Strona główna

Strażacy świętowali...

16
Napisany dnia: 27.05.2009, 07:09 , Tagi: Brak
Odznaczenia i awanse na wyższe stopnie otrzymali jasielscy strażacy podczas uroczystości z okazji swojego święta. Obchody, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława odbyły się we wtorek, 26 maja. Po mszy, na placu PSP odbył się uroczysty apel, podczas którego uhonorowano najbardziej zasłużonych.

Zapraszamy do <Fotorelacji> .
- Święto strażaka to czas, kiedy spotykają się strażacy, żeby poświętować. Cały rok starają się wykonywać swoje zadania ustawowo nałożone jak najlepiej. Cały maj jest miesiącem, kiedy strażacy się spotykają, świętują, kiedy można tych wyróżniających się docenić, uhonorować, odznaczyć i awansować na wyższe stopnie. To jest czas kiedy również spotykamy się z sympatykami straży pożarnej, a tym osobom, które wspomagają zarówno państwową, jak i strażaków ochotników, chciałbym podziękować – mówił Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP w Jaśle.

Za wzorową i pełną poświęcenia służbę, na rzecz ochrony przeciwpożarowej jasielskim strażakom wręczono odznaczenia resortowe, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymali: st. ogn. Krzysztof Mroczka (st. ratownik kierowca JRG), st. ogn. Roman Wątroba (dowódca zastępu JRG), st. kpt. Bogdan Ziemba (zastępca komendanta odznaczony podczas uroczystości wojewódzkich). Brązowa odznaka została przyznana: kpt. Andrzejowi Bugajskiemu (dowódca zmiany JRG), st. ogn. Markowi Forystkowi (st. operator sprzętu specjalnego JRG), mł. bryg. Markowi Górniakowi (dowódca JRG), asp. sztab. Wojciechowi Kiełbasie (dyżurny operacyjny KP PSP), mł. kpt. Józefowi Kutynie (dyżurny operacyjny KP PSP), st. asp. Dariuszowi Łabie (dowódca sekcji JRG), kpt. Sławomirowi Madejczykowi (naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego KP PSP), st. ogn. Edwardowi Ochałkowi (dowódca zastępu JRG), asp. sztab. Piotrowi Owczarskiemu (dyżurny operacyjny KP PSP), st. ogn. Józefowi Paluchowi (ratownik JRG), st. ogn. Mariuszowi Reczkowi (specjalista ratownik JRG), asp. sztab. Grzegorzowi Rogowskiemu (dowódca sekcji JRG), st. ogn. Dariuszowi Stefańskiemu (specjalista ratownik JRG), st. ogn. Sylwestrowi Stygarowi (dowódca sekcji JRG), st. ogn. Markowi Śliszowi (starszy ratownik JRG), st. ogn. Romanowi Surmaczowi (starszy ratownik JRG), st. asp. Wojciechowi Walaszczykowi (dowódca zastępu JRG), st. asp. Andrzejowi Walczykowi (dowódca zastępu JRG), st. ogn. Władysławowi Wiaterowi (st. ratownik kierowca JRG), st. ogn. Jackowi Wickowskiemu (starszy ratownik JRG), asp. sztab. w st. spoczynku Andrzejowi Wojewodzie (były dowódca zmiany JRG) oraz mł. bryg. Ireneuszowi Zagórskiemu (st. inspektor).

Złotą odznaką uhonorowani zostali: kpt. Grzegorz Ciężabka (dowódca sekcji JRG), st. kpt. Ireneusz Michalik (st. inspektor), ogn. Tadeusz Mroczka (Naczelnik OSP Skalnik), st. kpt. Piotr Surmacz (z-ca naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego), st. asp. Jacek Zagórski (dowódca zastępu JRG), Jan Wątroba (właściciel piekarni, sympatyk i wspierający OSP). Srebrny medal otrzymali: st. sekc. Dariusz Buczkowski (st. ratownik kierowca JRG), Małgorzata Salacha (wójt gminy Kołaczyce), natomiast brązowy medal wręczono asp. Mateuszowi Błasikowi (specjalista ratownik JRG).

Stopień starszego brygadiera otrzymał komendant powiatowy PSP w Jaśle Wiesław Latoszek. Natomiast na stopień aspiranta awansowali: asp. sztab. Paweł Walaszczyk (st. inspektor), asp. sztab. Grzegorz Rogowski (dowódca sekcji JRG), st. asp. Wojciech Walaszczyk (dowódca zastępu JRG), st. asp. Grzegorz Durał (st. specjalista ratownik JRG), na stopień podoficera: st. ogn. Józef Paluch (ratownik JRG), ogn. Wiesław Fiałkiewicz (st. operator sprzętu specjalnego JRG), na stopień strażaka: st. strażak Paweł Roszkowicz (stażysta JRG), st. strażak Paweł Wójcik (stażysta JRG).

Na wniosek komendanta powiatowego PSP w Jaśle zostały przyznane nagrody pieniężne dla dwóch strażaków: st. ogn. Romana Wątroby i st. ogn. Romana Surmacza.

Medale „Za zasługi dla pożarnictwa” jasielskim strażakom i sympatykom wspierającym działania OSP przyznał zarząd oddziału wojewódzkiego ZOSP RP.

Statuetką za wieloletnie reprezentowanie komendy rejonowej, a później powiatowej PSP w Jaśle, w rozgrywkach sportowych, komendant powiatowy wyróżnił: st. asp. Wojciecha Walaszczyka, st. ogn. Edwarda Ochałka i st. ogn. Romana Wątrobę. Statuetkę „Orły 2006” za wspieranie działalności klubu na rzecz BRD dzieci i młodzieży, otrzymał z rąk Józefa Biernackiego, prezesa JKMiRD, Bogdan Ziemba, zastępca komendanta PSP w Jaśle.

Dziękując lokalnym władzom samorządowym, komendant Latoszek podkreślił ich zasługi dla jasielskiej jednostki PSP – Specjalistyczny sprzęt pożarniczy jest bardzo drogi, a nasz budżet jest niski. Bez tego sprzętu strażak jest bezsilny. Dzięki pomocy samorządu i Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, udało nam wymienić tabor samochodowy.

Kończąc oficjalną część spotkania Wiesław Latoszek podziękował również wszystkim gościom - dyrektorom rodzimych instytucji, przedsiębiorcom i samorządowcom za pomoc w prowadzeniu działań ratowniczych i szkoleń podnoszących kwalifikacje naszych strażaków.

Obchodom towarzyszyła orkiestra dęta, działająca przy OSP w Osobnicy.


Katarzyna Pacwa-Wilk

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ SL
dnia 27.05.2009, 08:01. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Irek Zagórski najlepszym strażakiem POLSKI !
@ LO Kołaczyce
dnia 27.05.2009, 11:00. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
nie!!! najlepszsy jest kpt Piotrek Śmietana !!!
Spoko gość!!!B)
@ a
dnia 27.05.2009, 13:18. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
ale panowie komendanci pokazówke sobie zrobili ze święta strażaka, teraz ich już nikt nie odwoła a szkoda
@ Uchacha
dnia 27.05.2009, 13:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Do SL no na pewno buhahahaha
@ gosc
dnia 27.05.2009, 14:30. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
a wypili se co czy nic
@ gosc
dnia 27.05.2009, 14:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
ty, a, ty byś tylko ludzi z pracy zwalniał
@ Mateuszdmks
dnia 27.05.2009, 19:46. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Pozdrowienia dla straży:D
@ czeslaw
dnia 27.05.2009, 21:30. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
nawet CZESIO coś dostał:o
@ madzia
dnia 27.05.2009, 23:31. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
mój mł.kapitan Dawidek dostał wreszcie medal za zasługi,my byłe i obecne wiemy za jakie....
@ siostra
dnia 28.05.2009, 01:08. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
I mój handsome brat też dostał odznakę:) Gratulacje Braciszku!!!
@ Estetka
dnia 28.05.2009, 01:16. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Po tych zdjeciach nie widac, czy jest jakies 'miecho' wsrod Strazakow...:@
@ jaś sikawkowy
dnia 29.05.2009, 07:38. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
A czy pozostał jeszcze ktoś kogo by nie wyróżniono, odznaczono, awansowano. Takie odznaczenia awanse przypominają czasy rozkwitu poprzedniej DOBRZE, ŻEE MINIONEJ EPOKI. Wypada zapytać za co to wszystko otrzymali? Jakoś nie widać wspaniałości na co dzień chyba, że wspomnieć o podjazdkach służbowymi samochodzikami............. i poza kolejeczką bo z radyjkiem i w mundurku wszyscy wiemy o co chodzi. Smo życie !!!!
@ COŚ
dnia 30.05.2009, 08:48. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
NIMA TO JAK W STRAŻY SŁOŃCA NIMA W D... PARZY:D
@ oj jasiu sikawkowy
dnia 30.05.2009, 22:28. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
smo życie, smo życie, jesteś biednym szarym patałaszkiem, w szkole same dwójki się miało i dzisiaj się wyrosło na biednego, upierdliwego, bezradnego mazgaja. Smo życie poprostu. Może by tak rozwiązać straż policję i wojsko żeby takich jak ty nie denerwować
@ zwykły człowiek
dnia 01.06.2009, 22:17. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
Komentarz do tego co napisał " jasiu sikawkowy" i do tego co napisał do "oj jasiu sikawkowy" : Jasiu masz rację. Powinno się nie rozwiązywaćsłużb wymienionych przez Twojegop adwersarza, ale wymagać należytego wykonywania obowiązków przez wszystkie służby oraz pracowników administracji i innych firm. Masz Jasiu rację- co szuka w sklepie i kupuje poza kolejnością strażak z radiem czy inni też mają kupować podczas wykonywania obowiązków służbowych? Czy to kogoś zabolało, że tak zareagował? Również to, że bardzo często widać podjeżdżające samochody oznakowane różnych służb i instytucji- nie w celach służbowych ( nie tylko wymienionych przez ip:88.220.134* ale również innych ) należy traktować jako prawidłowość czy jako naganne. Należy płacić i wymagać za należyte wykonywanie obowiązków na każdym stanowisku. Popieram jasia sikawkowego również w tym bo pamiętam jak za komuny również obsypywano blachami, odznaczeniami i awansowano ilu tylko się dało w tym ze służb mundurowych. Nie wiem czy sikawkowemu o to chodziło niezależnie od tego jakie ma wykształcenie! Pisanie komuś, że jesteś biednym szarym ptaszkiem nie najlepiej świadzcy o kulturze tego, który to napisał choćby miał tyuł doktora i stopień majora, brygadiera, docenta czy jakiś inny. To dzięki takim jak określa ip:88.220.134* upierdliwym bezradnym mazgajom i ich podatkom utrzymywane są nieźle w porównaniu do innych zarabiające służby mundurowe nie wspominając o wcześniejszych emeryturach i przywilejach. Inni niestety muszą pracować do 65 roku życia mimo tego, że niejednokrotnie ciężej pracują i często mają wyższe kwalifikacje od tych z wielkim mniemaniem.Prości uczciwi ludzie, rzetelni pracownicy mają w państwie demokratycznym takie samo prawo wypowiedzi jak wielce wykształceni ale nie najwyższej kultury ceniący się bardzo pseudointeligenci.Niestety inteliogencji nie da się kupić ani nabyć z wykształceniem- z iteligencją czlowiek się rodzi!!! Jasiu masz moje poparcie .
@ WaldemarPawlakJunior
dnia 04.06.2009, 13:15. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
tych nierobów nalezaloby zdziesiątkowac troche bo siedza i tylko tą 42 calową plazme ogladaja na zmianie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105