Strona główna

W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

16
Napisany dnia: 11.02.2019, 18:00 , Tagi: Brak

W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

W piątek 8 lutego po godzinie 22 do drzwi domu pana Dominika dobijał się sąsiad krzycząc, że pali się budynek gospodarczy. Domownicy przygotowywali się w tym czasie na spoczynek. Jednak ta niespodziewana informacja postawiła wszystkich na nogi. Jedni dzwonili do straży pożarnej o pomoc, inni zaś ratowali to, co było możliwe z palącego się budynku.

- Wszystko co zostało w pomieszczeniu spłonęło. Były tam narzędzia, drzewo, węgiel, deski, rowery, urządzenia gospodarcze na remont, który planowałem w środku domu. Ponadto popękały nam szyby w domu, stopiła się podbitka. Teraz każda para rąk i pomoc w każdej postaci się przyda – wyjaśnia pan Dominik. - Dzięki pomocy sąsiada udało się wydobyć z płonącego budynku samochody. Zdążyłem jeszcze wrócić po quada, na którego spadał już żar z palącego się stropu – dodał.

Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej zaangażowanych było 9 zastępów straży pożarnej z powiatu jasielskiego w tym trzy JRG, OSP Dębowa, OSP Błażkowa, KSRG OSP Kłodawa, KSRG Brzyska, KSRG OSP Kołaczyce oraz OSP Dąbrówka. Łącznie do pożaru zadysponowano 49 strażaków. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz wynoszenia elementów, które znajdowały się wewnątrz budynku. Wykonano otwory w dachu celem oddymienia za pomocą wentylatora. - Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w ratowaniu naszego dobytku – mówi wdzięczny właściciel posesji.

W pomoc dla rodziny z Błażkowej włączyła również gmina Brzyska, która zadeklarowała wsparcie przy sprzątaniu pogorzeliska. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej również ma udzielić wsparcia finansowego poszkodowanej rodzinie.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xx
dnia 11.02.2019, 18:07. Identyfikator użytkownika: KVXoGlmEBnu7
Ocena
komentarza:
27
Pozar byl w piatek a dzis dopiero pisza podobnie jest w Rosji kilka dni po fakcie spoleczenstwo dowiaduje die o czyms.
@ Gosc112
dnia 12.02.2019, 06:56. Identyfikator użytkownika: jmf05g0pOTJJ
Ocena
komentarza:
5
Przyczyną zwarcie instalacji elektrycznej hym ciekawe jak byłem na miejscu i właściciel rozmawiał ze strazakiem i gdy palił się już budynek to on sam wyłączył klapki bo nie wybiło je i wyłącznik roznicowy też nie wybiło to zwarcie to raczej jest pod znakiem zapytania
@ RJS
dnia 12.02.2019, 09:40. Identyfikator użytkownika: LIGlB8cySjxZ
Ocena
komentarza:
-6
Betoniarka nie ucierpiała?
@ bhp
dnia 12.02.2019, 10:03. Identyfikator użytkownika: 3RfhR5on9QPN
Ocena
komentarza:
-6
Z tresci artykulu wynika,ze ten budynek gospodarczy byl przechowania zmieszanych artykułów, a kazdy z nich jest palny Dlatego też warto zaznajomić się z wymogami prawnymi jakie i ktore artykuly mozna bezpiecznie przechowywać razem,a które bezwzględnie oddzielnie.
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 10:43. Identyfikator użytkownika: UKvHAM41rjxj
Ocena
komentarza:
-12
Fakt stalo się nieprzyjemne zdarzenie, szkoda. Ktoś pon
iósł materialne szkody, ale ludzie nie róbcie z tego tragedi.Ludzie tracą dach nad głową, a nie robią wokół siebie tyle szumu.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 17:35. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
5
Gocha Ty chyba masz męża w delegacji i brakuje czegos, idx do sasiada może zaradzi
@ Gocha
dnia 12.02.2019, 20:07. Identyfikator użytkownika: UKvHAM41rjxj
Ocena
komentarza:
-2
Ha i tu się mylisz. Poprostu znam realia.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 22:06. Identyfikator użytkownika: 5ZWZOPaCBAvS
Ocena
komentarza:
0
poprostu czy po prostu :) :) parodia.
@ Gocha
dnia 13.02.2019, 12:49. Identyfikator użytkownika: UKvHAM41rjxj
Ocena
komentarza:
-3
Ojojoj nie masz argumentów to czepiasz się literówki. Biednym człowiekiem jestes
@ @,,,,,,,
dnia 12.02.2019, 10:45. Identyfikator użytkownika: 8m9fSUrfwxch
Ocena
komentarza:
-1
Dzielnych zuchów Straż Ogniowa ma i odbudować ten budynek rady da.
@ WTF
dnia 12.02.2019, 13:28. Identyfikator użytkownika: rwFhOPtm61SP
Ocena
komentarza:
3
przecież ubezpieczenie pokrywa straty.
@ Mr
dnia 13.02.2019, 06:26. Identyfikator użytkownika: jmf05g0pOTJJ
Ocena
komentarza:
5
No gocha znasz realia ale jak by ciebie to spotkało to wtedy byś zmieniła tok myslenia wtedy byś poznała realia
@ Oj
dnia 13.02.2019, 07:12. Identyfikator użytkownika: jmf05g0pOTJJ
Ocena
komentarza:
3
Dobze że gdzie dom się nie zaczoł palić bo blisko stoi widać no a te ubezpieczyciele to teraz z odszkodowaniami to jak im zawieje i zależy na kogo się trafi
@ Miejscowy
dnia 13.02.2019, 09:41. Identyfikator użytkownika: jmf05g0pOTJJ
Ocena
komentarza:
6
No goch a robi kto szum zwykły artykuł i zwykła wypowiedź poszkodowanego nieznasz gościa i nieznasz jego historii parę lat wcześniej brat mu zmarł tragicznie w tym budynku teraz pożar daj gościowi spokuj bo i tak ma gość inne problemy
@ Stefan
dnia 13.02.2019, 11:50. Identyfikator użytkownika: tnl4KrzkQpJG
Ocena
komentarza:
-1
id w twój artykuł wkradł się błąd powinno być napisane w siłach i środkach straży KSRG OSP Kłodawa i KSRG OSP Kołaczyce, gdyż w twoim artykule niewłaściwie nazwałeś jednostki z twojego artykułu wynika że w KSRG są tylko OSP Brzyska
@ ważniak/12
dnia 19.02.2019, 09:07. Identyfikator użytkownika: pMnWLTrRFmjD
Ocena
komentarza:
0
jak już to było w budynku drewno a nie drzewo. Drzewo jest to żywa roślina ,która rośnie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Adrian stoi przed wielką szansą

  Adrian Bałucki z Jasła przeszedł do finału programu muzycznego drugiej edycji "The Voice Kids" emitowanego w TVP 2, który będziemy mieli okazję oglądać 23 lutego. 15-letni jaślanin od początku zyskał uznanie wśród trenerów, szczególnie Cleo, która jak podkreśliła widzi w nim siebie.

 • Miał świadomość, że pies cierpi

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w  ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105