Strona główna

W galerii JDK. Sztuka ludowa i nieprofesjonalna

2
Napisany dnia: 13.12.2018, 09:43 , Tagi: Brak

Antoni Bolek otrzymał nagrodę główną VIII Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej, zorganizowanego przez Jasielski Dom Kultury. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się w poniedziałkowy wieczór, 10 grudnia br.

Ósmemu biennale, wypadającemu w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przyświecało hasło „Skąd nasz ród”. Jak czytamy w protokole, zgłoszone na konkurs prace oceniła komisja w składzie: Zbigniew Wolanin, etnograf, kierownik Działu Współczesnej Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu; Anna Brożyna, instruktor do spraw plastyki i wystawiennictwa w JDK, kurator konkursu oraz Ewa Kusiak, instruktor ds. plastyki w JDK, sekretarz konkursu. Jurorzy, uznając, iż prace prezentują wysoki poziom artystyczny i są tematycznie zgodne z zawartą w regulaminie formułą nawiązania do 100. rocznicy odzyskania niepodległości, postanowili uhonorować nagrodami i wyróżnieniami wszystkich uczestników VIII biennale.

Pokonkursową wystawę otworzył dyrektor JDK Janusz Szewczyk, który również wręczył laury i złożył gratulacje uczestnikom biennale. Wernisaż uatrakcyjnił występ Oliwii Lewandowskiej, uczestniczki zajęć wokalnych prowadzonych w JDK przez instruktorkę muzyki Ewę Grzebień.

Ekspozycja, którą - do końca stycznia 2019 r. - można oglądać w galerii JDK, została uzupełniona o prace ze zbiorów JDK autorstwa: Eugenii Kuzyk-Czerwonki, Antoniego Bolka i Edwarda Niezgody.

NAGRODZENI

Nagroda główna: Antoni Bolek z Załęża (malarstwo i rzeźba);

Rzeźba: 1. Adam Rąpała z Jasła, 2. Jan Wojtas z Przysiek, 3. Kazimierz Dzik z Załęża;

Malarstwo: 1. Marta Przybyłowicz z Pustej Woli, 2. ex aequo Barbara Józefowicz z Jasła, Dorota Malarz z Wolicy.

WYRÓŻNIENI

Wyróżnienie specjalne - malarstwo i płaskorzeźba: Wojciech Niezgoda z Dąbrówki;

Wyróżnienie - malarstwo: Waldemar Olbrot z Jasła;

Wyróżnienia za udział: Bożena Stefańska z Gąsówki, Emilia Juszczak z Warzyc.

 st

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jfdfjkljbn
dnia 13.12.2018, 12:14. Identyfikator użytkownika: zv7ZldEk2qY9
Ocena
komentarza:
0
Czemu cię nie było Lori byś się pokazała
@ Ja
dnia 15.12.2018, 22:41. Identyfikator użytkownika: xhi2mRpjueJb
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje dla Pani Doroty Malarz :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Konkurs na dyrektora szpitala coraz bliżej

  Rada Powiatu w Jaśle wybrała dziś skład komisji, której zadaniem będzie przeprowadzenie postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To nie Zarząd Powiatu zatem, jak liczyły na to władze powiatowe zdecyduje o tym, kto zasiądzie w komisji. Wojewoda podkarpacki uchyliła uchwałę w tej materii podjętą przez radę w lutym.

 • Miasto ma w planach budowę mostu

  Władze miasta będą ubiegać się o dofinansowanie na realizację wieloletniego zadania związanego z budową nowej przeprawy mostowej przez rzekę Wisłokę łączącej tereny przemysłowe na osiedlu Gamrat z drogą krajową na ul. Krakowskiej w Jaśle. 

 • Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

  Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska...

 • Janusz Pacher kieruje pracą PUP w Jaśle

  Od wtorku obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle pełni Janusz Pacher. Zmiany podyktowane są ponad dwumiesięczną absencją dyrektora Dariusza Uliasza, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

 • Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

   

  Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

 • Bądź świadoma, dbaj o siebie – przypominają specjalistki

  W bezpłatnych warsztatach pt. „Babskie Sprawy” uczestniczyło blisko 40 kobiet w różnym wieku. Spotkanie prowadzone było przez Justynę Czerkiewicz, fizjoterapeutkę uroginekologiczną oraz Małgorzatę Bubę, położną i Certyfikowaną Doradczynię Laktacyjną...

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105