Starty zawodników JSC

4

W ubiegły weekend starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów rozpoczęły się w sobotę o godzinie 8.00. Wtedy z Kieżmarskiej Doliny na Słowacji, wystartowali zawodnicy biegu górskiego - Ultra Janosik.

Trasa biegu liczyła 80 km., i miała 2767 m przewyższenia. Z tą trasą, wiodącą m.in. przez Tatry Bielskie, zmierzył się Marcin Wiącek, który na metę, zlokalizowaną w Niedzicy – Polana Sosny przybył po 12 h. i 23 min. Wynik ten pozwolił Marcinowi na zajęcie 46 miejsca open, a w kategorii „Master” – 15.

W niedzielę zawodnicy JSC wystartowali w zawodach kolarstwa szosowego i górskiego. Jerzy Reczek i Witold Cisło uczestniczyli w I Klasyku Boguchwały. Trasa liczyła 55km. I sięgała 860 m przewyższenia. Jerzy Reczek w zawodach zajął 60 miejsce open, a w kategorii M3 – 25, natomiast Witold Cisło w open zajął 113 miejsce, a w kategorii M4 – 24.

Inni zawodnicy JSC wybrali kolarstwo górskie w formule XC. Tym razem zawody odbywały się w Wietrznie w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej XC. W zawodach uczestniczyło pięciu zawodników i wszyscy zanotowali bardzo dobre wyniki. W kategorii „Master I”, Tomasz Leśniak zwyciężył, natomiast Jakub Siemiączko zajął 4 miejsce a Artur Gorczyca – 5. W kategorii „Master II”, Jakub Zbiegień stanął na podium na miejscu 3, a w kategorii „Weterani”, Marek Gorczyca zwyciężył.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.