Strona główna

Smart Technologie- otwórz się na nowoczesność

0
Napisany dnia: 09.05.2018, 14:38 , Tagi: Brak

Smart City to zaawansowane technologie, których celem, jest zapewnienie komfortu mieszkańcom i ułatwienie im codziennego życia. Oczywiście smart rozwiązania służą także rozwojowi, ochronie środowiska, jak i zwiększeniu przychodów firmom, które je wykorzystują.

Smart rozwiązania w codziennym życiu

Rozwiązania smart można także zauważyć w codziennym życiu. W sytuacji, gdy zapomnisz wyłączyć piekarnik, dzięki aplikacji Smart zostajesz o tym poinformowany i używając interface bez problemy wyłączysz go, co zapobiega pożarom. Możesz także włożyć ciasto do piekarnika i wracając z pracy włączyć piekarnik również wykorzystując technologie Smart. Dostępna jest również aplikacja Trucker, która monitoruje ilość osób w supermarkecie i wybiera dla ciebie najlepszą porę na zakupy, aby ominąć kolejki. Samochody mogą być wyposażone w czujniki parkowania i w razie konieczności informują kierowcę, że znajduje się zbyt blisko np. ściany. A w razie konieczności automatycznie zatrzymuje pojazd i zapobiegają wypadkom.

Bezpieczeństwo i ochrona firmy dzięki Smart technology

Prowadząc firmę należy chronić swoje dobra przed kradzieżą. Tutaj także technologia Smart jest pomocna. Wystarczy tylko zamontować czujniki np. w samochodach ciężarowych, by w razie próby kradzieży zostało wykonane zdjęcie złodzieja i cały układ był zablokowany. Uniemożliwia to jazdę kradzionym samochodem. Można również wykorzystać aplikację, która namierzy pojazd, jak i całą trasę, którą się poruszał.

Inteligentne technologie w ochronie środowiska

Nie trudno zauważyć, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, a w nim unosi się smog. Zatem Smart Technologie mają za zadanie chronić środowiska. Wykorzystując panele świetlne, czy smart kompostownie oraz nowoczesne pompy ciepła można zapewnić odnawialną energię, a w sytuacji, gdy nie ma nas w domu, pobór prądu jest całkowicie odcięty. Oczywiście nie można również zapomnieć o rozwiązaniach w konstrukcji budynku, które wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Są to domy pasywne, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Pozwalają także na znaczne oszczędności. Obniżają rachunki. Tutaj wykorzystywane są np. Smart Window, które może być sterowane za pomocą tabletu lub telefonu.

Zatem można zauważyć, że Smart Technologie są obecnie niemal w każdym aspekcie życie. Nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mają szereg zalet na przedsiębiorców, jak i zwykłych mieszkańców, którzy mogą z nich korzystać na co dzień. To oszczędność czasu, jak i wygoda oraz komfort.

Zobacz miasto przyszłości Smart City

https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105