Strona główna

Ściganie w Błażkowej

5
Napisany dnia: 03.07.2017, 11:50 , Tagi: Brak

Ryk silników, szybka jazda i siąpiący deszcz – to obraz imprezy samochodowej, która wczoraj odbyła się w Błażkowej. Pędzące po wąskich lokalnych drogach samochody rajdowe okazały się nie lada gratką dla zgromadzonych przy trasie kibiców.

KJS Super Oes rozegrany w minioną niedzielę w Błażkowej był kolejną, czwartą rundą Mistrzostw Galicji 2017 oraz czwartą rundą Pucharu Automobilklubu Stomil w Dębicy.
Na starcie imprezy samochodowej stanęło 35 załóg, które rywalizowały w pięciu różnych klasach.

FOTORELACJA

Kierowcy wspomagani przez pilotów mieli do pokonania próbę sportową o długości
2 kilometrów. Jej trasa przebiegała drogami asfaltowymi miejscowości Błażkowa w Gminie Brzyska. Ryk silników dało się słyszeć już przed godziną, 10 kiedy to załogi wystartowały do przejazdu zapoznawczego. Przy trasie przejazdu samochodów rajdowych pomimo kapryśnej pogody pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z zamiarem dopingowania zawodników.

Po zakończeniu przejazdu zapoznawczego załogi stanęły na starcie pierwszego przejazdu z pomiarem czasu. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania trzy mierzone przejazdy. Wszystkie wliczane były do końcowej klasyfikacji zarówno generalnej jak też
w poszczególnych klasach.

W tak zwanej „generalce” bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Waldemar Chochołek – kierowca i Marcin Trzeciak – pilot w samochodzie Mitsubishi Lancer. Reprezentanci Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego pozostawili
w pokonanym polu załogę: Andrzej Kaczmarek – kierowca i Dariusz Gawlik – pilot w Seacie Leon oraz załogę: Grzegorz Olszewski – kierowca i Łukasz Patla – pilot z Opla Astry.

Klasyfikacja końcowa z podziałem na klasy dostępna jest na stronie JKMiRD pod linkiem - WYNIKI

Po zakończeniu przejazdów, wręczono pamiątkowe puchary.

Patronat nad imprezą objął portal informacyjny jaslo4u.pl

md

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ oset
dnia 04.07.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: FT27vhQ2hcNr
Ocena
komentarza:
-1
Takie imprezy powinny być definitywnie zakazane. Propagowanie w takiej formie sportu motorowego robi wodę z mózgu młodym fanatykom sportu motorowego, którzy pragnąc naśladować kierowców rajdowych, wsiadają w swoje wieśwageny czy inne wynalazki i rozbijają się na przydrożnych drzewach lub kończą "rajdowanie" rowach, często tracąc życie. Należy pamiętać, że każdy 18-to, 20-stolatek ma przypadłość polegającą na tym, że ośrodek myślenia zdecydowanie się obniża i zatrzymuje się ni mniej ni więcej tylko dokładnie między nogami w ich połączeniu. Nie trudno z tego wywnioskować czym taki delikwent myśli. Dokładnie tym co ma między nogami. A tak nawiasem mówiąc w każdym samochodzie obowiązkowo powinna być - na najbardziej widocznym miejscu - umieszczona tabliczka z napisem: "prowadzenie samochodu stanowi zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia". W wypadkach samochodowych ginie o wiele więcej ludzi niż umiera z powodu palenia papierosów lub picia alkoholu, na których to używkach taki napis jest obowiązkowy.
@ adonis
dnia 04.07.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: 3xhR6k1RrvSd
Ocena
komentarza:
-9
Kolego lub koleżanko całkowicie się z Tobą zgadzam, ale to w większości przypadków wina rodziców przy kasie którzy zgadzają się aby ich dzieciaki jeździły kilkudziesięcioletnimi dobrze to określiłeś lub określiłaś wieśwagenami lub samorubkami złożonymi przez nich samych albo jakichś władków i lechów w stodołach, bo one nie powinny byś już na wstępie dopuszczone do ruchu, poza tym nieoznakowane radiowozy które krążą po głównych drogach powinny również często pojawiać się na wiejskich drogach i proponowałbym albo godziny ranne albo najlepiej wieczór lub całkiem późny wieczór.
@ do oset
dnia 04.07.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: O5pGt5Ag5MH0
Ocena
komentarza:
12
Widzisz na ost zdjęciu jak profesjonalnie chłopcy przygotowani(kubły, klatka,pasy, kaski) droga jest zamknięta itd więc jaki widzisz w tym problem?;()
@ flat out
dnia 04.07.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: 16Fn0nCmPk4g
Ocena
komentarza:
11
oset, adonis proszę was, nie wypowiadajcie się publicznie. Popisaliście sobie, to teraz wróćcie grzecznie do piwnicy.
@ xyz
dnia 19.07.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: HTYUwV8vDO5R
Ocena
komentarza:
1
Pozdro chłopaki.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105