Strona główna

V Festiwal Nauki w Jaśle

7
Napisany dnia: 06.10.2017, 08:33 , Tagi: Brak

Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w V edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 13 – 14 października br. w JDK. Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę, będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku poprowadzą je: Estrada Tyska (m.in. dla najmłodszych „Eksperymenty edukacyjne” – w  Parku Miejskim), chorzowski Uniwersytet Rozwoju, ExploraPark - Park Nauki i Techniki z Wałbrzycha, EPML Spotters - Mielecki Portal Lotniczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Obserwatorium Astronomiczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle oraz 3D Universal Jasło. Nowością tegorocznego Festiwalu będzie pokaz łazików Magma i ReMy oraz przeprowadzenie symulacji misji marsjańskiej, przygotowanej przez ABM Space Sp. z o.o. z Torunia.

Festiwal Nauki, adresowany do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych, jest elementem programu „Jasło – Miasto Wiedzy”, którego celem jest promocja nauki poprzez zabawę. Podczas dwudniowej imprezy będzie można m.in. wziąć udział w pokazach „Magia kontra nauka”, „Pod napięciem”, „Operacja – segregacja”, poznać z bliska świat owadów (żywe okazy!), obserwować niebo w astronomicznej kopule, uczestniczyć w pokazie 3D „W drodze do gwiazd”. Festiwal będzie także okazją do poznania tajemnic druku 3D, uczestnictwa w grach logicznych i zapoznania się z interaktywnymi pomocami dydaktycznymi.

Festiwal Nauki potrwa dwa dni: w piątek 13 października, w godzinach od 9.00 do 14.00 - wstęp dla szkolnych grup zorganizowanych, od 14.00 do 17.00  - wstęp wolny. W sobotę, 14 października od godz.9.00 do 15.00. – wstęp wolny.

JDK

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ dragoness
dnia 06.10.2017, 09:01. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-16
Wspaniała sprawa. Do Centrum Kopernika daleko, a to przyjamniej jakiś jego okruch. Uczniom bardzo się podoba.
@ Ciekawe
dnia 06.10.2017, 15:40. Identyfikator użytkownika: 0PUxyi6S5KuE
Ocena
komentarza:
13
Dlaczego w szkole nie da się tak edukować np w Centrum Kopernik?
@ kolo
dnia 06.10.2017, 18:52. Identyfikator użytkownika: 8cVAFBzPnrSK
Ocena
komentarza:
-8
Załatw takie wyposażenie, jak w centrum, to będą uczyć.
@ dragoness
dnia 06.10.2017, 19:23. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
-5
Bo pracownie przedmiotów ścisłych są jeszcze nadal wyposażone w sprzęty pamiętające poprzedni ustrój, bo samorządy doposażają placówki oświatowe na ostatnim miejscu, bo niektórzy członkowie żarządu powiatu mają jeszcze pozostałości szkolnej fobii, bo są szkoły równe i równiejsze. Długo by wymieniać, a konkluzja jest taka, że uczymy na takim sprzęcie, jaki mamy i robimy co w naszej mocy.
@ do@dragoness
dnia 06.10.2017, 19:37. Identyfikator użytkownika: fXbKROua85J2
Ocena
komentarza:
17
Po II wojnie światowej dziadek nauczycieł miał ołówek i zeszyt, a uczniowie nawet tego nie mieli i wyrośli na inżynierów, lekarzy, naukowców. Jest tylko jedna różnica wtedy byli nauczyciele, a nie obiboki po studiach zaocznych na które nie chodzili.
@ dragoness
dnia 06.10.2017, 19:45. Identyfikator użytkownika: eh7NvP7XaYOl
Ocena
komentarza:
0
Teraz też są dobrzy nauczyciele i uczniowie którzy wyrastają na inżynierów, artystów, czy wynalazców. Wystarczy chcieć.
@ do @do dragoness
dnia 09.10.2017, 01:05. Identyfikator użytkownika: CIaixX5hcKul
Ocena
komentarza:
4
Nie uogólniaj! W każdej szkole są nauczyciele z powołania i, jak to napisałeś, obiboki. Ale to się zdarza w każdym zawodzie. Znam dobrych lekarzy i takich, do których, po pierwszej wizycie, już nie wrócę.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strach tutaj mieszkać - mówią pogorzelcy z Dąbrówki

  Los nie rozpieszcza rodziny Zwolińskich. Jeszcze do niedawna ich strapieniem był zalany dom po ubiegłorocznej ulewie, a dzisiaj ich jedyny dach nad głową stanął w płomieniach. To drugi w ostatnim czasie dramat rodziny z powiatu jasielskiego, której z pomocą przychodzą władze gminy.

 • Większość rady nie chce ośrodka w Ożennej

  Burzliwą dyskusję stoczyli dzisiaj radni powiatowi. Duże kontrowersje budziła inwestycja związana z powstaniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej, o której od dawna marzył starosta Adam Pawluś. Radni podzieli się na za i przeciw realizacji tego przedsięwzięcia...

 • Nie żyje kierowca nissana, który zderzył się z cysterną

   

  Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do zderzenia się osobowego nissana z samochodem ciężarowym. Kierowcy osobówki mimo reanimacji nie udało się uratować. Droga jest zablokowana. AKTUALIZACJA.

 • Salon Optyczny "Twój Optyk" zaprasza na wiosenne promocje

   

  Zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z najnowszych promocji które aktualnie są dostępne w Salonie Optycznym "Twój Optyk"

 • Z Żakiem ku lepszej przyszłości

   

  Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz fachu z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z jasielskim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!

 • Janusz G. nie przyznał się do zabójstwa byłej żony

  Przed Sądem Okręgowym w Krośnie rozpoczął się proces w sprawie pozbawienia życia Haliny G. z Jasła. Oskarżony, były mąż kobiety nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Zdaniem prokuratury motywem działania Janusza G. były pieniądze.

 • 6 sposobów na zwiększenie swojej motywacji, czyli jak wytrwać na diecie

 • Pojedziemy pociągiem z Jasła do Zagórza

   

  Od dziś obowiązuje nowy rozkład pociągów. PKP Intercity S.A. uruchamia połączenie z Jasła do Zagórza jako łącznik do pociągów dalekobieżnych z Gdyni. Tym samym podróżni otrzymają możliwość łatwiejszego dotarcia do Bieszczadów  i odwrotnie.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105