Strona główna

W powiecie jasielskim pierwszaki uwalniały odblaski

4
Napisany dnia: 21.06.2011, 12:37 , Tagi: Szkoła, Jasło, Krempna, Dębowiec, Osiek Jasielski, Tarnowiec, Powiat Jasło

Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Uwolnić odblaski”, w ramach realizowanej przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na zlecenie Grupy LOTOS w Gdańsku akcji pod hasłem „LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy do FOTORELACJI:

Do organizatora konkursu nadesłano 109 prac plastycznych pod hasłem „Uwolnić odblaski”. Zostały one wykonane dowolną techniką, przez dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Na konkurs nadesłano prace z gmin: Skołyszyn, Osiek Jasielski, Krempna, Dębowiec, Nowy Żmigród,Brzyska, Tarnowiec, Gmina Jasło, Miasto Jasło.

- Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. - Osoba, która porusza się po nieoświetlonej drodze, nie posiadająca na wyposażeniu elementów odblaskowych, jest widoczna z odległości około 30 metrów. Prawidłowo umieszczony element odblaskowy na plecaku, czy ubraniu widoczny jest już z około 150 metrów – dodaje Biernacki.

Komisja w składzie: Agata Pucykowicz, Wojciech Tomkiewicz, Dorota Krygowska, Stanisław Witusik i Damian Palar przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce -  Wiktoria Forystek (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Umieszczu)

II - Krzysztof Białoń (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Krempnej)

III -  Robert Brągiel (Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej).

Nagrodami w konkursie były: za I m – rower górski, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za II m – rolki, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za III m – plecak, zestaw gier edukacyjnych.

- Jesteśmy członkiem Grupy LOTOS S.A., jednej z największych firm na rynku naftowym w Polsce. To jest czwarta edycja z LOTOS-em, a wcześniej Rafinerią Jasło, która ten program zainicjowała. Ze względu na to, że jesteśmy „sprawcą” poruszania się pojazdów po naszych drogach choćby przez to, że dostarczamy do nich paliwo, więc na sercu bardzo leży nam bezpieczeństwo. Jeśli uda nam się wpoić w tych naszych najmłodszych dobre zasady poruszania się i dobre zasady ruchu drogowego to jest nam niezmiernie miło – powiedział Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło S.A.

Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa w Umieszczu (Gmina Tarnowiec), do której uczęszcza laureatka pierwszego miejsca.

Wyróżnienia: Natalia Gajda (Zespół Szkół w Lipnicy Dolnej), Patrycja Mikrut (Szkoła Podstawowa w Dębowcu), Dominik Krzywiński (Szkoła Podstawowa w ZS w Szebniach), Patrycja Gronkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Konrad Zajdel (Szkoła Podstawowa w Nienaszowie), Bartosz Bubniak (Szkoła Podstawowa w Załężu) oraz Weronika Faryj (Szkoła Podstawowa w Harklowej).

mad

FOT. Marek Dybaś

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miła
dnia 21.06.2011, 12:42. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
-2
Panie Józefie tak dalej...
@ wsp
dnia 21.06.2011, 13:09. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
6
Bardzo potrzebna akcja bo czasem az strach jak sie widzi rowerzystów czy pieszych bez jakichkolwiek odblaskow . Szkoda ze LOTOS po sprzedaniu Rosjanom juz pewnie nie bedzie tak wspomagał sportowców czy takie akcje .
@ u
dnia 21.06.2011, 13:51. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
8
kazdy po zmroku powinien nosic odblaski
@ Czesio
dnia 21.06.2011, 15:45. Identyfikator użytkownika:
Ocena
komentarza:
1
A gdzie radny PO z Lotosu , który zawsze obstawiał tą imprezę?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105