Strona główna

Ściganie w Błażkowej

5
Napisany dnia: 03.07.2017, 11:50 , Tagi: Brak

Ryk silników, szybka jazda i siąpiący deszcz – to obraz imprezy samochodowej, która wczoraj odbyła się w Błażkowej. Pędzące po wąskich lokalnych drogach samochody rajdowe okazały się nie lada gratką dla zgromadzonych przy trasie kibiców.

KJS Super Oes rozegrany w minioną niedzielę w Błażkowej był kolejną, czwartą rundą Mistrzostw Galicji 2017 oraz czwartą rundą Pucharu Automobilklubu Stomil w Dębicy.
Na starcie imprezy samochodowej stanęło 35 załóg, które rywalizowały w pięciu różnych klasach.

FOTORELACJA

Kierowcy wspomagani przez pilotów mieli do pokonania próbę sportową o długości
2 kilometrów. Jej trasa przebiegała drogami asfaltowymi miejscowości Błażkowa w Gminie Brzyska. Ryk silników dało się słyszeć już przed godziną, 10 kiedy to załogi wystartowały do przejazdu zapoznawczego. Przy trasie przejazdu samochodów rajdowych pomimo kapryśnej pogody pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z zamiarem dopingowania zawodników.

Po zakończeniu przejazdu zapoznawczego załogi stanęły na starcie pierwszego przejazdu z pomiarem czasu. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania trzy mierzone przejazdy. Wszystkie wliczane były do końcowej klasyfikacji zarówno generalnej jak też
w poszczególnych klasach.

W tak zwanej „generalce” bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Waldemar Chochołek – kierowca i Marcin Trzeciak – pilot w samochodzie Mitsubishi Lancer. Reprezentanci Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego pozostawili
w pokonanym polu załogę: Andrzej Kaczmarek – kierowca i Dariusz Gawlik – pilot w Seacie Leon oraz załogę: Grzegorz Olszewski – kierowca i Łukasz Patla – pilot z Opla Astry.

Klasyfikacja końcowa z podziałem na klasy dostępna jest na stronie JKMiRD pod linkiem - WYNIKI

Po zakończeniu przejazdów, wręczono pamiątkowe puchary.

Patronat nad imprezą objął portal informacyjny jaslo4u.pl

md

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ oset
dnia 04.07.2017, 11:06. Identyfikator użytkownika: FT27vhQ2hcNr
Ocena
komentarza:
-1
Takie imprezy powinny być definitywnie zakazane. Propagowanie w takiej formie sportu motorowego robi wodę z mózgu młodym fanatykom sportu motorowego, którzy pragnąc naśladować kierowców rajdowych, wsiadają w swoje wieśwageny czy inne wynalazki i rozbijają się na przydrożnych drzewach lub kończą "rajdowanie" rowach, często tracąc życie. Należy pamiętać, że każdy 18-to, 20-stolatek ma przypadłość polegającą na tym, że ośrodek myślenia zdecydowanie się obniża i zatrzymuje się ni mniej ni więcej tylko dokładnie między nogami w ich połączeniu. Nie trudno z tego wywnioskować czym taki delikwent myśli. Dokładnie tym co ma między nogami. A tak nawiasem mówiąc w każdym samochodzie obowiązkowo powinna być - na najbardziej widocznym miejscu - umieszczona tabliczka z napisem: "prowadzenie samochodu stanowi zagrożenie dla twojego zdrowia lub życia". W wypadkach samochodowych ginie o wiele więcej ludzi niż umiera z powodu palenia papierosów lub picia alkoholu, na których to używkach taki napis jest obowiązkowy.
@ adonis
dnia 04.07.2017, 11:22. Identyfikator użytkownika: 3xhR6k1RrvSd
Ocena
komentarza:
-9
Kolego lub koleżanko całkowicie się z Tobą zgadzam, ale to w większości przypadków wina rodziców przy kasie którzy zgadzają się aby ich dzieciaki jeździły kilkudziesięcioletnimi dobrze to określiłeś lub określiłaś wieśwagenami lub samorubkami złożonymi przez nich samych albo jakichś władków i lechów w stodołach, bo one nie powinny byś już na wstępie dopuszczone do ruchu, poza tym nieoznakowane radiowozy które krążą po głównych drogach powinny również często pojawiać się na wiejskich drogach i proponowałbym albo godziny ranne albo najlepiej wieczór lub całkiem późny wieczór.
@ do oset
dnia 04.07.2017, 12:39. Identyfikator użytkownika: O5pGt5Ag5MH0
Ocena
komentarza:
12
Widzisz na ost zdjęciu jak profesjonalnie chłopcy przygotowani(kubły, klatka,pasy, kaski) droga jest zamknięta itd więc jaki widzisz w tym problem?;()
@ flat out
dnia 04.07.2017, 20:21. Identyfikator użytkownika: 16Fn0nCmPk4g
Ocena
komentarza:
11
oset, adonis proszę was, nie wypowiadajcie się publicznie. Popisaliście sobie, to teraz wróćcie grzecznie do piwnicy.
@ xyz
dnia 19.07.2017, 17:07. Identyfikator użytkownika: HTYUwV8vDO5R
Ocena
komentarza:
1
Pozdro chłopaki.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105