Strona główna

W powiecie jasielskim pierwszaki uwalniały odblaski

4
Napisany dnia: 21.06.2011, 12:37 , Tagi: Szkoła, Jasło, Krempna, Dębowiec, Osiek Jasielski, Tarnowiec, Powiat Jasło

Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Uwolnić odblaski”, w ramach realizowanej przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na zlecenie Grupy LOTOS w Gdańsku akcji pod hasłem „LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy do FOTORELACJI:

Do organizatora konkursu nadesłano 109 prac plastycznych pod hasłem „Uwolnić odblaski”. Zostały one wykonane dowolną techniką, przez dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Na konkurs nadesłano prace z gmin: Skołyszyn, Osiek Jasielski, Krempna, Dębowiec, Nowy Żmigród,Brzyska, Tarnowiec, Gmina Jasło, Miasto Jasło.

- Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. - Osoba, która porusza się po nieoświetlonej drodze, nie posiadająca na wyposażeniu elementów odblaskowych, jest widoczna z odległości około 30 metrów. Prawidłowo umieszczony element odblaskowy na plecaku, czy ubraniu widoczny jest już z około 150 metrów – dodaje Biernacki.

Komisja w składzie: Agata Pucykowicz, Wojciech Tomkiewicz, Dorota Krygowska, Stanisław Witusik i Damian Palar przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce -  Wiktoria Forystek (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Umieszczu)

II - Krzysztof Białoń (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Krempnej)

III -  Robert Brągiel (Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej).

Nagrodami w konkursie były: za I m – rower górski, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za II m – rolki, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za III m – plecak, zestaw gier edukacyjnych.

- Jesteśmy członkiem Grupy LOTOS S.A., jednej z największych firm na rynku naftowym w Polsce. To jest czwarta edycja z LOTOS-em, a wcześniej Rafinerią Jasło, która ten program zainicjowała. Ze względu na to, że jesteśmy „sprawcą” poruszania się pojazdów po naszych drogach choćby przez to, że dostarczamy do nich paliwo, więc na sercu bardzo leży nam bezpieczeństwo. Jeśli uda nam się wpoić w tych naszych najmłodszych dobre zasady poruszania się i dobre zasady ruchu drogowego to jest nam niezmiernie miło – powiedział Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło S.A.

Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa w Umieszczu (Gmina Tarnowiec), do której uczęszcza laureatka pierwszego miejsca.

Wyróżnienia: Natalia Gajda (Zespół Szkół w Lipnicy Dolnej), Patrycja Mikrut (Szkoła Podstawowa w Dębowcu), Dominik Krzywiński (Szkoła Podstawowa w ZS w Szebniach), Patrycja Gronkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Konrad Zajdel (Szkoła Podstawowa w Nienaszowie), Bartosz Bubniak (Szkoła Podstawowa w Załężu) oraz Weronika Faryj (Szkoła Podstawowa w Harklowej).

mad

FOT. Marek Dybaś

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miła
dnia 21.06.2011, 12:42. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-2
Panie Józefie tak dalej...
@ wsp
dnia 21.06.2011, 13:09. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
6
Bardzo potrzebna akcja bo czasem az strach jak sie widzi rowerzystów czy pieszych bez jakichkolwiek odblaskow . Szkoda ze LOTOS po sprzedaniu Rosjanom juz pewnie nie bedzie tak wspomagał sportowców czy takie akcje .
@ u
dnia 21.06.2011, 13:51. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
8
kazdy po zmroku powinien nosic odblaski
@ Czesio
dnia 21.06.2011, 15:45. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
A gdzie radny PO z Lotosu , który zawsze obstawiał tą imprezę?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jaślanie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  Tłumy jaślan odśpiewały dziś na płycie miejskiego rynku hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób uczczono jubileusz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Patriotyczna wyprawa jaślan na ziemię lwowską

   

  W sobotę i niedzielę 3 - 4 listopada harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle - Hufiec ZHP  w Jaśle im. Rodziny Madejewskich - odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  

 • Jasielska młodzież dla Niepodległej

   

  Młodzi jaślanie i mieszkańcy powiatu jasielskiego pokazali dziś jak wspaniale można obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwołując się do polskiego dorobku kulturowego godnie uczcili pamięć o wydarzeniach sprzed wieku, kiedy to Rzeczpospolita rodziła się na nowo, powstając niczym mityczny feniks z popiołów po wojennej zawierusze oraz ponad stu latach zaborczej niewoli.

 • Od 20 lat w służbie lokalnej społeczności

   

  W tym roku mija dwadzieścia lat od powstania Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle. Dwie dekady działalności to doskonała okazja do dokonania podsumowań.

 • Na chirurgii ma być jak w domu

   

  Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

 • Tak Jasło wybijało się na niepodległość

   

  Sto lat temu na oczach tłumu jaślan oraz mieszkańców okolicznych wsi, Karol Polak usunął z fasady budynku ówczesnego starostwa dwugłowego austriackiego orła. Na gmachu zawiesił orła białego w koronie na czerwonym polu. Dziś podczas widowiska plenerowego na jasielskim rynku przypomniano symboliczne wydarzenia z 1 listopada 1918 r.

 • Spłonęły kontenery na osiedlu Gamrat

  W minioną niedzielę przy ul. Mickiewicza w Jaśle spaleniu uległy dwadzieścia dwa pojemniki na odpady. Pożar wybuchł przed godziną drugą w nocy. Nagranie z monitoringu wskazuje jednak na to, że mogło to być celowe podpalenie. Sprawę wyjaśniają policjanci z jasielskiej komendy.

 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w rękach specjalistów

   

  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na terenie powiatu jasielskiego.

 • Strażacy ochotnicy pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi

   

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Z takim hasłem na ustach strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczy, które następnie trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych szpitali w całej Polsce.  Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zrzeszają ochotników w tym również z Podkarpacia. Akcja ta została zorganizowana po raz pierwszy na Podkarpaciu i skierowana jest  dla  pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105