Strona główna

Uczniowie „technika” najlepsi w powiecie

4
Napisany dnia: 28.04.2010, 23:15 , Tagi: Brak
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle będą reprezentować  powiat jasielski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 15 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia br. w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie uczestniczyło dziewięć reprezentacji szkół średnich z powiatu jasielskiego.
Rozegrano kilka konkurencji związanych m.in. z bezpieczeństwem ruchu, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy, jazdy motorowerem i jazdy samochodem. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, rozpowszechnienie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym.

Zawody składały się z konkurencji zgrupowanych w dwóch etapach. Pierwszy to pisemny test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz praktyczny sprawdzian udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sprawnościowa jazda motorowerem po wyznaczonej trasie na czas oraz samochodem z testem stewarda.


- Gdyby więcej osób uczestniczyło w tych turniejach, gdyby była edukacja w szkole z przepisów ruchu drogowego na pewno byłoby mniej wypadków. Młody człowiek, który dorasta w wieku 20-25 lat dosiada własnej maszyny, ponosi go furia, prędkość motocykla i ta osoba, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to zagrożenie. Każde rozpędzenie tego samochodu, czy motocykla do nadmiernej prędkości jest zagrożeniem dla niego i innych uczestników ruchu drogowego – powiedział po turnieju Józef Biernacki, sędzia główny turnieju, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji jury przyznało pierwsze miejsce drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, miejsce drugie uczniom z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, a trzecie reprezentacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrody dla najlepszego zawodnika z udzielania pierwszej pomocy, za jazdę motorowerem i jazdę samochodem ufundował gospodarz turnieju czyli Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie. Puchary, medale i nagrody wręczali m.in. mł. insp. Robert Woźnik, komendant powiatowy policji w Jaśle oraz Ewa Różycka, dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz szkoły i samorządy.  


(kp)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ uczen ZST
dnia 29.04.2010, 06:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
BRAVOOO ZST RZĄDZI!!!!
@ kolega
dnia 29.04.2010, 10:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
tak trzymać ZST Rządzi
@ zst
dnia 29.04.2010, 11:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jedynka rządzi :D
@ xxx
dnia 29.04.2010, 13:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jednego znam to krzysiek witkoś super wyszłes i taki dumny hehe pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Europosłanka PO o niespełnionych obietnicach PiS

   

  Miało być o Podkarpaciu i powiecie jasielskim. Tymczasem, spotkanie z eurodeputowaną Elżbietą Łukacijewską dotyczyło głównie polityki krajowej. Polityk platformy Obywatelskiej poddała miażdżącej krytyce dotychczasowe poczynania rządu PiS, przez niemal godzinę mówiąc o niezrealizowanych obietnicach partii Jarosława Kaczyńskiego.

 • To będzie mecz o życie. Kibicuj biało-czerwonym w strefie kibica!

   

  W niedzielę Polacy zagrają na mistrzostwach świata mecz o wszystko. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. Kibicuj reprezentacji w strefie kibica „Na Kwiatowej”.

 •  

  Miło nam poinformować , iż na terenie naszego powiatu rozpoczyna się rekrutacja do nowego projektu dla osób, które ukończyły 30 rok życia , są chętne do wzięcia udziału w kompleksowym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, odbyciem  6 miesięcznego, płatnego stażu a w rezultacie podjęciem pracy.

 • „ Bijemy się w piersi”

  Radni miejscy długo dyskutowali na temat ustalenia zasad przyznawania stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych oraz nagród rzeczowych. Największe obawy wśród radnych wzbudzały zapisy w regulaminie, które nie obejmowały klas VII. - Bijemy się w piersi, stało się jak się stało. Szukajmy rozwiązania – powiedział podczas sesji burmistrz Ryszard Pabian.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna czwartą edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Emocje w Trzcinicy wzięły górę!

  Mieszkańcy przysiółków Dąbrowy i Barzykówka domagają się ze strony władz gminy Jasło większego zaangażowania w poprawę nawierzchni dróg, które są w fatalnym stanie. Chociaż wielokrotnie zgłaszali ten problem, to jak podkreślają ich interwencje odbijają się jak groch o ścianę.

 • Bezpłatne badanie wzroku 27 czerwca!

   

  Salon Vision Optyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Nie zwlekaj, zadzwoń i zarejestruj się. Liczba miejsc ograniczona.

 • Uratowali niemowlę uwięzione w aucie

  Tuż przed godziną 11 na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Jaśle policjanci podjęli natychmiastową interwencję w sprawie zatrzaśniętego w pojeździe kilkumiesięcznego dziecka. Funkcjonariusze bez chwili wahania widząc płaczące w rozgrzanym pojeździe niemowlę wybili szybę i wydostali je z samochodu.

 • Czy akty wandalizmu to ich sprawka?

  Po wielu miesiącach niepewności i skandalicznych zachowań, które niejednokrotnie miały miejsce w gminie Tarnowiec, policjanci ustalili trzy osoby, mające związek z chuligańskimi wybrykami, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 • Porozmawiajmy o Podkarpaciu!

   

  O niespełnionych obietnicach PiS, dopłatach dla rolnictwa i służbie zdrowia. O naszej przyszłości.

 • Jak radzić sobie z problemami?

  "Co druga osoba goniąca za sukcesem potrzebuje pomocy psychoterapeutycznej. Po pomoc, taka osoba powinna się zgłosić wówczas, kiedy zauważy u siebie, że jego gorszy stan zdrowia psychicznego nie jest już chwilowy". O tym, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, mówi w rozmowie z portalem dr Marek Janiak. 

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105