Strona główna

Run & Rollspeed po raz szósty w Jaśle

8
Napisany dnia: 15.10.2018, 18:18 , Tagi: Brak

Już po raz szósty, w Jaśle odbyły się zawody sportowe Roll & Rollspeed. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiło się blisko dwustu miłośników jazdy na rolkach, nartorolkach oraz biegania.

RUN and ROLLSPEED to zawody, których celem jest szeroko rozumiana promocja Jasła poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej oraz rozwój rolkarstwa szybkiego, nartorolkarstwa i biegów w naszym regionie.

Dzięki organizatorom imprezy: Urzędowi Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło i KS SPEED Jasło, mieszkańcy miasta mieli okazję ponownie zobaczyć zawodników rywalizujących w biegach ulicznych na nartorolkach oraz na łyżworolkach. Wyścigi odbyły się przy wspaniałej słonecznej pogodzie, więc o dużą frekwencję nie trzeba było się martwić. Można było zaobserwować ogrom pracy i wysiłku wkładanych zarówno przez sportowców jak i przez organizatorów.

Ponadto do organizacji zwodów przyłączyło się wielu sponsorów : ZICO RACING  - JAKUB CIESIELSKI, ROLLERSPEED – Polski Producent Nartorolek, SELANA Jewellery – wyroby jubilerskie –Brzostek, Marek Przewoźnik, CENTRUM STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ I IMPLANTOLOGII - WICHLIŃSCY I BIESZCZAD, RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA - WICHLIŃSCY I BIESZCZAD, JASIELSKIE STOWARZYSZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW, JAFAR SA, Przedsiębiorstwo robót mostowo drogowych w Jaśle, HURTOWNIA "ZAHURT", Selana Jubiler, KS Speed Jasło, Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło, Fakty Jasielskie - media, Mucha Leszek – Transport Krajowy i Międzynarodowy, LUMET.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy szóstej edycji Run & Rollspeed,  amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy - reprezentanci Mistrzostw Polski. Gościliśmy medalistów Mistrzów Polski w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe, rolkarstwo szybkie oraz jazda szybka na nartorolkach i łyżwiarstwo. Atrakcją tych zawodów jest to, iż każdy może wybrać dla siebie najbardziej ulubioną dyscyplinę, a niektórzy najbardziej wszechstronni startowali nawet w 4 konkurencjach. Podczas imprezy  odbyły się biegi dziecięce na dystansach od 100 do 300 m oraz wyścigi na łyżworolkach i nartorolkach na dystansach od 300 do 1500 m. Następnie rywalizacja przeszła do biegów głównych na dystansach od 5 do 10 km. Na koniec zestawiono najlepsze czasy z wyścigów na rolkach lub nartorolkach i biegu i wyłoniono zwycięzców w dwuboju.

W zawodach wzięło udział ok. 200 osób  z wielu miejscowości całego kraju, takich jak: Kraków, Zakopane, Gorlice, Jedlicze, Krosno, Pisz, Skawina, Wysowa Zdrój, Hańczowa, Błażkowa, Warzyce, Ustianowa, Osobnica, Dębowiec, Zwolen, Katowice, Tarnowskie Góry, Tomaszów Mazowiecki, Sanok, Rzeszów oraz  Jasło.

Dzięki sponsorom wręczono  ponad 200 medali  oraz ponad 100 statuetek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik liczył 3 latka, a najstarsza uczestniczka 70. Oni także otrzymali pamiątkowe statuetki.

Ponadto zwycięzcy w dwuboju w kategorii kobiet i mężczyzn open, otrzymali nagrody w postaci bonów rzeczowych o wartości 3000 zł.

W biegach open zwycięzcy otrzymali bony na nartorolki o wartości 2000 zł. Wręczono i wylosowano wiele cennych nagród rzeczowych, takich jak obuwie sportowe, łyżworolki, koszulki i kubki pamiątkowe, a także zabawki i gadżety. Najmłodsze dzieci otrzymały upominki na mecie. Każdy uczestnik zawodów otrzymał bon na ciepły posiłek, serwowany przez pracowników MOSiR w Jaśle.

Cieszymy się, że  udało się przeprowadzić taką wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych.  Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza zawodów sportowych szczególnie dla mieszkańców Jasła, powiatu a także kraju. Promując taką imprezę mamy na celu wyciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych z domu aby poruszać się na świeżym powietrzu bez względu na pogodę czy wybierając sobie dowolną formę ruchu. - mówi Damian Ciborowski, trener w Klubie Sportowym SPEED Jasło.

red/KS SPEED                                       

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Max
dnia 15.10.2018, 19:14. Identyfikator użytkownika: IonEeLruRe8T
Ocena
komentarza:
-1
Poproszę o kwotę dofinansowania przez UM i burmistrza Pabiana tej zabawy. Czy było pobierane wpisowe za udział i jaka kwota?
@ sponsor
dnia 15.10.2018, 20:11. Identyfikator użytkownika: KzPvZjxdDgOg
Ocena
komentarza:
4
Gdybyś był był bardziej rozgarnięty, to na twoje pytanie znalazłbyś odpowiedzi na ogólnie dostępnych stronach tego wydarzenia. Gdybyś chciał ruszyć tyłek sprzed komputera to wpłaciłbyś wpisowe, jak uczestnicy to zrobili, i nie byłbyś ofermą siedząca przed monitorem. Skoro jesteś tak tępy, ze tych informacji nie potrafisz odszukać oraz tak leniwy, że nie dasz rady ruszyć tyłka, to znaczy że jesteś zwykłym zatruwaczem powietrza marnującym potrzebny innym do życia tlen.
@ jaslanin
dnia 16.10.2018, 07:22. Identyfikator użytkownika: nBgmfkq9IIKG
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ czarny
dnia 16.10.2018, 09:04. Identyfikator użytkownika: JNCEDentR4ky
Ocena
komentarza:
4
Bo sa wybory i dyrektor Mosir nie ma czasu na [...] podobnie jak burmistrz
@ bioły
dnia 16.10.2018, 17:00. Identyfikator użytkownika: BIh6iC1p9jJw
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ aha
dnia 16.10.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: gvYV4A7r1DrJ
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ aha
dnia 16.10.2018, 21:08. Identyfikator użytkownika: gvYV4A7r1DrJ
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ do aha
dnia 17.10.2018, 08:58. Identyfikator użytkownika: js9erTpJgZg3
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

  Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

 • Nowoczesny bank spółdzielczy. NASZ, PODKARPACKI!

   

  Rozmowa z  RAFAELEM LELITO, wiceprezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku.

 • Zadbaj o wygląd i zdrowie z dietetykiem

   

  Efektywne odchudzanie, które niesie ze sobą poprawę zdrowia i samopoczucia to prawdziwe sztuka. Większość z nas ma za sobą wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów. Nawet jeśli udawało się nam schudnąć, to zazwyczaj po jakimś czasie pojawiał się efekt jo-jo. Co więc zrobić, by utrata wagi okazała się długotrwała?

 • Alma Harmony Dye-VL – laserowe zamykanie naczynek

   

  Alma Harmony Dye-VL™ to nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Zmiany w okresie przechowywania akt pracowniczych

   

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

 • Niepokoi cię zachowanie twojego dziecka?

   

  Jest nadwrażliwe na dotyk, dźwięk, nie reaguje na ból, nie mówi, jest nadpobudliwe, impulsywne, nie bawi się z rówieśnikami, a jego twarz nie wyraża emocji?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105