Strona główna

Smart Technologie- otwórz się na nowoczesność

0
Napisany dnia: 09.05.2018, 14:38 , Tagi: Brak

Smart City to zaawansowane technologie, których celem, jest zapewnienie komfortu mieszkańcom i ułatwienie im codziennego życia. Oczywiście smart rozwiązania służą także rozwojowi, ochronie środowiska, jak i zwiększeniu przychodów firmom, które je wykorzystują.

Smart rozwiązania w codziennym życiu

Rozwiązania smart można także zauważyć w codziennym życiu. W sytuacji, gdy zapomnisz wyłączyć piekarnik, dzięki aplikacji Smart zostajesz o tym poinformowany i używając interface bez problemy wyłączysz go, co zapobiega pożarom. Możesz także włożyć ciasto do piekarnika i wracając z pracy włączyć piekarnik również wykorzystując technologie Smart. Dostępna jest również aplikacja Trucker, która monitoruje ilość osób w supermarkecie i wybiera dla ciebie najlepszą porę na zakupy, aby ominąć kolejki. Samochody mogą być wyposażone w czujniki parkowania i w razie konieczności informują kierowcę, że znajduje się zbyt blisko np. ściany. A w razie konieczności automatycznie zatrzymuje pojazd i zapobiegają wypadkom.

Bezpieczeństwo i ochrona firmy dzięki Smart technology

Prowadząc firmę należy chronić swoje dobra przed kradzieżą. Tutaj także technologia Smart jest pomocna. Wystarczy tylko zamontować czujniki np. w samochodach ciężarowych, by w razie próby kradzieży zostało wykonane zdjęcie złodzieja i cały układ był zablokowany. Uniemożliwia to jazdę kradzionym samochodem. Można również wykorzystać aplikację, która namierzy pojazd, jak i całą trasę, którą się poruszał.

Inteligentne technologie w ochronie środowiska

Nie trudno zauważyć, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, a w nim unosi się smog. Zatem Smart Technologie mają za zadanie chronić środowiska. Wykorzystując panele świetlne, czy smart kompostownie oraz nowoczesne pompy ciepła można zapewnić odnawialną energię, a w sytuacji, gdy nie ma nas w domu, pobór prądu jest całkowicie odcięty. Oczywiście nie można również zapomnieć o rozwiązaniach w konstrukcji budynku, które wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Są to domy pasywne, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Pozwalają także na znaczne oszczędności. Obniżają rachunki. Tutaj wykorzystywane są np. Smart Window, które może być sterowane za pomocą tabletu lub telefonu.

Zatem można zauważyć, że Smart Technologie są obecnie niemal w każdym aspekcie życie. Nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mają szereg zalet na przedsiębiorców, jak i zwykłych mieszkańców, którzy mogą z nich korzystać na co dzień. To oszczędność czasu, jak i wygoda oraz komfort.

Zobacz miasto przyszłości Smart City

https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kolejny jasielski talent w „The Voice Kids”!

   

  W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w TVP 2, w drugiej edycji programu  „The Voice Kids” zobaczyliśmy 15-letniego jaślanina, Adriana Bałuckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Adrian wykonał utwór „Im not the only one” i otrzymał nominację do dalszego udziału w programie. Młody wykonawca wybrał drużynę prowadzoną przez Cleo.

 • Czy wyłonią wykonawcę budowy łącznika pomiędzy rondami?

  W tym roku planowana jest budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. W ubiegłym roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego. Sęk w tym, że oferty firm przekraczają zaplanowany budżet dwu a nawet trzykrotnie.

 • Gmina likwiduje bariery

  Od stycznia br. osoby niepełnosprawne bądź mające kłopoty z poruszaniem się mogą korzystać z podnośnika pionowego zamontowanego przy budynku Urzędu Gminy Jasło. Ponadto na parterze budynku powstało Biuro Obsługi Klienta. To pozwoli im na załatwienie ich niezbędnych spraw urzędowych oraz lepszą obsługę.

 • Zapraszają na podróż do przeszłości Jasła

   

  Dzisiaj, zaraz po północy ruszył wyjątkowy serwis o historii miasta – www.17stycznia.pl. Jest to internetowa galeria zdjęć 17 budynków, które niestety już nie istnieją, jednak zachowały się na pocztówkach i fotografiach.

 • Będą podwyżki dla techników RTG

  Koniec sporu zbiorowego z dyrektorem jasielskiego szpitala. Dwudziestu techników elektroradiologii otrzyma podwyżki, o które walczyli od połowy października br. Dzisiaj odbyły się negocjacje, których efektem jest zawarcie porozumienia w zakresie żądań wysuwanych przez pracowników RTG.

 • Policja bada sprawę budżetu obywatelskiego

  Końcem ubiegłego roku burmistrz Jasła zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych w procesie internetowego głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie trwają czynności sprawdzające, czy doszło do złamania prawa.

 • Projekty szkoleniowe ze stażami

   

  Firma INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projektach szkoleniowo - stażowych.

 • W Jaśle zapłonęły „światełka do nieba” dla Pawła Adamowicza

   

  W miejscu gdzie jeszcze wczoraj stała scena, na której odbyły się występy artystów w ramach 27. Finału WOŚP dziś zapłonęły znicze. Tak kilkudziesięciu jaślan postanowiło upamiętnić zmarłego dzisiaj Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który padł ofiarą zamachowca.

 • Jasło pobiło rekord!

   

  Podczas 27. Finału WOŚP w Jaśle i wielu miejscowościach powiatu jasielskiego zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze z tegorocznej edycji kwesty pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Wybrano nowy Zarząd Powiatu

  Wczoraj podczas sesji nadzwyczajnej Stanisław Pankiewicz większością radnych został wybrany na stanowisko wicestarosty jasielskiego. Etatowym członkiem zarządu został Jan Muzyka, zaś jego miejsce nieetatowego członka zajął Ryszard Lisowski.

 • Jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu

   

  10 stycznia w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Wysokie miejsce w rankingu zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle, które okazało się najlepszą tego typu placówką w całym województwie podkarpackim. Jak w rankingu wypadły pozostałe jasielskie technika i licea?

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105