Strona główna

Tragiczny stan nawierzchni kładki do poprawy

40
Napisany dnia: 08.06.2018, 20:00 , Tagi: Brak

Stan nawierzchni popularnej kładki łączącej ul. Szajnochy z ul. Żeromskiego w Jaśle pozostawia wiele do życzenia. Zniszczonych jest kilkanaście desek, co stanowi realne zagrożenie dla korzystających z niej pieszych. Wszystko jednak wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu zostaną one wymienione na nowe.

O tym, że stan desek stanowiących nawierzchnię kładki pieszej, którą mieszkańcy Jasła mogą przemieszczać się z jednego na drugi brzeg rzeki Jasiołki pozostawia wiele do życzenia, poinformował naszą redakcję w miniony wtorek jeden z czytelników. Na tak zwaną „gorącą linię” otrzymaliśmy informację, iż „Stan nawierzchni jest tragiczny. W jednym miejscu brakuje ok. 3 desek, co grozi wpadnięciem dziecka na konstrukcję stalową pod spodem. Kładka nie jest w żaden sposób oznaczona jako obiekt zamknięty dla ruchu”.

Obiekt należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle i był projektowany jako kładka technologiczna. W miarę upływu czasu stała się ona jednak popularnym wśród mieszkańców ciągiem spacerowym, stanowiąc dogodne połączenie ul. Szajnochy z ul. Żeromskiego. Tym samym została zaadaptowana jako łącznik (przejście dla pieszych) pomiędzy tymi ulicami.

Jak się okazuje, Straż Miejska już w ostatnich dniach maja bieżącego roku poinformowała jasielski magistrat o fatalnym stanie nawierzchni kładki spowodowanym zniszczeniem niektórych z desek. O tym, jakie kroki podjął Urząd Miasta w celu usunięcia usterki, mówi rzecznik prasowy, Agata Koba. - Bezpośrednio po zgłoszeniu, pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle pojechali z wykonawcą robót, by określić zakres prac remontowych. Do wymiany zakwalifikowano 12 desek. Wykonawca przyjmując zlecenie zgłosił zapotrzebowanie na materiał, deski mają być przygotowane na najbliższy poniedziałek. Zaraz po ich otrzymaniu, zostaną one wymienione. – przekonuje.

Warto nadmienić, że prace naprawcze bądź konserwatorskie, w związku z bieżącym utrzymaniem obiektu prowadzone są corocznie. W sytuacjach widocznych uszkodzeń zlecane są zaś prace naprawcze w trybie doraźnych, z czym mamy do czynienia w tym konkretnym przypadku. Naprawą nawierzchni zajmie się na zlecenie Urzędu Miasta Zakład Produkcyjno-Handlowo- usługowy ROMAX Robert Pastwa. Koszty przeprowadzonych prac określone zostaną kosztorysem powykonawczym.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ keller
dnia 08.06.2018, 20:20. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
52
i taka jest władza w Jaśle, nic nikogo nie obchodzi,aby szybko skończyć pracę i do domku.Dziura w drodze,dziura w mośćie -co mnie to obchodzi.Ważne się pokazać na procesji na wojach,przy pomniku . Napiszcie jeszcze o tych górach śmieci przy wejściu na kładkę. Wstyd dla władz,Wstyd dla mieszkańców osiedla.
@ Jozin z Bazin
dnia 08.06.2018, 20:35. Identyfikator użytkownika: EwwC4TLm3HrC
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Bhp
dnia 09.06.2018, 09:23. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
19
Można w nieskończoność mnożyć niechlujstwa jasielskich włodarzy i ich podwładnych. W dniu 07.06.2018r.firma z Niska w ulicach Ujejskiego,Kraszewskiego, W.Pola wymalowala na jezdniach znaki poziome,typu zebry dla pieszych,progi ,linie przerywane i ciągle. W ul.W.Pola naprzeciwko parkingu wzdłuż bloku W.Pola 3 wymalowano dwie linie ciągle. Skutkuje to tym,że jadąc od ul.3-go Maja nie wolno przejedzac podwójnej ciągłej i wjezdzac na wym.parking.Trzeba objechac miasto i jadac od ul.Grota Roweckiego mozna wjezdzac na parking.Dla opamiętania odpowiedzialni tego niechlujstwa powinni wyskrobac przerwy na przerywanych liniach.
@ mix
dnia 09.06.2018, 10:08. Identyfikator użytkownika: Q1GYwhvz9vrf
Ocena
komentarza:
14
Zamiast Dni Wina deski wszystkie wymienić na kładce i krzywe chodniki naprawić
@ Wyborcy
dnia 09.06.2018, 15:24. Identyfikator użytkownika: 13NRM6PT2sgH
Ocena
komentarza:
15
Zamiast darmowego i planowego rozpijania społeczeństwa- patrz "Dni Wina"poprawić kładkę i jeszcze na most na Gądkach zostanie.
@ Roman
dnia 09.06.2018, 17:32. Identyfikator użytkownika: 4uFaSk2neSbb
Ocena
komentarza:
7
Które miasto ma Dni Miasta i Dni Wina ? Nawet bardzo bogate miasta tak nie mają. Nasze Jasło tak bardzo biedne, ale dwie wielkie imprezy muszą być. Przecież można to połączyć i jakie wtedy oszczędności.
@ Tic-Tac
dnia 09.06.2018, 19:30. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
2
@keller
Władze interesuje wiele prywatnych wpływów
- mieszkańcy Jasła sortuja odpady do oddzielnych pojemników makulaturę, do oddzielnych pojemników tworzywa.
- makulaturę za darmo odbiera prywatną firma skoligacona z b.rzadca ,która na czarno zatrudnia przy prasach i wysyła do Z"-dow papierniczych.Za darmo ogromne pieniądze
-tworzywa odbiegają kolejni ,którzy nic nie płacą, a tylko czyscza,rozdrabniaja i duże darmowe pieniądze.
Pytanie należy zadać rządzącym Jaslem. Dlaczego segregujacy mieszkańcy nie mają zadnych ulg smieciwych przynajmniej za darmowe surowce wtórne
I ich segeregacje?
@ niepolityczny
dnia 11.06.2018, 08:35. Identyfikator użytkownika: 10joBwJUeZyb
Ocena
komentarza:
1
czy to Ty Stasiu napisałeś? Bo to w Twoim stylu i wszystko Ci nie pasuje. Jeśli masz uwagi zwróć się do zleceniodawcy malowania czyli do UM a nie wypisuj na tym portalu. Jeśli to Ty daj sobie spokój bo już dosyć narobiłeś bałaganu i właściwie nic.
@ keller
dnia 08.06.2018, 20:23. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
9
a te graty na parkingu przy ul.Mickiewicza ? stoją zarośnięte zielskiem i taki obraz tego osiedla.Myślę że jedno z brzydszych blokowisk w Jaśle.
@ RRRR
dnia 08.06.2018, 20:35. Identyfikator użytkownika: e5nvYEGfrIVY
Ocena
komentarza:
19
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Fan
dnia 08.06.2018, 21:01. Identyfikator użytkownika: JaaRNFyKLmy9
Ocena
komentarza:
-7
Wycie zwolenników obecnej niedo władzy bezcenne. Krzysiek na Burmistrza a Rrrr niech żółć na necie dalej wylewa.Tyle wam zostało.
@ redactor
dnia 09.06.2018, 11:27. Identyfikator użytkownika: VwWGV51uzYUt
Ocena
komentarza:
4
Krzysiek burmistrzem?
Proszę podać co za tym przemawia pozatym że szczerzy zęby
do aparatów przy okazji śmiesznych szopek na terenie powiatu
w ostatnim czasie...ludzie ogarnijcie się :chcecie pacynke pis-u na burmistrza?
@ demokrytyk
dnia 08.06.2018, 21:13. Identyfikator użytkownika: 22IxqwRj8tTv
Ocena
komentarza:
24
"Naprawy i roboty konserwatorskie prowadzone są co rocznie".Czyli te deski zgniły w ciągu roku.Brawo. ..
@ ala
dnia 08.06.2018, 21:21. Identyfikator użytkownika: c7xYRem8znuy
Ocena
komentarza:
20
To jest efekt nadmiernych pensji w urzędzie i zerowej odpowiedzialności! Może w tegorocznych wyborach ludzie otrzeźwieją.
@ keller
dnia 08.06.2018, 21:37. Identyfikator użytkownika: zvO3ArLJRAQ1
Ocena
komentarza:
6
wykosić to towarzystwo wzajemnej adoracji . a ten pajac co maluje po ścianach do ancla.tam mu wymalują coś innego. ale kto to zrobi,skoro najlepiej Zero odpowiedzialno śći.
@ demokryt
dnia 09.06.2018, 09:45. Identyfikator użytkownika: yXTJ23jdBwLc
Ocena
komentarza:
10
Wniosek nasuwa się sam.Nie działają sygnaliści,a monitoring się nie sprawdził (podglądacze chyba śpią),a ORMO już nie istnieje.Policja i Straż Miejska wychodzi z założenia,że im mniej widzi i wie,tym ma mniej pracy...
@ Taka
dnia 08.06.2018, 23:24. Identyfikator użytkownika: PSEcHoWOF0u8
Ocena
komentarza:
10
Takie deski to my w Kątach sobie sami wymieniamy bo gmina ma to w[...]
@ Chili
dnia 08.06.2018, 23:24. Identyfikator użytkownika: MRMIwii6xZOR
Ocena
komentarza:
6
Mpgk faktycznie dba o swoje obiekty nie ma co
@ niepolityczny
dnia 11.06.2018, 08:46. Identyfikator użytkownika: 10joBwJUeZyb
Ocena
komentarza:
0
Przepraszam a co ma z tym wspólnego MPGK ? Przecież ta firma od kilku lat nie zajmuje się takimi sprawami. O co chodzi? Komu zależy na opluwaniu tej firmy?
@ Kiełbasa wyborcza
dnia 08.06.2018, 23:34. Identyfikator użytkownika: r6EIAZDUbZlZ
Ocena
komentarza:
12
[...] z kładką, ale ważniejsze jest przecież kto przyjedzie przecinać wstęgę?
Może sam prezes we własnej osobie bo już pięta mu wyzdrowiała?
@ xD
dnia 09.06.2018, 01:39. Identyfikator użytkownika: RcJNeQVBW115
Ocena
komentarza:
5
sensacja!!! deski wymieniajo!!! na pewno sie złodzieje nakradno z tego!!!
@ Tomek
dnia 09.06.2018, 07:41. Identyfikator użytkownika: i9i7eQccsuY8
Ocena
komentarza:
24
Jak nie odśnieżysz chodnika i ktoś złamie nogę, to SM cię ukarze mandatem, a poszkodowany będzie dochodził odszkodowania. Jak ktoś spadnie z tej kładki lub uszkodzi nogę, jeśli jakieś dziecko się pokaleczy, to wątpię czy ktoś z tych tak zwanych władz miasta będzie poczuwał się do odpowiedzialności.
Jeśli by przejrzeć ten portal za ostatnie 2-3 lata, to połowa informacji dotyczy różnych pseudo-uroczystości z udziałem władz miasta, powiatu, posłów, senatorów lub innych miejscowych lub pozamiejscowych kacyków. Przeczytać przemówienie (zazwyczaj napisane przez jakiegoś asystenta), złożyć kwiaty, podlizać się tym z władz partii, to główne zadania Pabiana i tych innych dziobaków.
Pytanie, kto ich wybiera? Problem w tym, że w Jaśle na wyborów chodzą głównie emeryci, którzy w 90 procentach są pod przemożnym wpływem księży. Ci zawracają im głowę aborcją, in vitro i innymi podobnymi bzdetami, więc głosują na tych, których czarni popierają. A jak ich wybiorą to czarnym się odwdzięczą? I tak to się toczy, a miasto wymiera. Przemysłu tu nie będzie, bo miasto przez swoje położenie jest odcięte od głównych linii komunikacyjnych, ale co w zamian? Czekam już 10 lat na to, że jakiś burmistrz lub starosta przedstawi plan przyszłego rozwoju miasta. Na razie poza konsumowaniem kasy z unii, nic nie ma.
@ Lenin Włodzimierz
dnia 11.06.2018, 10:55. Identyfikator użytkownika: 9VfAqF8uJkUK
Ocena
komentarza:
3
Towarzyszu Tomek. Aborcja to jeden z największych problemów miasta Jasła.Drugi najważniejszy problem to chemtrails.
@ x
dnia 09.06.2018, 08:00. Identyfikator użytkownika: TleWanIejrnQ
Ocena
komentarza:
0
my za gówniorza na hankówce po rurach ciepłowniczych na drugi brzeg przełazili. tero jednej deski brakuje i już nie przejdo. kiedyś to było
@ krasula
dnia 09.06.2018, 08:04. Identyfikator użytkownika: FEq59xlQNPTr
Ocena
komentarza:
5
Tytul zabija.
@ mieszkaniec 65
dnia 09.06.2018, 08:27. Identyfikator użytkownika: 2VYET2xWONYY
Ocena
komentarza:
5
inwestorowi miasto zalatwia deski?tragedia
@ Tex
dnia 09.06.2018, 08:30. Identyfikator użytkownika: 4EsQJihnglZw
Ocena
komentarza:
6
Dzięki Bogu za wybory, dzięki temu obrodzi nam takimi inwestycjami. Powiało optymizmem!
@ aaaaaaaauuuuuuuuuuuu
dnia 09.06.2018, 08:51. Identyfikator użytkownika: Gr8alwZsnrRo
Ocena
komentarza:
7
To nie stan desek był jedyną przyczyną tych ubytków. Przydałby się tam monitoring, wtedy Straż Miejska wiedziałaby co się tam dzieje.
@ Prawda
dnia 09.06.2018, 09:32. Identyfikator użytkownika: hwEcuApcAZrQ
Ocena
komentarza:
7
Dewastujący mienie społeczne nie zdają sobie sprawy,że godzą w samych siebie.Im więcej takich napraw,tym mniej nowych inwestycji.Może pora wychowywać i przypominać,że należy szanować wspólne dobro i otoczenie,które świadczy o naszej kulturze.
@ MIESZKANIEC
dnia 09.06.2018, 10:18. Identyfikator użytkownika: Q1GYwhvz9vrf
Ocena
komentarza:
-1
Na Zielonym Rynku sprzedający truskawki po chodnikach i kostce od 4.30 hałasują ,dzwiami busów strzelają i samochody hałasują a bazar jest od 6.00 i cisza nocna obowiązuje do 60.00 .Kto jest administratorem tego placu ?Gdzie jest STRAŻ MIEJSKA?
@ ksiądz Mateusz
dnia 09.06.2018, 11:47. Identyfikator użytkownika: bC0hNbVWjSPf
Ocena
komentarza:
14
Bazar jest od 6 rano ale oni wcześniej muszą się przygotować, wyprowadź się człowieku na Antarktydę tam będziesz miał ciszę
@ ccc
dnia 09.06.2018, 12:24. Identyfikator użytkownika: TleWanIejrnQ
Ocena
komentarza:
3
kupił mieszkanie obok targu a tera narzeka. łohohohoho
@ ...
dnia 09.06.2018, 14:07. Identyfikator użytkownika: F1svunj0ESLT
Ocena
komentarza:
2
To już w Roztokach jest lepsza kładka
@ Kierowca
dnia 09.06.2018, 16:51. Identyfikator użytkownika: pMqgKhOcolt6
Ocena
komentarza:
6
Wcale nie jest tak źle w Jaśle skoro brak jest ważniejszych tematów
a wymiana kilku zgnitych desek na kładce dała okazję do wypowiedzenia się
kilkudziesięciu zgorzkniałym osobnikom.
@ Ttv
dnia 09.06.2018, 22:51. Identyfikator użytkownika: XqXntUSQtNEX
Ocena
komentarza:
-3
Już zrobione hieny internetowe czas na spacer!
@ aaaaaaaauuuuuuuuuuuu
dnia 10.06.2018, 11:16. Identyfikator użytkownika: Gr8alwZsnrRo
Ocena
komentarza:
2
Miłego spaceru
@ stary ramol
dnia 10.06.2018, 15:36. Identyfikator użytkownika: yeISMnFmpW9k
Ocena
komentarza:
-2
A gdzie byli rodzice?
@ Stary goral
dnia 10.06.2018, 18:49. Identyfikator użytkownika: OVB9X5izuVpc
Ocena
komentarza:
3
A ciupażką tych nierobów co siedzą w blokach niech się za robote wezmą i w ramach prac społecznych niech naprawią bo to oni korzystają z tej kładki. siedzą i obżerają się i brzuchy im rosna jak balony do roboty.
@ ktokolwiek
dnia 11.06.2018, 10:38. Identyfikator użytkownika: 0PzV7PmUKVwQ
Ocena
komentarza:
2
w ramach sprostowania i uściślenia...przykładowo zdjęcie nr 2 z licznymi dziurami...w ramach ścisłości jest to zagrodzony fragment kładki na który nie ma wstępu. No ale hmmm prawdziwość przekazywanych informacji zależy przede wszystkim od przekazującego więc nie będę sie w tej kwestii wypowiadał. Przykładowo wyjade poza obręb miasta...zrobię zdjęcie asfaltu a dokładnie jakiejś olbrzymiej dziurze...i opiszę że to środek miasta. Asfalt jak asfalt...tak sam w mieście jak na wsi, a skoro ze zdjęcia nie można wywnioskować lokalizacji więc można pisać cokolwiek się chce...a reszta sama się potoczy. Także...nie neguje dziur w kładce ale sugerowałbym bardziej wiarygodne informacje.
@ @ktokolwiek
dnia 11.06.2018, 13:47. Identyfikator użytkownika: NgM0VAYnZ1BW
Ocena
komentarza:
3
Masz zupełna rację jak w piosence Trubadurow."ażeby nie ta dziura w desce,byłaby Kasia panna jeszcze.Ale Ta Kasia mądra była i dziurę w desce ".
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

 • „U mnie nie będzie politykierstwa”

   

  Decyzję o kandydowaniu motywuję przede wszystkim wewnętrznym sprzeciwem wobec aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. – mówił dziś Antoni Pikul podczas zorganizowanej w Jaśle przez Komitet Obywatelski konferencji prasowej. Były zastępca burmistrza Jasła, jest „jedynką” na liście komitetu w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105