Strona główna

Trwa budowa mostu w Klęczanach. Występują utrudnienia.

13
Napisany dnia: 13.09.2017, 12:11 , Tagi: Brak

W poniedziałek 11.09.2017 o godz. 11.00 , w Klęczanach ( gmina Gorlice ) na dk 28 , został przełożony ruch na tymczasowy most objazdowy, w związku z budową nowego mostu na rzece Ropie. Wprowadzono ograniczenie prędkości w rejonie robót do 60 km/h , a ruch na moście objazdowym odbywa się dwukierunkowo.

W miejscowości Klęczany trwa budowa nowego mostu w miejscu starego mostu, który nie nadawał się już do remontu. Inwestycja o nazwie : „Rozbiórka istniejącego mostu oraz budowa nowego obiektu inżynierskiego przez rzekę Ropa w miejscowości Klęczany, gmina Gorlice oraz w miejscowości Libusza gmina Biecz w/c drogi krajowej nr 28 w km 182+996 wraz z dojazdami i objazdem tymczasowym” rozpoczęła się w maju 2017 r. Powstanie most o konstrukcji łukowej, jednoprzęsłowej, długości całkowitej ok. 82,5 m i szerokości 15 metrów.

Konstrukcja nośna składa się z łuku, belek sprężonych, poprzecznic oraz want. Wybudowane zostaną też chodniki, zrobiona korekta drogi na dojazdach i nowa konstrukcja nawierzchni. Umocnione zostaną brzegi rzeki Ropy na długości 50 metrów przed i za obiektem, skarpa przyczółka oraz przebudowany wodowskaz w rejonie przyczółka od strony Jasła.

Realizacja mostu przewidziana jest na 408 dni od daty podpisania umowy tj. od 04.05.2017 r.

Koszt budowy wynosi 7 777 119,58 zł brutto.

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ eh to nasze Jasło
dnia 13.09.2017, 13:28. Identyfikator użytkownika: txJF5a3up6Nx
Ocena
komentarza:
8
Czemu tam się dało zrobić tymczasowy most, a w Jaśle nie??? Czy my zawsze musimy być w tyle???
@ aa
dnia 13.09.2017, 13:35. Identyfikator użytkownika: 8NtOl8QrvRHb
Ocena
komentarza:
7
bo w jasle nie rozbierali mostu a byl czynny jeden pas
@ jd
dnia 14.09.2017, 06:56. Identyfikator użytkownika: 0suoNh9cs5fB
Ocena
komentarza:
1
skarbie poniewaz tam jest województwo małopolskie...zawsze jest różnica-zauwaz to (rowniez przy budowach i remontach), zaobserwuj zwyczajnie.
@ Bhp
dnia 13.09.2017, 14:25. Identyfikator użytkownika: q4qOCxBsmosT
Ocena
komentarza:
11
Niegdyś ta miejscowość była w granicach powiatu jasielskiego .W drodze referendum B.duża część terytorium przeniesiono do powiatu gorlickiegi..Jeśli przejeżdża się przez Biecz to daje się zauważyć dużo świeżości
@ aosp
dnia 14.09.2017, 04:06. Identyfikator użytkownika: 5UIdD1pVDrKw
Ocena
komentarza:
2
W Bieczu świeżość? Chyba jednak nie. Patrząc choćby na stan ulicy Przedmieście Dolne gdzie amortyzatory mają jak na stacji diagnostycznej. A Grodzka wygląda jak 30 lat temu:-)
@ Adam J.
dnia 14.09.2017, 04:12. Identyfikator użytkownika: Iwi0wbgDbQOK
Ocena
komentarza:
3
Biecz skończył sie po wybudowaniu obwodnicy, miejscowi sklepikarze wiedzą o tym doskonale. Miasto praktycznie zniknęło dla potencjalnych odwiedzających, którzy kiedys przejazdem zatrzymywali się w tym urokliwym miejscu.
@ Abnegat
dnia 14.09.2017, 22:38. Identyfikator użytkownika: b7HA71JVIVNd
Ocena
komentarza:
-1
@Bhp

Ta miejscowość nie była nigdy w granicach powiatu jasielskiego, który kończył się na Siepietnicy i tak jest do dzisiaj. Natomiast kiedyś była w granicach województwa rzeszowskiego, jak cały powiat gorlicki.
@ SOK
dnia 13.09.2017, 15:12. Identyfikator użytkownika: Wi8STTC6ol3B
Ocena
komentarza:
-7
Jakby pis napisał że jeszcze remontują Big Bena w Anglii to by jeszcze więcej wyborczych głosów nałapał i już miałby 130 % poparcia czyli więcej niż Putin.
@ leming
dnia 13.09.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: 7WmiJDcT0f9k
Ocena
komentarza:
5
Dzięki Bogu PO ma już 18% do 4 dojdą za rok.
Jak powstanie komisja do wyłudzenia VAT będą się tłumaczyć jak to możliwe ze państwo za ich rządów nie widziało ze rocznie znika z budżetu 20,25 MILIARDÓW i tak przez 8 lat.
Jaki mają PeOwcy program dla obywateli następne obiecanki cacanki ryzego ?.
@ Leon
dnia 13.09.2017, 19:33. Identyfikator użytkownika: wXJyP616akue
Ocena
komentarza:
7
Po ma już 16procet i lecą na łeb za skarżenie Polski
na zachodzie,byli już tacy co żalili się Katarzynie Wielkiej
@ bieczan
dnia 13.09.2017, 18:28. Identyfikator użytkownika: TTRWC7O8QKPw
Ocena
komentarza:
5
Bierzcie starostę z Jasła bo on najlepiej buduje mosty!
@ fan
dnia 13.09.2017, 21:30. Identyfikator użytkownika: LwCh7OxSZZnE
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ FAN
dnia 14.09.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: 0OXnOT6ogSW7
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105