Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Spotkanie autorskie z Marcinem Rąpałą- twórcą filmu "Antoś - 70 lat po zburzeniu Jasła"

9

W poniedziałek (28.06) zakończyła się pierwsza część projektu obejmującego serię spotkań autorskich z Marcinem Rąpałą – twórcą filmu dokumentalnego: „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”, którego mecenasem jest firma Telgam S.A. W trakcie jego trwania zostało zorganizowane kilkanaście spotkań, obejmujących pokazy filmu dla lokalnych społeczności w świetlicach, ośrodkach kultury oraz spotkań motywacyjnych, połączonych z pokazem filmu w szkołach podstawowych, przedszkolach, gimnazjach, oraz liceach na terenie powiatu jasielskiego.

- Głównym zadaniem projektu było przekazanie informacji o historii Jasła w czasach jego wysiedlenia i zburzenia. Był to fajny sposób na powrót do emisji filmów w domach ludowych i świetlicach, co jeszcze nie tak dawno było na porządku dziennym i przyciągało spore rzesze widzów. Spotkania często przeciągły się kiedy dyskusja po filmie nabierała rumieńców. Mieszkańcy naszych okolic są bardzo mocno przywiązani do historii Ziemi jasielskiej, co potwierdza ich obecność i aktywność podczas spotkań - mówi Marcin Rąpała, reżyser filmu „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”

Po seansach „Antosia” w szkołach, uczniowie brali udział w wykładzie motywacyjnym prowadzonym przez autora filmu. Po skończonym pokazie każdy uczestnik otrzymywał folder z krótką wzmianką na temat filmu i historii Jasła.

- Wierzę mocno, że uda nam się kontynuować takie spotkania w przyszłym roku szkolnym. Przyznam szczerze, że dla mnie samego te spotkania były ogromną dawką energii i dowód na to, że wśród naszej młodzieży mamy liczną grupę „Młodych Wilków”. Po spotkaniach otrzymywałem mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, oraz – co cieszyło najbardziej – efektami pracy nad swoimi słabościami i marzeniami. Tego nie da się kupić za żadne skarby. - mówi Rąpała

Film „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła” powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła oraz Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Seria spotkań autorskich połączonych z seansem filmu odbyła się dzięki Firmie Telgam S.A.

Organizatorzy projektu

Napisany dnia: 06.07.2015, 10:35

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ Rodak
dnia 07.07.2015, 14:36 · Zgłoś
Człowiek zdolny idzie drogą ze swoją swoją twórczością w różnych kierunkach
a nie tylko monotematycznie.
Odpowiedz
3
@ Poison Fish
dnia 10.07.2015, 22:45 · Zgłoś
Patrz Natasz Urbańska.
Odpowiedz
0
@ jozef
dnia 06.07.2015, 19:24 · Zgłoś
Dobra incjatywa.
Odpowiedz
3
@ Jasielski Nindża
dnia 06.07.2015, 12:02 · Zgłoś
Aż serce pęka, że ludzie odpowiedzialni w tym mieście za edukacje zajmują się głownie promocją lokalnych kabotynów.
Rozumiem szczytną idee i ciekawą tematykę projektu ale czy nie powinniśmy też patrzeć na jakość serwowanych młodzieży paszkwili?
Nie możemy na litość boską kogoś wystawiać na piedestał, tylko dlatego, że coś robi i próbuje się z tym wszędzie wepchać. Przychodzi moment kiedy trzeba powiedzieć "sprawdzam" i zastanowić się nad umiejętnością poruszania się w danej formie, czyli nad jakością.
Serwując młodzieży takie spotkania spychamy rzeczy wartościowe do niszy a kultury szukamy na Dniach Runowa.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 06.07.2015, 12:10 · Zgłoś
Paszkwil? Kabotyn" Czy przypadkiem w swoim zacietrzewieniu nie posuwa się pan za daleko? Na co paszkwilem jest "Antoś"? Jakich tanich efektów doszukiwać się należy w postępowaniu jego autora? Czy ktoś inny w Jaśle pokusił się o zrealizowanie takiego projektu w lepszej jakości?
Odpowiedz
2
@ Jasielski Nindża
dnia 06.07.2015, 12:21 · Zgłoś
Tania kalkulacja mająca na celu marnej jakości działaniami o wątpliwej wartości artystycznej zdobycie paru minut, nic nie wartej lokalnej popularności.
Skakanie od sasa do lasa i łapanie się wszystkiego co w danym momencie ma szansę wypalić.
Wszystko to miałkie, marne, bezwartościowe, mające szanse zaistnieć głównie na takiej kulturalnej prowincji niż Jasło.
Ps.
Paszkwil został użyty w znaczeniu slangowym i mowy potocznej a nie gatunku literackiego.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 06.07.2015, 12:41 · Zgłoś
Szkoda, że jest pan tak cyniczny. Przykre też, że projekt, który dotyczy przeszłości miasta i zachęca młodzież do kreatywności i poszukiwania swojej drogi w życiu uważa Pan za miałki, marny i bezwartościowy. A slangowe określenie "paszkwil" dotyczy osoby, najczęściej rodzaju żeńskiego, a nie rzeczy. Najlepiej będzie, jeśli każde z nas pozostanie przy swoim zdaniu. Miłego dnia.
Odpowiedz
6
@ Jasielski Nindża
dnia 06.07.2015, 12:59 · Zgłoś
Oczywiście szanuje Pani zdanie. Mogę nawet zamienić paszkwil na lipę lub knot.
Dla uściślenia- popieram pomysł i tematykę a krytykuje wykonanie i pozostałą działalność. To, że coś nie ma konkurencji nie oznacza, że jest dobre to że coś lepiej widać nie znaczy, że jest najlepsze.
Pozdrawiam. Dobrego dnia i żeby nie padało.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 06.07.2015, 10:59 · Zgłoś
Tutaj dofinansowanie jak najbardziej zasadne. Wspaniały projekt i dowód na to, że młodzi ludzie w Jaśle są kreatywni i chcą coś zrobić dla siebie i społeczności. Pozdrowienia dla obu braci.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657