Strona główna

Smart Technologie- otwórz się na nowoczesność

0
Napisany dnia: 09.05.2018, 14:38 , Tagi: Brak

Smart City to zaawansowane technologie, których celem, jest zapewnienie komfortu mieszkańcom i ułatwienie im codziennego życia. Oczywiście smart rozwiązania służą także rozwojowi, ochronie środowiska, jak i zwiększeniu przychodów firmom, które je wykorzystują.

Smart rozwiązania w codziennym życiu

Rozwiązania smart można także zauważyć w codziennym życiu. W sytuacji, gdy zapomnisz wyłączyć piekarnik, dzięki aplikacji Smart zostajesz o tym poinformowany i używając interface bez problemy wyłączysz go, co zapobiega pożarom. Możesz także włożyć ciasto do piekarnika i wracając z pracy włączyć piekarnik również wykorzystując technologie Smart. Dostępna jest również aplikacja Trucker, która monitoruje ilość osób w supermarkecie i wybiera dla ciebie najlepszą porę na zakupy, aby ominąć kolejki. Samochody mogą być wyposażone w czujniki parkowania i w razie konieczności informują kierowcę, że znajduje się zbyt blisko np. ściany. A w razie konieczności automatycznie zatrzymuje pojazd i zapobiegają wypadkom.

Bezpieczeństwo i ochrona firmy dzięki Smart technology

Prowadząc firmę należy chronić swoje dobra przed kradzieżą. Tutaj także technologia Smart jest pomocna. Wystarczy tylko zamontować czujniki np. w samochodach ciężarowych, by w razie próby kradzieży zostało wykonane zdjęcie złodzieja i cały układ był zablokowany. Uniemożliwia to jazdę kradzionym samochodem. Można również wykorzystać aplikację, która namierzy pojazd, jak i całą trasę, którą się poruszał.

Inteligentne technologie w ochronie środowiska

Nie trudno zauważyć, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, a w nim unosi się smog. Zatem Smart Technologie mają za zadanie chronić środowiska. Wykorzystując panele świetlne, czy smart kompostownie oraz nowoczesne pompy ciepła można zapewnić odnawialną energię, a w sytuacji, gdy nie ma nas w domu, pobór prądu jest całkowicie odcięty. Oczywiście nie można również zapomnieć o rozwiązaniach w konstrukcji budynku, które wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Są to domy pasywne, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Pozwalają także na znaczne oszczędności. Obniżają rachunki. Tutaj wykorzystywane są np. Smart Window, które może być sterowane za pomocą tabletu lub telefonu.

Zatem można zauważyć, że Smart Technologie są obecnie niemal w każdym aspekcie życie. Nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mają szereg zalet na przedsiębiorców, jak i zwykłych mieszkańców, którzy mogą z nich korzystać na co dzień. To oszczędność czasu, jak i wygoda oraz komfort.

Zobacz miasto przyszłości Smart City

https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

 • Nowotwór rozwija się po cichutku

  Lekarze apelują do kobiet, szczególnie tych będących w największej grupie ryzyka zachorowania na raka piersi, aby nie zapominały o badaniach profilaktycznych i nie odkładały ich na potem. Konsekwencje mogą być groźne...

 • Na krajowej 28 w Zimnej Wodzie spłonęła ciężarówka

   

  Na odcinku drogi krajowej 28 Zimna Woda - Szebnie spłonął samochód ciężarowy. W akcji gaśniczej udział brało kilka zastępów straży pożarnej.

 • Otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki

   

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja odbędzie się otwarcie salonu firmowego Carlson i Piechocki w Jaśle. Teraz ramki do fotografii, lustra oraz oprawy obrazów będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko w cenach producenta.

 • Kuchnia Twoich marzeń nie musi być droga - leddo.pl podpowiada jak odmienić wnętrze światłem.

   

  Marzysz o pięknej, przestronnej i jasnej aranżacji swojej kuchni? Z leddo.pl to żaden problem. Nie ważne czy Twój kulinarny raj przeszedł właśnie kapitalny remont czy dopiero powstaje projekt. A może jest to tylko mała kuchnia w niewielkim mieszkaniu na poddaszu? Wielkość nie ma znaczenia - liczy się oświetlenie.

 • 50-latek spłonął żywcem

  W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Jaśle doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna zmarł w wyniku samopodpalenia.

 • Bezpłatne badanie wzroku 28 maja!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Zderzenie poloneza z citroenem na "Pohulance"

   

  Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wojska Polskiego doszło dziś do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka poloneza.

 • Walczyła ze Stasiowską. Teraz musi jej zwrócić pieniądze

  Magdalena Stasiowska złożyła zażalenie na postanowienie sądu I instancji. Małgorzata Salacha prawomocnym postanowieniem Sądu Apelacyjnego musi zwrócić radnej 6537 zł.

 • Otwórz drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105