Strona główna

Rower stacjonarny poziomy – jaki wybrać do 500 zł?

1
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:28 , Tagi: Brak

Rower stacjonarny poziomy sprawdzi się w każdej siłowni, a także w klubie fitness czy w domu. Jest to sprzęt przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, wyróżniający się specjalną konstrukcją, dzięki której ćwiczenia wykonywane są w komfortowej pozycji. Wyposażony jest w wygodne siedzisko zapewniające efektywny i jednocześnie przyjemny trening. Co więcej, sprawdzone modele można kupić w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Rower stacjonarny poziomy – dla kogo najlepszy?

Większość osób planujących zakup roweru treningowego, myśli przede wszystkim o modelu pionowym. Tymczasem w przypadku problemów zdrowotnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rower treningowy poziomy. Dzięki wygodnemu siedzisku znakomicie nadaje się dla osób borykających się z bólami kręgosłupa czy skutkami różnego rodzaju kontuzji i urazów lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Siodełko takiego roweru zapewnia podparcie pleców, a w trakcie treningu nie ma ryzyka przeciążenia stawów kolanowych. Jest to także doskonały sprzęt dla osób o znacznej nadwadze i dla seniorów.

Jakie są efekty treningu na rowerze poziomym?

Trening na takim rowerze możliwy jest bez względu na pogodę, dlatego łatwiej się do niego zmobilizować – więcej na ten temat w znaleźć można w artykuleZimowe treningi? Pomożesz sobie rowerem treningowym. Ćwiczenia na takim rowerku obniżają stres i ciśnienie krwi, a także wzmacniają mięśnie nóg. Z racji tego, że trening odbywa się w pozycji półsiedzącej, do pracy angażowane są również mięśnie brzucha, co pozwala wyszczuplić talię. Podobne korzyści dla sylwetki i zdrowia daje ergometr wioślarski, o którym więcej przeczytać można w artykule Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu.

Rower stacjonarny poziomy do 500 zł – jaki powinien być?

Stacjonarny rower poziomy wcale nie musi kosztować majątku – nowoczesne modele magnetyczne dostępne są cenie poniżej 500 zł. Do zastosowań domowych znakomicie sprawdzi się m.in. model, którego opór koła zamachowego wynosi 6 kg. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt daje posiada funkcję pomiaru pulsu i regulacji odległości, a także rolki transportowe ułatwiające przesuwanie. Siedzisko powinno być odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniać podparcie plecom i rękom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Grucha
dnia 14.03.2019, 15:53. Identyfikator użytkownika: XkCEKi3d72yw
Ocena
komentarza:
1
No taki sprzęt jak na pierwszym zdjęciu z chęcią bym przyjął
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105