Strona główna

Trwa budowa mostu w Klęczanach. Występują utrudnienia.

13
Napisany dnia: 13.09.2017, 12:11 , Tagi: Brak

W poniedziałek 11.09.2017 o godz. 11.00 , w Klęczanach ( gmina Gorlice ) na dk 28 , został przełożony ruch na tymczasowy most objazdowy, w związku z budową nowego mostu na rzece Ropie. Wprowadzono ograniczenie prędkości w rejonie robót do 60 km/h , a ruch na moście objazdowym odbywa się dwukierunkowo.

W miejscowości Klęczany trwa budowa nowego mostu w miejscu starego mostu, który nie nadawał się już do remontu. Inwestycja o nazwie : „Rozbiórka istniejącego mostu oraz budowa nowego obiektu inżynierskiego przez rzekę Ropa w miejscowości Klęczany, gmina Gorlice oraz w miejscowości Libusza gmina Biecz w/c drogi krajowej nr 28 w km 182+996 wraz z dojazdami i objazdem tymczasowym” rozpoczęła się w maju 2017 r. Powstanie most o konstrukcji łukowej, jednoprzęsłowej, długości całkowitej ok. 82,5 m i szerokości 15 metrów.

Konstrukcja nośna składa się z łuku, belek sprężonych, poprzecznic oraz want. Wybudowane zostaną też chodniki, zrobiona korekta drogi na dojazdach i nowa konstrukcja nawierzchni. Umocnione zostaną brzegi rzeki Ropy na długości 50 metrów przed i za obiektem, skarpa przyczółka oraz przebudowany wodowskaz w rejonie przyczółka od strony Jasła.

Realizacja mostu przewidziana jest na 408 dni od daty podpisania umowy tj. od 04.05.2017 r.

Koszt budowy wynosi 7 777 119,58 zł brutto.

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ eh to nasze Jasło
dnia 13.09.2017, 13:28. Identyfikator użytkownika: txJF5a3up6Nx
Ocena
komentarza:
8
Czemu tam się dało zrobić tymczasowy most, a w Jaśle nie??? Czy my zawsze musimy być w tyle???
@ aa
dnia 13.09.2017, 13:35. Identyfikator użytkownika: 8NtOl8QrvRHb
Ocena
komentarza:
7
bo w jasle nie rozbierali mostu a byl czynny jeden pas
@ jd
dnia 14.09.2017, 06:56. Identyfikator użytkownika: 0suoNh9cs5fB
Ocena
komentarza:
0
skarbie poniewaz tam jest województwo małopolskie...zawsze jest różnica-zauwaz to (rowniez przy budowach i remontach), zaobserwuj zwyczajnie.
@ Bhp
dnia 13.09.2017, 14:25. Identyfikator użytkownika: q4qOCxBsmosT
Ocena
komentarza:
11
Niegdyś ta miejscowość była w granicach powiatu jasielskiego .W drodze referendum B.duża część terytorium przeniesiono do powiatu gorlickiegi..Jeśli przejeżdża się przez Biecz to daje się zauważyć dużo świeżości
@ aosp
dnia 14.09.2017, 04:06. Identyfikator użytkownika: 5UIdD1pVDrKw
Ocena
komentarza:
2
W Bieczu świeżość? Chyba jednak nie. Patrząc choćby na stan ulicy Przedmieście Dolne gdzie amortyzatory mają jak na stacji diagnostycznej. A Grodzka wygląda jak 30 lat temu:-)
@ Adam J.
dnia 14.09.2017, 04:12. Identyfikator użytkownika: Iwi0wbgDbQOK
Ocena
komentarza:
3
Biecz skończył sie po wybudowaniu obwodnicy, miejscowi sklepikarze wiedzą o tym doskonale. Miasto praktycznie zniknęło dla potencjalnych odwiedzających, którzy kiedys przejazdem zatrzymywali się w tym urokliwym miejscu.
@ Abnegat
dnia 14.09.2017, 22:38. Identyfikator użytkownika: b7HA71JVIVNd
Ocena
komentarza:
-1
@Bhp

Ta miejscowość nie była nigdy w granicach powiatu jasielskiego, który kończył się na Siepietnicy i tak jest do dzisiaj. Natomiast kiedyś była w granicach województwa rzeszowskiego, jak cały powiat gorlicki.
@ SOK
dnia 13.09.2017, 15:12. Identyfikator użytkownika: Wi8STTC6ol3B
Ocena
komentarza:
-7
Jakby pis napisał że jeszcze remontują Big Bena w Anglii to by jeszcze więcej wyborczych głosów nałapał i już miałby 130 % poparcia czyli więcej niż Putin.
@ leming
dnia 13.09.2017, 15:22. Identyfikator użytkownika: 7WmiJDcT0f9k
Ocena
komentarza:
5
Dzięki Bogu PO ma już 18% do 4 dojdą za rok.
Jak powstanie komisja do wyłudzenia VAT będą się tłumaczyć jak to możliwe ze państwo za ich rządów nie widziało ze rocznie znika z budżetu 20,25 MILIARDÓW i tak przez 8 lat.
Jaki mają PeOwcy program dla obywateli następne obiecanki cacanki ryzego ?.
@ Leon
dnia 13.09.2017, 19:33. Identyfikator użytkownika: wXJyP616akue
Ocena
komentarza:
7
Po ma już 16procet i lecą na łeb za skarżenie Polski
na zachodzie,byli już tacy co żalili się Katarzynie Wielkiej
@ bieczan
dnia 13.09.2017, 18:28. Identyfikator użytkownika: TTRWC7O8QKPw
Ocena
komentarza:
5
Bierzcie starostę z Jasła bo on najlepiej buduje mosty!
@ fan
dnia 13.09.2017, 21:30. Identyfikator użytkownika: LwCh7OxSZZnE
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ FAN
dnia 14.09.2017, 09:09. Identyfikator użytkownika: 0OXnOT6ogSW7
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy-ochotnicy walczyli o miano najlepszej drużyny w powiecie

   

  W tym roku to Osiek Jasielski był gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach udział wzięły 23 drużyny. Strażacy – ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania zdobytych przez siebie w ramach treningów umiejętności zgromadzonej na miejscowym stadionie publiczności.

 • Studia podyplomowe dla nauczycieli - Integracja sensoryczna. Jedyne na południu Polski.

   

  Nauczycielu! Ukończ studia podyplomowe z integracji sensorycznej i uzyskaj niezbędną wiedzę specjalistyczną do pracy w szkole, placówce i otwórz własny gabinet specjalistyczny i rozpocznij pracę na własny rachunek.

 • Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Osieku Jasielskim

   

  Kilka minut po godz 11. w miejscowości Osiek Jasielski na prostym odcinku drogi doszło do poważnego zderzenia się forda z seatem. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby.

 • Nowa droga poprawi komunikację w Jaśle

  Inwestycja znajdowała się na 43 miejscu listy rezerwowej i nie miała szans na realizację. A jednak pojawiło się zielone światło. Aby nie zaprzepaścić okazji, powiat udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w Jaśle.

 • Oprawcy Szymona trafią za kratki

  Sąd Okręgowy w Krośnie uznał oskarżonych Bartosza K. i Jakuba B. i Paulinę R. za winnych wydarzeń, które rozegrały się 28 lutego br. w mieszkaniu Szymona K. w Jaśle. Oprawcy Szymona K. trafią do więzienia. Paulina R., która podżegała do pobicia i była prowodyrką całego zajścia została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 • Strażakiem się jest, a nie bywa

   

  Nie czujemy się bohaterami – mówi strażak Andrzej Walczyk, który wraz z Piotrem Źrebcem, kolegą z jasielskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej udzielił pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. Strażacy dali doskonały przykład, jak należy postępować w takich ekstremalnych sytuacjach. Ich postawę można stawiać za wzór do naśladowania.

 • Wygodnie, komfortowo i tanio pociągiem do Krakowa

   

  1 października ze stacji Jasło odjedzie pierwszy po decyzji o uruchomieniu połączenia ze stolicą województwa małopolskiego pociąg do Krakowa. Przewozy realizować będą Koleje Małopolskie sp. z o.o. O warunkach, w jakich będą się one odbywać oraz o perspektywach na przyszłość mówili podczas konferencji prasowej prezesi małopolskiej spółki.

 • Szpital otrzymał blisko 10 mln zł

  Dyrekcja jasielskiego szpitala może śmiało odetchnąć z ulgą, gdyż po wielu miesiącach starań o dotację na rozbudowę szpitala pieniądze zostały przyznane. Koniec z obawami o finanse. Nadszedł czas, aby inwestycja ruszyła z kopyta.

 • ŻAK zrobi z Ciebie fachowca w dziesięć miesięcy!

   

  Jeśli potrzebujesz nowych umiejętności i kwalifikacji, by znaleźć dobrze płatną pracę, możesz zdobyć je w dziesięć miesięcy. Taką możliwość daje Ci ŻAK.  To szkoła, dzięki której szybko zyskasz solidne wykształcenie w atrakcyjnych specjalnościach. Właśnie trwa letnia rekrutacja w ŻAKU.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105