Strona główna

Ściganie w Błażkowej

5
Napisany dnia: 03.07.2017, 11:50 , Tagi: Brak

Ryk silników, szybka jazda i siąpiący deszcz – to obraz imprezy samochodowej, która wczoraj odbyła się w Błażkowej. Pędzące po wąskich lokalnych drogach samochody rajdowe okazały się nie lada gratką dla zgromadzonych przy trasie kibiców.

KJS Super Oes rozegrany w minioną niedzielę w Błażkowej był kolejną, czwartą rundą Mistrzostw Galicji 2017 oraz czwartą rundą Pucharu Automobilklubu Stomil w Dębicy.
Na starcie imprezy samochodowej stanęło 35 załóg, które rywalizowały w pięciu różnych klasach.

FOTORELACJA

Kierowcy wspomagani przez pilotów mieli do pokonania próbę sportową o długości
2 kilometrów. Jej trasa przebiegała drogami asfaltowymi miejscowości Błażkowa w Gminie Brzyska. Ryk silników dało się słyszeć już przed godziną, 10 kiedy to załogi wystartowały do przejazdu zapoznawczego. Przy trasie przejazdu samochodów rajdowych pomimo kapryśnej pogody pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z zamiarem dopingowania zawodników.

Po zakończeniu przejazdu zapoznawczego załogi stanęły na starcie pierwszego przejazdu z pomiarem czasu. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania trzy mierzone przejazdy. Wszystkie wliczane były do końcowej klasyfikacji zarówno generalnej jak też
w poszczególnych klasach.

W tak zwanej „generalce” bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Waldemar Chochołek – kierowca i Marcin Trzeciak – pilot w samochodzie Mitsubishi Lancer. Reprezentanci Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego pozostawili
w pokonanym polu załogę: Andrzej Kaczmarek – kierowca i Dariusz Gawlik – pilot w Seacie Leon oraz załogę: Grzegorz Olszewski – kierowca i Łukasz Patla – pilot z Opla Astry.

Klasyfikacja końcowa z podziałem na klasy dostępna jest na stronie JKMiRD pod linkiem - WYNIKI

Po zakończeniu przejazdów, wręczono pamiątkowe puchary.

Patronat nad imprezą objął portal informacyjny jaslo4u.pl

md

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ oset
dnia 04.07.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: FT27vhQ2hcNr
Ocena
komentarza:
-1
Takie imprezy powinny być definitywnie zakazane. Propagowanie w takiej formie sportu motorowego robi wodę z mózgu młodym fanatykom sportu motorowego, którzy pragnąc naśladować kierowców rajdowych, wsiadają w swoje wieśwageny czy inne wynalazki i rozbijają się na przydrożnych drzewach lub kończą "rajdowanie" rowach, często tracąc życie. Należy pamiętać, że każdy 18-to, 20-stolatek ma przypadłość polegającą na tym, że ośrodek myślenia zdecydowanie się obniża i zatrzymuje się ni mniej ni więcej tylko dokładnie między nogami w ich połączeniu. Nie trudno z tego wywnioskować czym taki delikwent myśli. Dokładnie tym co ma między nogami. A tak nawiasem mówiąc w każdym samochodzie obowiązkowo powinna być - na najbardziej widocznym miejscu - umieszczona tabliczka z napisem: "prowadzenie samochodu stanowi zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia". W wypadkach samochodowych ginie o wiele więcej ludzi niż umiera z powodu palenia papierosów lub picia alkoholu, na których to używkach taki napis jest obowiązkowy.
@ adonis
dnia 04.07.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: 3xhR6k1RrvSd
Ocena
komentarza:
-9
Kolego lub koleżanko całkowicie się z Tobą zgadzam, ale to w większości przypadków wina rodziców przy kasie którzy zgadzają się aby ich dzieciaki jeździły kilkudziesięcioletnimi dobrze to określiłeś lub określiłaś wieśwagenami lub samorubkami złożonymi przez nich samych albo jakichś władków i lechów w stodołach, bo one nie powinny byś już na wstępie dopuszczone do ruchu, poza tym nieoznakowane radiowozy które krążą po głównych drogach powinny również często pojawiać się na wiejskich drogach i proponowałbym albo godziny ranne albo najlepiej wieczór lub całkiem późny wieczór.
@ do oset
dnia 04.07.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: O5pGt5Ag5MH0
Ocena
komentarza:
12
Widzisz na ost zdjęciu jak profesjonalnie chłopcy przygotowani(kubły, klatka,pasy, kaski) droga jest zamknięta itd więc jaki widzisz w tym problem?;()
@ flat out
dnia 04.07.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: 16Fn0nCmPk4g
Ocena
komentarza:
11
oset, adonis proszę was, nie wypowiadajcie się publicznie. Popisaliście sobie, to teraz wróćcie grzecznie do piwnicy.
@ xyz
dnia 19.07.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: HTYUwV8vDO5R
Ocena
komentarza:
1
Pozdro chłopaki.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Czarni postawieni pod ścianą

  Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby mogli dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

 • Inwestują w oczyszczalnię ścieków i kanalizują gminę

  W tym roku zakończy się budowa nowego sekwencyjnego reaktora biologicznego oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Nowym Żmigrodzie. W ramach tej inwestycji powstała nowa sieć kanalizacji z przyłączami w Mytarzy, Mytarce i Nowym Żmigrodzie...

 • Atrakcyjna nieruchomość w sercu Beskidu Niskiego

   

  Krempna - wyjątkowa miejscowość w Beskidzie Niskim, zachwycająca krajobrazami i nienaruszoną przyrodą. Siedziba Magurskiego Parku Narodowego, słynna także z z zalewu na rzece Wisłoka a także bezcennych zabytków i pamiątek przeszłości. W tej oto turystycznej miejscowości mamy do sprzedania atrakcyjną działkę o powierzchni około 1,6 hektara położoną w cichej i spokojnej okolicy.

 • Duże rodziny mogą więcej

   

  W ostatnich latach polityka prorodzinna państwa weszła w okres dojrzałości. Przede wszystkim na szczególną opiekę liczyć mogą rodziny, z co najmniej dwójką dzieci oraz wielodzietne. Jednym z programów, którego uruchomienie okazało się sukcesem jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Polacy jednak nie zawsze wiedzą jak i gdzie mogą z niej korzystać.

 • Nowoczesne wnętrza w niepowtarzalnym stylu

   

  Stylowe i nowoczesne wnętrza nie muszą być jedynie marzeniem. Zachwyć nowym trendem, coraz częściej wybieranym przez projektantów. Spraw, aby Twój dom nabrał wyjątkowego charakteru.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105