Strona główna

Szpital szykuje oddział diabetologii

55
Napisany dnia: 02.08.2018, 13:18 , Tagi: Brak

Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka w najbliższych miesiącach zamierza otworzyć oddział diabetologii, pododdział urologii oraz trzy poradnie. Jak podkreśla od dawna istniały plany dotyczące poszerzenia działalności medycznej, jednak szansa na ich realizację pojawiła się dopiero teraz.

Zielone światło

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przygotowuje się do uruchomienia oddziału diabetologii, pododdziału urologii oraz trzech poradni: neonatologicznej, która będzie się mieściła w lecznicy oraz urologicznej i geriatrycznej dostępnej dla pacjentów przy ul. Szopena w Jaśle. Pomysł te znalazł uznanie wśród radnych powiatowych, a co najważniejsze Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie przyjął tę propozycję. Jest to ogromna szansa dla szpitala na poprawę sytuacji finansowej, a także rozwoju i spełniania oczekiwań pacjentów. Już trwają prace remontowe związane ze stworzeniem odpowiednich warunków lokalowych.

W miejscu obecnego oddziału geriatrii powstanie oddział diabetologii z 18 łóżkami. Ten zaś zostanie przeniesiony na żeńską część oddziału chorób wewnętrznych. Obecnie na „internie” trwają już prace adaptacyjne pomieszczeń.

- Konieczne jest wykonanie remontu, aby dostosować łazienki dla pacjentów, salę chorych, gabinet lekarski w taki sposób, by oddział ten mógł być w pełni niezależny. Prace te wykonujemy z własnych środków i wkrótce zostaną one zakończone – wyjaśnia Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. - Geriatria stała się bardzo popularna i jest bardzo dużo pacjentów, którzy chcieliby się na tym oddziale leczyć. Okazuje się, że 70% pacjentów leczonych na oddziale wewnętrznym jest po 60 roku życia. To dobry oddział, który rzeczywiście stawia ludzi na nogi – dodał. Na oddziale geriatrii liczba łóżek dla pacjentów zwiększy się z 14 do 27.

Oddział diabetologii to wyjście naprzeciw pacjentom cierpiącym na cukrzycę, która jest chorobą cywilizacyjną. Coraz więcej ludzi w różnym wieku na nią zapada. Do tej pory pacjenci przyjmowani do szpitala trafiali na oddział wewnętrzny. Jeśli uda się zrealizować plany dyrekcji wkrótce się to zmieni i będzie to pierwszy oddział diabetologii na Podkarpaciu. - Zawsze jest dużo ludzi, ale brakuje dla nich zaplecza ściśle diabetologicznego, mam na myśli lecznictwo stacjonarne. Są programy zakładania pomp insulinowych dla dzieci oraz osób dorosłych, w których my uczestniczymy jako szpital. Zależy mi na tym, aby ci pacjenci byli skupieni w jednym miejscu i intensywnie leczeni. Jako dyrektor muszę też myśleć o finansach placówki a to pozwoli nam osiągnąć dodatkowy przychód. To jest moja koncepcja uporządkowania sposobu przyjmowania pacjenta na oddziale wewnętrznym – zaznacza M. Burbelka.

Duża szansa i ogromne wyzwanie

W ramach oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej ma powstać pododdział urologii. Dyrektor Burbelka już jest po poważnych rozmowach z lekarzami w kwestii podjęcia pracy. I choć nie ma jeszcze podpisanych umów, to jest pełen nadziei, że wszystko zakończy się pomyślnie. Nie ukrywa, że potrzebni są specjaliści na dwa etaty. - Magnesem niewątpliwie dla lekarzy jest to, że będzie nowy blok operacyjny. W planach mamy również remont żeńskiej części oddziału chirurgicznego. Ponadto jesteśmy po przetargu na sprzęt urologiczny. W ramach kontraktu już możemy wykonywać zabiegi urologiczne. Zależy mi jednak na tym, aby robić te najbardziej oczekiwane przez pacjentów, czyli zabiegi endoskopowe, usuwanie kamieni, czy prostaty. To wszystko jest bardzo dużą zasługą starosty Adama Pawlusia i radnego Stanisława Zająca, który od dawna mówił o potrzebie stworzenia urologii w jasielskim szpitalu – podkreślił dyrektor Burbelka.

To nie koniec. Dyrekcja szpitala dostrzega również ogromną potrzebę utworzenia trzech poradni: neonatologicznej, urologicznej i geriatrycznej. W Jaśle rodzi się około 1100 dzieci rocznie stąd pomysł na zapewnienie noworodkom profesjonalnej opieki medycznej. Ostateczna decyzja w sprawie uruchomienia oddziałów i poradni zapadnie na przełomie września i października. Przede wszystkim NFZ musi ogłosić konkurs na utworzenie nowego oddziału. Do tego czasu trwają przygotowania do spełnienia wszystkich koniecznych warunków. Pod uwagę będzie brane m.in. posiadanie wykwalifikowanej kadry, odpowiedniego sprzętu oraz warunków lokalowych.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jozin z Bazin
dnia 02.08.2018, 13:41. Identyfikator użytkownika: 1BOTN18c2850
Ocena
komentarza:
5
A może warto też zainwestować i wejść w erę XXI tj. Internet - WiFi. Tv płatne to standard ale internet pacjentom się należy jak psu buda. Bardzo dużo pacjentów leży tygodniami a nawet Mój stryj 83lata ma smartphona... Koszt przy dzisiejszych cenach wątpię że przekroczyłby 200 tys
@ kasia
dnia 02.08.2018, 14:59. Identyfikator użytkownika: BExdnBcaA2lU
Ocena
komentarza:
32
A w starostwie słyszeli o wielkich możliwościach jakie daje internet? Może by tak, zamiast się lansować przed wyborami, ktoś pomyślał o pacjentach i wprowadził np. internetowy system rejestracji do specjalistów. U nas jak za komuny; trzeba przyjść rano i stanąć w długiej kolejce, w którą co i rusz ktoś się wbija i pewnym krokiem wali prosto do gabinetu nie oglądając się na wściekły tłum. Próby dodzwonienia się też najczęściej spełzają na niczym. Normalnie zaparkowali w XIX wieku ci nasi włodarze.
@ mmm
dnia 02.08.2018, 15:53. Identyfikator użytkownika: LBtNo4FpSjtw
Ocena
komentarza:
34
trzeba jeszcze przyjąć do pracy lekarzy co wiedzą co robią
@ bill
dnia 02.08.2018, 17:01. Identyfikator użytkownika: 8idi6cSsDmWV
Ocena
komentarza:
-14
A Pani szanowna wie co to Podkarpacki System Informacji Medycznej?
https://psim.podkarpackie.pl/jak-zarejestrowac-sie-na-wizyte
Najpierw poczytać a potem pluć.
@ kasia
dnia 02.08.2018, 17:43. Identyfikator użytkownika: BExdnBcaA2lU
Ocena
komentarza:
23
Panie Billu, nie pluję, jak to Pan uprzejmie nazwał, tylko w kulturalny sposób sygnalizuję problem. Ja jestem akurat obyta z internetem, ale wielu ze znanych mi emerytów, a to oni głównie są w Jaśle pacjentami, mieliby problem ze skorzystaniem z waszego systemu pod dziwną nazwą PSIM. Otóż aby się zarejestrować elektronicznie do lekarza, trzeba wejść na portal PSIM, wypełnić formularz, odebrać potwierdzenie, aktywować konto - udać się do jednostki zdrowia podanej w osobnym linku, a w przypadku problemu z logowaniem skontaktować się z administratorem portalu. Usługa dostępna jest tylko dla osób posiadających telefony komórkowe i pocztę mailową. Brawo wy. Chory 80-letni emeryt z pewnością bez trudu aktywuje swoje konto i od tej pory będzie chwalił was pod niebiosy.
@ ixi
dnia 02.08.2018, 18:30. Identyfikator użytkownika: wqncavm15pDJ
Ocena
komentarza:
19
Parking by zrobili z asfaltu jak w normalnym kraju, bo wstyd i chanba...
@ gaga
dnia 02.08.2018, 22:07. Identyfikator użytkownika: 2qH1711ay7oA
Ocena
komentarza:
8
wiesz jak beda sie rejestrowali przez internet to nie bedzie kumoterki bez kolejki,a to przeciez chodzi o to ,zeby kumoterka kwitla.
@ sęk
dnia 02.08.2018, 22:26. Identyfikator użytkownika: 8QM9lJhjnJ1m
Ocena
komentarza:
3
Tak z ciekawości spytam, prawda to ze nie pasowały pietra nowo budowane według projektu do szpitala ?
@ kasia
dnia 02.08.2018, 23:52. Identyfikator użytkownika: BExdnBcaA2lU
Ocena
komentarza:
7
gago, nie wiem, dlaczego nie usprawnią tego systemu, może i masz rację, że przez kumoterkę. Korzystałam z kilku publicznych przychodni w Jaśle, w niektórych nie słyszeli nawet o RODO i dalej wrzeszczą na pacjentów po nazwisku. Naprawdę XIX wiek.
@ miko
dnia 08.08.2018, 08:48. Identyfikator użytkownika: mwmwhInIJNJo
Ocena
komentarza:
1
no to przyjmij lekarzy co wiedza co robia ,albo rób sam..
@ edo
dnia 02.08.2018, 13:42. Identyfikator użytkownika: r5whHtuTAmhR
Ocena
komentarza:
9
Jeden warunek. Na powiększonym oddziale diabetologi nadal szefem dr. Królik. Panu Samborskiemu podziękujmy, nie radzi sobie z zarządzaniem oddziałem choc niektórzy mówią, że jest niezłym lekarzem. Może ma zbyt miękie serce, jednak najwięcej jest narzekań na ten oddział szpitalny w jasielskim szpitalu.
@ ds
dnia 02.08.2018, 13:46. Identyfikator użytkownika: fmXkQOq0C1AM
Ocena
komentarza:
13
diabetologia ,to dla Pana sie przyda za niedlugo:)
@ Zośka
dnia 02.08.2018, 17:48. Identyfikator użytkownika: Kf0DCsqVXC0v
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ wsedf
dnia 02.08.2018, 17:57. Identyfikator użytkownika: DaBvm0pvMtOe
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ wow
dnia 02.08.2018, 18:34. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
1
nie wazne kim sie jest, o zdrowie trzeba dbac na tyle na ile mozna, a nie pakowac w siebie jak w beczke a nawet gorzej, marny styl życia , zero ruchu, i cała tym podobna lista
@ Alga
dnia 02.08.2018, 14:24. Identyfikator użytkownika: Hn3qHSv7R7lS
Ocena
komentarza:
13
Pięknie, jak zwykle czuć zbliżające się wybory także te na dyrektora Szpitala w Jaśle. Propaganda jak za starych czasów ale niektórzy dorastali w takiej atmosferze od małego! Rozumiem ze po utworzeniu pododdziału urologii operacje np nerki będą przeprowadzane tylko przez urologów???
@ Do alga
dnia 02.08.2018, 14:49. Identyfikator użytkownika: ZMCyTJXPgBax
Ocena
komentarza:
13
Zupełna racja.Facet robi kryptoreklame P.Zajacowi i P.Pawlusiowi.Czy musi imiennie podkreślać zasługi wyłącznie tych Panów.?.P Przetacznik moze sie poczuc obrazony.Typowe wazeliniarstwo.
@ Do akgi on startuje
dnia 02.08.2018, 23:08. Identyfikator użytkownika: 9KVfFPQPEER2
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ ???
dnia 02.08.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: FNUpgV67syBE
Ocena
komentarza:
7
Lekarz Samborski??? Chyba pora odpocząć !!!
@
dnia 02.08.2018, 21:47. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
5
lekarz samborski jest super lekarzem i człowiekiem.
@
dnia 02.08.2018, 22:30. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
2
Przepraszam za błędy słownika.Lekarz Samborski,to Wspaniały Człowiek i LEKARZ.
@ Kodżiro
dnia 02.08.2018, 14:36. Identyfikator użytkownika: EHRi1XkuDBmg
Ocena
komentarza:
7
[komentarz nie na temat]
@ Finisz
dnia 02.08.2018, 14:58. Identyfikator użytkownika: MgLENtHaDVVj
Ocena
komentarza:
10
Wybory idą i dobre INTENCJE będą pojawiać się wszędzie.
@ psps
dnia 02.08.2018, 15:14. Identyfikator użytkownika: f51MBS2aW7qA
Ocena
komentarza:
12
zenada...propaganda przed wyborami kosztem lekarzy z interny. Smieszni jesteście że się dajecie tak pomiatać!
@ xy
dnia 02.08.2018, 15:17. Identyfikator użytkownika: pOmFTphA3ZHL
Ocena
komentarza:
18
oby lekarze się znależli i leczyli , pacjenci im nie przeszkadzali dzisiaj trzeba być zdrowym by się leczyć a ile trzeba czekać na SOR-e to o pomste woła żenada...
@ www
dnia 02.08.2018, 15:28. Identyfikator użytkownika: f51MBS2aW7qA
Ocena
komentarza:
2
Na SORZE możesz czekać nawet 720 minut a wy jaslanie chcecice byc od razu przyjeci. zenada
@ Jasli
dnia 02.08.2018, 15:32. Identyfikator użytkownika: ZHHDnCkW8hlr
Ocena
komentarza:
6
To jedź do Krosna. Tam na sorze przyjmują od ręki. Jeszcze nie wejdziesz do szpitala a już czeka uśmiechniętą pielęgniarką z wózkiem leżącym...jesteś internauto żałosny
@ Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma
dnia 02.08.2018, 15:55. Identyfikator użytkownika: uJsbNLa1PkJp
Ocena
komentarza:
3
Tak tak w Krosnie juz na rynku czekają z wózkiem:-) Do tego piwko i laptop z TV i obiad z restauracji.
@ Pacjentka
dnia 03.08.2018, 17:41. Identyfikator użytkownika: 7G66l2dnr6H1
Ocena
komentarza:
7
Nie wiem, ale po tutejszych wypowiedziach, stwierdzam, że miałam jakieś wyjątkowe szczęście. Niedawno, w sobotę trafiłam do szpitala do gabinetu opieki całodobowej. Fakt, chwilę czekałam, ale młodziutka lekarka, bardzo spokojnie udzieliła mi porady, zapisała potrzebne leki, wyjaśniła, do jakiej poradni mam się udać. Pochodziłam jeszcze trochę po szpitalu (analityka, rejestracja), żeby uzyskać inne informacje. Wszystkie Panie, które spotkałam w szpitalu (łącznie z Panią salową) były grzeczne i udzieliły mi wszystkich potrzebnych informacji. Pacjenci, natomiast, oczekujący na doraźną pomoc, byli zrzędliwi, naburmuszeni, niecierpliwi, a przecież nie było wśród oczekujących "umierających". Zauważyłam, że chorzy przychodząc pod gabinet w ogóle nie mówili "dzień dobry", a jak wychodziłam, to na moje "do widzenia" odpowiedziała tylko jedna osoba (na jakieś 12 osób). Ludzie, co się z Wami dzieje?
@ www
dnia 02.08.2018, 15:44. Identyfikator użytkownika: f51MBS2aW7qA
Ocena
komentarza:
-2
to lecz sie w krosnie!
@ S
dnia 02.08.2018, 16:12. Identyfikator użytkownika: WT9mPbYHvcaJ
Ocena
komentarza:
-1
"Geriatria stawia na nogi" smiechu warte.
Moja babcia zmarła i nikt tego nie zauważył,
dopiero jak przyjechalismy ,i
poszlismy poinformowac pielegniarke,ze babcia nie oddycha.
Nawet nikt nie podjął reanimacji.
@ miko
dnia 08.08.2018, 09:08. Identyfikator użytkownika: mwmwhInIJNJo
Ocena
komentarza:
0
do S dobrze że zauwazli ze ty zyjesz ,bo sadząc po wpisie wygladasz jak zombie...cud ze cie nie chcieli reanimować!
@ uwazny
dnia 02.08.2018, 17:43. Identyfikator użytkownika: cIhyWGQZKkZW
Ocena
komentarza:
4
Może porcje jedzenia dla pacjentów urosną ?

Jak można oczekiwać, by na takim wikcie za parę złotych pacjent miał dojść do siebie
@ wow
dnia 02.08.2018, 18:32. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
-4
czy Ty w ogóle wiesz co to diabetis?
@ gimbaza
dnia 02.08.2018, 18:04. Identyfikator użytkownika: nPH2OklR8dL6
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ wow
dnia 02.08.2018, 18:32. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
3
nie dziwi nic, wzrasta zapotrzebowanie na taki oddział, trzeba dostosowac sie do ,,,stylu życia i tycia" począwszy od najmłodszych
@ Xxxxx
dnia 02.08.2018, 20:33. Identyfikator użytkownika: SrCOc9HtiSIV
Ocena
komentarza:
4
Zatrudnijcie pierwsze lekarzy, a nie chłopów po podstawówce
@ cukrzyk
dnia 02.08.2018, 21:09. Identyfikator użytkownika: 94Klvuvr3hDw
Ocena
komentarza:
8
Ja chodzę po poradę medyczną do Pani Dr. M.Nowak-Bieńkowskiej i sobie chwale, zarówno jej wiedzę diabetologiczną i sposób podejścia do pacjenta.
@ gaga
dnia 02.08.2018, 22:13. Identyfikator użytkownika: 2qH1711ay7oA
Ocena
komentarza:
7
Powinni zaczac uczyc ludzi jak zdrowo sie odzywiac.Producenci zywnosci w zmowie z producentami lekow zywia nas chemia a pozniej cukrzyca ,ktora jest bardzo oplacalna dla producentow lekow.
@ Prawda
dnia 02.08.2018, 22:35. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
0
Trzeba protest przeciw temu i strajk"Nie kupujemy lekarstw-bez nich dłuższe życie.
@ derkacz
dnia 03.08.2018, 07:40. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
0
Taaa... a wystarczy poczytać...
@ jkj
dnia 02.08.2018, 23:24. Identyfikator użytkownika: d3oj9BGVwXiH
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ tt
dnia 03.08.2018, 06:20. Identyfikator użytkownika: MnafNs4yAA6W
Ocena
komentarza:
0
jak sądzicie który jasielski diabetolog jest najlelepszy
@ Czarny
dnia 03.08.2018, 07:45. Identyfikator użytkownika: oCtHYTLT5RYF
Ocena
komentarza:
-3
Dr.Bienkowska
@ Czarny
dnia 03.08.2018, 07:44. Identyfikator użytkownika: oCtHYTLT5RYF
Ocena
komentarza:
2
Ten oddział omijać szerokim łukiem. Niech lepiej zainwestują w personel medyczny .Bo nie ma kto tam opiekować się pacjentami.Skandal.
@ Prawda
dnia 03.08.2018, 07:58. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
5
Najlepszy lekarz to Ten,który jest uczciwym Człowiekiem,dba o ludzi,a nie o kasę i stanowisko.
@ megii
dnia 03.08.2018, 07:54. Identyfikator użytkownika: cp6mXCEkkng3
Ocena
komentarza:
3
Oddział diabetologi akurat jest bardzo potrzebny. ci co nie wiedzą czym jest cukrzyca i jak się z nią żyje to niech się lepiej nie wypowiadają.
@ Pacjent
dnia 03.08.2018, 09:26. Identyfikator użytkownika: niA35q6Msgj3
Ocena
komentarza:
2
Zatrudnoć neochirurga w jaŝle
@ CUKRZYCA TYP 1 dzieci
dnia 03.08.2018, 11:45. Identyfikator użytkownika: HBvH73gQVRVP
Ocena
komentarza:
4
zróbcie oddział i poradnię dla dzieci chorych na cukrzycę typ 1 bo zrobili sobie wyłączność tylko w rzeszowie i zganiaja wszystkich z województwa a to jest bardzo uciazliwe dla dzieci jeździć do poradni na 5 minut wizyty az do rzeszowa. czy ktoś pomysli o dzieciach . było w krośnie ale im zabrali bo nie podpinali pomp insulinowych. a nie kazdy chce tych pomp. moje dziecko i znajome dzieci są na penach . pomyslcie o dzieciach . bo dzieci z cukrzycą jeżdżą nawet z bieszczad do rzeszowa. to jest tak yciazliwe że aż przykre że nikt nie pomyśli zeby takie oddziały robić w mniejszych szpitalach. bardzo prosimy o taki oddział lub chociaż przychodnie diabetalogiczna dla dzieci. jest 21 wiek. i takiw utrudnienia. a dzieci z cukrzyca typ 1 jest coraz wiecej z roku na rok. prosimy
@ KAROL
dnia 03.08.2018, 12:18. Identyfikator użytkownika: T00MoTQoVF4L
Ocena
komentarza:
-1
Doskonały pomysł,i widać wychodzacy na przeciw oczekiwaniom społecznym. Brawo!!!
@ w
dnia 03.08.2018, 23:06. Identyfikator użytkownika: x79JZ9DBhBib
Ocena
komentarza:
2
I tak nikt nie chce się tu leczyć
@ miko
dnia 08.08.2018, 08:53. Identyfikator użytkownika: mwmwhInIJNJo
Ocena
komentarza:
0
ty sie nie chcesz leczyc.ale na razie oddzial inrterny i SOR jest zawsze płen.
@ w
dnia 03.08.2018, 23:11. Identyfikator użytkownika: x79JZ9DBhBib
Ocena
komentarza:
3
a pan na zdjęciu to jasielski diabetolog ?
:-))
@ Sobota
dnia 04.08.2018, 15:32. Identyfikator użytkownika: JNBL5pUXayfr
Ocena
komentarza:
0
może chory na cukrzycę ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105