Strona główna

Styczeń na drogach powiatu jasielskiego

11
Napisany dnia: 05.02.2019, 13:42 , Tagi: Brak

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2019 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Policjanci odnotowali 61 kolizji drogowych i zatrzymali 13 kierujących, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

W minionym miesiącu, policjanci z terenu powiatu jasielskiego wzywani byli 61 razy na miejsce niegroźnych kolizji drogowych. Interweniowali także w związku ze zgłoszonymi wypadkami drogowymi, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Przyczyną większości zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

W trakcie kontroli drogowych mundurowi ujawnili 13 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Spośród zatrzymanych, jedenastu odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 uprawnień do kierowania pojazdami, kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością.

Policjanci przypominają, by podczas prowadzenia samochodu przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zachować szczególną ostrożność i bezpieczne odległości między pojazdami oraz dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

W kontekście zbliżających się ferii zimowych przypominamy, że na życzenie rodziców, czy opiekunów, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować autobus przed wyjazdem w podróż. W ten sposób możemy upewnić się, że przewoźnik stworzył warunki bezpiecznego podróżowania. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Jaśle, tel. 13 44 38 350 (w godz. 8-15). Aby unikać zbędnego czekania prosimy z wyprzedzeniem umawiać się na kontrolę autokaru, podając dokładną godzinę i miejsce jego odjazdu.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Marcin
dnia 05.02.2019, 14:10. Identyfikator użytkownika: nzmxaNDsyNBv
Ocena
komentarza:
11
Strasznie się przepracowali.
W ramach dotlenienia i zadbania o zdrowie niech wysiądą z radiowozów, wstaną zza biurek i zrobią porządek na swoim podwórku od strony parku.
@ Xx
dnia 05.02.2019, 17:20. Identyfikator użytkownika: KVXoGlmEBnu7
Ocena
komentarza:
-1
W policja pracuja mechanicy ze znaja sie na stanie technicznym autobusow? Ciekawe jak sprawdza czy np ktoras tuleja nie jest wybita czy tez zbierznosc jest ustawiona. Swiatla i hamulce to i ja moge sprawdzic a nawet dziecko.
@ SMOG
dnia 05.02.2019, 19:31. Identyfikator użytkownika: Y1M6v5MW9r5s
Ocena
komentarza:
7
Codziennie rano idąc do pracy na ulicy Dworcowej ok 6:45-7:0 mijam stojące autobusy stojące na przystanku z zapalonymi silnikami ,smrodzą niesamowicie,
@ do smog
dnia 05.02.2019, 23:32. Identyfikator użytkownika: obHlbWcna71b
Ocena
komentarza:
3
a reszta co jeździ po jaśle i wozi ludzi też nie lepsza
@ Do Xx
dnia 05.02.2019, 21:19. Identyfikator użytkownika: 8m9fSUrfwxch
Ocena
komentarza:
0
Ale jesteś KONUS glupszy niż ustawa przewiduje nie wiesz że policjanci z R D posiadają przeszkolenie w tym kierunku .
@ Stary Glina
dnia 05.02.2019, 23:48. Identyfikator użytkownika: 681crbyyTNyh
Ocena
komentarza:
7
Czyżbym źle zrozumiał, żadnego wypadku nie spowodował nietrzeźwy kierujàcy?. To co, znaczy się media i rzecznicy Policji kłamià, mówiàc, że alkohol to główna przyczyna wypadków drogowych w Polsce?
@ Ciekawy.
dnia 06.02.2019, 00:01. Identyfikator użytkownika: 3MTXV6S9RJxj
Ocena
komentarza:
3
Nie wiem bo wszystkiego nie przeczytałem - a tego kierowcę co im początkiem roku zwiał to złapali ?
@ uj
dnia 06.02.2019, 06:20. Identyfikator użytkownika: EYC65Zu9rrrd
Ocena
komentarza:
1
przekuli to na sukces!
@ Znający temat
dnia 06.02.2019, 09:07. Identyfikator użytkownika: qdYYCJjBbcRe
Ocena
komentarza:
2
Co ma wspólnego latarnia uliczna i statystyka, ano tyle że można sie o nią oprzeć.
Cyt: "na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków, w których jedna osoba zginęła, … ". Jasno z tego wynika, że jest duże zagrożenie brd, albowiem jedna trzecia wypadków to wypadki ze skutkiem śmiertelnym.
@ real
dnia 06.02.2019, 15:24. Identyfikator użytkownika: 9fWBE0XWxr5f
Ocena
komentarza:
0
Jakoś nie może sobie drogówka poradzić z młodymi "gniewnymi", którzy traktują odcinek ul. 3 Maja od Orlenu do kościoła Franciszkanów jak tor wyścigowy. Pewnie łatwiej "dopaść" rowerzystę niż "rajdowca".
@ Bezdomny
dnia 06.02.2019, 22:32. Identyfikator użytkownika: 8m9fSUrfwxch
Ocena
komentarza:
2
Marcin - oj nie ładnie pchać pysk za czyj płot, jak z ciebie taki czyścioszek to idz i posprzątaj im.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105