Strona główna

Ściganie w Błażkowej

5
Napisany dnia: 03.07.2017, 11:50 , Tagi: Brak

Ryk silników, szybka jazda i siąpiący deszcz – to obraz imprezy samochodowej, która wczoraj odbyła się w Błażkowej. Pędzące po wąskich lokalnych drogach samochody rajdowe okazały się nie lada gratką dla zgromadzonych przy trasie kibiców.

KJS Super Oes rozegrany w minioną niedzielę w Błażkowej był kolejną, czwartą rundą Mistrzostw Galicji 2017 oraz czwartą rundą Pucharu Automobilklubu Stomil w Dębicy.
Na starcie imprezy samochodowej stanęło 35 załóg, które rywalizowały w pięciu różnych klasach.

FOTORELACJA

Kierowcy wspomagani przez pilotów mieli do pokonania próbę sportową o długości
2 kilometrów. Jej trasa przebiegała drogami asfaltowymi miejscowości Błażkowa w Gminie Brzyska. Ryk silników dało się słyszeć już przed godziną, 10 kiedy to załogi wystartowały do przejazdu zapoznawczego. Przy trasie przejazdu samochodów rajdowych pomimo kapryśnej pogody pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z zamiarem dopingowania zawodników.

Po zakończeniu przejazdu zapoznawczego załogi stanęły na starcie pierwszego przejazdu z pomiarem czasu. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania trzy mierzone przejazdy. Wszystkie wliczane były do końcowej klasyfikacji zarówno generalnej jak też
w poszczególnych klasach.

W tak zwanej „generalce” bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Waldemar Chochołek – kierowca i Marcin Trzeciak – pilot w samochodzie Mitsubishi Lancer. Reprezentanci Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego pozostawili
w pokonanym polu załogę: Andrzej Kaczmarek – kierowca i Dariusz Gawlik – pilot w Seacie Leon oraz załogę: Grzegorz Olszewski – kierowca i Łukasz Patla – pilot z Opla Astry.

Klasyfikacja końcowa z podziałem na klasy dostępna jest na stronie JKMiRD pod linkiem - WYNIKI

Po zakończeniu przejazdów, wręczono pamiątkowe puchary.

Patronat nad imprezą objął portal informacyjny jaslo4u.pl

md

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ oset
dnia 04.07.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: FT27vhQ2hcNr
Ocena
komentarza:
-1
Takie imprezy powinny być definitywnie zakazane. Propagowanie w takiej formie sportu motorowego robi wodę z mózgu młodym fanatykom sportu motorowego, którzy pragnąc naśladować kierowców rajdowych, wsiadają w swoje wieśwageny czy inne wynalazki i rozbijają się na przydrożnych drzewach lub kończą "rajdowanie" rowach, często tracąc życie. Należy pamiętać, że każdy 18-to, 20-stolatek ma przypadłość polegającą na tym, że ośrodek myślenia zdecydowanie się obniża i zatrzymuje się ni mniej ni więcej tylko dokładnie między nogami w ich połączeniu. Nie trudno z tego wywnioskować czym taki delikwent myśli. Dokładnie tym co ma między nogami. A tak nawiasem mówiąc w każdym samochodzie obowiązkowo powinna być - na najbardziej widocznym miejscu - umieszczona tabliczka z napisem: "prowadzenie samochodu stanowi zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia". W wypadkach samochodowych ginie o wiele więcej ludzi niż umiera z powodu palenia papierosów lub picia alkoholu, na których to używkach taki napis jest obowiązkowy.
@ adonis
dnia 04.07.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: 3xhR6k1RrvSd
Ocena
komentarza:
-9
Kolego lub koleżanko całkowicie się z Tobą zgadzam, ale to w większości przypadków wina rodziców przy kasie którzy zgadzają się aby ich dzieciaki jeździły kilkudziesięcioletnimi dobrze to określiłeś lub określiłaś wieśwagenami lub samorubkami złożonymi przez nich samych albo jakichś władków i lechów w stodołach, bo one nie powinny byś już na wstępie dopuszczone do ruchu, poza tym nieoznakowane radiowozy które krążą po głównych drogach powinny również często pojawiać się na wiejskich drogach i proponowałbym albo godziny ranne albo najlepiej wieczór lub całkiem późny wieczór.
@ do oset
dnia 04.07.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: O5pGt5Ag5MH0
Ocena
komentarza:
12
Widzisz na ost zdjęciu jak profesjonalnie chłopcy przygotowani(kubły, klatka,pasy, kaski) droga jest zamknięta itd więc jaki widzisz w tym problem?;()
@ flat out
dnia 04.07.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: 16Fn0nCmPk4g
Ocena
komentarza:
11
oset, adonis proszę was, nie wypowiadajcie się publicznie. Popisaliście sobie, to teraz wróćcie grzecznie do piwnicy.
@ xyz
dnia 19.07.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: HTYUwV8vDO5R
Ocena
komentarza:
0
Pozdro chłopaki.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Malują fresk pod okiem mistrza

  Od wczoraj w budynku kina Syrena artyści z Jasła pod okiem Vico Calabro tworzą dzieło w trudnej i zapomnianej już technice malarskiej. Prace nabierają tempa a fresk koloru.

 • Żądają likwidacji firmy. Celpap odpowiada

  Mieszkańcy ul. Leśnej domagają się, aby firma Celpap przeniosła produkcję w inne miejsce. Prezes zarządu firmy uznała ich żądania za pozbawione podstaw faktycznych i prawnych.

 • Wjechał w ogrodzenie, by oszczędzić kota

  Dzisiaj przed godziną 12 na ul. Piotra Skargi w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego. Motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z kotem uciekł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

 • Skazani walczą z nałogiem

  Osadzeni uczestniczą w terapiach, które mają im pomóc uwolnić się od nadużywania alkoholu. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby pokazać im, że alkohol bezpośrednio przekłada się na przestępczość – wyjaśnia kpt. Lilianna Polak, kierownik działu terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Jaśle.

 • Zmarł Bogusław Wójcik - były wójt Tarnowca

  Wczoraj rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, były wójt gminy Tarnowiec. Bogusław Wójcik miał 64 lata.

 • WYPRZEDAŻY u „Leona” ciąg dalszy!

   

  „Leon” wciąż zaskakuje niskimi cenami! W ofercie wyprzedażowej znajdziecie płytki już od 13 zł/m2.

 • Ostatnia szansa na studia

   

  Już tylko kilka dni zostało, by wybrać wymarzone studia i dobrą uczelnię. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jak co roku przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną. Czas na studia, które zapewnią bezpieczną przyszłość i ciekawe życie studenckie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2017 roku.

 • Krzyczał z bólu. Nie wahali się, aby mu pomóc

   

  Policjant wcale nie musi kojarzyć się z mandatem. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Brzysk, któremu w szybkim dotarciu do szpitala pomogli funkcjonariusze drogówki. Oby więcej takich policjantów, którzy spieszą, aby udzielić innym pomocy w nagłych wypadkach – mówi z przejęciem Pan Paweł.

 • „Żądamy obwodnicy poza miastem”

  „Nie dla drogi KG2”, „ nie dla tirów przez Jasło” – mówią jaślanie mieszkający w centrum miasta. Grupa blisko 50 mieszkańców ul. Konopnickiej i 17 Stycznia protestowała wobec inwestycji drogowej planowanej w przyszłym roku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105