Trwa zwycięska passa siatkarzy MKS "MOSIR" JASŁO

12

Jak informuje V-ce Prezes Zarządu jasielskiego klubu siatkarzy P.Tadeusz Baniak: siatkarze w ubiegły weekend rozgrywkowy zgromadzili komplet punktów we wszystkich kategoriach rozgrywkowych.

Młodzicy rozgrywali turniej w jasielskiej hali przy Gimnazjum nr 2 w niedzielne przedpołudnie.W dwóch meczach pokonali rywali w setach 2-0.Pokonali zawodników Karpat Krosno w setach do 14 i 18, a z Sanokiem wygrali do 21 i 19-tu.

Tym samym zajmują czołową lokatę w tabeli wojewódzkich rozgrywek i mają dużą szansę awansu do finałów MP.Trener Mateusz Gliwa nie ukrywa swojego ogromnego zadowolenia z wyników pracy i kolejnych wygranych pojedynków. W sobotę rano kadeci wraz z trenerem Jerzy Łaba gościli na parkiecie w Leżajsku rozgrywając mecz z tamtejszym LTS Feniks.Pokonali gospodarzy w trzech setach (22,22,19) i tym samym powrócili z kompletem punktów.

W załączeniu fotografia kadetów po wygranej w Leżajsku w rzędzie górnym od lewej J.Łaba-trener ,M.Dryja,O.Wiliński,D.Źrebiec,J.Mucha,J.Procanin,M.Pomarański,G.Owsiak, w rzędzie dolnym od lewej J.Bukry,D.Stanek,J.Łaba,P.Hołodniak,D.Żółtek,

Juniorzy podejmowali w hali jasielskiego MOSiR-u drużynę Karpat Krosno. Derby juniorów zakończyły się wynikiem 3:1 dla jasielskich siatkarzy w setach (22:25, 25:11, 25:14, 25:18). Pierwszego seta jaślanie przegrali po niemrawej grze do 22. jednak od drugiego seta oblicze meczu uległo diametralnej zmianie. Jaślanie dominowali w każdym elemencie, szczególnie dając się we znaki zawodnikom krośnieńskim bardzo skuteczną zagrywką.

Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz seniorów MKS "MOSiR" Jasło na bardzo trudnym terenie "Głogovi" Głogów. Pierwszy set rozstrzygnęli na swoją korzyść głogowianie 30:28. W pozostałych setach trwała wyrównana walka, jednak końcówki należały wyraźnie do jasielskich siatkarzy, którzy wygrali kolejne sety do 20, 21, 18.