Strona główna

Skołyszyn: nowa remiza będzie ukończona jeszcze w tym roku

29
Napisany dnia: 06.04.2010, 20:16 , Tagi: Brak
Budowa remizy OSP w Skołyszynie, trwająca od 2002 roku, zostanie dofinansowana kwotą 1 200 000 złotych.Krótka historia nowej remizy


- Nasze plany budowy remizy sięgają lat osiemdziesiątych. Początków obecnego budynku należy szukać jednak w 2002 roku, kiedy to podjęliśmy inicjatywę wybudowania obiektu spełniającego wszelkie wymogi i odpowiadającego na nasze potrzeby. - mówił prezes OSP w Skołyszynie, Stanisław Święch.


- Budynek, z którego obecnie korzystamy, wybudowany w latach sześćdziesiątych, ma wiele braków. W ciągu ostatnich lat remiza była wielokrotnie przebudowywana, między innymi obniżano posadzkę, aby podnieść wysokość pomieszczeń. Wciąż jednak jest, na przykład, za mała - OSP ma bowiem pięć samochodów i tylko dwa garażowe boksy.

Na jakim etapie jest obecnie budowa? - Stan surowy “częściowo zamknięty” był gotowy w 2006 roku. W roku 2009 wstawiliśmy stolarkę okienną. Ze środków dotacji uzyskanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 doprowadzimy budowę do końca - obiekt będzie gotowy na jesień tego roku. - mówił prezes.

Alarm przez sms


Remiza ma być połączona z centrum zarządzania kryzysowego, oraz zostanie wyposażona w zintegrowany system powiadamiania i alarmowania ludności. - Przede wszystkim chcemy objąć tym systemem tych, którzy mieszkają wzdłuż rzeki Ropy. W razie sytuacji kryzysowej, np. zagrożenia powodziowego, będziemy wysyłać odpowiednie sms-y alarmowe - zaznacza Święch.

Dofinansowanie obejmuje nie tylko dokończenie budowy remizy, ale też zakup nowego pojazdu. - Na wykończenie budynku uzyskaliśmy 1 200 000 złotych, oprócz tego otrzymaliśmy także 800 000 na zakup samochodu ratowniczo gaśniczego średniej wielkości z pełnym wyposażeniem - powiedział prezes, dodając, iż samochód ten zastąpi trzydziestodwuletniego Stara S 244.- To przedsięwzięcie niesie ze sobą oczywiste korzyści dla gminy. Będzie to poprawa bezpieczeństwa pożarowego, ale tez drogowego, a ponadto koordynowanie zarządzania kryzysowego - stwierdził Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura.

- Wójtowi oraz radzie gminy, a także zarządowi województwa podkarpackiego, chciałbym w imieniu OSP podziękować za pomoc w realizacji naszych planów - powiedział Stanisław Święch.


Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ lks skolyszyn dead
dnia 06.04.2010, 20:47. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
Skołyszyn to Skołyszyn **** na to ile oni jeszcze będą sie tylko o siebie troszczyć??!! nie tylko oni sa w gminie niech kochany sołtys pamięta ze sa inne wioski a nie jego rodzina w Skołyszynie, stadion potrafili do finasowac,ale za to swiecany musza sami szukac pieniedzy bo gmina przecież biedna nie stac ich na wyłożenie 15 tys na skończenie budowy,biedna jest jak nie wyklada kostke brukowa pod swoj dom to nie dziwne
@ Strażok
dnia 06.04.2010, 21:13. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-1
Chyba im na głowe padło. Przekręt robią i tyle. Do pożarów w gminie pierwsza jest zawsze jasielska straż a nie żaden skołyszyn. Zamiast naprawic te zrypane drogi fundują sobie jakies śmieszne remizy wiejskie żeby mieli gdzie *********.
@ Strażok
dnia 06.04.2010, 21:17. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-1
"Poprawa bezpieczenstwa drogowego" to jest wtedy jak się połozy nową nawierzchnie na drogi. A bezp. wodne to wały przeciwpowodziowe, a nie remiza. Ciekawe kto bedzie placił na jej utzymanie. Nowe posady dla zaufanych ludzi. To cel tego "przedsiewziecia". komuna rulez
@ do debil-i
dnia 06.04.2010, 22:43. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
czy wy tumany kiedys zrozumiecie ze jesli sa pieniadze na dany cel to lepiej je wziasc niz zostawic jesli beda dawac na drogi to tez napewno wezma barany!!!!!!!!!!!
@ jaślanin
dnia 06.04.2010, 23:15. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
jednostki OSP służą do wsparcia ponieważ PSP samo nie da rady są tylko 3 jednostki gaśnicze a do pożaru np domu potrzebnych jest minimum 6/7 często bywa że właśnie jednostki osp pierwsze udzielają pomocy ludziom poszkodowany w wypadkach one pomagają w ochronie przeciw powodziowej powtarzam że sama jednostka państwowej straży pożarnej nie ma szan w ugaszeniu płonącego budynku z racji małej ilości jednostek (wozów typu GCBA, GBA)
@ Henek
dnia 06.04.2010, 23:49. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-1
Co by w gminie Skołyszyn dobrego nie zrobili,to zawsze niedoszły wójt podszywający się pod różne numery IP będzie bruździł.Taka już jego"mendalność"
@ Ronin
dnia 07.04.2010, 00:21. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
za to OSP ma w ....j jednostek bo często są to żuki czy bardzo stare STARy j jak by nie jednostki z PSP to OSP by tylko kiełbaski sobie mogło wędzić - teorja twoja może i prawdziwa ale wytłumacz mi np. czas reakcji na gotowość OSP gdzie PSP w kilka minutek wyjeżdża do pozaru - ale racja że drewnanej chaupy w grabiu PSP z Jasła nie ma szans sam 3ma jednostkami ugasić bo peno ze 40 minut by się tam wlekła więc twoja teorja jest troszke nie zasadna i tez wyszkolenie OSP nie porównuj z wyszkoleniem PSP bo to takie porównanie lekarza ze znachorem - to poprosty część systemu ratowniczego i wszyscy tak samo narazaja swoje życie byś mógł spać spokojnie
@ Jasło
dnia 07.04.2010, 06:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
I bardzo dobrze:D:D
@ xxx
dnia 07.04.2010, 06:57. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Ludzie jest jedna reguła jak dają to trzeba brać. Skoro ten projekt był w 10 najlepszych na województwie to znak że został dobrze przez gminę napisany i to jest pocieszające. Bo skoro bedą pieniądze na inny cel to też jest szansa na dostanie dotacji.
@ margic
dnia 07.04.2010, 07:03. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Kto sie interesuje tematem wie ze gmina dala 300 tys a 1.7 mln to dotacja ktora udalo sie pozyskac.
@ aaa
dnia 07.04.2010, 09:45. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gdy czytam komentarze to mnie coś zalewa.
Kto jest mieszkańcem gminy to wie, że wybudowana remiza w Skołyszynie straszy. Jeżeli gmina pozyskała aż 1,7 mln zł na jej wykończenie i zakup samochodu to w czym problem. zamiast się cieszyć, że budowa będzie dokończona i jeszcze zostanie zakupiony samochód to jak zwykle niezadowoleni piszą bzdury. Według mnie każdy pieniądz ściągnięty z zewnątrz do gminy zostaje w gminie i tylko się z tego cieszmy a nie krytykujmy.
Bo najlepiej nic nie robić i ma się święty spokój.
@ podpalacz traw
dnia 07.04.2010, 11:31. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-1
to super bedzie mozna podpalac wiecej traw
tylko nie zapomnijcie zaproscic Rzoncy zeby pzreciął wstege na otwarcie
@ ;]
dnia 07.04.2010, 11:47. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
ośrodek fajnie wygląda, jest położony w dobrym miejscu, blisko drogi głównej. pasuje te remize juz wykończyć bo w starej to jest w zasadzie wszystko i nic-mała klitka schowana za ciasną dróżką
@ gobi
dnia 07.04.2010, 12:33. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
No to nie długo Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Jasła będzie przeniesiona do Skołyszyna.
Nie wiem jak to nazwać -rozrzutność czy głupota-?
Zamiast dofinansować straże zawodowe, które tak naprawdę walczą z pożarami czy powodziami, tak ogromne pieniądze marnotrawi się dla pseudo strażaków, którzy zaspokajają w ten sposób swoje chore ambicje.
@ sąsiad
dnia 07.04.2010, 13:12. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Wybory idą wybory!!!
@ strazak z gminy
dnia 07.04.2010, 14:14. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
fajnie ze dokoncza remize tylko zeby pan Swiech i strazacy ze skolyszyna nie byli tacy samolubni tgo by bylo calkiem super.
@ łopservatore
dnia 07.04.2010, 14:14. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Skołyszyna!Czas najwyższy by przynajmniej jedna jednostka na terenie powiatu była na odpowiednim poziomie.Mam nadzieję że i w innych gminach radni trochę pomyślą w tym temacie.Przykład już mają.Oczywiście że nie ma potrzeby aby w każdej wiosce taka remiza była, bo to się mija z celem.Ale po jednej na gminę to tak.A co do tych wszystkich"znaffcuff"tematu, to nie ma się co przejmować.To zwykłe ujadanie "mądrych inaczej" chorych z zawiści na wątrobę biedaczków.Takie szkalowanie przynosi im ulgę,
niczym wypróżnienie choremu na biegunkę.Niech im idzie na zdrowie.Najczęściej są to ci co sami drugiemu człowiekowi nic oprócz żółci nie dadzą,a sami wołają o wszystko.
@ :P
dnia 07.04.2010, 15:25. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Bardzo dobrze Skołyszyn to bardzo dobra jednostka i należy im się!!
A ci co piszą te głupie komentarze to po prostu zazdroszczą.!!
@ jaślanin
dnia 07.04.2010, 15:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wyjazd jednostki osp od wezwania przez jednostki osp są również wyposażane w sprzęt do cięcia blachy i mi nie pierdol że psp da sobie rade bo wiem znam się na tym dobrze
@ jaślanin
dnia 07.04.2010, 15:34. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
wyjazd jednostki osp od zadysponowanie nie przekracza 10 minut
@ wiedzma
dnia 07.04.2010, 16:27. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
brawo dla władzy !!!!!!!!! remiza na plan pierwszy a dziury w drogach same się załatają> Nie ma innych problemów w gminie niż straż pozarna i remiza !!!!!!!!!! brawo dla wójta i pozostałych. order im dać
@ hamstwo w państwie
dnia 07.04.2010, 16:56. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
pieknie.ale i tak jesteście hamy ,skołyszyn czyli bród i ubóstwo
@ podpalarski
dnia 07.04.2010, 18:01. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
no to idea Waldusia Pawlak kwitnie -Remizy rosna w siłe heheh Beda mogli w tej remizie uchlewac ryja miejscowi kawależysci co pomykaja w swoich szybkich golfach i BMW
@ fun kolei
dnia 07.04.2010, 18:03. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
a wybudujcie jeszce dwozrec kolejowy z terminalem heheh Głupsi od strażaków ochotników są tylko kolejarze
@ Kazimiesz
dnia 08.04.2010, 01:40. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-1
MOJEMU SYNKOWI ZROBIE W REMIZIE 18-TKE ! TO DOBRY CHLOPAK TYLKO CZASEM NIE POSUSZNY BO JAK MU MATKA KAZE SPSZONTAC TO NICPOŃ JEDEN SIEDZI PRZED TYM KOMPUTEREM I GUPOTY WYPISUJE!
@ obserwator
dnia 08.04.2010, 19:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
To co tu ludzie wypisują to w dużej mierze prawda i to,że w gminie i straży stosowana jest polityka prorodzinna to każdy wie.Po prostu brak jest nadzoru i sposobu wyegzekwowania i ukrócenia prywaty.Z drugiej strony miło zobaczyć,że coś się pozytywnego dzieje.Jednak wolałbym widzieć tą piękną remize w tym miejscu gdzie była zaplanowana,a niestety stoi tam Różana.
@ do obserwatora
dnia 09.04.2010, 14:37. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
A mnie się Różana podoba i miejsce na remizę również. Fajnie, żę coś będzie zakończone, czy to straż czy inna budowa.
@ paweł
dnia 10.04.2010, 09:51. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
kasa na remizę pochodzi głównie z środków unijnych....jeśli tej inwestycji by nie było to kasa przepadła, nie można by ją na inny cel przeznaczyć zrozumcie .....więc jeśli jest taki projekt i są fundusze niech się buduje.....
@ edi
dnia 16.11.2010, 19:52. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
a schody w remizie są beznadziejne kto to projektował
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105