Strona główna

Uczniowie „technika” najlepsi w powiecie

4
Napisany dnia: 28.04.2010, 23:15 , Tagi: Brak
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle będą reprezentować  powiat jasielski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 15 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. W turnieju, który odbył się 27 kwietnia br. w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie uczestniczyło dziewięć reprezentacji szkół średnich z powiatu jasielskiego.
Rozegrano kilka konkurencji związanych m.in. z bezpieczeństwem ruchu, historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy, jazdy motorowerem i jazdy samochodem. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, rozpowszechnienie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym.

Zawody składały się z konkurencji zgrupowanych w dwóch etapach. Pierwszy to pisemny test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji oraz praktyczny sprawdzian udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sprawnościowa jazda motorowerem po wyznaczonej trasie na czas oraz samochodem z testem stewarda.


- Gdyby więcej osób uczestniczyło w tych turniejach, gdyby była edukacja w szkole z przepisów ruchu drogowego na pewno byłoby mniej wypadków. Młody człowiek, który dorasta w wieku 20-25 lat dosiada własnej maszyny, ponosi go furia, prędkość motocykla i ta osoba, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to zagrożenie. Każde rozpędzenie tego samochodu, czy motocykla do nadmiernej prędkości jest zagrożeniem dla niego i innych uczestników ruchu drogowego – powiedział po turnieju Józef Biernacki, sędzia główny turnieju, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji jury przyznało pierwsze miejsce drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, miejsce drugie uczniom z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, a trzecie reprezentacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrody dla najlepszego zawodnika z udzielania pierwszej pomocy, za jazdę motorowerem i jazdę samochodem ufundował gospodarz turnieju czyli Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie. Puchary, medale i nagrody wręczali m.in. mł. insp. Robert Woźnik, komendant powiatowy policji w Jaśle oraz Ewa Różycka, dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz szkoły i samorządy.  


(kp)
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ uczen ZST
dnia 29.04.2010, 06:32. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
BRAVOOO ZST RZĄDZI!!!!
@ kolega
dnia 29.04.2010, 10:54. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
tak trzymać ZST Rządzi
@ zst
dnia 29.04.2010, 11:06. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jedynka rządzi :D
@ xxx
dnia 29.04.2010, 13:02. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
0
jednego znam to krzysiek witkoś super wyszłes i taki dumny hehe pozdrawiam
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wiosenna promocje w punktach nc+ w Jaśle

   

  WIOSENNE PROMOCJE w punktach nc+ w Jaśle - odbierz DEKODER 4K ZA 1 ZŁ MIESIĘCZNIE i ciesz się telewizją w najwyższej jakości!

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Zmarł Józef Biernacki wieloletni prezes JKMiRJ

  We wtorek 12 marca br. zmarł w wieku 70 lat Józef Biernacki, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle oraz jego wieloletni prezes. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

  Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni...

 • Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Kraków - Jasło

   

  Podróżni, którzy korzystają z oferty połączeń kolejowych Kraków – Jasło – Kraków wkrótce mogą spodziewać się utrudnień w ruchu pociągów. Ich powodem są planowane prace modernizacyjne na linii 108, które mają rozpocząć się już niebawem.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105