Strona główna

To dopiero początek przygody

14
Napisany dnia: 29.08.2017, 07:30 , Tagi: Brak

Utworzenie akademii piłkarskiej dla dzieci w Błażkowej okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Podczas wakacji w treningach uczestniczyło ponad siedemdziesięcioro młodych zawodników. W minioną niedzielę inicjatorzy projektu wraz z dziećmi oraz ich rodzicami dokonali podsumowania pierwszych miesięcy działania akademii.

Kiedy w czerwcu bieżącego roku pojawił się pomysł utworzenia w Błażkowej szkółki piłkarskiej dla dzieci, jej inicjatorzy nawet w najśmielszych snach nie przypuszczali,
że projekt spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Pod okiem trenera Karola Staniszewskiego swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęło 72 dzieci. W akademii znalazły się dzieci z wielu miejscowości gminy Brzyska i nie tylko.

W zajęciach udział biorą zarówno chłopcy jak również dziewczęta. Zapał do gry w młodych zawodnikach podsycają ich rodzice, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkółki. W lipcu
z zaangażowaniem przystąpili do organizacji piłkarskiego turnieju, podczas którego przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na potrzeby akademii.

Ukoronowaniem pierwszych dwóch miesięcy realizacji projektu było spotkanie na stadionie piłkarskim w Błażkowej. Na zakończenie wakacji dzieci otrzymały pamiątkowe medale
i dyplomy. Rozegrano również pokazowy miniturniej piłki nożnej. Rodzinna atmosfera, słoneczna pogoda i przede wszystkim uśmiechy, które nie schodziły z twarzy dzieci stanowiły żywą reklamę tego, jak należy organizować animację czasu wolnego dziecka. Swoimi doświadczeniami chętnie dzielili się sami młodzi piłkarze.

W akademii trenuję od czerwca. Lubię brać udział w zajęciach. W trakcie wakacji treningi były bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Mam nadzieję, że zajęcia kontynuowane będą również po rozpoczęciu roku szkolnego. Tutaj poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. – mówi Weronika, piłkarka trenująca w szkółce.  

Zawodnicy akademii w Błażkowej mają już za sobą debiut w turnieju piłkarskim. Drużyna rocznika 2008 wystąpiła w zawodach zorganizowanych w Niegłowicach. Na razie płacą przysłowiowe frycowe, bowiem nie udało im się strzelić bramki. Prezes Wisłoki jest jednak optymistą licząc na to, że kolejne występy przyniosą nie tylko pierwsze trafienia, lecz również zwycięstwa na boisku.   

W trakcie zaledwie dwóch miesięcy grupa pozornie obcych sobie ludzi stworzyła społeczność, świadomą zasadniczego celu, którym stało się kontynuowanie funkcjonowania akademii. Jeszcze w sierpniu nie było przesądzone, czy szkółka będzie mogła działać po zakończeniu wakacji. Istotą sprawy były, jak często się zdarza kwestie natury finansowej. Nadzieje w serca inicjatorów projektu, rodziców i co najważniejsze dzieci wlał wówczas wójt gminy Brzyska, Rafał Papciak zapewniając, że zrobi wszystko, co znajduje się w jego mocy, aby dzieci mogły trenować w akademii tak długo jak to będzie możliwe.

Dziś przyszłość akademii zdaje się malować w jaśniejszych barwach. W ostatnim czasie sytuacja szkółki w kontekście finansowania jej działalności zmieniła się. Radni, sołtys oraz wójt obiecali, że dołożą starań, aby akademia mogła wciąż działać. Potrzebujemy pieniędzy głównie na trenera i ubezpieczenie.  Potrzeby starają się także zabezpieczać rodzice. Jako prezesa klubu Wisłoki Błażkowa cieszy mnie, że dzieci będą miały szansę trenować. – mówi Andrzej Zyguła, prezes Wisłoki Błażkowa.

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Z pewnością jesienią spadnie frekwencja na treningach. Nie przeszkadza to jednak organizatorom w planowaniu alternatywy dla zajęć na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem mogą być zajęcia realizowane w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Błażkowej.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ asdasdas
dnia 29.08.2017, 07:47. Identyfikator użytkownika: aT5vvSmztdUh
Ocena
komentarza:
1
w Nienaszowie od dłuższego czasu już działa szkółka piłkarska i nikt o tym nie napisze ? trenuje w niej obecnie ponad 80 dzieci. :)
@ maki
dnia 29.08.2017, 08:56. Identyfikator użytkownika: h2oqZEqbAL9W
Ocena
komentarza:
8
A czyja ta szkółka? nie przypadkiem Krosna?
@ rrr
dnia 29.08.2017, 11:36. Identyfikator użytkownika: H04cJiE3wD9R
Ocena
komentarza:
-1
nie, rodzice płacą, dotacje itp. niemniej jednak partnerstwo jedynie z beniaminkiem.
@ Maki
dnia 29.08.2017, 12:48. Identyfikator użytkownika: jLsP1ON3oUJW
Ocena
komentarza:
5
A dlaczego jedynie akurat z Beniaminkiem skoro w Jaśle jest AP,UKS 6,Global Soccerze?Dlaczego Beniaminek Krosno?
@ qw
dnia 29.08.2017, 16:52. Identyfikator użytkownika: VJ8jlj1p2bZ0
Ocena
komentarza:
0
moze z jasła nie było chęci??
@ Maki
dnia 29.08.2017, 19:57. Identyfikator użytkownika: KisLY2nlL1Fz
Ocena
komentarza:
3
To bardzo sie mylisz,była ale powiat i miasto Jasło stawia na Krosno juz nie tylko pod względem nauki dzieci w liceach krosnienskich ale i na zabawę z piłka na usługach krosna.
@ pc
dnia 30.08.2017, 20:07. Identyfikator użytkownika: oSnLRk8bBipq
Ocena
komentarza:
4
tutaj kochany to chce ktos sie wypromowac na dzieciach i co chwila artykuliki...
@ rawelo78
dnia 29.08.2017, 08:30. Identyfikator użytkownika: fRzku1Hitt3q
Ocena
komentarza:
4
Krosno sie cieszy
@ Max
dnia 29.08.2017, 09:50. Identyfikator użytkownika: jIwsWvHJg6X6
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ gocha
dnia 29.08.2017, 10:15. Identyfikator użytkownika: TIMCHXGnK1H8
Ocena
komentarza:
6
no nie przesadzajmy. to super inicjatywa i odskocznia od komputera dla dzieciakow. mój syn uczęszcza i dla nas rodzicow jest ważniejsze ze chłopak się angazuje, uczy zasad, poznaje kolegow i przy tym wszystkim swietnie się bawi. mam nadzieje ze akademia będzie funkcjonowala jak najdłużej.
@ zgred
dnia 29.08.2017, 14:21. Identyfikator użytkownika: aOdfe0VqPgN1
Ocena
komentarza:
-4
Gdy ja miałem tyle lat co ten chłopiec to 1-dna piłka przypadała na siedemdziesięciu młodych zawodników. Czy aby tym tatusiom nie [...] się w łbach. a może byłoby lepiej zaprosić grupę dzieci z angli, z franci lub niemiec i uczyć swoje dzieciaki obcych języków podczas wspólnej zabawy.
@ Błazss
dnia 29.08.2017, 17:09. Identyfikator użytkownika: kpRuMul5u7wA
Ocena
komentarza:
-2
Gdy Ty miałeś tyle lat co ten chłopiec to grałeś piłką z krowiej wątroby czy z innego szajsu. Czasy sie zmieniły, są mozliwości trzeba korzystać.
@ ?
dnia 29.08.2017, 19:36. Identyfikator użytkownika: Dgi0zIdSfbMg
Ocena
komentarza:
0
Jak zwykle znajdzie się jakiś zgryźliwy osobnik, któremu coś nie pasuje.Dzieci języków uczą się w szkole.
@ ryszkar
dnia 06.09.2017, 20:32. Identyfikator użytkownika: NEPnf5bNVKiG
Ocena
komentarza:
1
Popieram akademię - nowym adeptom lub obecnym zawodnikom oddam 15 par butów piłkarskich wyszczególnionych i pokazanych na stronie Wisłoki wg kolejności zgłoszenia telefonicznego. Po uzgodnieniu dostarczę np na trening.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105