budowy „Apteki” były już na forum rady przybliżane wielokrotnie, nie pohamowały dążeń radnego. Proszę o procedowanie zgodnie z zatwierdzonym porządkiem obrad. Chciałbym, abyśmy traktowali się poważnie – powiedział. Swoimi argumentami nic jednak nie wskórał i szczegóły realizacji zadania stanowiącego przedmiot obrad nie zostały na nich ostatecznie przedstawione. 

W pewnym momencie sporu obejmującego swym zakresem zarówno kwestie procedur i wytycznych określających należyty przebieg sesji jak i dyskusje nad zasadnością debatowania nad problemem „Apteki” aktywnie w nim uczestnicząca Elżbieta Bernal „złapała” twardo broniącego swoich stanowisk tak w jednej, jak i drugiej sprawie Janusza Przetacznika na „literówce” w treści wniosku, który złożył on celem zwołania „nadzwyczajnych" obrad. Niestety tak jak pan radny Przetacznik krytykuje, że czasem ktoś nie wie, co podpisuje, tak tutaj pan radny podpisał nie wiedząc, co podpisuje. Kontrola nr 26/2013, takiej kontroli nie ma – powiedziała przewodnicząca Rady Miejskiej Jasła, odnosząc się do nazwy zawartego w piśmie rzekomego dokumentu z 2013, który w rzeczywistości powstał w 2014 roku. To błąd drukarski. W projekcie, w uchwale oczywiste błędy można poprawiać. Tak pisze w ustawie – skomentował uwagę Elżbiety Bernal radny Tadeusz Stachaczyński

A. Dybaś: Zespół kontrolny wykonał wszystko co mógł

Podczas obrad przewodniczący komisji rewizyjnej RMJ nie przedstawił radnym szczegółowych wyników przeprowadzonej przez nią kontroli okoliczności realizacji projektu „Apteka Łukasiewicza”, jedynie skrótowo odniósł się do czynności, jakie w jej ramach zostały podjęte. Protokół zawierający wnioski z pracy komisji w tej sprawie został udostępniony radnym do wglądu przed sesją absolutoryjną, która odbyła się w poniedziałek 23 czerwca. Pracowaliśmy nad tym tak, jak tylko potrafiliśmy najlepiej. (…) Chronologicznie – pismo po piśmie, faktura po fakturze. Zostało to przedstawione w protokole, który rada dostała. Ja nie jestem biegłym od zamówień publicznych, od finansów, od przetargów, ja się na tym nie znam. Stworzyłem protokół, opisałem wszystko szczegółowo, bardzo solidnie (…). Może popełniliśmy błąd, robiąc to wszystko tak szybko. Chcieliśmy zdążyć przed sesją absolutoryjną, żeby pokazać, że nie ma nic do ukrycia. Uważam, że zespół kontrolny wykonał wszystko co mógł. (…) Jeżeli są jakieś wątpliwości, proszę powołać jakichś ekspertów, biegłych, żeby to zbadali (…). Ja zostałem wybrany na radnego, a nie na biegłego, który by oceniał jak to ma wyglądać zwrócił się do radnych Andrzej DybaśWraz z nim analizę wszystkich dokumentów dotyczących realizacji przez miasto zadania pt. „Apteka Łukasiewicza w Jaśle” przeprowadziło dwoje innych członków komisji rewizyjnej RMJ – Alicja Nowosielska i Stanisław Zając.

Głos w trakcie sesji zabrał również szef instytucji odpowiedzialnej za wykonanie projektu, której nowo powstała „Apteka” miała zostać filią. Zdaniem Alfreda Sepioła, kierowane przez niego Muzeum Regionalne w Jaśle w toku prac zmierzających do zrealizowania powierzonego mu zadania działało w ciągłym porozumieniu z Urzędem Miasta.

Gdy ja zostałem zaznajomiony z tym projektem złożyłem zastrzeżenie, że nie jestem w pełni kompetentny do prowadzenia tego projektu, a także, że nie mam pracowników, którzy znają się na prawie, sprawach budowlanych, itd. Otrzymałem oczywiście zapewnienie, że miasto – konkretnie jego prawnicy – pomogą mi w zrealizowaniu pewnych pism (…). Muszę powiedzieć, że wszelkie pisma jakie były sygnowane moim podpisem i księgowej muzeum. Były one przygotowywane zespołowo. Miał być to projekt wypracowany wspólnie i wspólnie realizowany powiedział dyrektor instytucji. Podkreślił przy tym, iż przed kilkunastoma dniami muzeum ostatecznie zwróciło miastu ok. 20 tysięcy zł, pozostałych z funduszy, jakie otrzymało z miejskiego budżetu decyzją RMJ na opłacanie czynszu lokalu przy ul. Rynek. Rola muzeum w całym tym projekcie, jeśli chodzi o wydatki finansowe, ograniczała się głównie do wypłacania kwoty tego czynszu do 15 dnia każdego miesiąca. To było 3321 złotych brutto co miesiąc, przez półtora roku – twierdzi Alfred Sepioł.

Za aranżację wystroju wnętrza „Apteki Łukasiewicza” odpowiadać miała firma Bozanta z dolnośląskiego Strzelina. Wybraliśmy ją, gdyż jej oferta była najtańsza i, według nas, najbardziej interesująca. Ja i cały zespół byliśmy przekonani, że powstanie w Jaśle takiej ekspozycji – która jest ekspozycją nowoczesną, a nie tradycyjną, jak te obecne w muzeum  sprawi, że biała plama, jaka jest w mieście jeśli chodzi o osobę Ignacego Łukasiewicza, zostanie zapełniona – powiedział dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle. Podkreślił przy tym, iż przy wyborze formy zagospodarowania przestrzeni „Apteki” w grę wchodził jedynie wybór kompozycji multimedialnej, gdyż dostęp do eksponatów nawiązujących do działalności Ignacego Łukasiewicza na terenie ziemi jasielskiej jest obecnie właściwie niemożliwy. Praktycznie wszystko wyzbierały już m.in. krakowskie Muzeum Farmacji, skansen w Bóbrce czy muzeum gorlickie. Do tego jeszcze muzeum bieckie ma pewne pamiątki z epoki. Tak więc tylko ekspozycja multimedialna mogła być tutaj trafnym wyborem – tłumaczył Alfred Sepioł.

To jeszcze nie koniec 

Burmistrz Andrzej Czernecki podczas swojego wystąpienia podkreślił, iż jest przygotowany na kolejne dyskusje na temat „Apteki Łukasiewicza”, który – jak podejrzewa – na forum rady miejskiej podnoszony będzie jeszcze wielokrotnie. Cały czas powtarzamy to samo, ale możemy o tym dyskutować. Może jest to sprawa rzeczywiście ważna na tyle, żebyśmy prowadzili wielogodzinne dyskusje na temat zasadności projektu „Apteki”, do którego się zgodziliśmy, ponieważ były na to przeznaczone środki w budżecie, jako na zadanie potrzebne miastu – zwrócił się do radnych. Jeżeli chodzi o badanie stanu finansów miasta, zgodności z prawem działań jego urzędu i władz to mamy przecież Regionalną Izbę Obrachunkową, Najwyższą Izbę Kontroli  one będą kontrolować to, co robimy. Nie ma więc takiej możliwości, że nasze wydatki nie zostaną skontrolowane przez zespół wysokich profesjonalistów (…). Szkoda ze dzisiaj, jak była pani wojewoda i dyskutowaliśmy na temat wielomilionowych inwestycji w zakresie zabezpieczeń przeciwpowodziowych miasta na sali było wyłącznie kilku radnych. To pokazuje, na czym się koncentrujemy z punktu widzenia pracy – dodał burmistrz.

Andrzej Czernecki zadeklarował, że szczegółowo i rzetelnie, w terminie ustawowych 21 dni, odpowie na interpelację złożoną 23 czerwca przez radnego Przetacznika – w której kieruje on do burmistrza m.in. następujące pytania:

- Dlaczego pomimo odmowy sprzedaży budynku lub wynajmowanych przez Muzeum Regionalne w Jaśle pomieszczeń w tym budynku udzielonej przez najwyższy organ  Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w 2013 roku były kontynuowane prace zmierzające do wydatkowania publicznych pieniędzy, związane z poniesieniem nakładów na obcy środek trwały?

- Kto (jaki podmiot)  udzielił miastu lub muzeum wsparcia finansowego na realizacje projektu?

- Na jakiej podstawie burmistrz wskazał Muzeum Regionalne w Jaśle jako podmiot zobowiązany do zawarcia umowy  najmu lokalu w Jaśle od GS „Samopomoc Chłopska” na czas nieokreślony i wyraził zgodę na zaciągnięcie zobowiązań z tytuły tej umowy ponad rok budżetowy?

Jakub Hap

Napisany dnia: 01.07.2014, 14:55

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Dom Łuasiewicza
dnia 08.07.2014, 00:21 · Zgłoś
Dodam jeszcze, że jakieś około 30 lat temu kiedy nie zdawałem sobie sprawy na co patrzę osobiście widziałem na strychu stare lampy naftowe identyczne z aktualnie opisywanymi w literaturze o Łukasiewiczu, stare zdjęcia, dokumenty książki z czasów międzywojennych oraz kilka nawet było z przed roku 1900. To co pisze nie jest blefem. Jeżeli jesteście tym poważnie zainteresowani to możecie tu na forum zgłosić swój akces. Jaka będzie decyzja właściciela tego nie wiem.

Jeszcze raz pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ Dom Łuasiewicza
dnia 07.07.2014, 23:53 · Zgłoś
Sprostowanie. Jest to dom rodziny Łukasiewicza (nie samego Łukasiewicza). Po przeczytaniu tego artykułu http://www.[...]artykul/jaslo_8211_miasto_lukasiewicza_zart_pycha_a_moze/6367/ nie odważę się podać adresu. Przekażę informację właścicielowi i niech sam zadecyduje czy chce się w tą przepychankę pchać. Jeżeli podejmie decyzję "za" to sam złoży urzędowi propozycję osobiście. W tym mieście nie ma wiele starych zabytkowych kamienic. Na szczęście jest oprócz apteki w rynku jeszcze jedna, która ma związek z tym wielkim nazwiskiem.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ Dom Łuasiewicza
dnia 06.07.2014, 14:33 · Zgłoś
Oni się biją o aptekę a jest też w Jaśle dom w którym Łukasiewicz mieszkał. Miejsce na muzeum idealne. I nawet jest do sprzedania hehe.
Odpowiedz
2
@ DV
dnia 07.07.2014, 10:48 · Zgłoś
gdzie ten dm
Odpowiedz
-4
@ mieszkaniec
dnia 03.07.2014, 09:14 · Zgłoś
Nawet sądy do rozstrzygania niektórych spraw potrzebują biegłych, ekspertów to nie wiem skąd ten zajadły komenarz pod adresem Pana Dybasia.
Odpowiedz
-2
@ Tolo
dnia 02.07.2014, 20:49 · Zgłoś
Jeden wart drugiego,udają że coś robią,zatroskani o finanse miasta,a tak naprawdę to tylko pozory i wszystkie pieniądze wzięli by dla siebie żenada.
Odpowiedz
4
@ Sprawność inaczej
dnia 02.07.2014, 23:04 · Zgłoś
Wspaniały pokaz sprawności i przezorności inwestycyjnej. Prosty chłop na wsi wie, że "coby budować (czyli po chłopsku: stawiać)- to trza mieć grunt" a nie obiecanki czy miraże i fatamorganę.
Odpowiedz
6
@ 9977777777777777777777777777777777777777
dnia 02.07.2014, 17:53 · Zgłoś
to muzeum potrzebne miastu jak świni siodło!!każdy normalny najpierw by sprawdził czy lokal da się kupić tylko nie u nas :(
Odpowiedz
4
@ xy
dnia 02.07.2014, 08:12 · Zgłoś
Pan Przetacznik i Czelusniak sa juz nudni,zwoluja jakies sesyjki aby pokazac sie jak pracuja dla Jasla przed wyborami,ale Panom juz dziekujemy-temat apteki juz bokami wychodzi.No ale coz kaska jest,to mozna sobie po...lic od rzeczy-Jaslanie zaplaca,pare fotek przybedzie.Ludzie kogo my wybralismy?
Odpowiedz
2
@ do xy
dnia 02.07.2014, 11:34 · Zgłoś
Pan Przetacznik zwołą sesje a nie radny Czelusniak naucz sie czytać ze zrzumieniem to Czelusniak złozył wniosek o zamkniecie : zwołanie nie miało najmniejszego sensu. Wszystko zostało już powiedziane na kilku sesjach zwyczajnych i na komisjach – powiedział radny składając wniosek o przerwanie obrad.
Odpowiedz
6
@ fIAT 126 P
dnia 02.07.2014, 07:02 · Zgłoś
radny = bezradny ta funkcjia w mieście powinna być społeczna ( bez jakich kolwiek wynagrodzeń dyjet premi i zobaczymy ilu zostanie chętnych a wtedy zostanie tak jak powinno być zostaną ludzie tacy co na mieście im zależy .
Odpowiedz
8
@ haha
dnia 01.07.2014, 22:05 · Zgłoś
Do TYLKO KPN - Masz rację. To ten Pan A. Dybaś co był przewodniczącym Rady miasta za Kurowskiej a teraz przewodniczącym komisji rewizyjnej co sam przyznaje się , że na niczym się nie zna???. Pieknie to brzmi - więc wyborcy wybierajcie nadal takich radnych a będziecie mieć w Jaśle nie lepiej a więcej śmieszniej. Pozdrawiam
Odpowiedz
8
@ ojej
dnia 01.07.2014, 21:55 · Zgłoś
Jak czytam to fajne tłumaczenie radnego A. Dybasia. Szlak mnie trafia. Na niczym sie nie zna do czegfo sam się przyznaje, więc co on robi w tym miescie i w tej komisji. Kto go wybrał. Jednym słowem tragedia co sie dzieje w tym Jasle.
Odpowiedz
2
@ silver
dnia 03.07.2014, 08:12 · Zgłoś
jak to milicjant
Odpowiedz
1
@ Oddawać kase
dnia 01.07.2014, 20:59 · Zgłoś
Za takie sesje
Odpowiedz
2
@ hala
dnia 01.07.2014, 20:02 · Zgłoś
przynajmniej można było na sztuczne ognie popatrzeć. Tyle w naszym mieście atrakcji
Odpowiedz
-2
@ zrebiec...
dnia 01.07.2014, 17:46 · Zgłoś
dobrze ze PIS.nie rzadzi w Jasle dopiero by sie dzialo...
Odpowiedz
8
@ pleban
dnia 01.07.2014, 18:29 · Zgłoś
Ile wydali na sztuczne ognie?maju i czerwcu 2014r ile?
Odpowiedz
1
@ jaślan
dnia 01.07.2014, 22:35 · Zgłoś
Masz rację, lepiej komary by wytruli...
Odpowiedz
-3
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.07.2014, 17:10 · Zgłoś
Przetacznik ma rację
Odpowiedz
5
@ blues
dnia 01.07.2014, 20:00 · Zgłoś
dobre to ;) heh
była taka fajna seria...w kazdym artykule z cylku ,,Przetacznik ma racje ' ;)
to cio? robimy powtórke?
Odpowiedz
0
@ mini
dnia 01.07.2014, 16:59 · Zgłoś
Aptek w Jaśle nie brakuje.
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 01.07.2014, 16:57 · Zgłoś
Na przyszłość to znajdźcie sobie ubezpieczyciela i opłaćcie ubezpieczenie od podjęcia błędnych decyzji, to nie będziecie naciągać mieszkańców na niepotrzebne koszty...Tłumaczenie, że ktoś tam działał nie mając wiedzy, czy predyspozycji jest tłumaczeniem przedszkolaka ...nie posiadasz kompetencji, czy nie umiesz czegoś robić to się tam nie pchaj...
Odpowiedz
0
@ fIAT 126 P
dnia 02.07.2014, 06:55 · Zgłoś
to nie państwo !!!
to ludzie !!! tak to ludzie !!!1
Odpowiedz
-6
@ koks
dnia 01.07.2014, 16:53 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-4
@ blues
dnia 01.07.2014, 20:00 · Zgłoś
głuptaki takie piekne ładne fajne ptoki
Odpowiedz
3
@ silver
dnia 01.07.2014, 16:26 · Zgłoś
wasaci przebierancy w natarciu...
Odpowiedz
15
@ Karpacki przegląd gospodarczy
dnia 01.07.2014, 15:20 · Zgłoś
Dramat Jasła

Analiza tabel z danych statystycznych potwierdza natomiast dramat Jasła i powiatu jasielskiego. W ciągu sześciolecia produkcja sprzedana przemysłu tego powiatu zmalała o 148,3 mln zł i z pozycji lidera podregionu spadł on na drugie miejsce. Ale wszystko wskazuje, że nie jest to koniec , że regres trwa, a w związku z tym produkcja będzie spadać. Powiat jasielski jest jedynym ( nie licząc słabiutkiego pod względem przemysłowym powiatu leskiego) , w którym spadła także wartość produkcji sprzedanej przemysłu liczona per capita ( o 1330zł) , mimo że ludność powiatu zmalała o niespotykaną gdzie indziej liczbę 7800 osób ( między rokiem 2000 a 2011). Te 7800 osób pożegnało się z powiatem na stałe, wymeldowując swój pobyt. Liczba tych, którzy wyjechali tymczasowo jest kilka razy większa. Na dodatek powiat jasielski jako jeden z czterech odnotował spadek ( liczony w latach od 2000 do 2011) nakładów inwestycyjnych w przedsiębiorstwach. Niewielki co prawda, bo opiewający na 12,9 mln zł, ale jednak. To także świadectwo niepokojącego zjawiska zapaści gospodarczej, które trawi jasielski powiat.

Źródło : 11 miliardów w 6 lat. Marek Ungeheuer , Karpacki przegląd gospodarczy . nr 3(19) 2013
Odpowiedz
-11
@ profesorek
dnia 01.07.2014, 19:06 · Zgłoś
Napiszę ci, że dla ludzi którzy nie mają nic do stracenia to czy produkcja spada, czy ludzie wyjeżdżają nie ma większego znaczenia. Po twojej wypowiedzi widać, że się strasznie czegoś boisz. Mogę ci powiedzieć dlaczego się obawiasz. ANO DLATEGO, ŻE MASZ DUŻO DO STRACENIA. Odpuść bo ci serce nie wytrzyma.
Odpowiedz
2
@ piotrxp20
dnia 01.07.2014, 19:15 · Zgłoś
Ale jak moze być dobrze jak zadza byli nauczyciele i pseudo urzędnicy.a kierują nimi nowobogaccy tego jasla i blokuja wszystkie inwestycje zęby przypadkiem ich biznes nie ucierpiał bo w jaśle ma byc monopol i koniec .Mam firme ale 99%usług wykonuje po całym kraju ale takiej lipy jak tu nie ma nigdzie nie dzieje sie nic zadnych inwestycji,Inwestycje przejely sasiednie powiaty bo przeciec kolesiowie z rady nie pozwola na zadna konkurencje szkoda tego mista tylko nowy styl zostaje ale to nie jest fundacja charytatywna.Ale co sie dziwic jak na wiejskiej jest to samo.Ale swoaj droga dziwie sie tym pseudo radca ze nie chcą wiecej miec bo na chlobski rozum wiecej firm i inwestycji to wiecej kasy dla nich.Ale cóż trzeba pomyśleć ale widać u nich to cieżki proces bo sa na jednym poziomie badź sie cofaja.Totalna patologia.
w większych miastach przekretow jest sporo choćby rzeszow wrocław ale tak nakradną ale i miaso na tym skorzysta i wszyscy są zadowoleni.
Za chwile nie bedzie juz od kogo doić bo wiekszość ucieknie.
Panowie z radni bezradni zapomnieli o jednym przyslowiu "Nie gryzie sie reki ktora karmi"
Odpowiedz
0
@ blues
dnia 02.07.2014, 09:57 · Zgłoś
popieram-wszedzie mozna cos osiagnac, ciezka praca, posiecenie, wyroby czy towar jak jest zapotrzebowanie a jak jeszcze sie trafi z popytem ..
lecz nie w powiecie jasielskim
tutaj ma sie odczucie ze robi sie wszystko aby inwestorow stad ,,wykurztc
zepchnac na margines a potem jak za pstryknieciem...,,sio sio nie chcemy cie tutaj"
czemu firmy sprzedane zagranicznym...
czemu przenoszone do innych krajow

czemu 30 km ...dalej jest inna sytuacja i tam sie ,,opłaca" a ...tutaj nie...
Odpowiedz
-1
@ tylko KNP
dnia 01.07.2014, 15:06 · Zgłoś
Socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju - czyli tłumac na nasze ciąg dalszy miałkich debat radnych za nasze pieniądze zrabowane w podatków. Dopóki jest koryto "debaty" trwają w nieskończoność
Odpowiedz
8
@ Mario B.
dnia 01.07.2014, 15:55 · Zgłoś
Słusznie towarzyszy Korwin , zawsze kiedy slyszę Waszego wodza JKMa mam wrażenie że w "debatach" jest najlepszy ! A że jeszcze nigdy to jego gadanie nie przelożylo sie na czyn ... no cóż , socjalizm w wykonaniu KNP nigdy nie mówil że coś uczyni , powtarza tylko co by było gdyby :-P
Odpowiedz
9
@ Kasa jest najważniejsza
dnia 01.07.2014, 15:57 · Zgłoś
Jest dyziu jest dym :-) Hehehehe , i tak od lat .
Odpowiedz
-3
@ dyzio
dnia 01.07.2014, 16:03 · Zgłoś
Proponuje komisje rewizyjną !!!
Odpowiedz
-1
@ banda gamoni
dnia 01.07.2014, 16:09 · Zgłoś
Przyklad jak jeden zrobił wałek a drugi próbuje zakończyć dyskusje i zamieść POd dywan . By żylo się lepiej .
Odpowiedz
8
@ pleban
dnia 01.07.2014, 18:30 · Zgłoś
Prokurator niech sprawdzi?
Odpowiedz
-3
@ prowokator
dnia 01.07.2014, 21:13 · Zgłoś
sprawca całego „zamieszania” Janusz Przetacznik ekipa SLd odynacka
http://www.bayangol.pl/czlonkowie.php

Janusz Przetacznik, Prezes - jeśli mówi, że trzeba dokupić jeszcze skrzynkę bo zabraknie- wie co mówi. Przećwiczony na Sanie potrafi przejść niemal każdą nawet najbardziej rwącą rzekę.
Odpowiedz
10
@ pytnko
dnia 01.07.2014, 21:57 · Zgłoś
kto to jest ten Tadeusz Stachaczyński. dr?
Odpowiedz
-3
@ zenon
dnia 01.07.2014, 22:51 · Zgłoś
Kasa a kto to jest Dyzio?Jaki ty Kasa jesteś PUSTAK!!!
Odpowiedz
3
@ wojtq
dnia 02.07.2014, 10:54 · Zgłoś
Pogadali, paluszka przegryźli, kawki popili a kasiurka do kieszonki poleci za to nadzwyczajne spotkanie. Apteki jak nie było tak nie ma. Grunt że jest w koło o czym debatować.
Dobrze p. Czeluśniak zrobił. Rozpiździć tę zbieraninę w drobny mak. Szkoda że większość opowiedziała się za grzaniem [...] na stołku za PLNy.
Odpowiedz
-2
@ prof dr hab mgr inż Wiesława Sprzątaczka
dnia 02.07.2014, 15:57 · Zgłoś
Słyszałem że "niezależna pe el" jest zależna od socjalistycznej partii zwanej w skrócie PiS
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 03.07.2014, 10:34 · Zgłoś
Moderator beeeeeeeeeeee lemingi czekaja na odpowiedz
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 04.07.2014, 22:19 · Zgłoś
Przetacznik ma RACJĘ.
Jeden z nielicznych samodzielnie myślących radnych miejskich !!!

Najpierw trzeba kupić a potem ładować w to pieniądze.

WIDAĆ, że Dyziowi "służy" posada przy burmistrzu.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657