Strona główna

„Terytorialsi” złożyli przysięgę w Trzcinicy

100
Napisany dnia: 30.07.2018, 10:51 , Tagi: Brak

Miniona niedziela była dla 93 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” wyjątkowym dniem. W Trzcinicy złożyli oni, bowiem w obecności swoich rodzin uroczystą przysięgę, która była zwieńczeniem ponad dwutygodniowego szkolenia podstawowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI > FOTORELACJA

Uroczystość odbyła się na stadionie sportowym przy tamtejszym Zespole Szkół w Trzcinicy. Zainaugurowała ją msza św. polowa. Centralnym punktem wydarzenia było złożenie przez 93 żołnierzy WOT uroczystej przysięgi. Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpiła czwórka szeregowców. W doborowym gronie znaleźli się: Jakub Kondeusz, Krystyna Potaczała, Krzysztof Subik, Piotr Szeniak. Świadkami tak doniosłego aktu byli członkowie rodzin żołnierzy oraz ich przyjaciele, mieszkańcy regionu oraz zaproszeni goście.

Swoim żołnierzom, w krótkim przemówieniu gratulacje złożył płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, który dziś obejmie dowództwo nad Brygadą Obrony Terytorialnej. – Przed chwilą byliśmy świadkami wielce uroczystej chwili w życiu każdego żołnierza. Złożenie przysięgi wierności ojczyźnie w obecności rodziców, bliskich, znajomych i przełożonych to moment, który na zawsze zapada w głowie, ale i w sercu żołnierza. Złożenie przysięgi jest nie tylko aktem prawdy, który nakłada na żołnierza obowiązek. Jest także wielkim przeżyciem emocjonalnym, bowiem w słowach roty przysięgi wojskowej naród powierza swoim obrońcom w opiekę najwyższe swoje wartości, niepodległość, suwerenność, granice ojczyzny, bezpieczeństwo życia i pracy. Słowa przysięgi wojskowej czynią żołnierza również odpowiedzialnym za pielęgnowanie i rozwijanie w sobie takich cech jak męstwo, gotowość do poświęceń, uczciwość i wierność. Jestem przekonany, że "Terytorialsi", składający dzisiaj przysięgę wojskową swoją służbą dadzą dowód szlachetnych pobudek, które skierowały ich w bramy koszar, patriotycznej dojrzałości i pełnego oddania ojczyźnie. Żołnierze Obrony Terytorialnej, w dniu waszego święta, składam wam serdeczne gratulacje, życzę sukcesów w służbie dla dobra ojczyzny i pomyślności w życiu osobistym. Składam również podziękowania waszym rodzicom za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich cór i synów na wartościowych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ludzi, dla których hasła na naszych sztandarach, Bóg, Honor i Ojczyzna nie są pustymi frazesami, lecz wskazówkami jak żyć i służyć krajowi. – mówił.

płk Dariusz Słota

Niedzielnego popołudnia wręczono także listy gratulacyjne, będące wyróżnieniem za wzorową służbę w szeregach Podkarpackiej Brygady, zaangażowanie i nienaganną dyscyplinę i postawę żołnierską. Otrzymali je szeregowcy: Krzysztof Babiuch, Kinga Ryba, Andrzej Steltenreich oraz Robin Sobolak. Gratulacje m.in. od dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz gen. bryg. Wiesława Kukuły, dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej odebrali oni w towarzystwie swoich rodzin oraz bliskich.

Okolicznościowe przemówienie w imieniu żołnierzy składających przysięgę wygłosił szeregowy Marcin Łach. - Stajemy dzisiaj jako żołnierze Obrony Terytorialnej, piątego rodzaju sił zbrojnych, gotowi do służby naszej ojczyźnie i narodowi polskiemu. Będziemy wypełniać zobowiązania zawarte w naszej przysiędze. Szesnaście dni temu rozpoczęliśmy intensywne szkolenie, zorganizowane przez dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jesteśmy w różnym wieku, wykonujemy wiele zawodów, są wśród nas ojcowie i matki, uczniowie i studenci, urzędnicy, pielęgniarki, informatycy i prawnicy, ale łączy nas jedno, miłość do naszej ojczyzny. Jesteśmy gotowi do poniesienia najwyższej ofiary do obrony tego, co najważniejsze, naszej niepodległości i granic. Będziemy służyć obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności tym, dla których powołane zostały powołane Wojska Obrony Terytorialne. – przekonywał.

Całej uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Uświetniła ją także Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa. Świadkami uroczystej przysięgi oraz defilady byli kombatanci, byli żołnierze zbrojnego podziemia niepodległościowego w czasach II wojny światowej. Sama 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej kultywuje tradycje jednostek wojskowych i pododdziałów partyzanckich zbrojnego podziemia niepodległościowego, o czym dobitnie świadczy postać, która patronuje temu związkowi taktycznemu.

***

3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Misją Wojsk Obrony Terytorialnej, jest ochrona i wspieranie społeczności lokalnej w czasie wojny, kryzysu, jak i w obliczu zagrożeń niemilitarnych takich jak, np. katastrofy i klęski żywiołowe. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ nick
dnia 30.07.2018, 11:01. Identyfikator użytkownika: 1ciZO6zUskvq
Ocena
komentarza:
12
a miało być w Jasle
@ wow
dnia 30.07.2018, 11:07. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
24
wiele ..miało byc w Jaśle, ale jak to bywa z tym wszystkim-do tego wymagana jest świetna organizacja, ludzie z pasjami, wyobraźnia, chćeć działania dlka mieszkańców/miasta/ okolic, środowiska, dla społeczeństwa , dyscyplina, chęci, kreatywność, zamiłowania, (...) a nie poupychane stołki przed laptopami po kątach i pseudoetaty.
@ zen
dnia 30.07.2018, 12:10. Identyfikator użytkownika: SQdqFm4T2KHZ
Ocena
komentarza:
10
Oraz współpraca powiatu z miastem.
@ Szwejk
dnia 30.07.2018, 12:44. Identyfikator użytkownika: ZMCyTJXPgBax
Ocena
komentarza:
27
Wielcy u swoich,a mali u obcych.Po dwóch tygodniach szkolenia zorganizowano specjalistów wojskowych.Jaka to formacja?.Kurza, piechota ,rozproszona piechota. Dzisiaj na polu walki karabinek służy do własnej obrony,a nie do atakowania wyspecjalizowanych pojazdów smiercionosnych.Dzisiaj trzeba wielu lat trudnej służby, by móc skutecznie rozpoznać wroga i skutecznie go zwalczyć.
@ realista
dnia 30.07.2018, 12:45. Identyfikator użytkownika: n7ehwgLv7PA8
Ocena
komentarza:
-13
A Tobie kto płaci za te komentarze ??
@ Hmm
dnia 30.07.2018, 15:34. Identyfikator użytkownika: zD37563Za6MC
Ocena
komentarza:
11
A Gdzie MŁODZI PRZEMĘCZENI EMERYCI Z NSR W JAŚLE? Nie dość że emerytura to sobie dorabiaja jeden z drugim blokując miejsce młodemu. Jakoś tego PIS nie widzi.
@ @VIT
dnia 30.07.2018, 17:36. Identyfikator użytkownika: 7mp32Dg2Zhzd
Ocena
komentarza:
-6
O czym ty człowieku piszesz. Kurzy to chyba masz móżdzek. Co ty możesz powiedzieć o działaniach taktycznych.
@ Pospolite ruszenie
dnia 30.07.2018, 20:24. Identyfikator użytkownika: E6QgV6Y4n8fa
Ocena
komentarza:
6
Obawiam się, że minęły już czasy, gdy pospolite ruszenie ratowało kraj w razie zagrożenia. Rozpaczliwe pomysły typu: myśliwi do wojska świadczą o bezbronności
w razie "W".
Bardziej racjonalnym zachowaniem w przypadku współczesnych zagrożeń i realiów jest wykopać sobie dołek i ułożyć się tam coby nie sprawić innym kłopotu z pochówkiem, niż liczyć na "cuda -wianki". Chyba, że ktoś jest po studiach i praktyce z zakresu "szkoły przetrwania". Tam też liczy się tylko na siebie, ale to już inna bajka.
@ wow
dnia 30.07.2018, 11:08. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
0
gdzie to trzasnęło tak tym piorunem bo tak pojechało że ziemia drgała
@ kj
dnia 30.07.2018, 11:17. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
20
A firmę ochroniarską wynajęli by im ktoś nie pozabierał tych karabinków?
@ rozsądny
dnia 30.07.2018, 11:24. Identyfikator użytkownika: Dr2UD8KAY6PQ
Ocena
komentarza:
40
To fajnie - będzie miał kto asystować Zającowej i Rzońcy a może i burmistrzowi podczas ich „wzniosłych” przemówień i robienia fotek do kampanii wyborczej. WOT wojsko hahaha ;)
@ rozsądny
dnia 30.07.2018, 11:35. Identyfikator użytkownika: Dr2UD8KAY6PQ
Ocena
komentarza:
15
Tak tylko dodam – fajna ta „brygada” mająca realną siłę nawet nie batalionu a niepełnej kompanii. Gdyby to przemianowano na kompanię nawet by się nadawało,wystarczyło by dodawać „reprezentacyjna”.Ale wtedy to nie trzeba by do tego pułkownika a zaledwie kapitana :P

Dostali już granatniki czy dalej jak to z Polskim wojskiem – przetargi,gadanina i inne sabotaże w wykonaniu biurw zarządzających wojskową logistyką ?

Mam tylko nadzieję,że wystrzelali podczas tego dwutygodniowego szkolenia choć 5 razy więcej niż roczny milicyjny przydział (czyli choć kilka magazynków).
@ tryt
dnia 30.07.2018, 15:50. Identyfikator użytkownika: BLNPJmfX3BIu
Ocena
komentarza:
16
Kilka magazynków po 14dniach szkolenia? No może chyba z wiatrówki. Po dwóch tygodniach szkolenia gdzie większość czasu spędzali na klepaniu musztry pojeduńczego żołnierza i podstaw musztry w drużynie i w płyt obie i do tego przynajmniej 3-4 dni ćwiczenia przebiegu samej uroczystości by nie wypadli jak stado baranów to na naukę zasad posługiwania się bronią oraz zasad przyjmowania pozycji strzeleckiej to im mogło pozostać może 1no 2 dni szkolenia. Po tak intensywnym szkoleniu przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa mogli oddać może po pięć strzałów podczas strzelania nr1. Ja już nie mówię o strzelaniu do sylwetki poruszające się czy strzelaniu nocnym. A o takich sprawach jak strzelanie z wysokiej czy niskiej muszki to chyba jeszcze nie słyszeli. Dobrze zdaję sobie sprawę że dzisiejsze wojsko ma inne nowoczesniejsze przyżądy celownicze, ale nim zaczną ich używać najpierw muszą poznać podstawy. No a gdzie jeszcze strzelanie dynamiczne? Trochę szkoda mi tych młodych ludzi. Oby faktycznie z tym trybem szkolenia doszli do jakiegoś poziomu. Ale z faktu przysięgi to im składam serdeczne życzenia. Sam przysięgę wojskową składałem wtedy gdy ich jeszcze na świwcie nie było. Jest to przeżycie nie zapomniane. Po tych przżytych latach to mogę przysięgę wojskową porównać tylko do przysięgi małżeńskiej chociaż nie do końca. Za złamanie przysięgi wojskowej np.W obliczu wroga to kula w łeb i to bez dyskusji. Ale by nie było tak minorowo. Naprawdę serdeczne życzenia. Macie przynajmniej tę szansę że w obliczu zagrożenia będziecie wiedzieć deczko więcej niż wcieleni na chybcika i w takim tempie szkoleni żołnierze z poboru łatający dziury w szeregach walczących oddziałów.
@ @VIT
dnia 30.07.2018, 17:43. Identyfikator użytkownika: 7mp32Dg2Zhzd
Ocena
komentarza:
-15
Piszesz brednie. Zolnierz WOT na szkoleniu podstawowym strzela wystarczająco dużo by nie porównywać się do szwejozy.
@ js
dnia 31.07.2018, 23:44. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
0
Chyba wg ciebie
@ Mój pseudonim
dnia 30.07.2018, 11:48. Identyfikator użytkownika: m7rCxbiD3XoU
Ocena
komentarza:
24
Cudowne. W przypadku wojny będą służyć jako mięso armatnie. Pójdą na pierwszą linię ( jak Murzyni w Wietnamie) , a po nich dopiero wejdzie prawdziwe wojsko.
@ .....
dnia 31.07.2018, 15:09. Identyfikator użytkownika: Ewkt2ccS07EQ
Ocena
komentarza:
0
Na pierwsza linie pojdzie kto inni oni beda pilnowac tylow
@ abc
dnia 30.07.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: SjkCrK9T2HcC
Ocena
komentarza:
23
Oj, ciekawe co o tym myślą prawdziwi wojskowi.
@ kr
dnia 31.07.2018, 06:38. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
8
To co mówią nie nadaje się do publicznego powtórzenia.
@ jeżynka:)
dnia 30.07.2018, 11:51. Identyfikator użytkownika: tsD4sN4uxrWl
Ocena
komentarza:
29
Powiem tylko tyle -jeżeli takie wojsko ma nas bronić to pozostaje się się tylko modlić,żeby nie było takiej potrzeby nigdy!
@ kim
dnia 30.07.2018, 20:11. Identyfikator użytkownika: GnIJVnDjkG2u
Ocena
komentarza:
0
Och! Rzucisz się bohatersko na plecy i przyjmiesz bojców zwycięskiej Armii Czerwonej.
@ js
dnia 31.07.2018, 11:37. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
1
Przy takim wojsku tylko to zostało
@ derkacz
dnia 01.08.2018, 12:08. Identyfikator użytkownika: zU5RyuROybbD
Ocena
komentarza:
2
U pana kima to chyba autopsja, tylko on raczej opadnie na czworaki.
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 30.07.2018, 12:00. Identyfikator użytkownika: L1KP7lcjVFYV
Ocena
komentarza:
14
Mięso armatnie zachodnich korporacji. Ukraińców napuszczą na Lachów, a naszych na nich czy na kogogolwiek byle by krew płynęła. Kiedy wam zaświta w główkach myśl że CAŁĄ telewizją, CAŁĄ 'medycyną' (bo leczeniem to nazwać nie można) i wszystkimi aspektami Waszego życia rządzą KORPORACJE przy pomocy aktorów politycznych pokazywanych w 'jedynie słusznej' telewizji dla ciemnych baranów. Tą całą diadelską machinę napędza dłużny pieniądz - niewidzialny kaganiec niewolników którzy tyrają jak w kieracie od rana do wieczora nie mając chwili wytchnienia i co ważne zastanowienia. Nie wiem czy wiecie ale na Ukrainie co druga ulica nazywana jest Bandery albo Suchewycza i prawie każdy ma tam broń. Poza tym "nasz rząd" finasuje z Waszych pieniędzy cuda i dziwy tam (łączenie z emeryturami) a wy dalej patrzycie w ogłupiacza HD .
@ Mieszkaniec
dnia 30.07.2018, 12:21. Identyfikator użytkownika: jnii5jO5C3Wx
Ocena
komentarza:
23
Byłoby to nawet zabawne, taka kolejna atrakcja o folklor, gdyby nie kosztowało tak duzo, no i jeszcze
te nadete miny
@ xxx
dnia 31.07.2018, 01:01. Identyfikator użytkownika: RQj3af5ILs5p
Ocena
komentarza:
-7
Zabawni to są ludzie tacy jak ty którzy jedynie co potrafią to naciskać klawiaturę przy komputerze
@ juzek
dnia 30.07.2018, 12:38. Identyfikator użytkownika: n5Zk2SuAZhqT
Ocena
komentarza:
12
z szabelkami na czołgi??? samoloty ??? typu radzieckie? teee chlopcy i dziewczynki naprawde .
@ Kojot
dnia 30.07.2018, 12:42. Identyfikator użytkownika: EHRi1XkuDBmg
Ocena
komentarza:
10
Jak to trzeba mieć nastukane w głowach zeby dac sobie wstawić w wyprany łeb ideologie w ktorej przysięga sie oddac zycie za skrawek ziemi i ideologie ludzi z władzą.
W razie wojny ja biorę rodzine i spie...przam jak najdalej i jak najszybciej.
Ginąc moge za rodzine nie za ziemie.
@ ksiądz Mateusz
dnia 30.07.2018, 15:46. Identyfikator użytkownika: jpVo5F81Wv6g
Ocena
komentarza:
10
Na Ukrainie coraz więcej młodych ludzi ucieka za granicę najczęściej do Polski bo nie chcą brać udziału w wojnie na wschodzie Ukrainy. Nie chcą umierać za Poroszenkę i całą tą skorumpowaną hołotę oligarchów.
@ do Kojota
dnia 30.07.2018, 21:22. Identyfikator użytkownika: E6QgV6Y4n8fa
Ocena
komentarza:
6
Całkowita racja. W naszej historii są wspaniałe przykłady bohaterstwa, np. walka powstańców warszawskich czy lwowskich orląt. Nikt nie zaprzeczy ich męstwu.
Inaczej należy jednak ocenić osoby odpowiedzialne za doprowadzenie do sytuacji gdzie ginęło tysiące Polaków w nierównej, z góry przegranej walce.
Część z nich bardzo szybko ewakuowała się przez Rumunię pozostawiając walczące w kraju wojsko. Czy brak myślenia politycznego, utrzymywanie narodu w przekonaniu o sile naszego wojska, zachowanie typu RWD, to był patriotyzm?
Hura-patriotyczne pohukiwania nie powinny zastępować racjonalnego myślenia.
@ straszak
dnia 30.07.2018, 12:52. Identyfikator użytkownika: lnZhUA89KQGF
Ocena
komentarza:
10
No to teraz Putin będzie Trumpa błagał o Patrioty!!!
@ Polak
dnia 30.07.2018, 13:10. Identyfikator użytkownika: YaTn1tpRf28w
Ocena
komentarza:
15
Dwa tygodnie i wyszkoleni jak specnaz śmiech na sali i
@ kim
dnia 30.07.2018, 20:08. Identyfikator użytkownika: GnIJVnDjkG2u
Ocena
komentarza:
3
Chyba pomyłkowo sobie nick wymysliłeś.
@ Marcin
dnia 30.07.2018, 13:11. Identyfikator użytkownika: dxABrNJATWeO
Ocena
komentarza:
14
Terytorialsi - jaki trzeba mieć bałagan pod brązową beretką, żeby się tam zapisać.
@ kim
dnia 30.07.2018, 20:07. Identyfikator użytkownika: GnIJVnDjkG2u
Ocena
komentarza:
1
Kolejny "BOCHATER" odważny w pysku przed monitorem.
@ do kim
dnia 31.07.2018, 06:45. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
1
Tylko pogratulować samokrytyki
@ Darko
dnia 30.07.2018, 13:21. Identyfikator użytkownika: kdsZZERHWzi4
Ocena
komentarza:
15
2tyg.i chłopcy bawią się w wojsko przysięga uroczysty akt skąd się biorą w dzisiejszych czasach tacy najemnicy?
@ kim
dnia 30.07.2018, 20:07. Identyfikator użytkownika: GnIJVnDjkG2u
Ocena
komentarza:
3
Wstępuja do WOT po to m.in. by takiego idiotę jak ty bronić w razie czego! By takie jak ty, odważne w pysku, mogło na nich strzykać odważnie i bohatersko śliną w necie!
@ do Darko
dnia 31.07.2018, 06:48. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
5
mnie już nic nie dziwi od czasu gdy gdzieś przeczytałem sondaż że 40 % młodych ludzi uważa że powstanie Warszawskie zakończyło się zwycięstwem a prezydent twierdzi że warto było je robić.
@ Ubaw
dnia 31.07.2018, 06:58. Identyfikator użytkownika: 1H4SjueTIJT8
Ocena
komentarza:
2
kogo będą bronić? buahahaha i czym będą walczyć? Karabinkami?
Oby to nie było takie współczesne ORMO
@ kizior
dnia 31.07.2018, 07:08. Identyfikator użytkownika: RkirJloVO9aS
Ocena
komentarza:
3
A ty czym bedziesz walczył? Weźmiesz kredę i na chodniku bohatersko napiszesz "Give me a chance"?
@ rezerwista 82
dnia 30.07.2018, 13:35. Identyfikator użytkownika: xHk2TYcVFyjY
Ocena
komentarza:
3
Co to bylo film nagrywali ? Tez bylem statysta w filmi
e" Mur" ale po roku sluzby haha to ;wojsko sie nadaje do pilnowania ale plazowiczow bo w bikini i w spodenkach niewiele ukryje no chyna ze ma cos niekonwencjalnego no ale chociaz mundury maja ladne .
@ .....
dnia 31.07.2018, 15:07. Identyfikator użytkownika: Ewkt2ccS07EQ
Ocena
komentarza:
1
Za to przymusowe po ZSW sie nadawalo ha ha ha
@ saper
dnia 30.07.2018, 13:45. Identyfikator użytkownika: xHk2TYcVFyjY
Ocena
komentarza:
5
No i poszli haha w pelnym oporzadzeniu na 50 siatke hahaha po piasku w Drawsku juz to widze 6 moze r
90 szpital i gdzie i co wtedy?
@ do saper
dnia 30.07.2018, 21:31. Identyfikator użytkownika: kj2ORQNZMCat
Ocena
komentarza:
5
Widać typowego szweja: Niezbyt mądry, ale za to silny xD

Wszystko wiedzący w korpusie szeregowych.
@ Byłem w MON
dnia 02.08.2018, 00:19. Identyfikator użytkownika: bQR19xSAqxHC
Ocena
komentarza:
1
Typowy szwej to koleś który byłw MON 'wojsku' za kare i wyszedł nikim niebrakowało takich troli ,teraz wielkie bossy a większość służby na 'L4' przesiedzieli i płakali mamusiu mamusiu!!!
@ młody
dnia 30.07.2018, 13:55. Identyfikator użytkownika: C0gH3zC9ZEew
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ jaślanka
dnia 30.07.2018, 14:09. Identyfikator użytkownika: Rc6rNUZuaxhp
Ocena
komentarza:
5
"Będzie w mieście wystarczająca linia oporu" gratuluję optymizmu-naprawdę ...Powstańcy nie mieli doświadczenia ale wolę walki ogromną -a czy ONI wiedzą kogo mają bronić w przyszłości...myślę ,że nie- zabawa w wojsko dla pieniędzy.
@ dooooooo rozumnych
dnia 30.07.2018, 14:11. Identyfikator użytkownika: 22TFYAeyRB1t
Ocena
komentarza:
9
z tym pseudo -wojskiem to żenada grubego kalibru.kilku ruskich fanatyków roz---doli tą armijkę w trzy sekundy i bedzie po ptokach .kiedy ludziska zmądrzeją ?
@ kastor
dnia 30.07.2018, 16:19. Identyfikator użytkownika: WHsYvjFi3QfR
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ cyberchłop
dnia 30.07.2018, 14:27. Identyfikator użytkownika: hyjM9SFSARfD
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Jaszek
dnia 30.07.2018, 15:29. Identyfikator użytkownika: zD37563Za6MC
Ocena
komentarza:
10
I wpadnie 500 zł co miesiąc. Oczywiście dopóki nie zmieni się w Polsce władza.
@ J
dnia 30.07.2018, 15:30. Identyfikator użytkownika: zD37563Za6MC
Ocena
komentarza:
3
Specnaz załatwił by ich scyzorykami.
@ kastor
dnia 30.07.2018, 16:20. Identyfikator użytkownika: WHsYvjFi3QfR
Ocena
komentarza:
-10
To może załatw im spotkanie ze Specnazem ruski trollu.
@ Cyberchłop
dnia 30.07.2018, 22:33. Identyfikator użytkownika: DgqG4W0cjNST
Ocena
komentarza:
-1
Takie [...] specnaż wsuwa na śniadanie
@ kastor
dnia 30.07.2018, 23:16. Identyfikator użytkownika: WHsYvjFi3QfR
Ocena
komentarza:
1
O! Witam prawdziwego zawodowca ze Specnazu! W jakich latach służyłeś?
@ Misia
dnia 30.07.2018, 15:38. Identyfikator użytkownika: RGArmda40NHk
Ocena
komentarza:
3
Ci co tak jada na WOT powinni sami się wybrać na szkolenie i zobaczyć jak to wygląda. Podejrzewam ze skoro maja czas na pisanie bzdur to siedzą tylko przed komputerami i zapuszczaja brzuchy. Jakby wybrali się na szkolenie to po dwóch dniach by do domu pojechali. Kto byl to wie że nie jest lekko, bardzo intensywne szkolenie i bez kondycji szkoda składać dokumenty i tracić czas na jeżdżenie po badaniach i psychologach. Wojsko zawodowe to dopiero sie obija i żyją za nasze pieniądze i to nie małe. Najwięcej maja do powiedzenia osoby które nie maja najmniejszego d6 o WOT... Jhhh
@ nie pajacuj Misiu
dnia 30.07.2018, 17:11. Identyfikator użytkownika: 22TFYAeyRB1t
Ocena
komentarza:
5
paru nawiedzonych polityków szykuje "mięso armatnie " a reszta się podnieca.
kakiemuś małemu marzy się piłs...dzki
@ saracen
dnia 31.07.2018, 21:14. Identyfikator użytkownika: LiwXQk6Ce5kk
Ocena
komentarza:
1
Misia po 2 miesiącach prawdziwej starej unitarki LWP w WOT ani 1/5 by nie została. Więc przestań pisać [...] otwórz sobie laptopa popatrz sobie na facebooka i tam dodaj sobie zdjęcie z trudnego dnia który właśnie tobie mija
@ Żołnierz WP
dnia 30.07.2018, 15:40. Identyfikator użytkownika: 5Rv9g09cwL6c
Ocena
komentarza:
8
„Naród winien jest sobie samemu
obronę od napaści i dla
przestrzegania całości swojej,
wszyscy przeto obywatele są
obrońcami całości i swobód
narodowych. Wojsko nic innego nie
jest, tylko wyciągnięta siła obronna
i porządna z ogólnej siły narodu.
Naród winien Wojsku swemu nagrodę
i poważanie za to, iż się poświęca
jedynie dla jego obrony. Wojsko
winno narodowi strzeżenie granic i
spokojności powszechnej; słowem
winno być jego najsilniejszą tarczą”
Konstytucja 3 maja 1791 r.
@ Hmm
dnia 30.07.2018, 16:38. Identyfikator użytkownika: zD37563Za6MC
Ocena
komentarza:
0
A rozbiory? Czy jest jeszcze jakiś inny i narod który pozwolił sobie na rozbiory?
@ do hmm
dnia 30.07.2018, 20:39. Identyfikator użytkownika: 22TFYAeyRB1t
Ocena
komentarza:
1
jarek już nas rozebrał
@ CAR ZSRR
dnia 30.07.2018, 16:13. Identyfikator użytkownika: 9lZYrjE3XVlk
Ocena
komentarza:
5
Proszę nie drażnić niedźwiedzia bo pstrykanie go po nosie może spowodować, że jak się zdenerwuje to machnie łapą i w dwie godziny zatrzyma się na Odrze. A my Poliaki będziemy znowu mówić po rosyjsku i zamiast do Brukseli to do Moskwy będziemy jeździec po wytyczne. Ani terytorialisi ani NATO nam nie pomoże.
@ Solidarność owiec i Baranów Sand.
dnia 30.07.2018, 17:37. Identyfikator użytkownika: hoehMeiogEhz
Ocena
komentarza:
1
No i znowu bez sensu. Zamiast pozwolić Polakom na posiadanie broni i w ten sposób uzbroić cały naród, tworzy się oddziały, które zapewne wkrótce uzyskają zaszczytne miano "kurzej piechoty"
@ Haha
dnia 30.07.2018, 18:57. Identyfikator użytkownika: SWk5klqsutLs
Ocena
komentarza:
1
Tak. Dac Polakom bron. Chyba po to zeby sie wzajemnie pozabijali. Nawet jak komentuja to pluja jadem jak ktos ma odmienne zdanie a co dopiero z bronia w reku.
@ uwazny
dnia 30.07.2018, 20:50. Identyfikator użytkownika: cIhyWGQZKkZW
Ocena
komentarza:
4
@haha Jeśli jest tak jak piszesz, to Polakom powinno się pozabierać samochody, sprzęty rolnicze i wszelkie ostre narzedzia ;)
@ bbc
dnia 30.07.2018, 18:36. Identyfikator użytkownika: Lp6Ak5kWgzTr
Ocena
komentarza:
-3
mięsko armatnie
@ a,lechowski
dnia 30.07.2018, 19:12. Identyfikator użytkownika: tswbia02yWcp
Ocena
komentarza:
5
"WOT" nie stworzył P. Macierewicz do obrony przed wrogiem zewnętrznym lecz wrogiem wewnętrznym. To takie pisowskie"ORMO" a co to jest ormo to każdy pisowski członek powyżej 60 lat(nie centymetrów)wie najlepiej.
@ Jasnowidz
dnia 30.07.2018, 19:40. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
3
III wojna nie będzie taka,jak II,będą jechać czołgi,a w nich trupy..zatrute wody,ziemia i żywność..Ludzie,szanujmy się,by z godnością umierać i nie żałować popełnianych błędów.
@ ...
dnia 30.07.2018, 21:10. Identyfikator użytkownika: scuMBF7nMPZ3
Ocena
komentarza:
2
Mój komentarz już usunęli. Dresy i kibole w mundurach mają broń prawdziwi patrioci
@ kr
dnia 31.07.2018, 06:42. Identyfikator użytkownika: 7Z9gpoaGMNPk
Ocena
komentarza:
0
Z autopsji
@ student historii
dnia 31.07.2018, 10:35. Identyfikator użytkownika: XQ7vjyOgNxMa
Ocena
komentarza:
5
I tu masz rację. Macierewicz nie ufa policji i innym formacjom wojskowym. WOT będzie służył do walki wewnętrznej i inwigilacji sąsiadów w okresie pokoju. To jest związek zbrojny do obrony interesów PiSuarów. Gdy zostanie użyty przemianuje się na zbrojny związek przestępczy. Ta formacja zostanie rozwiązana jak tylko PiS wypinkolą z parlamentu.
@ .....
dnia 31.07.2018, 15:12. Identyfikator użytkownika: Ewkt2ccS07EQ
Ocena
komentarza:
0
Bron neutronowa
@ ????????????????????????????????????????
dnia 30.07.2018, 21:21. Identyfikator użytkownika: JgkrhAy9WJxD
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ dziewczyna
dnia 30.07.2018, 22:25. Identyfikator użytkownika: 5oxlwckUqzOJ
Ocena
komentarza:
-2
Ludzie dlaczego rzygacie jadem na kazdy przejaw patriotyzmu...może trzeba by sie cieszyćwiczenia ze ktoś coś coś chcezrobić dobrego.?
@ Cyberchłop
dnia 30.07.2018, 22:35. Identyfikator użytkownika: DgqG4W0cjNST
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ I chłopak
dnia 31.07.2018, 23:22. Identyfikator użytkownika: l9Cp8TrNcgNr
Ocena
komentarza:
0
Wytrzeżwiej
@ Stary Glina
dnia 30.07.2018, 22:56. Identyfikator użytkownika: S0KCoTaekH3W
Ocena
komentarza:
2
Większość komentujących to jak zwykle "znawcy". Ilu z Was wie cokolwiek o wojsku, pomijając już czy w ogóle ktoś z Was służył?
@ Myśliwy
dnia 31.07.2018, 23:25. Identyfikator użytkownika: l9Cp8TrNcgNr
Ocena
komentarza:
1
Z całym szacunkiem. To jest forum do wyrażania opinii. Każdy może napisać co mu się podoba. Fachowe fora są na innych stronach.
@ Darius
dnia 31.07.2018, 01:05. Identyfikator użytkownika: 58MS5UNlBKqh
Ocena
komentarza:
5
Dwa dni w miosiącu to mało, ale o wiele więcej niż nic. Tu fakt że jest się chotnikiem, daje to że te 60 dni szkolenia w roku dają większe efekty niż 300 dni dawnej służby zasadniczej. Oby ci co tu sączą jad nie potrzebowali kidyś wotowskiej pomocy.
@ Cyberchłop
dnia 31.07.2018, 21:40. Identyfikator użytkownika: DgqG4W0cjNST
Ocena
komentarza:
1
Od pomocy jest Staż Pożarna Policja Pogotowie Ratunkowe, a To jest wewnętrzna pseudo armia Macierewicza, Zdrajcy na usługach Putina, który w normalnym kraju był by już... Osądzony
@ serenere
dnia 01.08.2018, 21:03. Identyfikator użytkownika: MWtZPZjbmQCf
Ocena
komentarza:
1
zgadzam sie z tobą !!!
@ Przypadki
dnia 31.07.2018, 06:40. Identyfikator użytkownika: E6QgV6Y4n8fa
Ocena
komentarza:
0
Autorzy niektórych komentarzy, po obu stronach poglądów, wymagają pomocy specjalistycznej tj. psychologicznej.
Prawda, jak zwykle, leży pośrodku.
@ student historii
dnia 31.07.2018, 10:26. Identyfikator użytkownika: XQ7vjyOgNxMa
Ocena
komentarza:
5
Najbardziej irytuje mnie cytat:"... byli żołnierze zbrojnego podziemia niepodległościowego w czasach II wojny światowej." Buahaha! Zbrojne podziemie, które nocami mordowało polaków. Napadali na banki i konwoje pieniędzy, sklepy i posterunki milicji a także patrole ludowego wojska polskiego. Nie oszczędzali ludzi tworzących nowy ustrój w PRL. Swoich przeciwników mordowali nie szczędząc kobiet i dzieci, starców a nawet idiotów. Mojego pradziadka w wieku 36 lat w nocy zatłukli kijami na oczach żony i małych dzieci tylko dlatego, że został sołtysem. Dziś z oprawców IPN robi bohaterów narodowych. Fałszuje historię polski.
@ CWP
dnia 31.07.2018, 10:38. Identyfikator użytkownika: lcuc5c8LO7bp
Ocena
komentarza:
-8
Pewnie twój dziadek był sprzedajną kur.. ą na usługach zdrajców :) więc nie ma się co dziwić
@ .
dnia 31.07.2018, 14:15. Identyfikator użytkownika: cSta84gy0ZuO
Ocena
komentarza:
0
Jaki dziaduś, taki wnuczek. Tobie by też parę kijów nie zaszkodziło.
@ Zabcia
dnia 31.07.2018, 11:53. Identyfikator użytkownika: 2npLM6UHcExj
Ocena
komentarza:
0
Dziękujemy, że byliście i jesteście pośród nas w takich doniosłych chwilach. Jesteśmy gotowi do dalszej pracy na rzecz następnego pokolenia. Cześć oddaję również tym, którzy zginęli w drodze do zachowania spokoju i pracowali nad zachowaniem równowagi społecznej na każdej społecznej i zawodowej ścieżce życia .
@ Macier z rewicza
dnia 31.07.2018, 14:28. Identyfikator użytkownika: n5Zk2SuAZhqT
Ocena
komentarza:
1
Bacznosc :) tera spocznijcie :D ; haha
@ jarosław
dnia 31.07.2018, 15:02. Identyfikator użytkownika: n5Zk2SuAZhqT
Ocena
komentarza:
2
Polska zaczeli cwaniakowac z żydami to ich troszke postraszyli łacznie z Usa naszym bratem sojusznikiem Usa haha zaczeli wojne z Putinem to hyhy a kłutnie z francuzami z niemcami mamy hyhy nie no węgry nas obronia hahaha brawo jest armia jest moc :D zuchy :D
@ Solidarność owiec i Baranów Sand.
dnia 31.07.2018, 15:42. Identyfikator użytkownika: hoehMeiogEhz
Ocena
komentarza:
0
Piechota, ta kurza piechota...
@ rezerwa
dnia 31.07.2018, 17:08. Identyfikator użytkownika: HzlvRIAWB14y
Ocena
komentarza:
4
tera to jest fajnie ze dziewczyny mogą być w wojsku na legalu , nie tak jak dawniej za ogrodzeniem.
@ ????????????????????????????????????????
dnia 31.07.2018, 18:06. Identyfikator użytkownika: GXnjK6k2w9zW
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ młody
dnia 31.07.2018, 18:40. Identyfikator użytkownika: C0gH3zC9ZEew
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Refleksja
dnia 01.08.2018, 00:21. Identyfikator użytkownika: oenWJ1AnYJGZ
Ocena
komentarza:
4
Patrząc na zdjęcia,żal serce ściska,śliczne,młode chłopaki..to dobrze,że chcą przeszkolenia,wybrali odpowiedzialność,dyscyplinę,obowiązkowość i znajomość posługiwania się bronią/wspominam naukę strzelania na lekcjach PO,na obecnej Kwiatowej.Strzelałam w 10,przydała się nauka,bo zawsze ustrzeliłam wypatrzoną maskotkę na strzelnicach/.Żal ściska,że w obecnych czasach myślimy o zagrożeniach wojną.Tyle pieniędzy wydaje się na sprzęt militarny,zamiast na spokojne życie,które każdy ma jedno.Szkoda pięknych chłopaków,wybrali naukę,a nie trwonienie czasu na głupoty.Gratulacje dla Nich,Wspaniali Chłopacy-NIGDY WIĘCEJ WOJNY /jednak nadchodzi/
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.08.2018, 03:32. Identyfikator użytkownika: egw981GThQDN
Ocena
komentarza:
6
Polski nie stać na wyposażenie swojej podstawowej armii a tu tworzone są jakieś bojówki paramilitarne składające sięz domorosłych żołnierzyków, którzy naoglądali się za dużo Rambo.
@ serenere
dnia 01.08.2018, 20:59. Identyfikator użytkownika: MWtZPZjbmQCf
Ocena
komentarza:
1
no to zomo kaczora do jasła dotarło!!!
@ mieszkaniec 65
dnia 02.08.2018, 08:30. Identyfikator użytkownika: lgiAjS9N0G7V
Ocena
komentarza:
1
po 2 tyg. szkolenia nie dalbym bagnetu do reki zolnierzowi jesli mozna nazwac to wojskiem hahaha zenada maciarewicza
@ porazka
dnia 03.08.2018, 05:44. Identyfikator użytkownika: csNrYUFh4ko4
Ocena
komentarza:
1
zeby ich nie wmiksowali w jakas wojenke znow
@ saper
dnia 04.08.2018, 15:52. Identyfikator użytkownika: n5Zk2SuAZhqT
Ocena
komentarza:
0
gdzie mozna zapisac sie do zuchów ? chciałbym zostac druchem palic ogniska ,nocowac w namiocie rozpalac ogien kamieniami ? mozna info ? gdzie mozna sie do harcerzy zapisac wie ktos?
@ Filozof
dnia 12.08.2018, 10:41. Identyfikator użytkownika: MXzLNyOelTtG
Ocena
komentarza:
1
"Niedzielnego popołudnia wręczono także listy gratulacyjne, będące wyróżnieniem za wzorową służbę w szeregach Podkarpackiej Brygady, zaangażowanie i nienaganną dyscyplinę i postawę żołnierską." Litości- listy gratulacyjne,wyróżnienia,wzorowa służba- za 16 dni???! Z czego 2 dni wf-u,5 dni musztry,dzień wydawania mundurów,dzień na posiłki,5 dni to sen Nie- no proszę!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Opozycja pyta o wniosek w sprawie odwołania starosty Pawlusia

  Grupa dziesięciu radnych opozycji w grudniu ubiegłego roku złożyła wniosek o odwołanie Adama Pawlusia z funkcji starosty jasielskiego. Minął już ponad miesiąc, a sprawa ta nadal nie została przegłosowana przez radnych powiatowych.

 • Jaślanin walczy o Oskara branży mobile!

   

  Młodzi i utalentowani jaślanie to bez wątpienia najlepszy towar eksportowy miasta. Do tego grona z pewnością zaliczyć można Krzysztofa Wróblewskiego, jaślanina, którego specjalna rękawica może już niedługo zrewolucjonizować korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt został nominowany do prestiżowej nagrody i ma szansę na Oskara branży mobile.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105