Strona główna

Straż Miejska apeluje, aby nie wrzucać śmieci do ulicznych koszy!

8
Napisany dnia: 08.10.2018, 09:41 , Tagi: Brak

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Jasła i osób prowadzących w naszym mieście działalność gospodarczą, o niewyrzucanie do koszy stojących przy ulicach śmieci z własnych posesji.

Czasem niestety zdarza nam się obserwować na ulicach Jasła mało estetyczne widoki: kosze na śmieci wypchane po brzegi reklamówkami z odpadkami bądź też poustawiane przy pojemnikach pełne worki. Przykry dla oka widok to nie jest jedyna konsekwencja podrzucania do koszy śmieci z prywatnych posesji. Niemniej ważną jest duża niewygoda dla przechodniów, którzy chcieliby skorzystać z kosza zgodnie z jego przeznaczeniem, a nie mają po prostu gdzie wepchnąć opakowania po zjedzonych chipsach, butelki po wypitym napoju czy nawet małego papierka po cukierku.

Przypominamy, że kosze uliczne nie służą do odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw indywidualnych, czy działalności gospodarczej, a za ich podrzucanie grozi wysoki mandat. Kosze uliczne mają służyć wyłącznie przechodniom. Odpady należy zdawać w terminach opisanych w harmonogramie odbioru odpadów 2018, a nie podrzucać je wprost na ulicę. Kosze są regularnie opróżniane przez pracowników służb, jednak i oni stają się bezradni w walce z bezmyślnym zachowaniem ludzi. Zamienianie ulic naszego miasta w jedno wielkie śmietnisko na pewno nie poprawi jego wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości.

Jasło to nasz wspólny dom. Zadbajmy o to, aby było w nim czysto i estetycznie.

SM w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ @Pasjonat
dnia 08.10.2018, 10:42. Identyfikator użytkownika: NTFCCXiOUt1Z
Ocena
komentarza:
-7
Pierwszy. Normaonie masakra a zresztą jak oko saurona nie zauważy to trudno udowodnic ze moje. Pamiętać trzeba tylko to co soe wyrzuca
@ graf-en
dnia 08.10.2018, 12:38. Identyfikator użytkownika: VNx1X0iluuDn
Ocena
komentarza:
-9
Jaką funkcje spełniają kosze na śmieci ? Wizerunkową dla Jasła?
@ dawidow178
dnia 19.10.2018, 06:38. Identyfikator użytkownika: IG6CBF03yr08
Ocena
komentarza:
4
Jakbyś nie odczytał i miał zbyt mała wiedzę na temat funkcjonowania miasta,kosze stojące przy ulicy są dla przechodniów a nie po to żebyś miał gdzie wyrzucić resztki z obiadu.
@ Ale jaja
dnia 08.10.2018, 23:22. Identyfikator użytkownika: DQNdGWAaV8zV
Ocena
komentarza:
6
Gdzie są kontenery na osiedlach i komu one przeszkadzały?
@ Ale jaja
dnia 08.10.2018, 23:25. Identyfikator użytkownika: DQNdGWAaV8zV
Ocena
komentarza:
2
Na kosze kamery działają ale jak jakiś burak uszkodzi auto na parkingu to już kamera nie widzi. Poza tym ta obecna inwigilacja mnie przeraża, reżim panie reżim
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 13.10.2018, 18:16. Identyfikator użytkownika: ME8jdSG5NAgS
Ocena
komentarza:
8
Na ulicy 17 Stycznia nie ma tego problemu. Nie ma tu żadnego kosza a śmieci walają się po chodnikach ! Wstyd !!! Wizytówka Jasła i naszych WŁADZ !
@ klara
dnia 21.10.2018, 13:22. Identyfikator użytkownika: 14F7recjo5SF
Ocena
komentarza:
0
heheh niemcy tak wywoża smieci na parkingi przy autostardzie i ukradkiem zostawiaja dogonilismy niemców
@ Sen
dnia 22.10.2018, 10:09. Identyfikator użytkownika: KA5tEGM5o1Lt
Ocena
komentarza:
1
Polacy alb Turcy mieszkający w Niemczech może i tak robią...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105