Strona główna

Rodzinne pływanie po raz kolejny w Jaśle

9
Napisany dnia: 04.12.2017, 12:09 , Tagi: Brak

W krytej pływalni w Jaśle rozegrano piętnastą edycję Mistrzostw Polski w Pływaniu „FAMILY CUP” 2017. W jubileuszowych zawodach wzięło udział niemal trzystu zawodników. Impreza od lat łączy pokolenia.

Jubileuszowe, piętnaste „FAMILY CUP”, tradycyjnie zorganizowały: Stowarzyszenie Family Cup, Klub Sportowy SPEED Jasło, Urząd Miasta Jasła oraz MOSiR Jasło. Zawody rozegrano minioną sobotę, w obiekcie krytej pływalni w Jaśle.

„FAMILY CUP” jest wydarzeniem dedykowanym dla całych rodzin, które nie stronią do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zawody mają charakter interpokoleniowy.  Obok wnuków startują w nich dziadkowie. Dzieci rywalizują o medale mając u boku swoich rodziców, którzy żywo dopingują swoje pociechy. Najmłodsza uczestniczka tegorocznej zabawy miała zaledwie 4 miesiące. Najstarsza zaś, ma na swoim koncie  74 lata.

Oprócz startów w konkurencjach indywidualnych, organizatorzy zgodnie z utartym zwyczajem i praktyką przygotowali konkurencję sztafetową. Każda ze sztafet liczyła troje zawodników. Każdy reprezentował inne pokolenie. Do pokonania mieli cztery długości basenu. Jeden z zawodników dystans 25 metrów musiał pokonać dwukrotnie. W rywalizacji sztafetowej wzięło udział 11 rodzin. Klasyfikację rodzinną wygrała sztafeta rodzinna Ciborowskich z Pisza (województwo warmińsko – mazurskie), w składzie: Sebastian, Bastian i Itan.

Do Jasła zawitali pływacy z niemal całej Polski oraz z zagranicy. W krytej pływalni stawiła się reprezentacja ze słowackiego Stropkova. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji jak zwykle czuwał prezes i trener Klubu Sportowego SPEED Jasło - Damian Ciborowski oraz ekipa działaczy, sympatyków i zawodników klubu.

Łącznie podczas imprezy wręczono blisko 250 medali, 86 pucharów. Najmilsza, najmłodsza i najstarsza z zawodniczek otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki. Organizatorzy podziękowali sponsorom i wieloletnim partnerom. Z okazji piętnastolecia Klubu Sportowego SPEED Jasło oraz jubileuszowej edycji „FAMILY CUP”, okolicznościowe statuetki wręczono Ryszardowi Pabianowi – burmistrzowi Jasła, Elwirze Musiałowicz-Czech , pełniącej funkcję wiceburmistrza, Tadeuszowi Baniakowi – dyrektorowi MOSiR Jasło oraz Jerzemu Rausowi – inspektorowi ds. sportu Urzędu Miasta w Jaśle.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ola
dnia 05.12.2017, 09:46. Identyfikator użytkownika: Uagp9wHpe9EF
Ocena
komentarza:
5
Naprawdę najmłodsza miała 4 miesiące? Gratulacje dla rodziców!
@ .....
dnia 06.12.2017, 12:28. Identyfikator użytkownika: 1f326EAh6Sxw
Ocena
komentarza:
2
z mamą płynęła.
@ parodia
dnia 05.12.2017, 13:42. Identyfikator użytkownika: Zgz0J6ilWqhU
Ocena
komentarza:
-14
tak się zastanawiam czy rodzice wydali zgodę na upublicznianie swoich ,,p;ociech" i czy te ,,ujecia" wpływają korzystnie na psychike młodych wrazliwych ludzi. niektóre ujęcia dzieci /pływaczek/pływaków wołają o przywołanie do porządku fotografa i osób odpowiedzialnych za upublicznianie. w tym artykule akurat nie ma takiego przypadku a le w poprzednich z zawodów pojawiają sie ujęcia z kroczem dziewczynek przed obiektywem.
@ cimek
dnia 05.12.2017, 14:27. Identyfikator użytkownika: j2NvqcOgGrX6
Ocena
komentarza:
3
Następnym razem uczestnicy, obligatoryjnie będą musieli przyodziać się z trzy pary spodni oraz kożuchy. To przecież pływalnia. Oczywistym jest, że korzystanie z basenu odbywa się w odpowiednim stroju - stroju kąpielowym. Nadużyciem jest stwierdzenie, że autor zdjęć z premedytacją fotografował, jak to Pani/Pan ujęła/ujął "krocza" dziewczynek. Komentarz "parodia" można potraktować jako pośrednie oskarżenie o tworzenie treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Na przyszłość, proszę ważyć słowa. Dobra osobiste chronione są prawem.
@ normalna
dnia 05.12.2017, 15:47. Identyfikator użytkownika: cu1xSu4NyWoR
Ocena
komentarza:
6
parodia, to zboczeńcu!!!
@ Ja
dnia 15.12.2017, 11:57. Identyfikator użytkownika: eaPlS9FfIT4I
Ocena
komentarza:
0
Burki od kiedy maja obowiązywać. Póki co to wolny kraj, nie wyznaniowy z tego co pamiętam. A może habity będzie tak po bożemu.
@ Mama
dnia 05.12.2017, 19:21. Identyfikator użytkownika: fG5FmpQPA3kn
Ocena
komentarza:
4
Z jakiego kołka pochodzisz parodia? Od razu czuc ze jestes pedofilem!
@ xx
dnia 05.12.2017, 19:56. Identyfikator użytkownika: kvmNbm3fJT7h
Ocena
komentarza:
6
trzeba sprawdzic ta parodie czy to nie jakis pedofil
@ mama
dnia 07.12.2017, 10:02. Identyfikator użytkownika: WjSf1J3Atp9C
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105