Strona główna

Rodzinne pływanie po raz kolejny w Jaśle

9
Napisany dnia: 04.12.2017, 12:09 , Tagi: Brak

W krytej pływalni w Jaśle rozegrano piętnastą edycję Mistrzostw Polski w Pływaniu „FAMILY CUP” 2017. W jubileuszowych zawodach wzięło udział niemal trzystu zawodników. Impreza od lat łączy pokolenia.

Jubileuszowe, piętnaste „FAMILY CUP”, tradycyjnie zorganizowały: Stowarzyszenie Family Cup, Klub Sportowy SPEED Jasło, Urząd Miasta Jasła oraz MOSiR Jasło. Zawody rozegrano minioną sobotę, w obiekcie krytej pływalni w Jaśle.

„FAMILY CUP” jest wydarzeniem dedykowanym dla całych rodzin, które nie stronią do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zawody mają charakter interpokoleniowy.  Obok wnuków startują w nich dziadkowie. Dzieci rywalizują o medale mając u boku swoich rodziców, którzy żywo dopingują swoje pociechy. Najmłodsza uczestniczka tegorocznej zabawy miała zaledwie 4 miesiące. Najstarsza zaś, ma na swoim koncie  74 lata.

Oprócz startów w konkurencjach indywidualnych, organizatorzy zgodnie z utartym zwyczajem i praktyką przygotowali konkurencję sztafetową. Każda ze sztafet liczyła troje zawodników. Każdy reprezentował inne pokolenie. Do pokonania mieli cztery długości basenu. Jeden z zawodników dystans 25 metrów musiał pokonać dwukrotnie. W rywalizacji sztafetowej wzięło udział 11 rodzin. Klasyfikację rodzinną wygrała sztafeta rodzinna Ciborowskich z Pisza (województwo warmińsko – mazurskie), w składzie: Sebastian, Bastian i Itan.

Do Jasła zawitali pływacy z niemal całej Polski oraz z zagranicy. W krytej pływalni stawiła się reprezentacja ze słowackiego Stropkova. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji jak zwykle czuwał prezes i trener Klubu Sportowego SPEED Jasło - Damian Ciborowski oraz ekipa działaczy, sympatyków i zawodników klubu.

Łącznie podczas imprezy wręczono blisko 250 medali, 86 pucharów. Najmilsza, najmłodsza i najstarsza z zawodniczek otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki. Organizatorzy podziękowali sponsorom i wieloletnim partnerom. Z okazji piętnastolecia Klubu Sportowego SPEED Jasło oraz jubileuszowej edycji „FAMILY CUP”, okolicznościowe statuetki wręczono Ryszardowi Pabianowi – burmistrzowi Jasła, Elwirze Musiałowicz-Czech , pełniącej funkcję wiceburmistrza, Tadeuszowi Baniakowi – dyrektorowi MOSiR Jasło oraz Jerzemu Rausowi – inspektorowi ds. sportu Urzędu Miasta w Jaśle.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ola
dnia 05.12.2017, 09:46. Identyfikator użytkownika: Uagp9wHpe9EF
Ocena
komentarza:
5
Naprawdę najmłodsza miała 4 miesiące? Gratulacje dla rodziców!
@ .....
dnia 06.12.2017, 12:28. Identyfikator użytkownika: 1f326EAh6Sxw
Ocena
komentarza:
2
z mamą płynęła.
@ parodia
dnia 05.12.2017, 13:42. Identyfikator użytkownika: Zgz0J6ilWqhU
Ocena
komentarza:
-14
tak się zastanawiam czy rodzice wydali zgodę na upublicznianie swoich ,,p;ociech" i czy te ,,ujecia" wpływają korzystnie na psychike młodych wrazliwych ludzi. niektóre ujęcia dzieci /pływaczek/pływaków wołają o przywołanie do porządku fotografa i osób odpowiedzialnych za upublicznianie. w tym artykule akurat nie ma takiego przypadku a le w poprzednich z zawodów pojawiają sie ujęcia z kroczem dziewczynek przed obiektywem.
@ cimek
dnia 05.12.2017, 14:27. Identyfikator użytkownika: j2NvqcOgGrX6
Ocena
komentarza:
3
Następnym razem uczestnicy, obligatoryjnie będą musieli przyodziać się z trzy pary spodni oraz kożuchy. To przecież pływalnia. Oczywistym jest, że korzystanie z basenu odbywa się w odpowiednim stroju - stroju kąpielowym. Nadużyciem jest stwierdzenie, że autor zdjęć z premedytacją fotografował, jak to Pani/Pan ujęła/ujął "krocza" dziewczynek. Komentarz "parodia" można potraktować jako pośrednie oskarżenie o tworzenie treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Na przyszłość, proszę ważyć słowa. Dobra osobiste chronione są prawem.
@ normalna
dnia 05.12.2017, 15:47. Identyfikator użytkownika: cu1xSu4NyWoR
Ocena
komentarza:
6
parodia, to zboczeńcu!!!
@ Ja
dnia 15.12.2017, 11:57. Identyfikator użytkownika: eaPlS9FfIT4I
Ocena
komentarza:
0
Burki od kiedy maja obowiązywać. Póki co to wolny kraj, nie wyznaniowy z tego co pamiętam. A może habity będzie tak po bożemu.
@ Mama
dnia 05.12.2017, 19:21. Identyfikator użytkownika: fG5FmpQPA3kn
Ocena
komentarza:
4
Z jakiego kołka pochodzisz parodia? Od razu czuc ze jestes pedofilem!
@ xx
dnia 05.12.2017, 19:56. Identyfikator użytkownika: kvmNbm3fJT7h
Ocena
komentarza:
6
trzeba sprawdzic ta parodie czy to nie jakis pedofil
@ mama
dnia 07.12.2017, 10:02. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105