Strona główna

Urzędniczka przyznała, że płaciła podatki za Magudów

92
Napisany dnia: 05.12.2017, 12:57 , Tagi: Brak

W Sądzie Rejonowym w Jaśle ruszył proces urzędniczki z gminy Brzyska oskarżonej o nadużycie przez nią uprawnień i niedopełnienie swoich obowiązków, czym działała na szkodę państwa Magudów. Maria N. jako inspektor referatu podatków wydawała nakazy płatnicze dla podatku rolnego i od nieruchomości, które nie dostarczano do właścicieli działek. Przed sądem przyznała się do płacenia za nich podatków.

Wracamy do sprawy państwa Magudów z Brzysk, którzy początkiem bieżącego roku przypadkiem dowiedzieli się, że od 2010 r. mają uregulowany w urzędzie gminy podatek rolny i od nieruchomości. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Jan, Eugeniusz i Leokadia Magudowie oraz ich siostra Barbara odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego na decyzję wójta w sprawie nowego naliczania wymiaru podatku od posiadanych przez nich działek.

Wpływ na to miała przeprowadzona w 2006 r. modernizacja ewidencji gruntów i budynków w miejscowości Błażkowa, gdzie znajdują się działki pokrzywdzonych. Rodzina Magudów skierowała również pismo do Starostwa Powiatowego w Jaśle kwestionując przebieg granic, klasy gruntów i powierzchnię, które wyznaczono po zmianach.

W związku z tym wójt Brzysk zawiesił postępowanie podatkowe końcem 2009 r. za ostatnie dwa lata, do czasu wyjaśnienia sprawy w starostwie. Jednak w 2010 r. Magudom ponownie gmina zaczęła naliczać podatek rolny i od nieruchomości, a nakazy płatnicze przez sześć lat nie trafiały do adresatów. To, że ktoś płaci za tę rodzinę podatek, wydało się przy okazji upomnienia z gminy w związku z nieuregulowaniem płatności przez Leokadię Magudę jednej raty w 2013 r.

Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza

Wczoraj w jasielskim sądzie rozpoczął się proces w tej sprawie przeciwko urzędniczce Marii N. odpowiedzialnej za wystawianie w latach 2010-2016 decyzji o wymiarze podatku rolnego i od nieruchomości. Prokurator oskarżył ją o to, że w okresie od lutego 2013 do listopada 2016 w Brzyskach będąc zatrudnioną w referacie podatków wydziału finansowego Urzędu Gminy na stanowisku inspektor, wykonywała obowiązki funkcjonariusza publicznego, polegające na wydawaniu w części nieterminowo decyzji dotyczących wymiaru podatków, działając w krótkich odstępach czasu wykonując z góry powziętego zamiaru przekroczyła swoje uprawnienia i nie dopełniła ciążących na niej obowiązków. Maria N. wystawiała decyzje ustalające wysokość zobowiązania podatkowego dla podatku rolnego i od nieruchomości dla państwa Magudów za lata 2010-2016 nie doręczając ich podatnikom.

- Pozbawiła ich przysługujących im w związku z tym uprawnień oraz w celu ukrycia tego faktu dokonywała wpłat należności wynikających z zobowiązań podatkowych ustalonych wydanymi wymienionymi decyzjami do kasy Urzędu Gminy w Brzyskach na konta pokrzywdzonych w łącznej kwocie 4699 zł, czym działała na szkodę interesu prywatnego wymienionych wyżej osób – czytał skrócony akt oskarżenia prokurator Henryk Zabawa.

Oskarżona nie przyznała się do zarzucanych jej w akcie oskarżenia czynów i zdecydowała się zeznawać w tej sprawie, zastrzegając sobie prawo do odpowiedzi tylko na pytania obrońcy. 

Płaciła za Magudów

Przez ten czas nakazy płatnicze nie trafiały do rąk rodziny Magudów, a podatki jak zeznała przed sądem Maria N. płaciła za nich. – Traktowałam wydane decyzje jako projekt, gdyż nie było ich prawomocności. Przygotowywałam je, aby nikt mi nie zarzucił, że nic w tym zakresie nie robię. Próbowałam w gminie rozmawiać na temat podatków państwa Magudów za 2010-2016 r., ale mnie zbywano, nikt nie chciał się do tego mieszać. Aby nie narazić gminy ani państwa Magudów na koszty płaciłam podatek za nich na ich nazwiska. Nie chciałam nikomu wyrządzić krzywdy. Zrzekam się jakichkolwiek roszczeń w stosunku do państwa Magudów - podkreślała urzędniczka Maria N.

W sprawie przesłuchani zostali członkowie rodziny Magudów oraz skarbnik gminy Brzyska. Na rozprawę nie stawił się wójt gminy Rafał Papciak. Jak zeznał Jan Maguda jego rodzina przypadkiem dowiedziała się, że za sześć lat regularnie mieli płacone podatki. – Urząd gminy zawiesił postępowanie w sprawie wymiaru podatku za lata 2008-2009. Od tego czasu wszystko było w próżni. Nie płaciłem podatków, nie miałem żadnych decyzji - mówił. Okazało się, że w urzędzie gminy są potwierdzenia dokonywanych płatności w banku oraz w kasie urzędu. - W oddziale banku w Brzyskach usłyszałem, że Maria N., ta z podatków za mnie płaciła. Oskarżona nie chciała ze mną rozmawiać tylko wysyłała mnie do wójta. Włodarz gminy stwierdził, że miałem dobrego św. Mikołaja i przyjrzy się tej sprawie. Tak się nią zajął, że otrzymałem nakazy płatnicze za 2017 r. SKO decyzje te uchyliło, jak również wcześniejsze, które nie były mi doręczone – podkreślał. Gmina ponownie zawiesiła postępowanie podatkowe do czasu zmian w ewidencji geodezyjnej w Starostwie Powiatowym w Jaśle.

Nie prosiliśmy o pomoc

Rodzina Magudów podkreśliła, że nigdy nie prosiła Marii N. o pomoc w zapłacie podatku rolnego i od nieruchomości. Zaznaczyli, że regularnie płacą wszystkie podatki. - Z zeznań urzędniczki wynika, że chciała nam pomóc ze względu na naszą sytuację finansową. To mnie bardzo zdziwiło – zaznacza Jan Maguda. – Od brata wiem, że ktoś płacił za nas podatki i chciałabym się dowiedzieć dlaczego, bo było mnie na to stać - podkreśliła pani Barbara, siostra Jana i Eugeniusza Magudów, współwłaścicielka jednej z działek.

Jak podkreśla rodzina Magudów starostwo wydało już ostateczną decyzję zmieniającą granice działek, klasę gruntów oraz ich powierzchnię. Zgodnie z tym państwo Magudowie są rolnikami, a opłaty za podatek zmniejszą się o połowę w stosunku do tych kwot naliczanych przez oskarżoną Marię N.

Sąd zdecydował o wezwaniu na kolejną rozprawę na świadka jeszcze raz wójta gminy Brzyska. Ponadto obrońca oskarżonej wnioskowała o dopuszczenie dodatkowego dowodu do sprawy.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ podatnik
dnia 05.12.2017, 13:17. Identyfikator użytkownika: T3UDnYvoMb9c
Ocena
komentarza:
73
a o co w tym chodzi???
@ masakra
dnia 05.12.2017, 13:53. Identyfikator użytkownika: UXLF7xcPFNvG
Ocena
komentarza:
56
Czeski film:)
@ Xxd
dnia 05.12.2017, 16:18. Identyfikator użytkownika: btiCxQmzAcxd
Ocena
komentarza:
57
Nie rozumiem nic z tego artykułu. Zostanie ukarana za to że za kogoś płaciła?
Dlaczego własciciel nie placil?
Dlaczego ta urzedniczka za nich placila?
@ kresss
dnia 05.12.2017, 16:19. Identyfikator użytkownika: OIWNBRFZPOxZ
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Rysiek
dnia 05.12.2017, 16:33. Identyfikator użytkownika: bYAeppHaEVjE
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ jasło
dnia 05.12.2017, 17:49. Identyfikator użytkownika: 2Nf4LtRGjWDf
Ocena
komentarza:
19
Mam nadziej że Ziobro wezmie sie takze za geodetów mataczących w mapkach .Celowe działanie żeby naganiac kase sądom i adwokatom.Rozprawy o miedze ciągną sie latami.
@ Pytania
dnia 05.12.2017, 21:19. Identyfikator użytkownika: uPs67g0phhjY
Ocena
komentarza:
44
1. Jak Wójt nadzorował swoje gospodarstwo?
2. Czemu nie przybył? Może sam nie rozumie o co tu chodzi?
3. Czemu karać urzędnika, który może powinien być wzorem dla innych urzędników z tej branży?

Coś w tej sprawie czuć. Nie wiem czy to jest ten przypadek ale w wielu gminach i miastach jest ogromny nacisk na ściągalność podatków przez urzędników.
Może zatem to jest najprostszy sposób na zwiększenie dochodów samorządu?
Co to za gmina, że tam jest wszystko na opak. W normalnej gminie urzędnika sądzą za to, że brał, a tu za to, że dawał.
Tam pewno nawet psy szczekają drugą stroną...
@ tiktak
dnia 06.12.2017, 16:58. Identyfikator użytkownika: MYcPFUuYyfO6
Ocena
komentarza:
5
Jak nie dostawali nakazów płatniczych to jak mieli płacić?
@ do tiktaka
dnia 07.12.2017, 09:35. Identyfikator użytkownika: LMlOB6pCn3B6
Ocena
komentarza:
9
jak posiadali grunt to dlaczego nie pytali dlaczego nie otrzymuja przekazow aby zapłacic podatki? jeden kwartal i ludzie /wlasciciele dopytują a co dopero coś co ciagnie się latami.
@ zabawne
dnia 05.12.2017, 13:20. Identyfikator użytkownika: mvNvjPIqB7H0
Ocena
komentarza:
57
W gminie Brzyska wszystko jest możliwe! Wszystko tylko nie kanalizacja ha ha ha
@ Ro
dnia 05.12.2017, 15:24. Identyfikator użytkownika: 8gAn23bCs9hW
Ocena
komentarza:
17
Kanalizacje gmina zrobiła sobie na polu w Młynach .
Wyworzą tam szamba i osad z przydomowych oczyszczalni własnym transportem i twierdzą że jest to o.k. dla środowidka
@ zxc
dnia 05.12.2017, 16:23. Identyfikator użytkownika: mZHh09Jp7qUk
Ocena
komentarza:
8
A na cholere to komu.
@ do Ro
dnia 05.12.2017, 21:53. Identyfikator użytkownika: uPs67g0phhjY
Ocena
komentarza:
1
"Wyworza" ale na taczkach osobników którzy sadzą byki ortograficzne lub kierują ich z powrotem do podstawówki - nie patrząc na wiek.
@ władomir
dnia 05.12.2017, 13:26. Identyfikator użytkownika: VF9YNKwmolOe
Ocena
komentarza:
79
A ja chętnie oddam nakazy podatkowe jakiemuś urzędnikowi ;) I jeszcze na wódeczkę zaproszę w ramach rekompensaty ;)
@ D władomir
dnia 05.12.2017, 14:36. Identyfikator użytkownika: j9J1iVhOnlfT
Ocena
komentarza:
23
Ja zapłacę twoje podatki wódeczki nie musisz stawiać , potem Ci zasiedzę i wezmę działki
@ władomir
dnia 05.12.2017, 15:00. Identyfikator użytkownika: emAoQGE5rC4X
Ocena
komentarza:
15
Czyli nie będę płacił podatków i jeszcze wódeczka zostanie ??? Toż to anioł nie człowiek ;)
@ dwładymir2
dnia 05.12.2017, 15:27. Identyfikator użytkownika: ikid289S28Kh
Ocena
komentarza:
33
do zasiedzenia trza jeszcze nieruchomościami władać .znawco!
@ parodia
dnia 05.12.2017, 13:39. Identyfikator użytkownika: Zgz0J6ilWqhU
Ocena
komentarza:
31
tam są same cyrki. ilu urzędników tam pracuje? w tych małych komnatkach?
@ maruda
dnia 05.12.2017, 13:59. Identyfikator użytkownika: xH0SAVif1RaK
Ocena
komentarza:
71
To jakaś paranoja. Sądzić urzędnika, że płacił za kogoś podatki. Za tak szlachetny czyn powinna być nagroda.
@ gimby do nauki
dnia 05.12.2017, 14:34. Identyfikator użytkownika: yOUORLXbDXBa
Ocena
komentarza:
-40
poczytaj kilka razy moze trafisz na to:
" Maria N. wystawiała decyzje ustalające wysokość zobowiązania podatkowego dla podatku rolnego i od nieruchomości dla państwa Magudów za lata 2010-2016 nie doręczając ich podatnikom."
Nie ma tam mowy o płaceniu za kkogoś.
@ lucjusz
dnia 05.12.2017, 14:48. Identyfikator użytkownika: ntyuTPFYhpla
Ocena
komentarza:
36
Aby nie narazić gminy ani państwa Magudów na koszty płaciłam podatek za nich na ich nazwiska.

Specjalista od czytania - to też przeczytałeś?
@ podatnik
dnia 05.12.2017, 14:48. Identyfikator użytkownika: NJ0QOlnSsAdS
Ocena
komentarza:
-21
a ty raz spróbuj to przeczytać:Pozbawiła ich przysługujących im w związku z tym uprawnień oraz w celu ukrycia tego faktu dokonywała wpłat należności wynikających z zobowiązań podatkowych ustalonych wydanymi wymienionymi decyzjami do kasy Urzędu Gminy w Brzyskach na konta pokrzywdzonych w łącznej kwocie 4699 zł,
@ lucjusz
dnia 05.12.2017, 14:49. Identyfikator użytkownika: ntyuTPFYhpla
Ocena
komentarza:
22
Jakich uprawnień?
@ Xxd
dnia 05.12.2017, 16:18. Identyfikator użytkownika: btiCxQmzAcxd
Ocena
komentarza:
11
No wlasnie jakich
@ zen
dnia 05.12.2017, 21:26. Identyfikator użytkownika: UiBVDDAkQSWd
Ocena
komentarza:
6
Moze chodzi o odwolanie od decyzji jesli sie nie zgadzasz z wyliczonym podatkiem
@ stary
dnia 06.12.2017, 06:46. Identyfikator użytkownika: 22sP9kfSaJtC
Ocena
komentarza:
5
jeżeli nie płacę podatków to w jakim celu mam się od nich odwoływać jesli nie jestem idiotą ???
@ lol
dnia 12.12.2017, 21:37. Identyfikator użytkownika: rqD0bxmXALag
Ocena
komentarza:
0
chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem
@ 5 10 15
dnia 05.12.2017, 14:20. Identyfikator użytkownika: NAVQlcMPWDKv
Ocena
komentarza:
-5
Oj tam jakieś parę groszy podatku, ja mam pytanie za ile ty wyborco sprzedasz Polskę przy następnych wyporach? A za 5 zł, B za 10 zł, C za 15 zł.
@ Ona
dnia 05.12.2017, 14:21. Identyfikator użytkownika: Y1RtCotiaLyK
Ocena
komentarza:
32
I miej tu człowieku dobre serce...
@ lucjusz
dnia 05.12.2017, 14:26. Identyfikator użytkownika: ntyuTPFYhpla
Ocena
komentarza:
36
Kobieta stanęła przed sądem za to, że płaciła podatki za kogoś??? Zyskiwała coś na tym???
@ gimby do nauki
dnia 05.12.2017, 14:34. Identyfikator użytkownika: yOUORLXbDXBa
Ocena
komentarza:
-18
Nastepny z brakiem umiejetnosci czytania?
@ lucjusz
dnia 05.12.2017, 14:45. Identyfikator użytkownika: ntyuTPFYhpla
Ocena
komentarza:
38
To pewnie przez to, że teksty pisane przez panią Ilonę są trudne do zrozumienia.
@ podatnik
dnia 05.12.2017, 14:47. Identyfikator użytkownika: NJ0QOlnSsAdS
Ocena
komentarza:
-13
cyt:Pozbawiła ich przysługujących im w związku z tym uprawnień oraz w celu ukrycia tego faktu dokonywała wpłat należności wynikających z zobowiązań podatkowych ustalonych wydanymi wymienionymi decyzjami do kasy Urzędu Gminy w Brzyskach na konta pokrzywdzonych w łącznej kwocie 4699 zł

teraz sprawdź swoja umiejętność zrozumienia przeczytanego tekstu...
@ lucjusz
dnia 05.12.2017, 14:52. Identyfikator użytkownika: ntyuTPFYhpla
Ocena
komentarza:
22
Jeszcze raz zapytam: jakich uprawnień? Znasz odpowiedź?
@ podatnik
dnia 05.12.2017, 14:57. Identyfikator użytkownika: NJ0QOlnSsAdS
Ocena
komentarza:
14
a z tym do Ilony uderz :D
@ mieszkaniec
dnia 05.12.2017, 14:36. Identyfikator użytkownika: kA4Xteumqt1u
Ocena
komentarza:
44
Pani Maria w najbliższych wyborach powinna startować na wójta Brzysk
@ cikaw
dnia 05.12.2017, 14:43. Identyfikator użytkownika: RolemSH1E5gf
Ocena
komentarza:
-6
Pracują...znaczy się czy mają etaty tam krewni tej urzędniczki?
@ oooxox
dnia 05.12.2017, 14:57. Identyfikator użytkownika: qV5pmfmPG1Rs
Ocena
komentarza:
13
jest masa ludzi w powiecie jasielskim , ktorym brakuje gruntow , i nikt za nich nie placi podatkow wrecz przeciwnie placa sami i sa okradani przez brak dzialek gruntow , a jak zglosza do kolegium odwolawczego to sprawa umorzona , a jak nie zaplaca to upomnienia , komornik , grozby , porywane dzieci , wymuszenia itp wiec pania marie n powinni nosic na rekach i dziekowac ze ich zachowala od bezprawia jakie bylo i jest robione na ludzich
@ xxd
dnia 05.12.2017, 15:27. Identyfikator użytkownika: pVhfKVSox2lw
Ocena
komentarza:
33
Brawo szacunek dla takich ludzi co biednym pomagają widzę nowego gospodarza gminy Brzyska takich ludzi nam tu trzeba brawo dla marysi
@ xxd dobroduszny
dnia 05.12.2017, 15:33. Identyfikator użytkownika: pVhfKVSox2lw
Ocena
komentarza:
19
Widzę nowego gospodarza gminy Brzyska niedośc ze pomuc to do sądu ha ha ha mścicielem te ludzie może komuś pasuje to stanowisko he i oto biega w tym całym zamieszaniu
@ zomo
dnia 05.12.2017, 19:20. Identyfikator użytkownika: WYqvyazbiHmc
Ocena
komentarza:
10
Moze dlatego ktos ...uczciwy/porzadny pobiegł do siedziby jasło4u
@ pomuc
dnia 05.12.2017, 21:03. Identyfikator użytkownika: uPs67g0phhjY
Ocena
komentarza:
2
Do dobrodusznego:

"Pomuc" należy z ortografii i to w trybie pilnym, na sygnale. Jaką to podstawówkę skończyliśmy? Może nie skończyliśmy? Ortografię tam wykładali?
Takiego byka usadzić to podziwu godne...
@ adam
dnia 05.12.2017, 16:21. Identyfikator użytkownika: C1R9JtGVsAOS
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ niezazdrościj
dnia 05.12.2017, 16:26. Identyfikator użytkownika: 5FnU0Fm3SPx9
Ocena
komentarza:
0
Eee tam. każdy orze jak może.
@ xxx
dnia 05.12.2017, 16:49. Identyfikator użytkownika: zBmlpnGa2Ak8
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Eeee
dnia 05.12.2017, 17:00. Identyfikator użytkownika: bkHlPSoYGQvk
Ocena
komentarza:
25
Szukajcie prawdziwych przestępców! Brakuje ludziom problemów że angażują organa ścigania do takich spraw!
@ oksana
dnia 05.12.2017, 17:09. Identyfikator użytkownika: qryVjjYcHYXB
Ocena
komentarza:
28
Przepraszam pracuję w bankowości i nic z tego nie rozumiem. Bo narazie doszłam do tego że ona wystawiała te należności, ale pokrywała je z własnej kieszeni? Po co? Pomyliła się? Ale skoro zostały pokryte to dzlaczego ta szkoda na 4699?
@ tiki tak
dnia 05.12.2017, 17:20. Identyfikator użytkownika: 7hfYKiAOfdXs
Ocena
komentarza:
15
Dziwna sprawa ! A czemu właściciele działki nie płacili ?
@ wiertło
dnia 05.12.2017, 18:33. Identyfikator użytkownika: vHM0kW7MKi1Z
Ocena
komentarza:
18
Gmina w Brzyskach to mafia
@ aaa
dnia 05.12.2017, 18:34. Identyfikator użytkownika: VnNvFCqJg56f
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 05.12.2017, 19:13. Identyfikator użytkownika: Rv95YwWcWqRZ
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ do tropiącego spisek
dnia 06.12.2017, 06:47. Identyfikator użytkownika: mcq9qp1P1hv8
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Tutaj wpisz swój pseudnim
dnia 06.12.2017, 07:16. Identyfikator użytkownika: EdVB3St4FyoL
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ xxx
dnia 05.12.2017, 20:00. Identyfikator użytkownika: BBi7bR2XH1DR
Ocena
komentarza:
13
Moze ktos sie tutaj doczytal jaki interes w tej sprawie miala Pani urzedniczka, bo to ze wlasciciele przez to dzialanie zostali pozbawieni prawa do gruntow nie jest dostatecznym wyjasnieniem...
taka conajmniej dziwna sytuacja...
@ xxd
dnia 05.12.2017, 22:26. Identyfikator użytkownika: UZgNrEptmoaG
Ocena
komentarza:
-11
Do xxx
Wruć się do szkoły jak nie umiesz czytać
@ do xxd
dnia 06.12.2017, 20:51. Identyfikator użytkownika: ZK80ZE6x2Dyb
Ocena
komentarza:
6
"Wruć" się do podstawówki tj. do 2, 3 lub 4 klasy - tam uczą ortografii. Może od razu z pierwszej klasy przeszedłeś do piątej i takie są skutki edukacji po znajomości.
Pozostaje teraz uzupełniać braki zaocznie...
@ ludzie
dnia 05.12.2017, 20:18. Identyfikator użytkownika: HZFhHPKJv15y
Ocena
komentarza:
13
Ludzie wy nic nie rozumiecie. Ta Pani pozbawiła tych ludzi najważniejszego,
niezbywalnego prawa każdego człowieka, czyli prawa do zapłacenia podatku.
Za taki czyn powinna być najsurowsza kara.
@ PIT i VAT
dnia 05.12.2017, 21:10. Identyfikator użytkownika: L8zZz1hUNj9H
Ocena
komentarza:
22
Masz rację, ten uczynek winien być zbadany przez specjalnie powołana komisje sejmową i stosownie ukarany!!! Nie może być tak , że ktoś za mnie płaci podatek gruntowy a JA nie mogę nawet tej Osobie podziękować ( 0,7 l. )
@ Niki
dnia 08.12.2017, 08:33. Identyfikator użytkownika: kXgsm4eAKKsq
Ocena
komentarza:
9
To co zapomnieli że mają pole w jaki sposób ich tego prawa pozbawia
@ Niki
dnia 08.12.2017, 08:39. Identyfikator użytkownika: kXgsm4eAKKsq
Ocena
komentarza:
3
Oni już jej podziękowali wnosząc sprawę do sądu i na koniec karier
y robić przykrosci
@ supr
dnia 05.12.2017, 20:39. Identyfikator użytkownika: 8V6fBmGPwDDN
Ocena
komentarza:
22
Sprawa powinna trafić do ekspresu reporterów albo innego tego typu programu. A tak w ogóle to nie ogarniam, co właściwie złego zrobiła ta urzędniczka, że stanęła przed sądem. Może jest oskarżona o to, że chciała kogoś uszczęśliwić bez jego zgody.
@ Ola
dnia 05.12.2017, 21:00. Identyfikator użytkownika: EDdqV414KilV
Ocena
komentarza:
32
Powinna otrzymać dyplom, nagrodę i tytuL wolontariusza. Robiła to z własnej chęci i ochoty. A może wójt rozliczał urzędniczki za powstałe zaległości podatkowe? Bo jak to inaczej wytłumaczyć? Dziwne, tyle dobroci i jeszcze w sądzie sie znalazla.
@ do supr
dnia 05.12.2017, 20:42. Identyfikator użytkownika: HZFhHPKJv15y
Ocena
komentarza:
1
Odpowiedź masz nad Twoim wpisem.
@ eeetam
dnia 05.12.2017, 22:30. Identyfikator użytkownika: fegP8zsWy6RG
Ocena
komentarza:
19
To wszystko dzieje sie tylko w gminie brzyska same sensacje to urzednicy to pleban książkę by napisał niczym w ranczu
@ podatnik
dnia 05.12.2017, 22:57. Identyfikator użytkownika: ZjqIDjvzobV5
Ocena
komentarza:
13
czy pani maria moze za mnie zaplacic podatek
@ urzedas
dnia 06.12.2017, 01:35. Identyfikator użytkownika: 75dPSrmqQojR
Ocena
komentarza:
2
Sprawdzilem i nic nie masz. Od biedoty nie pobiera się podatku
@ Miglanc
dnia 05.12.2017, 23:20. Identyfikator użytkownika: wcvbVWKW0B7X
Ocena
komentarza:
4
Nie wiem czy dożywocie nie bedzie mało
@ adwokat
dnia 06.12.2017, 07:26. Identyfikator użytkownika: JdG5Bfs3Hmyd
Ocena
komentarza:
17
Mogła dorzucić te papiery i dowody do tych co ten młody spalił.
@ haha
dnia 06.12.2017, 13:15. Identyfikator użytkownika: EVgV2Zxoy233
Ocena
komentarza:
4
dobre dobre ...biedny ten wegrzyn
@ smalec
dnia 06.12.2017, 07:35. Identyfikator użytkownika: ttkWBHtOp7xK
Ocena
komentarza:
16
Pan ZIOBRO powinien zając sie gminami i to wszystkimi
@ lul
dnia 06.12.2017, 09:35. Identyfikator użytkownika: zzEx7QvC7sst
Ocena
komentarza:
10
Smalec i tu masz wielką racje
@ On
dnia 06.12.2017, 08:34. Identyfikator użytkownika: JDLqMLOPJOBt
Ocena
komentarza:
5
Jeszcze jej policzka podatek od datowizny
@ Abnegat
dnia 06.12.2017, 11:00. Identyfikator użytkownika: kFcYnyJechWS
Ocena
komentarza:
28
Cała ta sprawa w ogóle sprawia wrażenie jakichś oparów absurdu i jak to wszystko czytam, to przypomina mi się "Proces" Kafki. Nie wiem, jaka była tak naprawdę motywacja oskarżonej, ale to nieistotne dla sprawy, natomiast nie bardzo rozumiem, jakie właściwie popełniła ona przestępstwo lub wykroczenie, że sprawa musiała trafić do sądu karnego, podczas gdy powinna była zakończyć się na etapie postępowania służbowego? Kto tu w ogóle poniósł jakąś szkodę oprócz samej oskarżonej, która dokonała tego dobrowolnie i wysuwa z tego tytułu żadnych roszczeń? Czy w świetle tej absurdalnej sytuacji należy rozumieć, że np. płacąc za kogoś przy kasie w hipermarkecie, też możemy spotkać się z zarzutami o charakterze karnym?

Czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić jednoznacznie podstawę prawną i faktyczną omawianego oskarżenia, przytaczając odpowiednie paragrafy KK? A może przeskoczyliśmy do jakiejś rzeczywistości równoległej (efekt Mandeli?), gdzie płacenie za kogoś należności jest działaniem na jego szkodę?
@ PYZDRA
dnia 06.12.2017, 11:59. Identyfikator użytkownika: X6kESxgqlSd1
Ocena
komentarza:
8
córka janosika
@ TOMEK
dnia 06.12.2017, 18:39. Identyfikator użytkownika: liipULG7SVWE
Ocena
komentarza:
2
Ciśnie się na myśl : ALE O CO CHODZI ??? Czy to były przygotowania do jakiegoś przekrętu - np.przejęcia działki ??? Jeśli nie to nie kaman.
@ aw
dnia 06.12.2017, 21:01. Identyfikator użytkownika: GbqpBsFj7HRV
Ocena
komentarza:
4
lepsze sa historie-biora dzierzawę, dotacje, itp. a wlascicielowi -glupiemu dziadkowi odpalaja stówke czy dwie a ten sie cieszy ze kosic nie musi...
@ lulu
dnia 06.12.2017, 19:28. Identyfikator użytkownika: gM5TqdQPXwNz
Ocena
komentarza:
-3
Jak nie kumasz to do szkoły na naukę czytania i zakumasz ze ktoś kce tu tej pani z urzędu deptać mocno po stopach ale nie podepta bo to wzorowy urzędnik
@ abc
dnia 07.12.2017, 14:29. Identyfikator użytkownika: UkHYKyKDWjST
Ocena
komentarza:
-6
Trafione. Efekt wieloletnich starań " koleżanki P"..wnej.
@ Niki
dnia 06.12.2017, 20:48. Identyfikator użytkownika: S6hM6RzgQg6q
Ocena
komentarza:
24
To jest chore jeśli bylo ich stać na płacenie podatków to dlaczego tego nie robili? Masz pole to płacisz podatek skoro nakaz nie przychodził trzeba było się tym zainteresować. Prądu nie zapłacisz to Ci odetna a pole też niech wezmą. Głupi ludzie. Sądzić się o to że ktoś podatek za nich zapłacił i nie oczekuje zwrotu takiej sumy żal mi ich.
@ Abnegat
dnia 06.12.2017, 21:42. Identyfikator użytkownika: FXp1wlqx8ixy
Ocena
komentarza:
10
Znając polskie sądy, można spodziewać się najgorszego i tutaj pojawia się dodatkowy aspekt sprawy. Jeżeli oskarżona uzyska prawomocny wyrok skazujący, może przy tym stracić pracę, a to byłoby już nieludzkie znęcanie się nad osobą w sumie niewinną, której kara - jeśli w ogóle - powinna ograniczyć się do kary porządkowej, wynikającej z KP, za niedotrzymanie procedur.

Nawet jeżeli oskarżona wygra w postępowaniu apelacyjnym lub kasacyjnym, odium procesu karnego i wynikająca stąd opinia lokalnej społeczności będzie się za nią ciągnąć przez lata - na zasadzie "on ukradł czy jemu ukradli zegarek - ale miał coś wspólnego z kradzieżą". Sądzę, że mógłby to być wdzięczny temat dla programów interwencyjnych w różnych kanałach telewizyjnych i powinna być tym zainteresowana sama oskarżona. Tym bardziej, że tak naprawdę, może tutaj chodzić w tle o coś zupełnie innego, na zasadzie "jak nie wiadomo o co chodzi ...".
@ Nieporadność
dnia 06.12.2017, 22:10. Identyfikator użytkownika: d3rcgfcSEo6y
Ocena
komentarza:
17
Jakim prawem administrator portalu (za zgodą sądu) podaje do wiadomości publicznej szczegóły ( zdjęcie) sprawy rozpatrywanej przez sąd? To jest najsurowsza kara dla oskarżonej.
@ Nieporadność
dnia 06.12.2017, 22:11. Identyfikator użytkownika: d3rcgfcSEo6y
Ocena
komentarza:
13
Szkoda, że w Gminie nie ma pracownika z którym urzędnicy mogli by skonsultować sprawy od strony prawnej.
@ Prawnik
dnia 07.12.2017, 06:36. Identyfikator użytkownika: IXZ6DJOcuJx9
Ocena
komentarza:
17
Przecież wójt to prawnik. Młody, zdolny, dynamiczny - na pewno znajdzie wyjście z tej sytuacji. Zrobił już nawet pierwszy krok: nie przyszedł do sądu. Straszne to i śmieszne jednocześnie.
Widziały gały co brały?
Może i widziały ale za rok znowu wybiorą.
Masochiści.
@ Znający temat
dnia 07.12.2017, 07:32. Identyfikator użytkownika: tCWp0kJAR9MJ
Ocena
komentarza:
6
w każdej gminie jest prawnik zatrudniony, w Gminie Brzyska też.
@ Znający temat
dnia 07.12.2017, 07:36. Identyfikator użytkownika: tCWp0kJAR9MJ
Ocena
komentarza:
-7
Szanowny prawniku. Jeśli nie masz na koncie podatkowym zaległości to czy Urząd Skarbowy powinien wszczynać postępowanie dlaczego nie masz zaległości? Lub w temacie czy czasem jakiś urzędnik nie zapłacił za ciebie? Poza tym wyznaczany przez sąd termin rozprawy może kolidować z wcześniejszymi zobowiązaniami i co wtedy? Jeśli prawniku masz sprawę w Krakowie i w Warszawie w ten sam dzień i o tej samej godzinie dasz radę być w obu miejscach naraz?
@ Nieporadność
dnia 06.12.2017, 22:11. Identyfikator użytkownika: d3rcgfcSEo6y
Ocena
komentarza:
10
Wójt winien odrazu ukarać pracownicę upomnieniem m.in. po to by nie mogła być ukarana później przez kogoś mocniejszą karą za tą samo przewinienie. Jak to mogło trwać tyle lat? - nie chcę odpowiedzi.
@ Ccypis
dnia 08.12.2017, 01:28. Identyfikator użytkownika: ev0a0F7Iuv2h
Ocena
komentarza:
9
O ile pamiętam był pożar dokumentacji urzędowej przez podpalenie i to ucichlo jakby nigdy nic to zastanawiające. Wybory to tez zastanawiające. Teraz ta sprawa z urzędniczka Urzędu Gminy w Brzyskach jak Tu wszystko śmierdzi na kilometr. Przecież patrząc z boku to jakiś cyrk z ludzi i organów prawnych się robi. No chyba że te organy... Pan Wójt i pytanie 2+ 2= 5 nie pasuje. To tak jak wszystko w Gminie Brzyska. Niby wszystko jest na papierze ale nie w realu. No ale papier wszystko przyjmie a później zapłonie to taka planeta na koniec dla tych co chodź trochę z tego kina na.
@ sprawiedliwy
dnia 10.12.2017, 14:47. Identyfikator użytkownika: iqzJ0o1LJN2G
Ocena
komentarza:
-1
Znam p.Marię to bardzo uczciwa osoba. I nie mogę zrozumieć rodziny Magudów ,że tak uczciwej kobiecie wyrządzili ogromną krzywdę. Pani Mario sam Bóg tylko może zrozumieć pani krzywdę i publiczne osądzanie.
@ hw
dnia 11.12.2017, 10:09. Identyfikator użytkownika: L80mPjYT4NRQ
Ocena
komentarza:
-6
Magudowie widocznie musza byc bardzo wrednymi...albo ktos jeszcze skłonił ich do tego aby polecieli do redakcji, stali sie marionetkami. trzeba byc rozumnym aby nie dac sie manipulowac i wkrecic w niezły kocioł. ale widocznie wpadli jak sliwka w kompot.
@ Malwina
dnia 11.12.2017, 19:31. Identyfikator użytkownika: ZD05DMJlPyQv
Ocena
komentarza:
15
Być.może urzedniczka zakochała się w podatniku i płacąc podatek chciała zwrócić na siebie uwagę l
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Warto pójść do wyborów – Twój głos jest ważny

   

  Wybory, szczególnie te samorządowe, dają nam możliwość decydowania o tym, kto będzie reprezentował nas w organach samorządowych – tych najbliższych „naszego podwórka” i będzie miał przecież niemały wpływ, na jakość naszego życia. Każdy głos ma znaczenie, jest ważny, bo jest symbolem prawdziwej wolności.

 • Rozbudowa jasielskiego szpitala dobiegła końca

   

  Dziś zaprezentowano nowopowstałą część Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Inwestycja o wartości 22 mln zł pozwoli jasielskiej lecznicy podnieść jakość świadczonych przez placówkę usług medycznych. Pierwsze zabiegi operacyjne mogą odbyć się na nowym bloku operacyjnym już za niespełna miesiąc.

 • Szanowni mieszkańcy Gminy Jasło

   

  Już w niedzielę wspólnie podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Wójta Gminy Jasło.

 • PZD z nowym sprzętem i zapleczem socjalnym

  Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez wiele lat nie mieli odpowiedniego zaplecza socjalnego. W ostatnim jednak czasie wybudowany został budynek wraz z siedmiostanowiskowym garażem, który poprawi komfort i warunki ich pracy. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w czwartek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Szanowni Mieszkańcy Jasła!

   

  Podjąłem decyzję o kandydowaniu na burmistrza Jasła ponieważ - podobnie ja Państwo - pragnę, aby nasze piękne Miasto znów stanęło w rzędzie dynamicznie rozwijających się miejscowości Podkarpacia. - Andrzej Czernecki.

 • W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

  Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

 • Społeczeństwo Jasła pamięta o zapomnianych Rodakach

   

  W listopadzie 2018 r., w rocznicę stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, groby rodaków, imiennych i bezimiennych bohaterów walk o polskość i wolność, powinny oświetlić płonące biało-czerwone znicze.

 • Czas na dobrego gospodarza, nie polityka

   

  Zapraszamy do lektury wywiadu ze Stanisławem Pawlusiem, kandydatem na wójta Gminy Skołyszyn. 

 • Zgodnie dla przyszłości Jasła – list Ryszarda Pabiana

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105