Strona główna

Weekendowe granie w Nowym Żmigrodzie

15
Napisany dnia: 06.08.2018, 10:20 , Tagi: Brak

W niedzielę, na stadionie sportowym w Nowym Żmigrodzie odbyły się Dni Ziemi Żmigrodzkiej. Na scenie wystąpili Zbóje, Matusz Mijal oraz gwiazda wieczoru, zespół Weekend.

Zobacz obszerną FOTORELACJĘ

Stadion w Nowym Żmigrodzie zaczął zapełniać się już po godzinie 14. Dla dzieci organizatorzy przygotowali gry i zabawy. Nie lada atrakcją dla gości tegorocznych Dni Ziemi Żmigrodzkiej okazał się pokaz skoków spadochronowych.

Około godziny 17. zainteresowanie osób obecnych niedzielnego popołudnia na stadionie skupiło się na scenie. Tam mieli okazję zaprezentować się młodzi wykonawcy, rodem z gminy Nowy Żmigród. Nie zabrakło również występów kapel ludowych. Publiczność mogła podziwiać przyodzianych w tradycyjne stroje ludowe „Żmigrodzan” oraz „Magurzanki”.

Muzyczne emocje zaczęły narastać wraz z występami Tria Galicyjskiego z Niebylca oraz Kapeli Podwórkowej „Zimny Drań”. Na stadion zaczęli tłumnie ściągać mieszkańcy gminy oraz innych miejscowości powiatu jasielskiego. Po wcześniejszych opadach deszczu oraz burzy nie było już śladu, a zza chmur przedzierały się ostatnie promienie słońca.

Prawdziwa zabawa zaczęła się wraz z pojawieniem się na scenie zespołu góralskiego „Zbóje”. Ze sceny popłynęły doskonale wszystkim znane melodie. Publiczność wespół z zespołem zaśpiewała m.in. piosenkę „Znów nieprzespana noc”. Zespół z Zakopanego nie tylko zachwycił muzyką oraz góralskim folklorem, lecz również doskonałym poczuciem humoru. Publiczność zgromadzona pod sceną, obserwując zabawy przygotowane przez „Zbójów” śmiałą się do rozpuku.

Po 21. klimat Podhala, zastąpiony został przez muzykę popularną w wykonaniu urodzonego w Jaśle, Mateusza Mijala. Wokalista zaśpiewał swoje największe przeboje, wśród których znalazły się: „Wirtualni”, „Winny”, „Za to, co mam”, czy też „Niech się ludzie śmieją”. W przerwie występu Mateusza Mijala odbył się pokaz sztucznych ogni.

Przysłowiową wisienką na torcie był koncert zespołu Weekend. Grupa na czele z wokalistą, Radosławem Liszewskim, to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny disco polo. Zespół to jednak nie tylko jego lider. Na scenie pojawiła się również emanująca niespożytą energią, trzyosobowa sekcja taneczna. Formacja zaprezentowała największe swoje przeboje, w tym: „Ona tańczy dla mnie”, „Za miłość mą” oraz „Jesteś zajebista”. W chłodny wieczór, Weekend bez trudu zdołał rozgrzać do czerwoności publiczność zgromadzoną pod sceną.

Tegoroczne Dni Ziemi Żmigrodzkiej zakończyła trwająca do późnych godzin nocnych dyskoteka pod gwiazdami.

Patronat nad wydarzeniem objął m.in. portal informacyjny jaslo4u.pl  

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Kasiek
dnia 06.08.2018, 10:51. Identyfikator użytkownika: RkirJloVO9aS
Ocena
komentarza:
17
Wyraźnie byliśmy na różnych Dniach Ziemii Żmigrodzkiej! :)
@ e tam
dnia 08.08.2018, 22:09. Identyfikator użytkownika: QDHEyArYd05Y
Ocena
komentarza:
-5
panie Burmistrz JASŁO niech Pan zobaczy jak sie robi imprezy masowe nap. DNI JASŁA
dobra nauka by sie Panu przydała ze ŻMIGRODU
@ rohu
dnia 13.08.2018, 20:58. Identyfikator użytkownika: FJ9kvZhluaqk
Ocena
komentarza:
2
do "e tam" - wstydziłbym sie gdyby takie "gwiazdy" wystapily na Dniach Jasla !
@ mieszko
dnia 06.08.2018, 16:02. Identyfikator użytkownika: JN086IKPw0Hk
Ocena
komentarza:
-21
Super impreza jak co roku !!! Brawo dla Wójta !!!
@ .
dnia 06.08.2018, 22:28. Identyfikator użytkownika: YDGcHatdfNRD
Ocena
komentarza:
-11
rwałybyśmy tych dwóch jak szpaki czereśnie
@ Prawda
dnia 07.08.2018, 07:58. Identyfikator użytkownika: 4SXnFL1621OY
Ocena
komentarza:
22
Kiepska organizacja, kiepskie widowisko, kiepskie Gwiazdy- ogólna ocena -3!!!
@ Był tam
dnia 07.08.2018, 17:13. Identyfikator użytkownika: NqSFuIoiKebO
Ocena
komentarza:
-10
Po filmikach widac że pudzie bawili.się swietnie :) a ty pewnie byles tak pijany ze wszystko było koepskie nawet teoja.rownowaga :)
@ kermit
dnia 07.08.2018, 09:55. Identyfikator użytkownika: KQ63TntIaa5i
Ocena
komentarza:
-11
byłem widziałem bardzo fajna impreza, weekend zbóje i mijal dali czadu !!
@ Lary
dnia 07.08.2018, 17:14. Identyfikator użytkownika: NqSFuIoiKebO
Ocena
komentarza:
-9
to był super weeekend !!!
@ kwh
dnia 07.08.2018, 18:12. Identyfikator użytkownika: gsDyqbryK2M9
Ocena
komentarza:
10
Słuchasz disco i wiem wszystko .
@ fresh
dnia 08.08.2018, 14:13. Identyfikator użytkownika: JNBL5pUXayfr
Ocena
komentarza:
6
Wieś niech się bawi, ok, ale po dożynkach.
@ ROckFan
dnia 10.08.2018, 13:49. Identyfikator użytkownika: Y9R4iQ7WZ2q0
Ocena
komentarza:
1
Dyszko z pola i wiara ma mokro, drogi zakorkowane itp, a na dobrą muzę np. rodzimy TugBoat by mało kto poszedł bo to już przy tym "nóżka nie chodzi" i jakieś takie różnorodne zbyt spójne charmonicznie dźwięki, a nie takie umpc umpc "I wy mi pomożecie, tancerza ujrzeć chcecie, jak papier w toalecie, będę kręcił się", z BMWiooo wypadające.
@ Kierowca
dnia 10.08.2018, 14:50. Identyfikator użytkownika: gHiCm6iQCF6b
Ocena
komentarza:
4
Trzeba się ruszyć z domu na ciekawe imprezy w Jaśle.
A nie siedzieć w domu i gnuśnieć.
W każdą niedzielę jest ciekawe wydarzenie. Chodzę i jestem zadowolony.
Czas jest cenny i trzeba go wykorzystać a nie przeżyć go bezowocnie.
Są osoby marudne, które chcą przeżyć życie byle jak.
Życie jest piękne i trzeba się nim cieszyć.
Gdy przyjdzie starszy wiek to człowiek żałuje wielu nie wykorzystanych
okazji i możliwości. Gdy teraz może wyjść z domu i nacieszyć się życiem
to niech tak robi jak najczęściej. A nie tylko narzekać.
@ poiuy
dnia 12.08.2018, 09:29. Identyfikator użytkownika: 22TFYAeyRB1t
Ocena
komentarza:
7
żeby tak jeszcze nie ten playback to wszystko by było ok.
@ Aga
dnia 16.08.2018, 09:14. Identyfikator użytkownika: rTG1UVaeKXEv
Ocena
komentarza:
0
Fajnie było.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Bogdan Rzońca „dwójką” na liście do PE

   

  Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jaślanin otrzymał drugie miejsce na liście PiS.

 • Agrarny ambaras

  Rolnicy z powiatu jasielskiego żądają zatrzymania degradacji gruntów rolnych na terenie powiatu jasielskiego, spowodowanej zaprzestaniem użytkowania rolniczego, co w konsekwencji doprowadza do powstania „dzikich" zalesień. - My ponosimy z tego tytułu ogromne straty  – mówi wzburzony Piotr Kędzior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Podkarpackiej Izby Rolniczej w Jaśle.

 • W Nowym Żmigrodzie nie będzie karetki z lekarzem

  Od 1 kwietnia karetkę specjalistyczną w Nowym Żmigrodzie zastąpi karetka podstawowa. Nie pomogły apele samorządowców, którzy liczyli na to, że liczne argumenty przemawiające za funkcjonowaniem ambulansu z lekarzem wpłyną na decyzję wojewody podkarpackiego.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

  W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

 • Miasto ubiega się o Otwarte Strefy Aktywności

  Resort sportu i turystyki ogłosił 11 lutego nabór wniosków o dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjny tzw. Otwartych Stref Aktywności. Władze miasta również zgłosi swój akces w ubieganiu się o środki na powstanie pięciu siłowni w Jaśle.

 • Nowe ceny za śmieci już od kwietnia!

  Rada Miejska wyraziła zgodę na podniesienie stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta Jasła, które będą obowiązywać mieszkańców od 1 kwietnia br. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe zwłaszcza, że od sześciu lat stawki znajdowały się na tym samym poziomie. Niemniej jednak nieustalenie nowych cen skutkowałoby...

 • Ponad pół miliona złotych trafi do klubów sportowych

   

  Burmistrz Jasła zdecydował, które z klubów sportowych i zgłoszonych przez nie przedsięwzięć otrzymają dotację celową z budżetu miasta. Do podziału było ponad pół miliona złotych.

 • Stawki za śmieci mocno w górę!

  W wielu polskich miasta wzrosły już opłaty za odbiór i gospodarowanie odpadami. Nie ominie to również Jasła. Śmieci jest coraz więcej, a regionalne instalacje podnoszą radykalnie ceny, co uderzy w nasze kieszenie. Szykuje się dwukrotna podwyżka opłat za odpady zmieszane.

 • W Błażkowej spłonął budynek gospodarczy

  W miniony piątek w Błażkowej po godzinie 22.00 na jednej z prywatnych posesji pojawiła się ogromna łuna ognia. W płomieniach stanął budynek gospodarczy. Niewiele rzeczy udało się z niego uratować. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

 • Konserwacja samochodu, czy warto?

   

  Prawdą jest, że kierowcy nie przepadają za zimą. Nie lubią jej również nasze samochody. Trudne warunki mocno dają się we znaki wszystkim pojazdom poruszającym się po polskich drogach. Korozja jest prawdziwą zmorą właścicieli samochodów. Czy można z nią skutecznie walczyć? Oczywiście, że tak!

 • Cleo zachwycona talentem Adriana!

  Adrian Bałucki, uczestnik programu The Voice Kids po raz kolejny zachwycił swym talentem wokalnym. W Bitwie na Głosy okazał się najlepszy w swojej grupie zdobywając uznanie Cleo.

 • Opowiedzieli o ludziach i psach ratujących życie

   

  Wczoraj, w Jasielskim Domu Kultury, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Fuks”. Głównymi bohaterami produkcji są jaślanin Jacek Dubiel i jego czworonożny kompan, tytułowy Fuks. Film opowiada o pełnej pasji i poświęcenia pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u.

 • Giganci Programowania – nowa szkoła programowania w Jaśle

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • W maju 5. Nocna Jazda Ratowników. Tym razem dla ratownika medycznego Grzegorza

   

  5. edycja Nocnej Jazdy Ratowników odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r w Jedliczu. Jest to wielka akcja charytatywna organizowana przez portal Krosno112.pl i OSP Dobieszyn, która łączy służby ratownicze z całej Polski. W tym roku celem imprezy jest wsparcie krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia, który doznał rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105