Strona główna

Rzeszów - trzeci most i stacja w przebudowie

11
Napisany dnia: 28.01.2019, 09:41 , Tagi: Brak

Sprawniejsze podróże będą efektem min. przebudowy trzech mostów w Rzeszowie. Gotowe są dwie konstrukcje, rozpoczyna się przebudowa ostatniego obiektu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Inwestycja za ponad 200 mln zł zapewni wygodniejsze podróże i obsługę na stacji i przystanku.

Od poniedziałku 28 stycznia, ruszą prace przy ostatnim moście. Przy wykorzystaniu 500-tonowego dźwigu rozpocznie się demontaż 100 - tonowej konstrukcji. W jej miejscu będzie nowa. Wykonawca będzie pracował nocą, by maksymalnie ograniczyć zmiany w organizacji ruchu samochodowego.

Równolegle z pracami przy trzecim (ostatnim) obiekcie nad Aleją Wyzwolenia, rozpocznie się przebudowa kolejnej grupy torów, rozjazdów i sieci trakcyjnej. Budowany jest drugi peronu na przystanku Rzeszów Zachodni.

W Rzeszowie PLK realizują inwestycje za ponad 200 mln zł. W tym zadaniu jest przebudowa stacji Rzeszów, powstaje dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, przebudowywane są trzy mosty nad Aleją Wyzwolenia. Prace obejmują również przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej oraz wiadukt przy ul. Batorego.

Zmiany w organizacji ruchu

 

Ze względu na bezpieczeństwo, prace przy mostach wymagają czasowej zmiany w komunikacji. Odcinek wzdłuż Alei Wyzwolenia, tj. od ul. Przy Torze do ronda Koby - będzie wyłączony z ruchu w dniach: 28.01.2019 r. - 3.02.2019 r., od godz. 23.00 do 4.00. Pojazdy, jadące z kierunku Warszawy i Lublina w stronę Krakowa, zostaną w tym czasie skierowane, przez rondo Jana Pawła II, na ul. Marszałkowską i na ul. Krakowską (na skrzyżowaniu z Al. Piłsudskiego). Podobnie zaplanowano ruch w stronę Kraków – Lublin/Warszawa.

Bezpieczniej przez nowe mosty

PLK przebudowały już dwa mosty (z trzech) nad Aleją Wyzwolenia, w pobliżu powstającego przystanku kolejowego Rzeszów Zachodni. Po nowym moście, na linii kolejowej Ocice – Rzeszów (nr 71) ruch pociągów odbywa się już od 8 grudnia. Od 24 stycznia składy pojechały również po drugim moście, na trasie Rzeszów – Przemyśl (nr 91). W połowie roku, sprawniejszą komunikację kolejową na trasach Ocice – Rzeszów i Rzeszów - Przemyśl, zapewnią już trzy mosty nad Aleją Wyzwolenia. Nowe obiekty zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz drogowym.

Rzeszów Zachodni zmienia się dla podróżnych

Obecnie jeden peron jest już prawie gotowy. Trwają roboty brukarskie, montaż balustrady i budowa wiat peronowych. Większą dostępność do kolei mieszkańcy zyskają już w połowie roku. Nowy przystanek będzie wyposażony w wiaty, ławki oraz oznakowanie i tablice informacyjne. Na peronach zamontowana zostanie antypoślizgowa nawierzchnia i linie naprowadzające, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym. Podróżnym o ograniczonych możliwościach poruszania się, komunikację ułatwi winda oraz pochylnia.

Inwestycja w Rzeszowie, realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Projekt obejmuje trzy stacje: Rzeszów Główny, Szczecin Główny i Gdańsk. Zlikwidowane będą bariery architektoniczne oraz poprawi się komfort podróżnych. Wartość podpisanej w czerwcu 2018 r. umowy na stację Rzeszów, to 205 mln zł netto.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xyz
dnia 28.01.2019, 10:55. Identyfikator użytkownika: USnluZa4UIna
Ocena
komentarza:
4
BoRzeszów ma dobrego gospodarza
@ Ggh
dnia 28.01.2019, 11:33. Identyfikator użytkownika: jLAVOJcFA0Mz
Ocena
komentarza:
5
A w Jaśle? Nie ma nic
@ dragoness
dnia 28.01.2019, 12:23. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-2
Bo tu nie ma dobrych gospodarzy.
@ Zbych
dnia 28.01.2019, 12:28. Identyfikator użytkownika: 4Pzungx3IxwC
Ocena
komentarza:
8
Ani nauczycieli
@ dragoness
dnia 28.01.2019, 12:29. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-6
Braki w edukacji? Współczuję.
@ dragoness
dnia 28.01.2019, 15:14. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-3
Prawdziwy nauczyciel umie i lubi uczyć. Bez względu na rodzaj studiów.
@ nb
dnia 29.01.2019, 07:02. Identyfikator użytkownika: plz4yA1xswKn
Ocena
komentarza:
3
Nauczyciel od słowa "nauczyć"... bo uczyć można w nieskończoność ...i nic z tego nie wynika droga pani. Inaczej nazywałby się ten zawód Uczyciel...
@ dragoness
dnia 29.01.2019, 11:23. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-5
I tak się nazywa, po rosyjsku, czy angielsku, drogi panie. Co do wynikania, cóż... zdarzają się niewyuczalni.
@ Do..
dnia 29.01.2019, 14:16. Identyfikator użytkownika: 3DsoTPSMNxAr
Ocena
komentarza:
1
Jaki nauczyciel takie wyniki. Kto tych niewyuczalnych
przyjmuje do szkoły? To jest ten wielki nabór.
@ dragoness
dnia 29.01.2019, 16:07. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-2
Rozumiem, że odmawiasz dzieciom prawa do nauki? Jakże demokratycznie i empatycznie.
@ Max
dnia 29.01.2019, 09:31. Identyfikator użytkownika: asy39RAGGbaX
Ocena
komentarza:
-1
Super inwestycja Rzeszowa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105