Strona główna

Uczniowie „technika” najlepsi w powiecie

4
Napisany dnia: 28.04.2010, 23:15 , Tagi: Brak
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle będą reprezentować  powiat jasielski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 15 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia br. w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie uczestniczyło dziewięć reprezentacji szkół średnich z powiatu jasielskiego.
Rozegrano kilka konkurencji związanych m.in. z bezpieczeństwem ruchu, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy, jazdy motorowerem i jazdy samochodem. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, rozpowszechnienie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym.

Zawody składały się z konkurencji zgrupowanych w dwóch etapach. Pierwszy to pisemny test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz praktyczny sprawdzian udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sprawnościowa jazda motorowerem po wyznaczonej trasie na czas oraz samochodem z testem stewarda.


- Gdyby więcej osób uczestniczyło w tych turniejach, gdyby była edukacja w szkole z przepisów ruchu drogowego na pewno byłoby mniej wypadków. Młody człowiek, który dorasta w wieku 20-25 lat dosiada własnej maszyny, ponosi go furia, prędkość motocykla i ta osoba, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to zagrożenie. Każde rozpędzenie tego samochodu, czy motocykla do nadmiernej prędkości jest zagrożeniem dla niego i innych uczestników ruchu drogowego – powiedział po turnieju Józef Biernacki, sędzia główny turnieju, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji jury przyznało pierwsze miejsce drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, miejsce drugie uczniom z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, a trzecie reprezentacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrody dla najlepszego zawodnika z udzielania pierwszej pomocy, za jazdę motorowerem i jazdę samochodem ufundował gospodarz turnieju czyli Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie. Puchary, medale i nagrody wręczali m.in. mł. insp. Robert Woźnik, komendant powiatowy policji w Jaśle oraz Ewa Różycka, dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz szkoły i samorządy.  


(kp)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ uczen ZST
dnia 29.04.2010, 06:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
BRAVOOO ZST RZĄDZI!!!!
@ kolega
dnia 29.04.2010, 10:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
tak trzymać ZST Rządzi
@ zst
dnia 29.04.2010, 11:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jedynka rządzi :D
@ xxx
dnia 29.04.2010, 13:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jednego znam to krzysiek witkoś super wyszłes i taki dumny hehe pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wójt Staniszewski żongluje starymi inwestycjami

  W gazecie samorządowej gminy Dębowiec "Gminne Echa" wójt chwali się osiągnięciami nie tyle sprzed czterech ostatnich lat, co inwestycjami realizowanymi nawet osiem lat temu. Czy dwumiesięcznik został wykorzystany do prowadzenia kampanii wyborczej? Faktem jest, że Zbigniew Staniszewski po raz piąty ubiega się o urząd wójta gminy Dębowiec.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym

  W Sądzie Okręgowym Krośnie zapadło nieprawomocne orzeczenie sądu w trybie wyborczym wobec Janusza Pachera pełniącego funkcję pełnomocnika Komitetu PiS w Skołyszynie. Został on zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat Mariusza Sepioła. Janusz Pacher złożył zażalenie do sądu apelacyjnego.

 • W Trzcinicy otwarto zmodernizowany stadion lekkoatletyczny

   

  W piątek, w Trzcinicy dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105