Strona główna

Sportowe zmagania zakończone

8
Napisany dnia: 07.06.2018, 16:00 , Tagi: Brak

Zakończył się organizowany już po raz kolejny w Jaśle, Międzynarodowy Festiwal Sportu. W pierwszych dniach czerwca młodzież z Europy rywalizowała w czterech dyscyplinach sportowych: siatkówce, piłce nożnej, judo i karate.

- Przez trzy dni rywalizowaliście na boiskach, parkietach i matach. Oczywiście są wygrani i przegrani, ale moim zdaniem wygrali wszyscy. Poczynając od zawodników, trenerów, a na nas organizatorach kończąc. Jestem przekonany, że były to pięknie spędzone dni, w czasie których zawiązały się nowe przyjaźnie. I choć w rywalizacji sportowej najważniejsze są wyniki, to dla nas najważniejsze jest to, że mogliście tu być, spotkać się i wzajemnie poznać – mówił na zakończeniu festiwalu Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Głównym organizatorem Festiwalu byli UKS „MOSiR” Jasło i Miasto Jasło. Współorganizatorzy: MOSiR Jasło, Akademia Piłkarska Jasło, MKS MOSiR Jasło, Jasielski Klub Karate Kyokushin. Sponsorzy i darczyńcy: Miasto Jasło, Fundacja LOTOS, Urząd Wojewódzki Rzeszów, POLWAX S.A., Hotel Restauracja U Schabińskiej, Uzdrowisko Wysowa, Technologie Informatyczne Petrosoft.PL, Tegel, PH Domicela, Vortumnus S.A, PEHA, Jafar S.A., PSS Społem, MOSiR, Kaufland, Biedronka, Kawiarnia Grubcio, Hotel Restauracja Sepia.

Nagrody wręczali: burmistrz Jasła Ryszard Pabian wraz z zastępcą Elwirą Musiałowicz-Czech, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak wraz wiceprzewodniczącą Urszulą Czyżowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak, prezes UKS „MOSiR” Jasło Jan Betlej, prezes Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin Tadeusz Krygowski oraz prezes Akademii Piłkarskiej Jasło Damian Kardaś.

Wyniki:

XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt,

W turnieju uczestniczyło 15 zespołów z 8 państw, około 230 zawodniczek, trenerów i osób towarzyszących.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

PVK OLYMP Praha (Czechy)

ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja)

UKS GÓRAL Muszyna (Polska)

KS EKSTRIM Gorlice (Polska)

ŠK ELBA Prešov (Słowacja)

TBS BANK SANOCZANKA Sanok (Polska)

UKS „MOSIR” Jasło (Polska)

CSS 2 Baia Mare (Rumunia)

KS OSDUCHOR im Sapegi Grodno (Białoruś)

UKS Zaleszany (Polska)

Schweriner S.C. (Niemcy)

UKS GIMNAZJUM Dębowiec (Polska)

CK SPARTA Sambor (Ukraina)

CSS Blaj-Volei (Rumunia)

Rosenlund Volley (Dania)

Nagrody indywidualne w poszczególnych zespołach zdobyły: Martina van Gorp i Kylia Neuschaeferová (PVK OLYMP Praha), Radka Hašková i Nina Hnátová (ZŠ MLYNSKÁ Stropkov), Julia Stoińska i Gabriela Mikusz (UKS GÓRAL Muszyna), Wiktoria Pilch i Gabriela Liana (KS EKSTRIM Gorlice), Zuzana Vaganská i Nina Kundľová (ŠK ELBA Prešov), Aleksandra Chmiel i Julia Kłeczek (TBS BANK SANOCZANKA Sanok), Aleksandra Michalec i Karolina Kopera (UKS „MOSiR” Jasło), Stefania Hritag i Aleksandra Marian (CSS 2 Baia Mare), Ylja Abramovich i Daria Romanuk (KS OSDUCHOR im Sapegi Grodno), Wiktoria Saj i Julia Kaczkowska (UKS Zaleszany), Leandra Negri i Melanie Romke (Schweriner S.C), Agnieszka Maciejczyk i Natalia Bolek (UKS GIMNAZJUM Dębowiec), Olga Franzus i Olena Lozynska (KS SPARTA Sambor), Antonina Morginean i Tamia Praimer (CSS Blaj-Volei), Filipa Masitlo i Ranja Holtze (Rosenlund Volley). Bezpośrednim organizatorem turnieju był UKS „MOSiR” Jasło.

XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z 2 państw, około 150 zawodników, trenerów i osób towarzyszących. Turniej odbył się na boisku MOSiR Jasło.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

1. MSK TESLA Stropkov (Słowacja)

2. BENIAMINEK Krosno (Polska)

3. UKS 6 Jasło (Polska)

4. SOCCER Ropczyce (Polska)

5. Akademia Piłkarska Jasło (Polska)

6. FOOTBALL WIZARDS Kraków (Polska)

7. TERMALIKA BRUK BET Nieciecza (Polska)

8. ORZEŁ Brzozów (Polska)

9. Akademia Piłkarska GOŁCZA (Polska)

10. Akademia Piłkarska RESPECT Szalowa (Polska)

Nagrody indywidualne w poszczególnych zespołach zdobyli: Adam Żuleviĉ (MSK TESLA Stropkov), Jakub Barczak (Beniaminek Krosno), Oliwier Grochulski (UKS 6 Jasło), Bartłomiej Sędłak (SOCCER Ropczyce), Fabian Mikoś (Akademia Piłkarska Jasło), Łukasz Wincenciak (FOOTBALL WIZARDS Kraków), Gabriel Słota (TERMALIKA BRUK BET Nieciecza), Adrian Wilusz (ORZEŁ Brzozów), Mikołaj Piega (Akademia Piłkarska GOŁCZA), Franciszek Poręba (Akademia Piłkarska RESPECT Szalowa). Najlepszym bramkarzem została: Sandra Urbańczyk (FOOTBALL WIZARDS Kraków), najlepszym strzelcem został: Miłosz Bolek (Beniaminek Krosno). MVP turnieju został: Teodor Korady (MSK TESLA Stropkov). Bezpośrednim organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Jasło.

X Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

W turnieju uczestniczyło 8 zespołów z 2 państw, około 120 zawodników, trenerów i osób towarzyszących. Turniej odbył się na ZS Budowlanych i Hali MOSiR Jasło.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

1. TJ SLAVIA Svidnik (Słowacja)

2. TSV Sanok (Polska)

3.MKS MOSIR Jasło I (Polska)

4.MOS Rzeszów (Polska)

5.ISKIERKA KRZYŻ Tarnów (Polska)

6.LKS Bobowa (Polska)

7.VK MIRAD PU Prešov (Słowacja)

8.MKS MOSIR Jasło II (Polska)

Nagrody indywidualne w poszczególnych zespołach zdobyli: Daniel Ŝellong (TJ SLAVIA Svidnik), Dominik Bodziak (TSV Sanok), Bartosz Wojnarowicz (MKS MOSIR Jasło I), Bartosz Soboń (MOS Rzeszów), Jakub Janicki (ISKIERKA KRZYŻ Tarnów), Dawid Podobiński (LKS Bobowa), Boris Veliĉka (VK MIRAD PU Prešov), Konrad Czeluśniak (MKS MOSIR Jasło II). Bezpośrednim organizatorem turnieju był MKS MOSiR Jasło.

VII Międzynarodowy Turniej Judo

W turnieju uczestniczyło około 160 zawodników z 2 państw. Turniej odbył się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki. Bezpośrednim organizatorem turnieju był UKS „MOSiR” Jasło.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

1. ASW JUDO Jasło

2. Akademia Judo Rzeszów

3. MILLENIUM Rzeszów

I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin

W turnieju uczestniczyło około 80 zawodników z 4 miast. Turniej odbył się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki, a sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate, II miejsce Klub Karate "Kime" Góra Kalwaria, a III Jasielski Klub Karate Kyokushin. Bezpośrednim organizatorem turnieju był Jasielski Klub Karate Kyokushin

Więcej informacji i zdjęć na stronie:

https://www.facebook.com/Festiwal-Sportu-JAS%C5%81O-2018-326647987758924/

Urząd Miasta w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kierowca
dnia 07.06.2018, 18:23. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
2
Tak jak w tamtym roku tak też i w tym roku było mało widać mieszkańców Jasła.
Nawet nie przyszły rodziny uczestniczących i nagrodzonych młodych zawodników.
Prawie w każdą niedzielę coś ciekawego dzieje się w Jaśle.
Warto zainteresować się jakie następne wydarzenie będzie w przyszłą niedzielę
o godz. 20 na rynku w Jaśle.
Niech już nikt nie pisze bzdur , że w Jaśle nic się nie dzieje.
Rodzina malarza jaślanina Jana Wodyńskiego podarowała zbiór prac
z fragmentami miasta dla Muzeum Regionalnemu im. Kadyego.
Byłem na tej uroczystości lecz grupa mieszkańców nie była duża.
Starzy mieszkańcy i nowo osiedleni są mało zainteresowani wydarzeniami
kulturalnymi, sportowymi i innymi jakie się odbywają w Jaśle.
@ Fan
dnia 07.06.2018, 19:09. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
4
Bo Jasło wg.burmistrza jest miastem sportu. Chcesz tłumów jaślan co 2 tygodnie na sportowych zmaganiach?niech władza w końcu zbuduje obiekty dla sportów drużynowych a nie niszowych i pomoże realnie w postawieniu na nogi siatkówki i piłki nożnej w wydaniu seniorów
@ ula
dnia 07.06.2018, 21:28. Identyfikator użytkownika: EtPVvayMjG45
Ocena
komentarza:
3
Międzynarodowe turnieje judo i karate podajcie tabele końcowe bo nie widzę obcokrajowców ale do tego się przyzwyczaiłam przydział środków na kluby , nagrody to wszystko g... warte bzdety burmistrza i komisji Ale jest wyjście zorganizujmy turniej piłki nożnej o puchar świata -Europa ( Polska ) -Azja i obie Ameryki (na rynku są Azjaci , mamy tez amerykanów i meksykanów nie obrażając nikogo ) i jeszcze ten ciborowski kasa misiu , kasa ale poczekajmy do wyborów
@ Jasło
dnia 07.06.2018, 21:53. Identyfikator użytkownika: Sk6lwEYZ8pvH
Ocena
komentarza:
3
Ciężka kasa z naszych jasielskich podatków poszła w las, na bogato. Lepiej te pieniądze rozdysponować na jasielskie kluby sportowe, a nie na dwudniowe rozgrywki i lansik nieudacznego burmistrza i jeszcze tej pożal się Bóg zastępczyni, specjalistki od sportu w mieście.
Artykulik też pewnie pod dyktando pisany lub wręcz sponsorowany skoro Pabian wyboldowany. Ze swoich dał, że się tak grzeje przy okazji ?
Już niedługo zostaniecie zweryfikowani.
Miszczowie zarządzający „miastem sportu”, zostawiacie po sobie zgliszcza, które przez lata trzeba będzie odbudowywać.
@ Józef
dnia 07.06.2018, 22:22. Identyfikator użytkownika: cXk7oIwJs6G3
Ocena
komentarza:
4
Od jakiegoś czasu mamy stadion przy ul.śniadackiej (kunegundy, faustyny lub józefiny) tak do końca jeszcze nie wiadomo, ale to trzeba pytać wiadomej osoby z urzędu miasta
@ fan
dnia 08.06.2018, 08:11. Identyfikator użytkownika: 58cl2dmszpps
Ocena
komentarza:
4
No błyskotliwa burmistrz dała do pieca z brakiem wiedzy o usytuowaniu wstydliwego reliktu archeologicznego zwanego potocznie ,,stadionem'' ale to nie pierwsza i nie ostatnia jej wpadka. Były jeszcze ciekawsze.
@ Kierowca
dnia 08.06.2018, 16:18. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
2
Docenianie i nagradzanie osiągnięć młodzieży ci co nie uczestniczą w sportowych
imprezach uważają za marnowanie pieniędzy.
Jednocześnie dopominają się o dofinansowanie klubów sportowych
i rozbudowę stadionu. Gdzie tu jest sens i logika.
Byłem a ubiegłorocznym i tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sportowym
w Jaśle. Było mało mieszkańców Jasła. Dziwi mnie, że wypowiadają się negatywnie
ci co nie byli na tej imprezie. Nigdy się nie zapomni uśmiechniętych buzi
wyróżnionych i nagrodzonych młodych zawodników, ich radość udzielała się
obecnym tam widzom i rodzinom. Dla większości zawodników były to pierwsze
w życiu medale i puchary. Po wręczeniu nagród sponsorzy, trenerzy i rodziny
robili sobie zdjęcia, które znajdą się na pierwszym miejscu w ich rodzinnym albumie,
na ścianie w klubie, szkole czy lokalnej lokalnej gazecie.
Uważam że takie młodzieżowe imprezy uszczęśliwiające młode pokolenie
są jak najbardziej trafione i wręcz pożądane.
Niech mi nikt nie zaprzecza, że to jest zbędne i niepotrzebne.
@ Kierowca
dnia 09.06.2018, 17:14. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
0
Co tak zatkało tych pseudokibiców i zgorzkniałych demagogów
wszechwiedzących wpisujących te bzdurne komentarze.
Już dwa dni mi żaden wszechwiedzący krytykant nie odpowiada
na mój pozytywny komentarz.
No ruszcie się niezdary.
Który pierwszy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • „U mnie nie będzie politykierstwa”

   

  Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105