Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Start Zawodników JSC na Cyklokarpatach w Wojniczu

1

W niedzielę 15 lipca odbyły się kolejne zawody cyklu maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Tym razem organizatorzy na miejsce zawodów wybrali Wojnicz k.Tarnowa. Trasa maratonu miała charakter interwałowy ze sporymi jak na te tereny przewyższeniami.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy:

• Hobby – 32 km – 637 m przewyższenia,
  • Mega – 56 km – 1292 m przewyższenia,
  • Giga – 83 km – 2059 m przewyższenia.

Dystans Hobby wybrało pięciu zawodników JSC. Najlepiej wypadł Piotr Gryzło, który w kategorii HM2 zajął 4 m-ce. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się również Rafał Cygan, który w kategorii HM3 zajął 7 m-ce. W tej samej kategorii Sebastian Cyran zajął 13 m-ce, natomiast w kategorii HM4 Witold Cisło zajął 42 m-ce. Niestety Sylwester Dubiel miał defekt i nie ukończył zawodów.

Najliczniej obsadzony zawodnikami JSC był dystans Mega w kategorii MM3. Tutaj najlepszym wynikiem może pochwalić się Tomasz Leśniak, który zajął drugie miejsce. Artur Gorczyca zajął 22 m-ce, Jerzy Reczek 30 m-ce, Krzysztof Kosiek 33 m-ce a Mateusz Dachowski 34 m-ce. W kategorii MM4 Robert Śliwowski zajął 57 m-ce.

Na najtrudniejszym dystansie Giga Jakub Siemiączko zajął 6 m-ce, natomiast Jakub Gryzło 9 m-ce w kategorii GM3. Na drugim stopniu podium w kategorii GM5 stanął Marek Gorczyca.