Strona główna

Syn i brat Janusza G. odmówili składania zeznań

44
Napisany dnia: 07.08.2018, 18:00 , Tagi: Brak

Trwa proces w głośnej sprawie przeciwko Januszowi G. oskarżonemu o zabójstwo swojej byłej żony Haliny, pielęgniarki z Jasła. W miniony piątek sąd przesłuchał kolejnych świadków. W sądzie stawili się syn Janusza G. - Bartłomiej i jego brat Andrzej. Obaj skorzystali z odmowy do składania zeznań.

Sąd Okręgowy w Krośnie nadal przesłuchuje świadków, którzy mogą posiadać ważne dla procesu informacje dotyczące zaginięcia Haliny G. Do tej pory nie odnaleziono ani ciała kobiety ani narzędzia zbrodni. Jednak z zebranego materiału dowodowego wynika, że Halina G. została zamordowana, a oskarżonym o tę zbrodnię został jej były mąż Janusz G. Motywem, dla którego miał ją pozbawić życia był konflikt o podział majątku. Podczas piątkowej rozprawy składania zeznań odmówili brat oskarżonego – Andrzej oraz najstarszy syn – Bartłomiej.

„Nie traktował jej normalnie”

Sąd przesłuchał również ciotkę Haliny G., z którą pokrzywdzona utrzymywała częste kontakty telefoniczne. W tym dniu, kiedy miało dojść do tragedii również ze sobą rozmawiały. Z relacji świadka wynika, że Halina była wtedy w pracy w szpitalu, a jej zachowanie nie wskazywało na nic niepokojącego. Pani Jadwiga wiedziała o tym, że w środę, czyli w dniu, w którym zaginęła miała mieć rozprawę o podział majątku. O zniknięciu Haliny G. dowiedziała się od swojej siostry. Gdy przyjechała pod dom pielęgniarki zauważyła krew na donicy, na schodach przed domem oraz drzwiach do łazienki. Według jej zeznań siostrzenica miała trudne życie z Januszem G. - Nie układało się im dobrze w małżeństwie. Mąż chciał być wielkim biznesmenem. Halina musiała brać pożyczki, aby spłacić jego wszystkie pomysły. Była zapracowaną, zniszczoną kobietą. Nie dość, że nie pracował to nie płacił alimentów na dzieci. Kiedy poznała Zbigniewa, Halina częściej do mnie przyjeżdżała, była zadbana i elegancka – wspominała krewna pokrzywdzonej, która nie wierzy w to, aby Halina wyjechała za granicę pozostawiając z dnia na dzień dom, pracę i rodzinę.

Kolejnymi świadkami, którzy stawili się w sądzie były pielęgniarki pracujące w jasielskim szpitalu. Kobiety podkreślały, że Halina G. nie należała do osób skłonnych do zwierzeń i niewiele mówiła o swoim życiu prywatny. Większość z nich widziała zaginioną podczas ostatniej zmiany w pracy. Pokrzywdzona schodziła wówczas z dyżuru 5 sierpnia 2014 r. około godziny 19. - Halinka powiedziała czasem w przypływie złości, że nie układa jej się dobrze z mężem i powtarzała zawsze, że się go boi – zaznaczył jeden ze świadków. Inna z pielęgniarek zeznała, że około godziny 17. pokrzywdzona zeszła z pracy, bo jak twierdziła, jechała zawieść starszego syna na przystanek autobusowy. - Halinka poprosiła mnie, abym na kilka minut ją zastąpiła, bo jedzie odwieźć syna. Była bardzo krótko, nie trwało to nawet 30 minut. Jak przyszłam na kolejny dyżur do pracy dowiedziałam się o tym co się stało – wyjaśnia pani Alina.

Halina G. bała się byłego męża

Inna z pracownic szpitala wspomniała incydent, kiedy były mąż Haliny ją zaatakował, a ona z obrażeniami trafiła na obserwację. - Z jej relacji wynikało, że Janusz G. zaczaił się gdzieś na nią, po czym zaatakował ją nożem i chciał ją zabić. Halina opowiadała, że wpadł w furię i gdyby nie wybiegła na ulicę to mógłby to faktycznie zrobić. Pamiętam, że miała ranę ręki i woziłam ją na badania w szpitalu.Widać po niej było przerażenie. Nie mówiła co było powodem takiego zachowania Janusza i dlaczego tak zrobił. Po tym zdarzeniu była spokojniejsza, ponieważ były mąż miał zakaz zbliżania się do niej – zeznała pani Wiesława. - Po jej zaginięciu słyszałam, że Halina miała jakiegoś znajomego w USA, ale nie wiem jednak kim on był, nawet nie znam jego imienia. Nie potrafię również powiedzieć od kogo mogłam to usłyszeć, gdyż pojawiło się wiele plotek i nie wiem, która z nich polegała na prawdzie – dodała.

Inna pielęgniarki o tym, że Halina zaginęła dowiedziały się od syna Miłosza, który następnego dnia, a więc w środę 6 sierpnia 2014 r. przyszedł do szpitala i wypytywał o mamę. - Około 17. przyszedł syn Miłosz, który zapytał, czy nie widziałam jego mamy Haliny. Opowiadał, że koło domu jest pełno policji, a on nie wiedział co się stało – wspomina pani Lidia.

Po przesłuchaniu świadków prokurator Beata Piotrowicz wnioskowała o wezwanie jednego z policjantów, który przesłuchiwał dwóch mężczyzn osadzonych w jednej celi z Januszem G. Jak się okazało, zeznania obydwu z nich, które złożyli przed sądem różniły się od tych złożonych w areszcie śledczym. Ponadto sąd zadecydował o wezwanie kolejnego świadka, który przebywał w areszcie z oskarżonym.

Sąd przeprowadził oględziny

Ponadto sąd podjął decyzję o przeprowadzeniu oględzin miejsc, w których widziany był podobny do oskarżonego mężczyzna. W poniedziałek 6 sierpnia br. w godzinach wieczornych cały skład sędziowski wraz z prokuratorem, rodziną Haliny G. i ich pełnomocnikiem oraz Januszem G. i jego obrońcą spotkali się przy ul. Floriańskiej w Jaśle w pobliżu skupu złomu należącego do oskarżonego. Pojawili się również na ogródkach działkowych przy ul. 17 Stycznia w Jaśle oraz pod samym domem pokrzywdzonej Haliny G. Sędziowie zwracali uwagę na ślady pozostawione w domu cztery lata temu oraz warunki panujące w dniu, kiedy miała zostać zamordowana.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kurka wodna
dnia 07.08.2018, 18:12. Identyfikator użytkownika: zOLyDa49g6vp
Ocena
komentarza:
5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Jozin z Bazin
dnia 07.08.2018, 18:19. Identyfikator użytkownika: 1BOTN18c2850
Ocena
komentarza:
0
Czepiasz się a sam nie doczytałeś że redaktor to kobieta. PANIE.
Pozdrawiam Panią Redaktor właśnie w mojej opinii to się wyrabia pomału :)
@ pitu pitu
dnia 08.08.2018, 08:59. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
0
pomalutku pomalutku...
@ Polak
dnia 07.08.2018, 18:20. Identyfikator użytkownika: nkoPGaHYrsfO
Ocena
komentarza:
-15
Kilka razy dobrze palą przywalic mężowi
Kilka razy prądem i będzie śpiewał wszystko...
Ludzie. 4lata!!! Kto widział .!!!
@ łodyniec
dnia 07.08.2018, 18:37. Identyfikator użytkownika: v0yYVgWwEgQx
Ocena
komentarza:
27
Nie udowodnione - niewinny.
A panstwo czyli my ,zaplacimy za ta szopke gruba kase
@ właściciel manfreda
dnia 07.08.2018, 18:46. Identyfikator użytkownika: PJe7ZovCSCgZ
Ocena
komentarza:
13
A co chciałabyś żeby go skazali bez dowodów ?
@ hehehe
dnia 07.08.2018, 20:05. Identyfikator użytkownika: Dr2UD8KAY6PQ
Ocena
komentarza:
6
Pałę to nie ale poczęstować herbatka ze skopolaminą i grzecznie poprosić o wskazanie ciała...
@ Przywalic
dnia 09.08.2018, 04:12. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
-2
TO za mało...
@ milicjant
dnia 07.08.2018, 18:29. Identyfikator użytkownika: rEvyCBdsEoRX
Ocena
komentarza:
-27
a ja mam pytanie
gdzie byli rodzice 5 sierpnia 2014 roku?
@ Tato zabijał MAMĘ
dnia 09.08.2018, 04:13. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
-1
JUŻ wiesz???
@ Myśliwy
dnia 07.08.2018, 18:47. Identyfikator użytkownika: l9Cp8TrNcgNr
Ocena
komentarza:
19
To trudna sprawa. Sąd nigdy nie będzie miał pewności że to nie kto inny zabił na zlecenie lub z innych pobudek. Bądz że ta Pani nie wyjechała. Pan G...a dostanie kilka lat by nie żądał odszkodowania za odsiedziane lata i krzywdę moralną jak p. Komenda. Ale ciała nie ma. Proces poszlakowy. Ciężki proces. Chyba że ma prokuratura mocne dowody których nie ujawniono do wiadomości publicznej aby na koniec przechylić wagę sprawiedliwości...
@ Sven
dnia 07.08.2018, 22:12. Identyfikator użytkownika: 2khLca0fzcMx
Ocena
komentarza:
10
Nie ma ciała nie ma zbrodni...

Nie ma donosu na nie ma wykrytej sprawy-TAKIE SĄ FAKTY !

...Że niby co gliny są ,,mądrzy'' ? Od kiedy mądry jest gliną ? Albo sądy nie orzekają wyroków na zasadzie tego co na podsądnego donosi donosiciel...
@ Sven
dnia 07.08.2018, 22:13. Identyfikator użytkownika: 2khLca0fzcMx
Ocena
komentarza:
-2
a po za tym marne przedstawienie.
@ Sven
dnia 07.08.2018, 22:14. Identyfikator użytkownika: 2khLca0fzcMx
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ kama
dnia 08.08.2018, 06:04. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
3
Raczej prokuratorska bo to nie sąd tylko prokurator ma wskazać winnego i dostarczyć dowody.
@ Do svena
dnia 08.08.2018, 07:18. Identyfikator użytkownika: ZMCyTJXPgBax
Ocena
komentarza:
0
I tutaj należy się zgodzić. Chwycono się jednego marnego stwierdzenia i organizują wycieczki .Tylko dlaczego bez Rutkowskiego. Inne wersje mniej zawiłe z udziałem innych i brak zainteresowania ,jak chociszby niebieską folią budowlaną skrepowana drutem wiazalkowym.
@ Pani H.
dnia 09.08.2018, 04:20. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
0
Jej prochu spalono I wyjechały na drugi koniec Polski lub innego państwa rozrzucone do morza wiatr rozsypał prochy I nigdy ICH NIKT nie znajdzie SZKODA SZUKAĆ za późno kota W wieku trzeba było analizę każdej próbki że spalarni pobrać ZBADAĆ zarazxdzien po fakcie może byłaby szansa nad. Grnrtyvxnego tych prochów I sprawa byłaby prosta .5 LAT po fakcie to morze nad oceanem przyjąć W powietrzu prochów tylko niewiadomo którym I się pomodlić. Złożyć miejscowy grób sumymboliczny .W Anglii prochy rozrzucaja do morza I siedzą nad morzem o wspominają osobę. I tyle .żadnych księży kropidel kasy ceregieli W proch się obudzisz.a BÓG cierpliwy rychlowy WIĘC poszła się znajdzie można x lat ale będzie proszę się nie martwić to się wyjaśni przypadkowo bez tych opłacanych przepisów jasielski warszawski niemieckich Z piesksmo włącznie . Wierzyć w BOGA I on to pokaże po prostu.
@ V
dnia 08.08.2018, 06:36. Identyfikator użytkownika: eVlSXxyx0tXp
Ocena
komentarza:
0
Mogli sobie wziąć intercyzę.
I prawdopodobnie nie było by problemu
@ Jarema
dnia 08.08.2018, 07:36. Identyfikator użytkownika: fpc7JGFL2GsU
Ocena
komentarza:
11
Porazka wymiaru sprawiedliwosci nawet poszlaki sa belejakie . za taka efektywnosc pracy w kazdej firmie wywalili by na zbity pysk.. Pani prokurator wy nic na chlopa nie macie a my podatnicy zaplacimy za wasza bumelke.
@ realista
dnia 08.08.2018, 08:24. Identyfikator użytkownika: zvxUUKivWKHx
Ocena
komentarza:
0
Znasz cały materiał dowodowy,żeby sugerować takie teorie? Proces poszlakowy przeprowadzony profesjonalnie,może doprowadzić do skazania. Czy wyrok będzie sprawiedliwy,zależy od składu sędziowskiego.Sąd może traktować dowody,czy poszlaki według własnego uznania,własnej logiki.Jedne uzna,inne odrzuci,zinterpretuje tak a nie inaczej.Wyrok,to rzecz drugorzędna.Najważniejsze jest dojść do prawdy,a to bywa trudne w takich procesach.
@ kama
dnia 08.08.2018, 08:27. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
1
Jak śmiesz sobie kpić, przecież sprawę powierzono elicie polskiej prokuratury w postaci w postaci prok. Piotrowicz.
@ dragoness
dnia 08.08.2018, 09:53. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-10
PiS nazywa takie osoby "resortowymi dziećmi", ale w tym przypadku to są ich resortowe dzieci, a to różnica, prawda?
@ kama
dnia 08.08.2018, 10:39. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
0
Tak jak między PiSem a PZPR.
@ dragoness
dnia 08.08.2018, 10:44. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-7
Czyli w sumie żadna.
@ kaj
dnia 08.08.2018, 18:45. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
4
Zwłaszcza tym co obiecywali walkę z nepotyzmem w zawodach prawniczych.
@ Pani H.
dnia 09.08.2018, 04:24. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
-1
Fyskytijmy o braku pracy na naszych terenach I W Pl. I złączy siły nędzny Dudu.
Dyskusja sprzed lat zabawa w internetowych detektywów jest bez sensu.
@ dragoness
dnia 09.08.2018, 14:03. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Raging Bull
dnia 08.08.2018, 08:30. Identyfikator użytkownika: ruAdkGscr6IT
Ocena
komentarza:
5
Nie wiem dlaczego, ale nazwisko Piotrowicz działa na mnie jak płachta na byka. Zaraz widzę czerwony kolor.
@ Tak
dnia 09.08.2018, 04:33. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
0
Oddejsc z miejsca zniknac to rada spoleczdnstwa rejonu.
@ pitu pitu
dnia 08.08.2018, 09:00. Identyfikator użytkownika: nyp6MMtd6gE7
Ocena
komentarza:
7
A co na to portalowy Stary Glina?
@ pawel
dnia 08.08.2018, 12:17. Identyfikator użytkownika: wIVeglfY2cXt
Ocena
komentarza:
6
do tej pory nikt nie sprawdził starorzecza no Podzamczu miał tam bardzo blisko i sprzyjające warunki
@ Jancio Wodnik
dnia 08.08.2018, 16:59. Identyfikator użytkownika: 4nQ39LoGZ1lF
Ocena
komentarza:
2
Pani redaktor,nie zebym sie czepial ale prosze zapamietac,ze podejrzany a przed sadem oskarzony sklada wyjasnienia lub odmawia ich skladania,natomiast swiadek sklada zeznania a osoba najblizsza ma prawo do uchylenia sie od ich skladania.Tak wiec,brat i syn oskarzonego wystepujacy przed sadem odmowili skladania ZEZNAN a nie WYJASNIEN.Niby szczegol a jednak razi znajacych procedury prawa.
@ Tak
dnia 09.08.2018, 04:34. Identyfikator użytkownika: 1G8YU5RsCpCG
Ocena
komentarza:
0
To prawda go duet.
@ Jancio Wodnik
dnia 09.08.2018, 21:59. Identyfikator użytkownika: 4nQ39LoGZ1lF
Ocena
komentarza:
0
Brawo Pani redaktor,tresc poprawiona i jest OK.Dziekuje.
@ bodzio
dnia 08.08.2018, 19:06. Identyfikator użytkownika: BD2dLcZnLTtw
Ocena
komentarza:
2
Nieudolny sąd i jasielska prokuratura.
@ bodzio
dnia 08.08.2018, 19:12. Identyfikator użytkownika: BD2dLcZnLTtw
Ocena
komentarza:
0
Odmawiaja zeznań.Itak ich dosięgnie kara.Po dwudziesu latach znajdują się winni.
@ bodzio
dnia 08.08.2018, 19:22. Identyfikator użytkownika: BD2dLcZnLTtw
Ocena
komentarza:
-3
Jancio gdybym ci zabił żonę to pisałbyś inaczej.
@ Jancio Wodnik
dnia 08.08.2018, 22:22. Identyfikator użytkownika: 4nQ39LoGZ1lF
Ocena
komentarza:
1
Bodzio,ty chodziles do szkoly i umiesz czytac?Jesli tak,to przeczytaj jeszcze raz to,co napisalem to moze zrozumiesz o co mi chodzilo.
@ Grabarz
dnia 08.08.2018, 22:04. Identyfikator użytkownika: tlVZSZedFu0z
Ocena
komentarza:
5
Sprawe powierzyc Svenowi on jest najmądrzejszy filozof i w dwa dni sprawa wykryta i sprawca zbrodni ustalony cześć [...]
@ Pedro
dnia 09.08.2018, 00:23. Identyfikator użytkownika: jkkNhkPtU63J
Ocena
komentarza:
2
Nadajecie na 500+ a dla tych buraków z pierdla kasa idzie na jedzenie silne itp. Zagonic dziadów do roboty za chleb i wode jak nie pójdą robić niech zdychaja proste
@ ap
dnia 09.08.2018, 12:21. Identyfikator użytkownika: debVJmQ7Kkpz
Ocena
komentarza:
0
poszukac w kolejowej studni kolo huty
@ KatiX
dnia 09.08.2018, 16:56. Identyfikator użytkownika: u9e7VktsUrq6
Ocena
komentarza:
-3
Fakt faktem nie ma ciała nie ma zbrodni ale jej mężulek na pewno maczał w tym palce,samo to ze wczesniej z nożem do niej skałał i ją zranił nie jest normalne,odrazu widać że ten gosc ma z łebem coś nie taki jest zdolny do wszystkiego,za bardzo się z nim cackają,jest tyle możliwosci by przycisnąć dziada a oni czekaja aż sam sie przyzna
@ Jawa
dnia 10.08.2018, 04:13. Identyfikator użytkownika: cDVZzP8xiMFu
Ocena
komentarza:
3
Szkoda ze nie znasz Jego zony,inaczej bus gadal.
@ YOZEF
dnia 10.08.2018, 06:47. Identyfikator użytkownika: O8CbvbAIWnBC
Ocena
komentarza:
0
a ja uwazam ze ona zyje i jest gdzies naloznica w haremie ,,byla piekna kobieta i korzystala z tej pieknodsci o czym wielu wie , w tej branzy tak bywa ,,,pan g powinien otrzymac wysokie odszkodowanie za pomowienia ,osobiscie nie znam tych panstwa ale plotki mowia ze ona zyje ,,,
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • KONKURS! Wygraj płytę z najpiękniejszymi kolędami

   

  Wraz z zespołem HIT Sanok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczny konkurs, w którym do wygrania jest dziesięć płyt z najpopularniejszymi kolędami. Zasady konkursu są bardzo proste. Sprawdźcie sami.

 • Pracuj w Hucie Szkła w Jaśle – zdobywaj nowe kwalifikacje!

 • Z pomocą dla rodziny Labutów

  Państwo Alicja i Józef Labut z Bączala Dolnego, którym dwa dni temu doszczętnie spalił się dom potrzebują wsparcia i pomocy. Małżeństwo w podeszłym wieku nie marzy o niczym innym, jak o jego odbudowie.

 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Czackiego w Jaśle

   

  Od 8 do 11 grudnia br. na ul. Czackiego odbędzie się wycinka drzew, spowodowana ich złym stanem biologicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przechodniom i użytkownikom drogi. W związku z tym, w tych dniach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu ul. Czackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kołłątaja i 3-go Maja. AKTUALIZACJA

 • Stracili dom i dorobek całego życia

  W kilka chwil życie państwa Labutów z Bączala Dolnego zamieniło się w istny koszmar. Ogień strawił cały ich dom, w którym wychowały się ich dzieci. To właśnie w nim każdego roku cała rodzina spotykała się w święta. Po pożarze, który wybuchł wczoraj popołudniu pozostało tylko pogorzelisko.

 • Rada wybrała prezydium i składy komisji

  Radni Rady Miejskiej Jasła wybrali dzisiaj dwóch wiceprzewodniczących rady. Krzysztof Czeluśniak zgłosił Elżbietę Bernal. Bogusława Wójcik, Andrzeja Dybasia, Henryk Rak zaś Lecha Polaka. Wszyscy zgłoszeni wyrazili zgodę na kandydowanie. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Mariola Mazur, Małgorzata Rymarz, Izabela Jankowska-Zawada, Jan Pierzchała (przewodniczący komisji).

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105