Strona główna

Trwa budowa mostu w Klęczanach. Występują utrudnienia.

13
Napisany dnia: 13.09.2017, 12:11 , Tagi: Brak

W poniedziałek 11.09.2017 o godz. 11.00 , w Klęczanach ( gmina Gorlice ) na dk 28 , został przełożony ruch na tymczasowy most objazdowy, w związku z budową nowego mostu na rzece Ropie. Wprowadzono ograniczenie prędkości w rejonie robót do 60 km/h , a ruch na moście objazdowym odbywa się dwukierunkowo.

W miejscowości Klęczany trwa budowa nowego mostu w miejscu starego mostu, który nie nadawał się już do remontu. Inwestycja o nazwie : „Rozbiórka istniejącego mostu oraz budowa nowego obiektu inżynierskiego przez rzekę Ropa w miejscowości Klęczany, gmina Gorlice oraz w miejscowości Libusza gmina Biecz w/c drogi krajowej nr 28 w km 182+996 wraz z dojazdami i objazdem tymczasowym” rozpoczęła się w maju 2017 r. Powstanie most o konstrukcji łukowej, jednoprzęsłowej, długości całkowitej ok. 82,5 m i szerokości 15 metrów.

Konstrukcja nośna składa się z łuku, belek sprężonych, poprzecznic oraz want. Wybudowane zostaną też chodniki, zrobiona korekta drogi na dojazdach i nowa konstrukcja nawierzchni. Umocnione zostaną brzegi rzeki Ropy na długości 50 metrów przed i za obiektem, skarpa przyczółka oraz przebudowany wodowskaz w rejonie przyczółka od strony Jasła.

Realizacja mostu przewidziana jest na 408 dni od daty podpisania umowy tj. od 04.05.2017 r.

Koszt budowy wynosi 7 777 119,58 zł brutto.

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ eh to nasze Jasło
dnia 13.09.2017, 13:28. Identyfikator użytkownika: txJF5a3up6Nx
Ocena
komentarza:
8
Czemu tam się dało zrobić tymczasowy most, a w Jaśle nie??? Czy my zawsze musimy być w tyle???
@ aa
dnia 13.09.2017, 13:35. Identyfikator użytkownika: 8NtOl8QrvRHb
Ocena
komentarza:
7
bo w jasle nie rozbierali mostu a byl czynny jeden pas
@ jd
dnia 14.09.2017, 06:56. Identyfikator użytkownika: 0suoNh9cs5fB
Ocena
komentarza:
0
skarbie poniewaz tam jest województwo małopolskie...zawsze jest różnica-zauwaz to (rowniez przy budowach i remontach), zaobserwuj zwyczajnie.
@ Bhp
dnia 13.09.2017, 14:25. Identyfikator użytkownika: q4qOCxBsmosT
Ocena
komentarza:
11
Niegdyś ta miejscowość była w granicach powiatu jasielskiego .W drodze referendum B.duża część terytorium przeniesiono do powiatu gorlickiegi..Jeśli przejeżdża się przez Biecz to daje się zauważyć dużo świeżości
@ aosp
dnia 14.09.2017, 04:06. Identyfikator użytkownika: 5UIdD1pVDrKw
Ocena
komentarza:
2
W Bieczu świeżość? Chyba jednak nie. Patrząc choćby na stan ulicy Przedmieście Dolne gdzie amortyzatory mają jak na stacji diagnostycznej. A Grodzka wygląda jak 30 lat temu:-)
@ Adam J.
dnia 14.09.2017, 04:12. Identyfikator użytkownika: Iwi0wbgDbQOK
Ocena
komentarza:
3
Biecz skończył sie po wybudowaniu obwodnicy, miejscowi sklepikarze wiedzą o tym doskonale. Miasto praktycznie zniknęło dla potencjalnych odwiedzających, którzy kiedys przejazdem zatrzymywali się w tym urokliwym miejscu.
@ Abnegat
dnia 14.09.2017, 22:38. Identyfikator użytkownika: b7HA71JVIVNd
Ocena
komentarza:
-1
@Bhp

Ta miejscowość nie była nigdy w granicach powiatu jasielskiego, który kończył się na Siepietnicy i tak jest do dzisiaj. Natomiast kiedyś była w granicach województwa rzeszowskiego, jak cały powiat gorlicki.
@ SOK
dnia 13.09.2017, 15:12. Identyfikator użytkownika: Wi8STTC6ol3B
Ocena
komentarza:
-7
Jakby pis napisał że jeszcze remontują Big Bena w Anglii to by jeszcze więcej wyborczych głosów nałapał i już miałby 130 % poparcia czyli więcej niż Putin.
@ leming
dnia 13.09.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: 7WmiJDcT0f9k
Ocena
komentarza:
5
Dzięki Bogu PO ma już 18% do 4 dojdą za rok.
Jak powstanie komisja do wyłudzenia VAT będą się tłumaczyć jak to możliwe ze państwo za ich rządów nie widziało ze rocznie znika z budżetu 20,25 MILIARDÓW i tak przez 8 lat.
Jaki mają PeOwcy program dla obywateli następne obiecanki cacanki ryzego ?.
@ Leon
dnia 13.09.2017, 19:33. Identyfikator użytkownika: wXJyP616akue
Ocena
komentarza:
7
Po ma już 16procet i lecą na łeb za skarżenie Polski
na zachodzie,byli już tacy co żalili się Katarzynie Wielkiej
@ bieczan
dnia 13.09.2017, 18:28. Identyfikator użytkownika: TTRWC7O8QKPw
Ocena
komentarza:
5
Bierzcie starostę z Jasła bo on najlepiej buduje mosty!
@ fan
dnia 13.09.2017, 21:30. Identyfikator użytkownika: LwCh7OxSZZnE
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ FAN
dnia 14.09.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: 0OXnOT6ogSW7
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Na tę halę czekano 210 lat!

  Mieszkańcy Nowego Żmigrodu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej cieszą się z otwarcia nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Z obiektu będą korzystać licealiści, przedszkolaki, a w godzinach popołudniowych dorośli mieszkańcy gminy. Budowa hali trwała dwa lata i kosztowała ponad 4 mln zł.<FOTOGALERIA>

 • W nogach mają już 1000 kilometrów!

   

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki mają za sobą już ponad połowę dystansu wyprawy. Zimowa ekspedycja przez "Łuk Karpat Zima 2017/2018” wciąż trwa. Śmiałkowie początkiem lutego przekroczyli granicę i kontynuują przejście Karpat rumuńskich.

 • Wicestarosta jasielski aniołem stróżem

  Szpitale muszą dbać o sprzęt niezbędny do wykonywania diagnostyki na wysokim poziomie, jak również innych urządzeń przydatnych w poradniach. Do tego potrzebne są także dobre dusze, które pomogą w osiągnięciu celu...

 • Czy komendant Krzyżak odejdzie ze służby?

  Komendant jasielskiej policji zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o zwolnienie go ze służby w związku z nabyciem praw emerytalnych. Decyzję w tej sprawie podejmie szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ma na to trzy miesiące.

 • Nowy sprzęt pozwoli dostrzec najmniejsze zmiany chorobowe!

  Od niedawna w Pracowni Endoskopii jasielskiego szpitala wykonywane są badania na nowym urządzeniu najnowszej generacji. To kolejny sprzęt zakupiony w ostatnich latach, dzięki któremu skuteczniej będzie można diagnozować pacjentów.

 • Czołowe zderzenie toyoty z chevroletem w Wolicy

   

  W Wolicy doszło dziś rano do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

 • Czarni postawieni pod ścianą

  Władze Jasła przyznały dotację na realizację przedsięwzięć sportowych w bieżącym roku. Największe kontrowersje wzbudziła kwota 150 tys. zł dla Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Okazuje się, że to za mało, aby mogli dokończyć sezon w rozgrywkach wiosennych. Zarząd Czarnych walczy o klub, a wspierają go w tym jego sympatycy, przedsiębiorcy i byli zawodnicy.

 •  

  Zapraszamy  na bezpłatne szkolenia komputerowe składające się z 5 bloków tematycznych, w których zawiera się m.in. obsługa komputera z MS Windows, Internet, email, MS Excel, MS Word, podstawowe programy graficzne, wyszukiwanie informacji, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów z komputerem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105