Strona główna

Straż Miejska apeluje, aby nie wrzucać śmieci do ulicznych koszy!

7
Napisany dnia: 08.10.2018, 09:41 , Tagi: Brak

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Jasła i osób prowadzących w naszym mieście działalność gospodarczą, o niewyrzucanie do koszy stojących przy ulicach śmieci z własnych posesji.

Czasem niestety zdarza nam się obserwować na ulicach Jasła mało estetyczne widoki: kosze na śmieci wypchane po brzegi reklamówkami z odpadkami bądź też poustawiane przy pojemnikach pełne worki. Przykry dla oka widok to nie jest jedyna konsekwencja podrzucania do koszy śmieci z prywatnych posesji. Niemniej ważną jest duża niewygoda dla przechodniów, którzy chcieliby skorzystać z kosza zgodnie z jego przeznaczeniem, a nie mają po prostu gdzie wepchnąć opakowania po zjedzonych chipsach, butelki po wypitym napoju czy nawet małego papierka po cukierku.

Przypominamy, że kosze uliczne nie służą do odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw indywidualnych, czy działalności gospodarczej, a za ich podrzucanie grozi wysoki mandat. Kosze uliczne mają służyć wyłącznie przechodniom. Odpady należy zdawać w terminach opisanych w harmonogramie odbioru odpadów 2018, a nie podrzucać je wprost na ulicę. Kosze są regularnie opróżniane przez pracowników służb, jednak i oni stają się bezradni w walce z bezmyślnym zachowaniem ludzi. Zamienianie ulic naszego miasta w jedno wielkie śmietnisko na pewno nie poprawi jego wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości.

Jasło to nasz wspólny dom. Zadbajmy o to, aby było w nim czysto i estetycznie.

SM w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ @Pasjonat
dnia 08.10.2018, 10:42. Identyfikator użytkownika: NTFCCXiOUt1Z
Ocena
komentarza:
-6
Pierwszy. Normaonie masakra a zresztą jak oko saurona nie zauważy to trudno udowodnic ze moje. Pamiętać trzeba tylko to co soe wyrzuca
@ graf-en
dnia 08.10.2018, 12:38. Identyfikator użytkownika: VNx1X0iluuDn
Ocena
komentarza:
-10
Jaką funkcje spełniają kosze na śmieci ? Wizerunkową dla Jasła?
@ dawidow178
dnia 19.10.2018, 06:38. Identyfikator użytkownika: IG6CBF03yr08
Ocena
komentarza:
3
Jakbyś nie odczytał i miał zbyt mała wiedzę na temat funkcjonowania miasta,kosze stojące przy ulicy są dla przechodniów a nie po to żebyś miał gdzie wyrzucić resztki z obiadu.
@ Ale jaja
dnia 08.10.2018, 23:22. Identyfikator użytkownika: DQNdGWAaV8zV
Ocena
komentarza:
5
Gdzie są kontenery na osiedlach i komu one przeszkadzały?
@ Ale jaja
dnia 08.10.2018, 23:25. Identyfikator użytkownika: DQNdGWAaV8zV
Ocena
komentarza:
0
Na kosze kamery działają ale jak jakiś burak uszkodzi auto na parkingu to już kamera nie widzi. Poza tym ta obecna inwigilacja mnie przeraża, reżim panie reżim
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 13.10.2018, 18:16. Identyfikator użytkownika: ME8jdSG5NAgS
Ocena
komentarza:
3
Na ulicy 17 Stycznia nie ma tego problemu. Nie ma tu żadnego kosza a śmieci walają się po chodnikach ! Wstyd !!! Wizytówka Jasła i naszych WŁADZ !
@ klara
dnia 21.10.2018, 13:22. Identyfikator użytkownika: 14F7recjo5SF
Ocena
komentarza:
0
heheh niemcy tak wywoża smieci na parkingi przy autostardzie i ukradkiem zostawiaja dogonilismy niemców
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czas decyzji! Dziś wybory samorządowe

   

  Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybierają radnych, wójtów oraz burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą do 21:00 wieczorem. Frekwencję oraz wyniki głosowania śledźcie z portalem jaslo4u.pl.

 • Jak głosować w wyborach samorządowych

   

  Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego wybiorą w nich radnych miejskich, gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. W głosowaniu zdecydują również, kto przez kolejne pięć lat sprawował będzie urząd burmistrza Jasła oraz wójtów we wszystkich gminach powiatu jasielskiego.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105