Walczyli sympatycy owalnej piłki

1

Drużyna Biało – Czarni Nowy Sącz zajęła pierwsze miejsce podczas Turnieju Polskiej Ligi Rugby7 - Jasło Cup. W meczu finałowym gracze z Nowego Sącza pokonali ekipę AZS AWF Katowice I 12 – 0. Ostatnie  miejsce na pudle wywalczył team Gorce Raba Niżna, który pokonał Igloo Rudę Śląską 10 – 5. Gospodarze zajęli 8. miejsce <<FOTO>>

Zawody rozgrywane były na stadionie przy ul. Sportowej w Jaśle. Drużyny podzielono na trzy grupy, rozlosowane przez Polski Związek Rugby.

Był to już 14. turniej, w ramach tej odmiany rugby (drużyny siedmioosobowe). Do Jasła walczyć przyjechało dziesięć drużyn: AZS Rugby Rzeszów, Rugby Team Jarosław, Biało – Czarni Nowy Sącz, Gorce Raba Niżna, Koliber Sosnowiec, Igloo Ruda Śląska, aktualny mistrz Polski drużyn studenckich - AZS AWF Katowice (dwie drużyny), Obelisk Bełchatów oraz Rugby Klub Jasło.

W czołowych ekipach kraju nie zabrakło graczy, broniących kiedyś barw jasielskiej drużyny. To np. Artur Bal, Tomasz Kwast (obecnie AZS AWF Katowice), czy Piotr Kluz (obecnie Koliber Sosnowiec).

- To już czwarty turniej organizowany w Jaśle i taki mały nasz jubileusz. W tym roku obchodzimy 10 – lecie powstania drużyny Rugby Klub Jasło, ale dla nas liczy się przede wszystkim to, że udało się nam taki turniej zorganizować i zaprosić tutaj czołowe zespoły tej ligi – podkreśla Sebastian Osuch, prezes Stowarzyszenia Miłośników Rugby Jasło.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Żygłowicz z Biało – Czarnych Nowy Sącz. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz upominki rzeczowe.

10 m. - Rugby Team Jarosław

Polska Liga Rugby7 odbywa się cyklicznie, na zasadzie turniejów, gdzie do danego miasta przyjeżdża kilka zespołów i rozgrywane są między sobą mecze grupowe. Mecze gra się  2 x 7 minut. Każda z drużyn otrzymuje punkty za odbyty turniej. Na końcu rozgrywany jest jeden turniej finałowy, gdzie grają ekipy z najlepszym dorobkiem punktowym. Sezony podzielone są na jesienny i wiosenny. I właśnie w Jaśle zakończono jesienną rundę rozgrywek Polskiej Ligi Rugby7. Rugby7 pojawi się na najbliższej olimpiadzie, jako dyscyplina pokazowa. Natomiast z pełnymi prawami olimpijskimi będzie w Rio de Janeiro, w 2016 roku.