Strona główna

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2019/2020

5
Napisany dnia: 30.01.2019, 13:59 , Tagi: Brak

Od 11 lutego do 1 marca można składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich. Wnioski można pobrać w poszczególnych placówkach.

Jak wybrać odpowiednie przedszkole?

Zanim wypełnimy wniosek o przyjęcie naszego dziecka do przedszkola należy dokonać rozeznania placówek i wybrać te, które wydają się nam najbardziej odpowiednie do potrzeb dziecka. W podaniu musimy bowiem wskazać jedno przedszkole, na którym zależy nam najbardziej. W następnej kolejności wskazujemy również te przedszkola, które bierzemy pod uwagę w przypadku braku możliwości zapisu do przedszkola pierwszego wyboru.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

do 8 lutego – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu

11 lutego do 1 marca - składanie wniosku o przyjęcie do przedszkola

4 – 8 marca - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną

11 marca – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

12 marca – ustalenie przez komisję rekrutacyjną list dzieci przyjętych do przedszkola

13 marca – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

14 marca – 2 kwietnia – procedura odwoławcza od nieprzyjęcia dziecka do przedszkola

3 – 10 kwietnia – postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów zamieszkałych poza terenem Miasta Jasła (w przypadku wolnych miejsc w przedszkolu)

15 – 24 kwietnia – rekrutacja uzupełniająca (tylko w przedszkolach, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami po przeprowadzonej rekrutacji)

Formalności

Najmniej formalności musi dopełnić rodzic, którego dziecko chodzi obecnie do przedszkola i chce, by maluch pozostał w tej samej placówce na kolejny rok. Taki rodzic musi jedynie złożyć deklarację o kontynuacji edukacji w danym przedszkolu do 8 lutego (deklaracje dostępne są w przedszkolach).

W przypadku dziecka, które ma dopiero w roku 2019/2020 rozpocząć swoją przedszkolną przygodę, formalności jest nieco więcej. Wnioski papierowe składa się wraz z odpowiednimi dokumentami we wszystkich przedszkolach wybranych przez rodzica, pamiętając oczywiście o wskazywaniu przedszkola pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Podczas składania podania o przyjęcie do przedszkola nie liczy się kolejność zgłoszeń.

Kryteria

Według ustawy, w pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są dzieci:

pochodzące z rodzin wielodzietnych,

posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,

posiadające rodziców lub rodzeństwo z orzeczeniem o niepełnosprawności,

samotnych rodziców,

wychowujące się w rodzinach zastępczych.

Składając wniosek o przyjęcie do przedszkola, należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez rodzinę dziecka określonych kryteriów. W przypadku rodziny wielodzietnej, niezbędne jest oświadczenie o wielodzietności. Jeśli w rodzinie występuje osoba niepełnosprawna, należy załączyć orzeczenie o niepełnosprawności. Samotni rodzice powinni dołączyć do wniosku prawomocny wyrok sądu rodzinnego (rozwód lub separacja), akt zgonu rodzica lub oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.

Postępowanie w przypadku nieprzyjęcia dziecka do przedszkola

W sytuacji, kiedy dziecko zamieszkałe na terenie miasta Jasła, zgłoszone podczas postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola nie zostanie przyjęte do żadnego wybranego przez siebie publicznego przedszkola czy oddziału przedszkolnego, Burmistrz Miasta Jasła pisemnie wskaże rodzicom dziecka inną publiczną placówkę wychowania przedszkolnego, które będą mogły przyjąć dziecko.

Kryteria dodatkowe brane pod uwagę przy rekrutacji

W przypadku, gdy liczba kandydatów do przedszkola jest większa niż liczba miejsc, którymi dysponuje dane przedszkole pod uwagę, oprócz kryteriów ustawowych, brane są kryteria określone Uchwałą Rady Miejskiej Jasła Nr XLI/409/2017 z dnia 27 lutego 2017 r. <KLIKNIJ TUTAJ>

Urząd Miasta w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ jaslo@
dnia 30.01.2019, 17:45. Identyfikator użytkownika: 1K34YVDDImyP
Ocena
komentarza:
2
Rekrutacja ,to prawie jak do wojska.Zapisow juz nie ma???
@ Do..
dnia 30.01.2019, 19:43. Identyfikator użytkownika: 3DsoTPSMNxAr
Ocena
komentarza:
5
Jakie dzieci nieprzyjete? Miasto ma stanąć na... i wszystkie dzieci mają być przyjęte. Bez dyskusji, a jak nie, jest jeszcze
dymisja. W poprzedniej kadencji co robili. Mogli wybudować 10 przedszkoli.
@ dragoness
dnia 01.02.2019, 10:30. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
11
Kiedyś pierwszeństwo miały dzieci pracujących rodziców i to była najważniejsza kwalifikacja. Powinno to wrócić, od razu zrobi się wiele wolnych miejsc dla naprawdę potrzebujących.
@ samarytanin
dnia 30.01.2019, 18:05. Identyfikator użytkownika: hmtfw3GIJP7U
Ocena
komentarza:
-2
W pierwszej kolejności proszę przyjmować dzieci z miasta Jasła a nie z wiosek .
@ Kaczor Donald Plusk
dnia 01.02.2019, 07:27. Identyfikator użytkownika: jSs8PjKLgOj6
Ocena
komentarza:
-5
No pewnie. Eynteligencjia z wielkiej płyty musi się trzymać razem
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105