Strona główna

Trwa budowa mostu w Klęczanach. Występują utrudnienia.

13
Napisany dnia: 13.09.2017, 12:11 , Tagi: Brak

W poniedziałek 11.09.2017 o godz. 11.00 , w Klęczanach ( gmina Gorlice ) na dk 28 , został przełożony ruch na tymczasowy most objazdowy, w związku z budową nowego mostu na rzece Ropie. Wprowadzono ograniczenie prędkości w rejonie robót do 60 km/h , a ruch na moście objazdowym odbywa się dwukierunkowo.

W miejscowości Klęczany trwa budowa nowego mostu w miejscu starego mostu, który nie nadawał się już do remontu. Inwestycja o nazwie : „Rozbiórka istniejącego mostu oraz budowa nowego obiektu inżynierskiego przez rzekę Ropa w miejscowości Klęczany, gmina Gorlice oraz w miejscowości Libusza gmina Biecz w/c drogi krajowej nr 28 w km 182+996 wraz z dojazdami i objazdem tymczasowym” rozpoczęła się w maju 2017 r. Powstanie most o konstrukcji łukowej, jednoprzęsłowej, długości całkowitej ok. 82,5 m i szerokości 15 metrów.

Konstrukcja nośna składa się z łuku, belek sprężonych, poprzecznic oraz want. Wybudowane zostaną też chodniki, zrobiona korekta drogi na dojazdach i nowa konstrukcja nawierzchni. Umocnione zostaną brzegi rzeki Ropy na długości 50 metrów przed i za obiektem, skarpa przyczółka oraz przebudowany wodowskaz w rejonie przyczółka od strony Jasła.

Realizacja mostu przewidziana jest na 408 dni od daty podpisania umowy tj. od 04.05.2017 r.

Koszt budowy wynosi 7 777 119,58 zł brutto.

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ eh to nasze Jasło
dnia 13.09.2017, 13:28. Identyfikator użytkownika: txJF5a3up6Nx
Ocena
komentarza:
8
Czemu tam się dało zrobić tymczasowy most, a w Jaśle nie??? Czy my zawsze musimy być w tyle???
@ aa
dnia 13.09.2017, 13:35. Identyfikator użytkownika: 8NtOl8QrvRHb
Ocena
komentarza:
7
bo w jasle nie rozbierali mostu a byl czynny jeden pas
@ jd
dnia 14.09.2017, 06:56. Identyfikator użytkownika: 0suoNh9cs5fB
Ocena
komentarza:
0
skarbie poniewaz tam jest województwo małopolskie...zawsze jest różnica-zauwaz to (rowniez przy budowach i remontach), zaobserwuj zwyczajnie.
@ Bhp
dnia 13.09.2017, 14:25. Identyfikator użytkownika: q4qOCxBsmosT
Ocena
komentarza:
11
Niegdyś ta miejscowość była w granicach powiatu jasielskiego .W drodze referendum B.duża część terytorium przeniesiono do powiatu gorlickiegi..Jeśli przejeżdża się przez Biecz to daje się zauważyć dużo świeżości
@ aosp
dnia 14.09.2017, 04:06. Identyfikator użytkownika: 5UIdD1pVDrKw
Ocena
komentarza:
2
W Bieczu świeżość? Chyba jednak nie. Patrząc choćby na stan ulicy Przedmieście Dolne gdzie amortyzatory mają jak na stacji diagnostycznej. A Grodzka wygląda jak 30 lat temu:-)
@ Adam J.
dnia 14.09.2017, 04:12. Identyfikator użytkownika: Iwi0wbgDbQOK
Ocena
komentarza:
3
Biecz skończył sie po wybudowaniu obwodnicy, miejscowi sklepikarze wiedzą o tym doskonale. Miasto praktycznie zniknęło dla potencjalnych odwiedzających, którzy kiedys przejazdem zatrzymywali się w tym urokliwym miejscu.
@ Abnegat
dnia 14.09.2017, 22:38. Identyfikator użytkownika: b7HA71JVIVNd
Ocena
komentarza:
-1
@Bhp

Ta miejscowość nie była nigdy w granicach powiatu jasielskiego, który kończył się na Siepietnicy i tak jest do dzisiaj. Natomiast kiedyś była w granicach województwa rzeszowskiego, jak cały powiat gorlicki.
@ SOK
dnia 13.09.2017, 15:12. Identyfikator użytkownika: Wi8STTC6ol3B
Ocena
komentarza:
-7
Jakby pis napisał że jeszcze remontują Big Bena w Anglii to by jeszcze więcej wyborczych głosów nałapał i już miałby 130 % poparcia czyli więcej niż Putin.
@ leming
dnia 13.09.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: 7WmiJDcT0f9k
Ocena
komentarza:
5
Dzięki Bogu PO ma już 18% do 4 dojdą za rok.
Jak powstanie komisja do wyłudzenia VAT będą się tłumaczyć jak to możliwe ze państwo za ich rządów nie widziało ze rocznie znika z budżetu 20,25 MILIARDÓW i tak przez 8 lat.
Jaki mają PeOwcy program dla obywateli następne obiecanki cacanki ryzego ?.
@ Leon
dnia 13.09.2017, 19:33. Identyfikator użytkownika: wXJyP616akue
Ocena
komentarza:
7
Po ma już 16procet i lecą na łeb za skarżenie Polski
na zachodzie,byli już tacy co żalili się Katarzynie Wielkiej
@ bieczan
dnia 13.09.2017, 18:28. Identyfikator użytkownika: TTRWC7O8QKPw
Ocena
komentarza:
5
Bierzcie starostę z Jasła bo on najlepiej buduje mosty!
@ fan
dnia 13.09.2017, 21:30. Identyfikator użytkownika: LwCh7OxSZZnE
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ FAN
dnia 14.09.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: 0OXnOT6ogSW7
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zalewa im działki, a powiat nic z tym nie robi

  Plac targowy i pobliskie posesje na osiedlu Kaczorowy są stale zalewane przez wody deszczowe. Mieszkańcy od kilku lat zabiegają o dokończenie budowy ofosowania w kierunku rzeki Wisłoki. Do chwili obecnej jednak bezskutecznie...

 • Zadbaj o swój wzrok! Bezpłatne badanie wzroku 30.11.2017

   

  Suchość i zaczerwienienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę.

 • Burmistrz musi mieć „grubą skórę”. Wypowiedź radnej uznana za dopuszczalną.

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych burmistrz Małgorzaty Salachy przez radną Magdalenę Stasiowską. Sąd oddalił w całości pozew włodarza gminy Kołaczyce, a jednocześnie odstąpił od obciążania jej kosztami postępowania sądowego, o które wnosiła pozwana.

 • Poznaj bogate portfolio żarówek Philips LED - Najlepsza cena w sklepie Leddo.pl w Jaśle

 • Kiedy powstanie most?

  Mieszkańcy Jasła coraz częściej pytają o zapowiadaną przez burmistrza inwestycję mostową, która ma połączyć ul. Szopena z ul. Gądki w Jaśle...

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rekord został pobity! Popłynęli dla Patryka.

   

  Tegoroczne Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle zapamiętane zostanie jako noc rekordów. Uczestnicy imprezy przepłynęli łącznie 434 kilometry i 125 metrów. Pływacy bili również rekordy indywidualne. Najważniejszy jest jednak cel morderczego wysiłku, którym była pomoc dla Patryka Jamuły.

 • Stanisław Zając został członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

  Dzisiaj na sesji nadzwyczajnej rady powiatu w Jaśle przyjęto rezygnację radnego Mateusza Lechwara z członkostwa w Zarządzie Powiatu. Starosta jasielski Adam Pawluś rekomendował na jego miejsce Stanisława Zająca, dotychczasowego wiceprzewodniczącego rady. Radni większością głosów poparli tę kandydaturę.

 • W Jaśle powstaje obelisk

  W centrum miasta rozpoczęły się prace związane z budową obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym oraz działaczom podziemia antykomunistycznego. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy Andrzeja Pityńskiego, autora rzeźb monumentalnych o tematyce patriotycznej i martyrologicznej.

 • Jeśli jesteś mieszkańcem Jasła lub okolic, koniecznie przeczytaj!

   

  Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przygotowało na semestr zimowy (od stycznia 2018) ofertę edukacyjną przemyślaną tak, aby skutecznie sprostać oczekiwaniom rynku pracy. 

 • 22-latek zginął od ciosu nożem

  Do tragedii doszło w niedzielę w Bedburgu. Jak poinformowały media ogólnopolskie i regionalne 22-letni mieszkaniec Nowego Glinika został śmiertelnie ugodzony nożem w klatkę piersiową. Podejrzanym o zabójstwo jest 39-letni Polak. Obaj pochodzą z powiatu jasielskiego.

 • Proces przeciwko radnej z Kołaczyc zmierza ku końcowi

  Burmistrz Małgorzata Salacha wystąpiła przeciwko radnej na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych. Od Magdaleny Stasiowskiej żąda przeprosin i 12 tys. zł zadośćuczynienia. W minioną środę odbyła się ostatnia rozprawa w procesie z powództwa cywilnego.

 • Eyelinery, które pokocha każda kobieta – TOP 3

   

  Zgrabnie podkreślone oczy potrafią całkowicie odmienić damski wizerunek. Masz ochotę przejść błyskawiczną metamorfozę w zaledwie kilka minut? Te eyelinery zagwarantują Ci perfekcyjne wykończenie make-upu, a nie kosztują więcej niż 30 zł!

 • Jasło świętuje 11 listopada

   

  W całym kraju odbywają się dziś obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rocznicowe tradycyjnie odbyły się również w Jaśle. Zapoczątkowała je Msza św. w intencji Ojczyzny. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105