Strona główna

Ściganie w Błażkowej

5
Napisany dnia: 03.07.2017, 11:50 , Tagi: Brak

Ryk silników, szybka jazda i siąpiący deszcz – to obraz imprezy samochodowej, która wczoraj odbyła się w Błażkowej. Pędzące po wąskich lokalnych drogach samochody rajdowe okazały się nie lada gratką dla zgromadzonych przy trasie kibiców.

KJS Super Oes rozegrany w minioną niedzielę w Błażkowej był kolejną, czwartą rundą Mistrzostw Galicji 2017 oraz czwartą rundą Pucharu Automobilklubu Stomil w Dębicy.
Na starcie imprezy samochodowej stanęło 35 załóg, które rywalizowały w pięciu różnych klasach.

FOTORELACJA

Kierowcy wspomagani przez pilotów mieli do pokonania próbę sportową o długości
2 kilometrów. Jej trasa przebiegała drogami asfaltowymi miejscowości Błażkowa w Gminie Brzyska. Ryk silników dało się słyszeć już przed godziną, 10 kiedy to załogi wystartowały do przejazdu zapoznawczego. Przy trasie przejazdu samochodów rajdowych pomimo kapryśnej pogody pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z zamiarem dopingowania zawodników.

Po zakończeniu przejazdu zapoznawczego załogi stanęły na starcie pierwszego przejazdu z pomiarem czasu. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania trzy mierzone przejazdy. Wszystkie wliczane były do końcowej klasyfikacji zarówno generalnej jak też
w poszczególnych klasach.

W tak zwanej „generalce” bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Waldemar Chochołek – kierowca i Marcin Trzeciak – pilot w samochodzie Mitsubishi Lancer. Reprezentanci Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego pozostawili
w pokonanym polu załogę: Andrzej Kaczmarek – kierowca i Dariusz Gawlik – pilot w Seacie Leon oraz załogę: Grzegorz Olszewski – kierowca i Łukasz Patla – pilot z Opla Astry.

Klasyfikacja końcowa z podziałem na klasy dostępna jest na stronie JKMiRD pod linkiem - WYNIKI

Po zakończeniu przejazdów, wręczono pamiątkowe puchary.

Patronat nad imprezą objął portal informacyjny jaslo4u.pl

md

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ oset
dnia 04.07.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: FT27vhQ2hcNr
Ocena
komentarza:
-1
Takie imprezy powinny być definitywnie zakazane. Propagowanie w takiej formie sportu motorowego robi wodę z mózgu młodym fanatykom sportu motorowego, którzy pragnąc naśladować kierowców rajdowych, wsiadają w swoje wieśwageny czy inne wynalazki i rozbijają się na przydrożnych drzewach lub kończą "rajdowanie" rowach, często tracąc życie. Należy pamiętać, że każdy 18-to, 20-stolatek ma przypadłość polegającą na tym, że ośrodek myślenia zdecydowanie się obniża i zatrzymuje się ni mniej ni więcej tylko dokładnie między nogami w ich połączeniu. Nie trudno z tego wywnioskować czym taki delikwent myśli. Dokładnie tym co ma między nogami. A tak nawiasem mówiąc w każdym samochodzie obowiązkowo powinna być - na najbardziej widocznym miejscu - umieszczona tabliczka z napisem: "prowadzenie samochodu stanowi zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia". W wypadkach samochodowych ginie o wiele więcej ludzi niż umiera z powodu palenia papierosów lub picia alkoholu, na których to używkach taki napis jest obowiązkowy.
@ adonis
dnia 04.07.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: 3xhR6k1RrvSd
Ocena
komentarza:
-9
Kolego lub koleżanko całkowicie się z Tobą zgadzam, ale to w większości przypadków wina rodziców przy kasie którzy zgadzają się aby ich dzieciaki jeździły kilkudziesięcioletnimi dobrze to określiłeś lub określiłaś wieśwagenami lub samorubkami złożonymi przez nich samych albo jakichś władków i lechów w stodołach, bo one nie powinny byś już na wstępie dopuszczone do ruchu, poza tym nieoznakowane radiowozy które krążą po głównych drogach powinny również często pojawiać się na wiejskich drogach i proponowałbym albo godziny ranne albo najlepiej wieczór lub całkiem późny wieczór.
@ do oset
dnia 04.07.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: O5pGt5Ag5MH0
Ocena
komentarza:
12
Widzisz na ost zdjęciu jak profesjonalnie chłopcy przygotowani(kubły, klatka,pasy, kaski) droga jest zamknięta itd więc jaki widzisz w tym problem?;()
@ flat out
dnia 04.07.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: 16Fn0nCmPk4g
Ocena
komentarza:
11
oset, adonis proszę was, nie wypowiadajcie się publicznie. Popisaliście sobie, to teraz wróćcie grzecznie do piwnicy.
@ xyz
dnia 19.07.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: HTYUwV8vDO5R
Ocena
komentarza:
1
Pozdro chłopaki.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy nie mają wstydu! Wysypują odpady na „dziko”

  Na prywatnej działce w Warzycach przy drodze wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa powstało niemałe wysypisko śmieci. Ktoś najwyraźniej postanowił zrobić sobie remont domu. Nie chciał płacić za odbiór odpadów to postanowił materiały budowlane podrzucić komuś innemu. Jeśli jednak w przyszłości zostanie złapany na gorącym uczynku może za to słono zapłacić.

 • Czym jest prezbiopia?

   

  O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie.

   

 • Nie odwołano przewodniczącego Rady Powiatu, bo nie było kworum

  Robert Snoch nadal jest i wszystko na to wskazuje, że będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Jaśle. Dzisiaj temat ten miał zostać podjęty na sesji nadzwyczajnej. Ze względu na brak wymaganego kworum rady, nie doszło do jej obrad.

 • Nauka sztuki prezentacji w Słowenii

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu.

 • Komenda na miarę XXI wieku wygląda już z wykopów

   

  W 2020 r. mają zakończyć się prace przy budowie nowego budynku komendy jasielskiej policji. Dziś w związku z realizowaną inwestycją uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Jej wartość szacowana jest na blisko 26 mln zł.

 • Świadek wycofał zeznania obciążające Janusza G.

  Wśród składających zeznania było dwóch współwięźniów oskarżonego Janusza G., byłego męża kobiety, z którym siedzieli w jednej celi aresztu śledczego w Sanoku. Jeden z nich wycofał zeznania podkreślając, że był pod naciskiem policjantów, drugi zasłaniał się niepamięcią.

 • „Nie jesteśmy tacy źli, jak mówi się o nas na mieście”

   

  Dyskusji na temat klubu JKS Czarni 1910 Jasło od kilku już lat towarzyszą duże emocje. Szczególnie wówczas, kiedy mowa jest o pieniądzach. Czy jego oblicze odmieni wkrótce tajemniczy inwestor? O tym, jaka przyszłość rysuje się przed jasielskim klubem w rozmowie z portalem opowiedział Piotr Samborski, członek zarządu.

 • Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej

   

  Do sprzedania wyjątkowy dom w Harklowej, niedaleko Jasła. Położony na przestronnej i zagospodarowanej, około 60 arowej działce z bardzo malowniczym widokiem. Budynek mieszkalny murowany, kryty blachą, jednopiętrowy, podpiwniczony.

   
 • Żyje ostatni więzień obozu pracy w Breslau z Błażkowej

  Spośród dwudziestu więźniów z Błażkowej, którzy zostali zabrani przez Niemców do obozu pracy przymusowej w Breslau żyje ostatni świadek tamtych wydarzeń. Władysław Łukowicz w sierpniu br. skończy 90 lat. 5 stycznia 1945 r. jako 16-letni chłopiec został zmuszony opuścić rodzinny dom...

 • Do końca nie znali prawdy…

   

  Kiedy jeńcy wojenni z obozów w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie opuszczali je w asyście funkcjonariuszy NKWD nie wiedzieli, że konwojowani są na miejsce kaźni. Pragmatyzm i skuteczna akcja dezinformacyjna oprawców, w obliczu zbrodni popełnionej przez sowietów przed 78 laty, potęgują tragizm położenia Polaków skazanych na bestialską śmierć. Ich pamięć uczczono dziś w Jaśle pod pomnikiem „Golgoty Wschodu”.   

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105