Strona główna

Uczniowie „technika” najlepsi w powiecie

4
Napisany dnia: 28.04.2010, 23:15 , Tagi: Brak
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle będą reprezentować  powiat jasielski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 15 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia br. w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie uczestniczyło dziewięć reprezentacji szkół średnich z powiatu jasielskiego.
Rozegrano kilka konkurencji związanych m.in. z bezpieczeństwem ruchu, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy, jazdy motorowerem i jazdy samochodem. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, rozpowszechnienie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym.

Zawody składały się z konkurencji zgrupowanych w dwóch etapach. Pierwszy to pisemny test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz praktyczny sprawdzian udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sprawnościowa jazda motorowerem po wyznaczonej trasie na czas oraz samochodem z testem stewarda.


- Gdyby więcej osób uczestniczyło w tych turniejach, gdyby była edukacja w szkole z przepisów ruchu drogowego na pewno byłoby mniej wypadków. Młody człowiek, który dorasta w wieku 20-25 lat dosiada własnej maszyny, ponosi go furia, prędkość motocykla i ta osoba, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to zagrożenie. Każde rozpędzenie tego samochodu, czy motocykla do nadmiernej prędkości jest zagrożeniem dla niego i innych uczestników ruchu drogowego – powiedział po turnieju Józef Biernacki, sędzia główny turnieju, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji jury przyznało pierwsze miejsce drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, miejsce drugie uczniom z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, a trzecie reprezentacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrody dla najlepszego zawodnika z udzielania pierwszej pomocy, za jazdę motorowerem i jazdę samochodem ufundował gospodarz turnieju czyli Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie. Puchary, medale i nagrody wręczali m.in. mł. insp. Robert Woźnik, komendant powiatowy policji w Jaśle oraz Ewa Różycka, dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz szkoły i samorządy.  


(kp)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ uczen ZST
dnia 29.04.2010, 06:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
BRAVOOO ZST RZĄDZI!!!!
@ kolega
dnia 29.04.2010, 10:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
tak trzymać ZST Rządzi
@ zst
dnia 29.04.2010, 11:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jedynka rządzi :D
@ xxx
dnia 29.04.2010, 13:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jednego znam to krzysiek witkoś super wyszłes i taki dumny hehe pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105