Strona główna

Smart Technologie- otwórz się na nowoczesność

0
Napisany dnia: 09.05.2018, 14:38 , Tagi: Brak

Smart City to zaawansowane technologie, których celem, jest zapewnienie komfortu mieszkańcom i ułatwienie im codziennego życia. Oczywiście smart rozwiązania służą także rozwojowi, ochronie środowiska, jak i zwiększeniu przychodów firmom, które je wykorzystują.

Smart rozwiązania w codziennym życiu

Rozwiązania smart można także zauważyć w codziennym życiu. W sytuacji, gdy zapomnisz wyłączyć piekarnik, dzięki aplikacji Smart zostajesz o tym poinformowany i używając interface bez problemy wyłączysz go, co zapobiega pożarom. Możesz także włożyć ciasto do piekarnika i wracając z pracy włączyć piekarnik również wykorzystując technologie Smart. Dostępna jest również aplikacja Trucker, która monitoruje ilość osób w supermarkecie i wybiera dla ciebie najlepszą porę na zakupy, aby ominąć kolejki. Samochody mogą być wyposażone w czujniki parkowania i w razie konieczności informują kierowcę, że znajduje się zbyt blisko np. ściany. A w razie konieczności automatycznie zatrzymuje pojazd i zapobiegają wypadkom.

Bezpieczeństwo i ochrona firmy dzięki Smart technology

Prowadząc firmę należy chronić swoje dobra przed kradzieżą. Tutaj także technologia Smart jest pomocna. Wystarczy tylko zamontować czujniki np. w samochodach ciężarowych, by w razie próby kradzieży zostało wykonane zdjęcie złodzieja i cały układ był zablokowany. Uniemożliwia to jazdę kradzionym samochodem. Można również wykorzystać aplikację, która namierzy pojazd, jak i całą trasę, którą się poruszał.

Inteligentne technologie w ochronie środowiska

Nie trudno zauważyć, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, a w nim unosi się smog. Zatem Smart Technologie mają za zadanie chronić środowiska. Wykorzystując panele świetlne, czy smart kompostownie oraz nowoczesne pompy ciepła można zapewnić odnawialną energię, a w sytuacji, gdy nie ma nas w domu, pobór prądu jest całkowicie odcięty. Oczywiście nie można również zapomnieć o rozwiązaniach w konstrukcji budynku, które wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Są to domy pasywne, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Pozwalają także na znaczne oszczędności. Obniżają rachunki. Tutaj wykorzystywane są np. Smart Window, które może być sterowane za pomocą tabletu lub telefonu.

Zatem można zauważyć, że Smart Technologie są obecnie niemal w każdym aspekcie życie. Nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mają szereg zalet na przedsiębiorców, jak i zwykłych mieszkańców, którzy mogą z nich korzystać na co dzień. To oszczędność czasu, jak i wygoda oraz komfort.

Zobacz miasto przyszłości Smart City

https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pomnik Chrystusa Króla coraz bliżej

  Skwer z pomnikiem powstanie na użyczonej przez miasto działce przy ul. na Kotlinę. Inwestorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Chrystusa Króla.

 • Pierogi rządzą w Tarnowcu

   

  W tym roku, odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” w Tarnowcu. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla gości ponad 100 tys. pierogów, które w ciągu kilku godzin rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

 • Nie chcą masztu sieci Play. Boją się promieniowania

  Mieszkańcy przysiółka Barzykówka w Trzcinicy są zaniepokojeni planowaną inwestycją sieci Play. W pobliskim sąsiedztwie ich domów ma zostać postawiony maszt sieci komórkowej o wysokości 50 metrów...

 • Pierwszy dzwonek tuż tuż…

   

  Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już czas, aby zaopatrzyć się w zeszyty, tornistry oraz inne artykuły szkolne. Wybór nie jest łatwy. Warto jednak postawić na dobrą jakość w atrakcyjnej cenie, które zapewnia nowa hurtownia papiernicza Duo Creative Papier, Wojciecha Warywody.

 • Tylko obiecują, a my dalej jeździmy po dziurach

   

  Mieszkańcy przysiółka Podłazie w Żółkowie mają dość obietnic bez pokrycia. Jak twierdzą, od dziesięciu lat czekają na remont trzykilometrowego odcinka drogi. I choć inwestycja miała już być w trakcie realizacji, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie. Wójt gminy uspokaja i zapewnia, że jeszcze w tym roku nowy asfalt zostanie położony w tym newralgicznym miejscu, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105